صفحه 17 از 38 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط aref.civilengineer نمایش پست ها
    سلام
    دوستان به راهنمایتون احتیاج دارم
    از ۲تا دانشگاه در مقطع مستر یکی‌ در گرایش Transportation Engineering و یکی‌ Construction Management پذیرش گرفتم
    شرایط هردو دانشگاه مثل هم هست و فقط گرایش هست که می‌تونه دانشگاه آیندم رو مشخص کنه
    من تقریبا اطلاع زیادی از این ۲ گرایش ندارم. دوستان کدوم گرایش میتونه آینده شغلی‌ و شغل بهتری رو برام به وجود بیاره?هردو آمریکاست و می‌خوام تا دکترا ادامه بدم
    راستی‌ خودم درس‌های محاسباتی رو به درسهای حفظی ترجیح میدم
    ممنون
    سلام دوست عزیز.
    وضعیت شما انتخاب در حالت برد - برد هست. یعنی هر دو رشته در آمریکا رشته های بسیار ایده آلی از نظر بازار کار و ادامه تحصیل هستند. در Transportation Engineering جنبه طراحی تا حدی بر جنبه مدیریتی غلبه دارد، منتهی در Construction Management تا حدی قضیه برعکس هست. ضمناً شما عملاً چیزی به نام دروس حفظی نخواهید داشت، چون در مقطع ارشد و به ویژه در دانشگاههای آمریکا تکیه بر محفوظات نیست حتی در دروسی که جنبه محاسباتی کمتری دارند. گرایش Construction Management از این نظر که در تمام تیپ پروژه های عمرانی (سازه، راه، دریایی، آب و غیره) کاربرد دارد به طور نسبی بیشتر مورد اقبال افراد است، هر چند به دلیل این که آمریکا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه راه و ترابری و مهندسی ترافیک هست، گرایش Transportation Engineering هم گزینه خوبی است. شما می توانید به سایت دانشگاهها مراجعه کرده و سرفصل دروس دوره ها را چک کنید تا ببینید کدامیک با علایق شما بیشتر همخوانی دارند. ضمن این که اگر اسم دانشگاهها را هم ذکر کنید شاید بتوان بهتر نظر داد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام دوستان
    از اون جایی تنها Master of science گرایش های معماری امکان گرفتن فاند داره ، آیا بعد از تموم کردن این مستر میشه سرکار رفت ( شغلهایی بغیر از معلمی و کارهای تحقیقاتی ) و یا اینکه باید دوره های جداگانه که لایسنس معتبر برای کار میدن شرکت کرد؟ و یا دوباره یک MArchخوند تا بتونیم سرکار بریم؟

در ضمن آیا دانشگاه های تاپ مثل هاروارد و ام آی تی و غیره هم فقط برای Master of science فاند یا اوارد می دن و اگه کسی تو این دانشگاه ها MArch بخونه با هزینه خودشه؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan86 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از اون جایی تنها Master of science گرایش های معماری امکان گرفتن فاند داره ، آیا بعد از تموم کردن این مستر میشه سرکار رفت ( شغلهایی بغیر از معلمی و کارهای تحقیقاتی ) و یا اینکه باید دوره های جداگانه که لایسنس معتبر برای کار میدن شرکت کرد؟ و یا دوباره یک MArchخوند تا بتونیم سرکار بریم؟

