صفحه 13 از 38 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, Bachelor's degree, Tabriz University

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

سلام به شما
    شما قبلا خواستار این بودین که چه تفاوتی بین MSc و MEng وجود داره.
    من خدمت شما عرض میکنم:

MSc یا همان Master of Science به مدرک کارشناسی ارشد گفته میشه که دانشجو در کنار واحدهای تیوری، در نهایت باید یک پروژه ی تحقیقاتی هم ارایه بده و از اون دفاع کنه، که ما به اون میگیم تز.
    حالا اگر رشته ی مورد تحصیل دانشجو، یکی از گرایشهای مهندسی باشه، به جای MSc از MEng هم استفاده میشه که مخفف Master of Engineering هستش. در بعضی دانشگاه ها برای اشاره به نوع مدرکی که پس از تحصیل، به دانشجوی مهندسی اعطا میشه، نام مدرک رو مینویسن MSc، در بعضی دانشگاه ها مینویسن MSc-Eng و در بعضی دانشگاه ها مینویسن MEng
    بنابراین نتیجه این شد که اگر فوق لیسانس شما شامل تز هم باشه و رشته ی شما مهندسی باشه، به جای MSc از MEng هم استفاده میشه و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

اگر فوق لیسانس، فاقد واحد تحقیقاتی باشه، مدرکی به شما میدن که در دانشگاه های معتبر بهش گفته میشه PGDip که مخفف Postgraduate Diploma هستش. این مدرک ارزشی کمتر از MEng داره.
    در برخی دانشگاه های انگلستان مانند دانشگاه City University هر دو نوع این مدرک ها ارایه میشه. یعنی شما به دلخواه میتونید برای MSc یا PGDip اپلای کنید.
    در برخی دانشگاه ها فقط MSc یا همان MEng ارایه میشه.
    بنابراین اگر در دانشگاه های مالزی، MEng رو میبینید، دچاره هراس نشید.
    ویرایش توسط bam_tobe_su : January 16th, 2012 در ساعت 03:37 PM

Junior Member amish آواتار ها

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط bam_tobe_su نمایش پست ها
    سلام به شما
    شما قبلا خواستار این بودین که چه تفاوتی بین MSc و MEng وجود داره.
    من خدمت شما عرض میکنم:

MSc یا همان Master of Science به مدرک کارشناسی ارشد گفته میشه که دانشجو در کنار واحدهای تیوری، در نهایت باید یک پروژه ی تحقیقاتی هم ارایه بده و از اون دفاع کنه، که ما به اون میگیم تز.
    حالا اگر رشته ی مورد تحصیل دانشجو، یکی از گرایشهای مهندسی باشه، به جای MSc از MEng هم استفاده میشه که مخفف Master of Engineering هستش. در بعضی دانشگاه ها برای اشاره به نوع مدرکی که پس از تحصیل، به دانشجوی مهندسی اعطا میشه، نام مدرک رو مینویسن MSc، در بعضی دانشگاه ها مینویسن MSc-Eng و در بعضی دانشگاه ها مینویسن MEng
    بنابراین نتیجه این شد که اگر فوق لیسانس شما شامل تز هم باشه و رشته ی شما مهندسی باشه، به جای MSc از MEng هم استفاده میشه و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

اگر فوق لیسانس، فاقد واحد تحقیقاتی باشه، مدرکی به شما میدن که در دانشگاه های معتبر بهش گفته میشه PGDip که مخفف Postgraduate Diploma هستش. این مدرک ارزشی کمتر از MEng داره.
    در برخی دانشگاه های انگلستان مانند دانشگاه City University هر دو نوع این مدرک ها ارایه میشه. یعنی شما به دلخواه میتونید برای MSc یا PGDip اپلای کنید.
    در برخی دانشگاه ها فقط MSc یا همان MEng ارایه میشه.
    بنابراین اگر در دانشگاه های مالزی، MEng رو میبینید، دچاره هراس نشید.
    To my knowledge, it is not true. M.Eng is used for a major when a final project is sufficient for graduation and the student is not required to get involved in any research project

For admission to a PhD program many universities prefer M.Sc more than M.Eng while M.Eng is is more useful when your goal is to become a practitioner
    .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, Bachelor's degree, Tabriz University

Dear friend
    I'd like to thank you for what you've mentioned. I wonder if you can take a look at one of universities in Britain such as the university of Manchester. For example anybody who passes 'Structural Engineering' (by course) will be certified MSc. But, I think when you're referring to the United States and Canada, you're completely true; Msc is in a higher position than MEng. This fact doesn't include all the other countries such as Britain or Malaysia. In conclusion I'll be hugely gratified if you can expound on this issue in more detail

نقل قول نوشته اصلی توسط amish نمایش پست ها
    To my knowledge, it is not true. M.Eng is used for a major when a final project is sufficient for graduation and the student is not required to get involved in any research project

For admission to a PhD program many universities prefer M.Sc more than M.Eng while M.Eng is is more useful when your goal is to become a practitioner
    .

