صفحه 18 از 38 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member Jingol آواتار ها

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

یه سئوال

سن 38-39 تاثیرمنفی در پذیرش دکتری نداره چون یه جا نوشته بود که برای معماری کانادا رو توصیه نمکنم-چرا؟

Junior Member

هم دانشگاهی خوبم! خیلی ممنون از راهنماییتون. آیا شما خودتون هم برای PH.d پذیرش گرفتید و از طریق ارتباط برقرار کردن با استاد موفق شدید؟ آیا در این مکاتبه باید portfolio ham ایمیل کنیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture: Iran, Digital Architecture: UK, PhD: GATech

نقل قول نوشته اصلی توسط simin23 نمایش پست ها
    هم دانشگاهی خوبم! خیلی ممنون از راهنماییتون. آیا شما خودتون هم برای PH.d پذیرش گرفتید و از طریق ارتباط برقرار کردن با استاد موفق شدید؟ آیا در این مکاتبه باید portfolio ham ایمیل کنیم؟
    سیمین خانم عزیز، بله من برای PhD پذیرش گرفتم از یه دانشگاه خیلی خوب و از طریق تماس ایمیلی با استادی که از روی کتاباش پیداش کرده بودم و روی کارای تحقیقاتی مورد علاقه ایشون در انگلیس کار کرده بودم. من کلا به کار این آقا خیلی علاقه داشتم و برام مهم بود که حتما با ایشون کار کنم هر دانشگاهی که باشن.
    به نظرم کلا portfolio خیلی تاثیرگذاره و البته من یه پورتفولیوی سه چهار صفحه ای خوشگل و خلاصه علاوه بر پورتفولیوی اصلیم داشتم که موقع مکاتبات اون رو می فرستادم چون معمولا هرچی مختصر و مفید مطلب در اختیار استادا قرار بدیم بهتره و بعد از اینکه علاقه مندشون کردیم می تونیم موارد بیشتری بهشون بفرستیم

Junior Member joddy آواتار ها

سلام من ترم 3 برق الکترونیکم میخواستم تغییر رشته بدم به معماری ولی همه اطرافیام مخالفن و میگن
    معماری آینده کاری نداره و.....
    میشه راهنماییم کنین ؟؟؟واقعا این جوریه؟؟؟رشته خودمو هم دوس دارم بخوام میتونم بخونم ولی میخوام معماری بخونم ...لطفا هر کی هر چی میدونه به من بگه ....
    ببخشید اگه سوال بی ربطی پرسیدم

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط joddy نمایش پست ها
    سلام من ترم 3 برق الکترونیکم میخواستم تغییر رشته بدم به معماری ولی همه اطرافیام مخالفن و میگنمعماری آینده کاری نداره و..... میشه راهنماییم کنین ؟؟؟واقعا این جوریه؟؟؟رشته خودمو هم دوس دارم بخوام میتونم بخونم ولی میخوام معماری بخونم ...لطفا هر کی هر چی میدونه به من بگه ....ببخشید اگه سوال بی ربطی پرسیدم
    هر دو رشته بازار کاری خوبی داره اگر اون رو خوب یاد بگیرید و مهارت پیدا کنید،از نظر من معماری از برق سخت تره، درسته چندان ریاضی و فیزیک نداره ولی موقعیت شغلی معمار ایجاب میکنه از همه چیز سر در بیاره و رشته خیلی وسیعی است ترکیبی از مهندسی و هنر و ...کارای عملی و ماکت سازی و طراحی با دست و کلا شب بیداری خیلی داره جوری که بعضی مواقع اشکتون در میاد...البته الان تعداد دانشجوی معماری خیلی زیاد شده ولی من اطرافم رو که می بینم شاید از هر 20 نفر یکی واقعا معمار بشه(و مسلما فردا هم براش کار هست مثل سایر تخصص ها) چون رشته معماری خیلی خیلی زحمت داره و اغلب تن به زحمتش نمی دن...
    ویرایش توسط jhangard : June 20th, 2012 در ساعت 12:40 PM

Member ariyana90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-SUT

سلام دوستان .
    کسی می دونه برای دانشگاه پلی تکنیک میلان ، در رشته معماری پرتوفیلو باید چه شرایی داشته باشه و چه جوری باشه ؟
    Fear is not real. The only place that fear can exist is in our thoughts of the future. It is a product of our imagination, causing us to fear things that do not at present and may not ever exist. That is near insanity. Do not misunderstand me danger is very real but fear is a choice