در ضمن آیا دانشگاه های تاپ مثل هاروارد و ام آی تی و غیره هم فقط برای Master of science فاند یا اوارد می دن و اگه کسی تو این دانشگاه ها MArch بخونه با هزینه خودشه؟
    برای کار کردن مستر کمک کننده است و نوعش اکثرا برای شرکت ها مهم نیست. البته برای برخی گرایش های معماری چون پورتفولیو مهم است با مستر ساینس چون واحد بیشتر می گیرید طبیعتا فرصت بیشتری دارید. فاند مستر عموما اسکولارشیپ است یا TA. خصوصا دپارتمانهایی که دکترا ندارند TA پیدا میشه کرد.
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aref.civilengineer نمایش پست ها
    سلام
    دوستان به راهنمایتون احتیاج دارم
    از ۲تا دانشگاه در مقطع مستر یکی‌ در گرایش Transportation Engineering و یکی‌ Construction Management پذیرش گرفتم
    شرایط هردو دانشگاه مثل هم هست و فقط گرایش هست که می‌تونه دانشگاه آیندم رو مشخص کنه
    من تقریبا اطلاع زیادی از این ۲ گرایش ندارم. دوستان کدوم گرایش میتونه آینده شغلی‌ و شغل بهتری رو برام به وجود بیاره?هردو آمریکاست و می‌خوام تا دکترا ادامه بدم
    راستی‌ خودم درس‌های محاسباتی رو به درسهای حفظی ترجیح میدم
    ممنون
    هردوتا رشته خوبه بستگی به دانشگاه و گروهی داره که اکسپتتون کرده. اصولا فاند transportation بهتر گیر میاد تا construction. برای کار هم بسته به استاد و دانشگاه برای هردوتا فکر نمی کنم خیلی فرق بکنه. هردوتاشون هم موضوعات خیلی ریاضی دارند و هم غیر ریاضی.
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture: Iran, Digital Architecture: UK, PhD: GATech

دوست عزیزی سوالی پرسیدن در مورد Digital Architectural Design که من جواب رو اینجا هم به اشتراک می گذارم

سوال: اول اینکه برای تحصیل در این زمینه باید برنامه نویسی کامپیوتر هم بلد بود؟
    شما بیشتر با چه نرم افزارهایی کار می کنید؟
    آینده یه نفر با PHD در این زمینه به جز کار آکادمیک چیه؟

پاسخ: در مورد سوالاتون: 1- بلد بودن برنامه نویسی جزو الزامات نیست ولی اگه کسی بدونه خیلی عالیه. من خودم تازه دارم یاد می گیرم و در دوران مستر به جز Grasshopper که کدنویسی مخصوص خودش رو داره و نسبتا راحت هم هست ، چیز دیگه ای به کارم نیومد ولی الان دارم یه دوره Java قبل از PhD شروع می کنم که دونستنش خیلی کمکم می کنه.

2- کلا هزار و یک جور پکیج هست و راستش هر چی بیشتر نرم افزار بدونید برای یه Digital Architect بهتره، شرکتها هم همه جور نرم افزاری استفاده می کنند و چون هیچ نرم افزاری نیست که کامل و جامع باشه اینه که مخلوط استفاده میشه. توی این رشته معمولا می گن که نرم افزار به دانشجو یاد داده نمی شه ولی در طول دوره خودتون می تونید از روی online tutorial که حتی خود استادها معرفی می کنند هر نرم افزار خواستید یاد بگیرید. البته بعضی اوقات بنا به صلاحدید اساتید نرم افزار خاصی هم تدریش میشه. به طور کلی نرم افزارهایی که الان خیلی روی بورس هستند :Rhino & Grasshopper که برای طراحی های خلاقانه هست، Revit که یه پلتفرم خوب برای Building Information Modellingهست که از شاخه های خیلی مهم و جدید این رشته هستش، (کلا Autodesk چون به دانشجوها سه سال مجانی نرم افزار میده خیلی محبوب هست و خودش هم قولی در صنهت ساخت و ساز شده دیگه) Revit خیلی خلاقانه نیست ولی خوب خیلی داره پیشرفت می کنه و دونستنش داره یه جورایی خیلی مهم و ضروری میشه، بعدش پکیج Bentley هست مثلا Microstationاش زیاد کار میشه به خصوص توی شرکتهای بزرگ که Bentley الان به دلیل اینکه یه کم بازار رو به Autodesk باخته مثل قبل محبوب نیست دانشگاهها هم نرم افزارش رو معمولا ندارن چون خیلی گرونه ولی اگه کسی بلد باشه واسش خیلی خوبه، نرم افزار دیگه ای که این اواخر خیلی مهم شده و البته هنوز خیلی کامل نیست و دارن روش کار می کنن Digital Project هست که توسط Gehry Technology (یه بخشی از شرکت فرانک گری) از نرم افزار CATIA که برای Aerospace هستش نسخه برداری شده واسه معماری در واقع هم خلاقانه هست و هم خوبه برای Building Information Modelling ولی یاد گرفتنش سخته اما توی امریکا زیاد استفاده میشه البته شرکتهای خوب مثل زاها حدید هم از این نرم افزار استفاده می کنند. کلا بهتون بگم که هرچی نرم افزار در طول تحصیل یاد بگیرید به نفعتونه ولی ممکنه توی یه شرکتی برید که یه نرم افزار دیکه استفاده کنه اما اینایی که گفتم در حال حاصر جزو چیزایی هست که استفاده زیاد میشه

