صفحه 11 از 38 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام دوستان
    من مي خوام براي يه دانشگاهي توي امريکا براي دکترا اپلاي کنم . پيشنهاد دپارتمان اين هست که قبل از اپلاي مصاحبه داشته باشيد حتما. استادي که مسئول مصاحبه است بعد از اينکه بهش ايميل زدم جواب داده و مي خواد قرار يک مصاحبه با اسکايپ رو بذاريم.
    کسي تجربه اي داره که چه چيزايي ممکنه تو مصاحبه مطرح بکنه؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nilooapply نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مي خوام براي يه دانشگاهي توي امريکا براي دکترا اپلاي کنم . پيشنهاد دپارتمان اين هست که قبل از اپلاي مصاحبه داشته باشيد حتما. استادي که مسئول مصاحبه است بعد از اينکه بهش ايميل زدم جواب داده و مي خواد قرار يک مصاحبه با اسکايپ رو بذاريم.
    کسي تجربه اي داره که چه چيزايي ممکنه تو مصاحبه مطرح بکنه؟
    سلام.
    به این تاپیک مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام بر مهندسین عمران.کسی می تونه تو انتخاب موضوع پایان نامه راهنماییم بکنه؟الان چی بیشتر رو بورسه؟من خودم به پل کابلی علاقه دارم ولی تو امریکا و کانادا استادایی که روش تحقیق کردن کمه.ممنون می شم نظراتتونو بگین.
    سلام دوست عزیز،
    اول از همه مهم اینه که چه گرایشی رو دوست داری. سازه، آب، راه و ترافیک، خاک و زمین شناسی، مدیریت ساخت و ... . بعد شما برو سایت دانشگاه ها رو ببین. ببین کدوم دانشگاه ها هدفته و زمینه تحقیقاتی اساتیدش چی هست. سعی کن بیشتر بهشون نزدیک انتخاب کنید. و حتی شروع به مکاتبه کن و حسابی باهاشون وارد بحث شو و ازشون کمک بخواه. اینجوری راحت تر حتی پذیرش می شی و شایدم اصلا خودش بگه بیا. کمی کارت مشکل اما خیلی موقعیت خوبی هست.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

من فعلا لیسانسم و سال بعد اگه در بیام شروع می شه تازه.هدفم که سازه یا زلزله است.یعنی شما می گین من مقالات یا پایان نامه هامو بر اساس علاقه استادایه اونطرف بنویسم؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    من فعلا لیسانسم و سال بعد اگه در بیام شروع می شه تازه.هدفم که سازه یا زلزله است.یعنی شما می گین من مقالات یا پایان نامه هامو بر اساس علاقه استادایه اونطرف بنویسم؟
    نه، پایان نامه باید دقیقا چیزی باشه که خودتون علافه دارید. مثلا رفتار بادبند ها در سازه هنگام زلزله، یا همچین چیزی. یه 4-5 موضوع که خودتون دوست دارید و استاد راهنمات اوکیه انتخاب کنید. بعد ببینید کدوم موضوع تو دانشگاه های هدقتون بیشتر طرفدار داره اون رو انتخاب کنید و لینک بزنید و اینها.
    علاقه همیشه حرف اول رو می زنه. اما خوب باید علاقه رو جهت داد کمی.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

بچه ها یه سوال! وقتی اینو تو بخش requirement ها می نویسن "a bachelor’s degree in engineering or equivalent" اگه مدرک کارشناسی مهندسی نباشه هم قبوله یعنی؟
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

نه اون equiavalent یعنی هر مدرکی که توی کشورهای دیگه معادل با لیسانس ارزیابی میشه !

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Armik نمایش پست ها
    نه اون equiavalent یعنی هر مدرکی که توی کشورهای دیگه معادل با لیسانس ارزیابی میشه !
    من آخر نفهمیدم این که گفتین نه یعنی قبول می کنند غیر مهندسی رو یا نه؟؟
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nilo0far نمایش پست ها
    من آخر نفهمیدم این که گفتین نه یعنی قبول می کنند غیر مهندسی رو یا نه؟؟
    سلام دوست عزیز.
    از این جمله ("a bachelor’s degree in engineering or equivalent") به تنهایی نمیشه برداشت کرد که مدرک غیرمهندسی رو قبول می کنن یا نه، این جمله فقط داره میگه لیسانس مهندسی یا مدرکی که از نظر طول دوره تحصیل و تعداد واحدها معادل Bachelor degree باشه (که فرضاً تو ایران بهش میگن "کارشناسی"، تو فرانسه بهش میگن "Licence" و الی آخر). شما باید تو سایت همون دانشگاه در بخش Admission requirements بگردی که آیا در مورد مدارک غیرمرتبط چیزی گفته یا نه و اگه گفته چه گرایش هایی یا اصطلاحاً کدام disciplines رو قبول دارن، چون ممکنه یه سری رشته های مرتبط و گرایش های علوم پایه (مثل ریاضی، فیزیک، شیمی و غیره) رو قبول کنن. اگر نبود در بخش FAQ (پرسش و پاسخ های متداول) سایتشون باید بگردی و اگر اونچا هم چیزی ننوشته بود، می تونی ایمیل بزنی و ازشون بپرسی.
    موفق باشی
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2020 نمایش پست ها
    سلام ملت...
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین...
    من لیسانس معماری هستم و ترم آخر Environmental Design and Engineeringدر دانشگاه علوم و تحقیقات ، و معدل معماریم 16 و ارشدم بالای 5/17 اینا می یاد (‌به امید خدا...)
    تو چند تا مسابقه معماری داخل کشور هم رتبه اوردم و رزومه طراحی و اجراییم هم خوبه ،ولی مقاله ندارم و مدرک زبان هم ندارم زبانم هم تعریفی نداره ولی تا اواسط سال بعد می تونم وقت بذارم و به یه سطحی برسم و می خوام واسه دکترا اقدام کنم آمریکا...
    حالا مسئلتون :
    1- لیست دانشگاههایی رو که معماری - شهرسازی و مدیریت پروژه و ساخت در مقطع دکتری دارن رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ us.news خیلی وقت گیره یعنی سایتی هست که بزنه فلان رشته در فلان مقطع در کدوم دانشگاهها هست؟حداقل در ایالت north carolina
    2- این راسته که می گن معماری و شهرسازی ،آمریکا زیاد بازار کار نداره و بهتره یه رشته مهندسی بخونه؟
    3- بازار کار مدیریت پروژه و ساخت در آمریکا چطوریه؟(بعد گرفتن مدرک )
    4- با این زبان دربه داغون می شه پذیرش گرفت و رفت اونجا زبان خوند ؟ پذیرش و بورس گرفت، مشروط نه ها...؟
    5- در رزومه نویسی باید درسای اصلی که پاس کردم هم بنویسیم؟مثلا طرح 3 ...طراحی مدرسه اینا...؟
    یه سوال که 10تا جا نمیپرسن دوست عزیز! شما سوالتو تفکیک کن تا بچه ها بتونن راحت تر جواب بدن. اول از همه باید زبان خیلی خوبی داشته باشید. چون واسه آمریکا GRE هم لازم دارید.
    تو رزومه هم تا اونجایی که من میدونم سوابق کاری و تحصیلی رو باید بنویسید. درسهایی رو که پاس کردید تو ریز نمراتتون هست دیگه