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

سلام دوستان عزیز
    من لیسانسم مهندسی برق و فوقم MBA هست. خیلی دوست دارم معماری بخونم، به نظر شما کسی که لیسانسش مرتبط نیست می تونه برا فوق معماری پذیرش بگیره؟
    اگر امکان گرفتن پذیرش هست قبل از رفتن باید چه کارایی انجام بدم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

نقل قول نوشته اصلی توسط donya123 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من لیسانسم مهندسی برق و فوقم MBA هست. خیلی دوست دارم معماری بخونم، به نظر شما کسی که لیسانسش مرتبط نیست می تونه برا فوق معماری پذیرش بگیره؟
    اگر امکان گرفتن پذیرش هست قبل از رفتن باید چه کارایی انجام بدم؟
    سلام، به فروم خوش اومدید.
    این پست و چند تا پست بعدیش رو بخونید دوستان به سوال مشابه سوال شما جواب دادند. مهمترین چیز تو پذیرش معماری داشتن یه پورتفولیوی قوی هست. اینجا رو بخونید متوجه می شید.
    موفق باشید.
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

سلام فقط سه روز وقت دارم.... تو رو خدا کمکم کنید
    من تازه با این سایت (که برای من مثل یه گنجه)آشنا شدم و میخوام خواهش کنم که اگه کمکی از دستتون بر میاد دریغ نکنید!
    من تیر ماه کنکور دادم و میشه گفت نتیجه چندان دل خواهی به دست نیاوردم.اما طبق توصیه دیگران نمی خوام بمونم واسه سال بعد(البته اگر بر اساس اطلاعات قانع کننده تر لازم باشه میمونم واسه سال بعد). رتبه سهمیه ام (به خاطر مشکلاتی که متسفانه خیلی دیر رفع شد) 6662 شد وبا این رتبه وبا توجه به اینکه همدان هستم خیلی از رشته های خوب شبانه بو علی رو میرسیونم به جز مکانیک حالا هم فقط 3 روز فرصت دارم تا انتخاب رشته کنم. این رو هم بگم که هدف اصلی من (به توصیه دیگران مبنی بر رشته دانشگاهی قرار ندادن زبان و ادامه دادنش در کنار یک رشته مهندسی و سایر اطلا عاتی که چندان هم دقیق نبود) از یک سال خوندن واسه کنکور ریاضی در صورتی که تو زبان خیلی موفق بودم و علاقه وحشتناکی هم بهش داشتم ودارم(رتبه کنورزبانم111 منطقه شد با اینکه واسش هیچ وقت نگذاشتم و حدودا یک سالی هم به خاطر کنکور ریاضی گذاشتمش کنار) فقط گرفتن پذیرش اونهم فقط و فقط از یکی از دانشگاه های آمریکا بود.طی یک سال تجربه مطالعاتی و شناختی که خودم و احیانا دیگران از علاقیات و استعداد هام دارند به این صورته: علاقه و استعداد اصلی زبان،در بین دروس اختصاصی شیمی رو از همه بیشتر دوست دارم و سر سوزن ذوقی هم توش دارم. فیزیک و ریاضیم هم ضعیف نیست اما خوب چندان نبوغی هم توش ندارم ولی مطمئنم اگه قرار باشه برای رسیدن به هدفم رشته ای مرتبط با این دروس رو انتخاب کنم قول میدم به خوبی با نمرات عالی از پسشون بر بیام.در ضمن از دیگر میشه گفت استعداد هام هنر و طراحی ونقاشی هست که ظاهرا در مهندسی معماری کاربرد زیادی داره.از رشته هایی هم که احساس میکنم با هاشون حال نمیکنم برق و کامپیوتر هست.
    باتوجه به انتخاب رشته مجازی سنجش ظاهرا رشته ای مثل مهندسی نساجی رو تو دانشگاه امیر کبیر اونهم روزانه قبول میشم.اما الان تردید ها و دودلی های زیادی دارم و متاسفانه اطلاعات نه چندان دقیق و کافی نمی خوام بعدا پشیمون بشم و به هدفم (که پذیرش گرفتن از یک دانشگاه آمریکایی هست) نرسم .چیکارکنم؟...چه رشته ای برم؟خواهش میکنم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghobadi19 نمایش پست ها
    سلام فقط سه روز وقت دارم.... تو رو خدا کمکم کنید
    من تازه با این سایت (که برای من مثل یه گنجه)آشنا شدم و میخوام خواهش کنم که اگه کمکی از دستتون بر میاد دریغ نکنید!
    من تیر ماه کنکور دادم و میشه گفت نتیجه چندان دل خواهی به دست نیاوردم.اما طبق توصیه دیگران نمی خوام بمونم واسه سال بعد(البته اگر بر اساس اطلاعات قانع کننده تر لازم باشه میمونم واسه سال بعد). رتبه سهمیه ام (به خاطر مشکلاتی که متسفانه خیلی دیر رفع شد) 6662 شد وبا این رتبه وبا توجه به اینکه همدان هستم خیلی از رشته های خوب شبانه بو علی رو میرسیونم به جز مکانیک حالا هم فقط 3 روز فرصت دارم تا انتخاب رشته کنم. این رو هم بگم که هدف اصلی من (به توصیه دیگران مبنی بر رشته دانشگاهی قرار ندادن زبان و ادامه دادنش در کنار یک رشته مهندسی و سایر اطلا عاتی که چندان هم دقیق نبود) از یک سال خوندن واسه کنکور ریاضی در صورتی که تو زبان خیلی موفق بودم و علاقه وحشتناکی هم بهش داشتم ودارم(رتبه کنورزبانم111 منطقه شد با اینکه واسش هیچ وقت نگذاشتم و حدودا یک سالی هم به خاطر کنکور ریاضی گذاشتمش کنار) فقط گرفتن پذیرش اونهم فقط و فقط از یکی از دانشگاه های آمریکا بود.طی یک سال تجربه مطالعاتی و شناختی که خودم و احیانا دیگران از علاقیات و استعداد هام دارند به این صورته: علاقه و استعداد اصلی زبان،در بین دروس اختصاصی شیمی رو از همه بیشتر دوست دارم و سر سوزن ذوقی هم توش دارم. فیزیک و ریاضیم هم ضعیف نیست اما خوب چندان نبوغی هم توش ندارم ولی مطمئنم اگه قرار باشه برای رسیدن به هدفم رشته ای مرتبط با این دروس رو انتخاب کنم قول میدم به خوبی با نمرات عالی از پسشون بر بیام.در ضمن از دیگر میشه گفت استعداد هام هنر و طراحی ونقاشی هست که ظاهرا در مهندسی معماری کاربرد زیادی داره.از رشته هایی هم که احساس میکنم با هاشون حال نمیکنم برق و کامپیوتر هست.
    باتوجه به انتخاب رشته مجازی سنجش ظاهرا رشته ای مثل مهندسی نساجی رو تو دانشگاه امیر کبیر اونهم روزانه قبول میشم.اما الان تردید ها و دودلی های زیادی دارم و متاسفانه اطلاعات نه چندان دقیق و کافی نمی خوام بعدا پشیمون بشم و به هدفم (که پذیرش گرفتن از یک دانشگاه آمریکایی هست) نرسم .چیکارکنم؟...چه رشته ای برم؟خواهش میکنم راهنماییم کنید