3- به اعتقاد من آینده کسی با تخصص Digital Design خیلی روشنه و Promising هست چون شرکتها روز به روز به این قضیه بیشتر نیاز پیدا می کنند و دنیای تکنولوژی هم کل علم رو تسخیر می کنه. پیش بینی میشه که روش طراحی سنتی در آینده نردیک جای خودش رو به کدنویسی و نوع جدیدی از Design میده . در واقع همین موج Informaton Modelling که داره کل صنعت رو تکون میده از امواج همین حرکت تدریجی هست. به هر حال هرکی بیشتر تکنولوژی بدونه بیشتر زمان و Money ذخیره می کنه. به غیر از کار آکادمیک بسته به نوع تخصصتون می تونید به عنوان مشاور و یا Building Information Modelling Manager کار کنید. الان اکثر شرکتهای بزرگ و خوب دنیا یه گروه داخلی تشکیل دادن برای خودشون به اسم Design Computation یا مشابه که افراد مطلع و متخصص رو در زمینه Digital Design استخدام می کنن در واقع هدف معماری دیجیتال به اعتقاد من همین Design Computation هست که یعنی طراحی رو Computable کنه و به جای اینکه یه سری اتفاقات توی ذهن طراح باشه، اونها جوری پروسس بشن که قابل محاسبه ، قابل share کردن و استفاده سریع باشن و managble باشه

امیدوارم برای دوستان مفید باشه
    ویرایش توسط studentz : May 11th, 2012 در ساعت 05:09 PM دلیل: تبدیل متن پینگلیش سوال به فارسی

Junior Member

سلام دوستان. من فوق معماری از علم و صنعت هستم. معدل لیسانسم 16.88 و فوقم 17.52 هست در لیسانس شاگرد اول بودم. سه تا مقاله داخلی دارم که یکیش احتمالاً علمی پزژوهشی می شه. بازبینی و ویرایش نهایی دو تا کتاب استادم رو انجام دادم. البته اسمم رو به عنوان ویراستار نزدند و لی در صفحه تشکر ذکر کردند. تافل PBT 587 دارم. در حال حاضر Gre ندارم و باید امتحان بدم. می خوام برای PH.d آمریکا اقدام کنم. برای دانشگاههای خیلی خوب به نظر شما دوستانی که تجربه دارید چقدر شانس پذیرش دارم و تو فرصت 4و5 ماهی که دارم چه کارهایی بکنم شانس پذیرشم بیشتر می شه و دیگر اینکه آیا بهتره با استادها مکاتبه کنم یا از طریق دانشگاه درخواست کنم. پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط simin23 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فوق معماری از علم و صنعت هستم. معدل لیسانسم 16.88 و فوقم 17.52 هست در لیسانس شاگرد اول بودم. سه تا مقاله داخلی دارم که یکیش احتمالاً علمی پزژوهشی می شه. بازبینی و ویرایش نهایی دو تا کتاب استادم رو انجام دادم. البته اسمم رو به عنوان ویراستار نزدند و لی در صفحه تشکر ذکر کردند. تافل PBT 587 دارم. در حال حاضر Gre ندارم و باید امتحان بدم. می خوام برای PH.d آمریکا اقدام کنم. برای دانشگاههای خیلی خوب به نظر شما دوستانی که تجربه دارید چقدر شانس پذیرش دارم و تو فرصت 4و5 ماهی که دارم چه کارهایی بکنم شانس پذیرشم بیشتر می شه و دیگر اینکه آیا بهتره با استادها مکاتبه کنم یا از طریق دانشگاه درخواست کنم. پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم.
    سلام . شانستون خوبه وقتی انتخاب درست داشته باشین. دانشگاه های زیاد رنک بالا اپلای نکنید ، یه نگاه به ریجکت های 2012 بندازید کاملا متوجه می شین.
    بهترین کاری که میتونید توی این مدت کنید خوندن GRE واسه نمره بالاست، که خیلی توی پذیرش و فاند تاثیر داره.
    ارتباط با استاد هم که جای خود داره .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    سلام . شانستون خوبه وقتی انتخاب درست داشته باشین. دانشگاه های زیاد رنک بالا اپلای نکنید ، یه نگاه به ریجکت های 2012 بندازید کاملا متوجه می شین.
    بهترین کاری که میتونید توی این مدت کنید خوندن GRE واسه نمره بالاست، که خیلی توی پذیرش و فاند تاثیر داره.
    ارتباط با استاد هم که جای خود داره .
    ببخشید می شه بگید چرا نباید برای دانشگاههای رنگ بالا اپلای کنم و مشکلم چیه؟ ضمن اینکه همان طور که گفتم از لحاظ gre برای پاییز قصد دارم امتحان بدم.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

