نقل قول نوشته اصلی توسط civilarchitect نمایش پست ها
دوست عزیز krig1960
از اینکه بسوالم با صبر و حوصله پاسخ دادی خیلی ممنونم

راستش من قصد دارم عمرانم رو هم بخونم ...چون بهترین معماران دنیا معمولا کسانی هستن که علاوه بر قدرت طراحی خودشون قدرت محاسبات سازه ای هم دارند...
من خیلی دوسدارم در یه دانشگاه معتبر خارجی درس بخونم و اینو می دونم که برای ارشد معماری چنین قصدی ندارم ضمن اینکه اصلا در رشته ای مثل معماری شرایط پذیرش و فاند گرفتن چیزی شبیه محاله...اونم دانشگاهی معتبر!
ولی عمران این احتمال بیشتره...خیلی بیشتر از معماری...
مشکلی که من دارم اینه که نمی دونم چکار کنم که با وضعی که الان هست برای لیسانس عمران دانشگاه معتبری پذیرفته شم....بهرحال من سوابق تحصیلی دبیرستانم هرچند بنا بدلایلی موجه خوب نیست....و این شانس من برای ورود به دانشگاه های بزرگ رو کاهش میده....دانشگاه آزاد و فمی حرفه ای هم هستن پیش روم
بنظر شما میشه با لیسانس عمران از دانشگاه آزاد یا فنی برای فوق لیسانس از یک دانشگاه درجه یک ٱمریکا پذیرش فول فاند گرفت؟!...حالا شما فکر کنین با بهترین معدل ممکن از دانشگاه آزاد تهران؟ آیا اونا براشون کارشناسی ناپیوسته فرقی نداره مثلا از فنی؟....
مهم اینه که من تصمیم رو گرفتم و دنبال راه حل هستم و خواهش می کنم بهم بهترین راه رو معرفی کنین....ممنونتونم
سلام دوسته من/ منو ببخش اگه تو بحثتون دخالت میکنم ولی تا جایی که من میدونم معماری در امریکا یه رشته داره که هم عمرانه هم معماری و هم کمی مکانیک!!!!
اسم رشته دقیقا خاطرم نیست ولی یه سری به نتایج قبولی های بچه های همینجا بزنی 100% پیداش میکنی حالا وضعییت فاند تو اون رشته باز بهتره ( البته کلا معماری یعنی خرج.... )
اگرم پیداش نکردی میرم برات اسمشو در میارم /
یه بخش خیلی جالبی هم تو بخش معماری هست که یکی از دوستان نوشته پیش فرض سولات درمورد پذیرش معماری / ایشون که این پست رو گذاشتن خودشون تو امریکا همین رشته رو میخونن / فکر کنم اگر باهاش صحبت کنی خیلی کمکت کنه حتی میتونی نظرتو درمورد تغییر رشته برای فاند هم بپرسی.....
و گرفتن فاند تو رشته ی ما سخت هست ولی غیر ممکن نیست تو همین سایت hessam07 پذیرش با فاند از امریکا برای دکترا گرفته / تو رشته ی عمران هم فول فاند باور کن انقدر ساده نیست که میخوای تغییر رشته بدی من با دوستمون king1960 کاملا موافقم / کاری که میگه تقریبا ریسک کمتری داره....
بازم عذر میخوام اگر یکم گنگ راهنمایی کردم دوست عزیز...
امیدوارم در تمامه قدم های زندگیت موفق و پیروز باشی !