دوست عزیز:
    واستون آرزوی موفقیت دارم تو انتخاب رشتتون و یه نکته ام بهتون بگم در ابتدا.... جدای از اینکه خارج بشه یا نشه جوری انتخاب رشته کنید که هرکدومو قبول شدید بعد پشیمون نشید چرا به انتخابای بعدی نرسید.
    اما راجع به سوالتون در زمینه گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس از دانشگاه های امریکا باید بتون بگم .... تصمیم بزرگیه ... بخصوص تو این مقطع زمانی ...
    شما اگه امسال بخواید اقدام کنید که یعنی برای Fall 2013 حدودا 4 ماه فرصت دارید برای جمع آوری و بعضا تهیه مدارک ( مثل آیلتس یا تافل ) و ... که پروسه نسبتا زمان بری اه و حداقل میتونم بگم اگر هم برسید به ضرب العجل ها به شدت تحت فشار و استرس خواهید بود.... اما در مورد امریکا اونم در مقطع لیسانس و خصوصا سال اول تامین هزینه های مالی خیلی مهمه ... اینو حتما در نظر داشته باشید....
    در پایان پیشنهاد شخص خودم.... با توجه به رتبتون که بد نیست یه رشته ای رو که دوست داری تو یه دانشگاه معقول حتی شبانه انتخاب کنید ( فکر میکنم معماری همون بو علی رو بیارید حالا حتی شبانه ) و تو این مدت 4 سال تحصیلتون با آرامش سوابق و مدارکتونو قوی کنید و برای مستر اقدام کنید... خیلی خیلی راحت تر خواهید بود با یه ذهن باز تر....

شاد و موفق باشید