ببخشید می شه بگید چرا نباید برای دانشگاههای رنگ بالا اپلای کنم و مشکلم چیه؟ ضمن اینکه همان طور که گفتم از لحاظ gre برای پاییز قصد دارم امتحان بدم.
    رزومتون خوبه ولی متاسفانه رقابت واسه دانشگاههای رنک بالا خیلی خیلی زیاده ، حتما نتایج ریجکت 2012 رو بخونین متوجه میشین.
    ولی حتی با این حساب شانس خوب، نمره gre خوب ،و تماس با استاد میتونه شما رو به یه دانشگاه تاپ برسونه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture: Iran, Digital Architecture: UK, PhD: GATech

سیمین خانم هم دانشگاهی محترم سلام
    آفرین به یه عالمه سابقه ارزشمندی که دارید
    به نظر من خیلی مهمه که چه تخصصی رو بخواید اپلای کنید. مثلا اگه مقاله ها و کارهای علمیتون همه با یه فوکوس باشه و بعد بخواهید در همون زمینه و در همون شاخه اپلای کنید به نظرم شانس پذیرشتون از دانشگاههای خوب بالا هستش (مثلا اگه کلا فوکوستون روی Sustainbaility باشه و کارای تحقیقاتی مختلفی هم در این زمینه داشته باشید خیلی شانستون بالا هست) اما اگه تمرکز کارای تحقیقاتیتون پراکنده هست و در یک شاخه دیگه ای هم بخواهید برای PhD بخونید شاید پذیرش دانشگاه رنک بالا یه کم سختتر باشه
    من کلا سه پیشنهاد دارم برای این مدت آمادگی که در نظر گرفتید
    1- خوندن شدید برای GRE هر چی نمره بالاتری بیارید بهتره
    2- روی زرومه تون خیلی با دقت کار کنید و همه کارهای با ارزشی که گفتید و انجام دادید رو مختصر و مفید در دوصفحه سازماندهی شده بنویسید و به استادها بفرستید
    3- حتما حتما حتما وقت زیادی بگذارید برای پیدا کردن استادهایی که همون فوکوس تحقیقاتی شما رو دارن و با حوصله باهاشون مکاتبه کنید. اگه از کسی حواب نگرفتین شاید اون فرد مناسبی برای هدف شما نباشه و باید باز بگردید و استاد پیدا کنید حتی این مسئله در انتخاب دانشکاه هم موثره چون ممکنه اصلا دانشگاهی در اون زمینه به خصوص کار نکنه و استاد هم نداشته باشه. پس هم خیلی تحقیق کنید هم خیلی مکاتبه کنید
    یه مقداری پذیرش گرفتن توی زمینه معماری با فاند مشکل هستش ولی شدنیه اما باید کفشهای آهنین بپوشید
    امیدوارم موفق باشید