Junior Member amish آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bam_tobe_su نمایش پست ها
    Dear friend
    I'd like to thank you for what you've mentioned. I wonder if you can take a look at one of universities in Britain such as the university of Manchester. For example anybody who passes 'Structural Engineering' (by course) will be certified MSc. But, I think when you're referring to the United States and Canada, you're completely true; Msc is in a higher position than MEng. This fact doesn't include all the other countries such as Britain or Malaysia. In conclusion I'll be hugely gratified if you can expound on this issue in more detail
    Thanks my friend, I did check the graduate majors at UCL, Cambridge and Manchester university in UK. At all of them master degree is offered in M.Sc mode. Indeed, they do not offer M.Eng course at all. About Malaysia, since I studied my master degree there I can say with more confident that M.Eng is used when the program does not emphasis on your research skills. Of course it is different with whether your program is taught course or mixed mode.

As an example, My master's degree was both taught course and M.Sc

It is the same for PhD (Doctor of Philosophy) and Doctor of Engineering.

Finally, it is not about which one is better or higher . M.Eng prepares you for a practical position while M.Sc aims to improve your research skills

As I said before, that is all to my knowledge. Maybe I am not right

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

سلام دوستان
    من هنوز وقت دارم واسه applay !
    اما نمیخوام بیخود وقتمو هدر بدم / میخواستم شروع کنم به خوندن مقالات و کتاب های مرجع ولی نمیدونم از کجا باید پیداش کنم؟
    مثلا ادرس هاش کجاست یا حالا اگر تایتلشو بدونم از کجا پیداش کنم؟
    مثلا/benovel , leonardo , history of modern architecture volume 1 . routledge and kegan paule . london . 1971
    نظری دارین؟ الان به من کمکی میکنه؟ میخوام ارشد رو امریکا باشم و میخوام تا جایی که میتونم gre رو قوی بدم ولی فکر دیگه ای ندارم!
    زیاد نگران نمره ی کارنامه و پرتفیلیو نیستم.... ( اعتماد بنفسو!!!!)
    خیلی دوست دارم نظر دوستانی رو که معماری تو امریکا میخونن رو بدونم....
    مرسی واسه دوستانی که کمک میکنن!...
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه گیلان

سلام دوستان
    کسی میدونه واسه دانشگاههای آمریکا،چقدر سیلاب درسی رو با پورتفولیو تطبیق میدن؟جون من جند تا کاره بیرونم رو گذاشتم جایه طرح 2 و 3...

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_hamed نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه واسه دانشگاههای آمریکا،چقدر سیلاب درسی رو با پورتفولیو تطبیق میدن؟جون من جند تا کاره بیرونم رو گذاشتم جایه طرح 2 و 3...
    سلام/ والا تا جایی که من میدونم اونا پرتوفیلو رو با سیلابس درسی تطبیق نمیدن/ پورتفولیو در واقع نمونه ی بهترین کار های شماست... ( اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن!)
    و دقیقا برای پذیرش شما پورتفولیو مهمترین رکن محسوب میشه! اینو مطمعنم!
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member

با سلام خدمت تمامی دوستان
    خواهشمندم که منو راهنمایی کنین
    من دارم لیسانس معماری خودم رو می گیرم و بعدش هم می خوام طراحی شهری تو ارشد تهران بخونم ...
    و واسه دکتری معماری دوست دارم برم یه دانشگاه خوب
    ولی سوال من اینجاست : من فصد دارم مهندسی عمران هم بخونم و لیسانس رو تهران یه دانشگاه عالی و معتبر بخونم و فوقش رو برم یه دانشگاه خوب خارج و ترجیحا آمریکا

با توجه به اینکه تا وقتی من ارشد معماریم رو بگیرم کنکور حدف میشه و من هم معدل دیپلمم خیلی خیلی پایینه ...من برای اینکه لیسانس عمران دانشگاهی امثل شریف یا تهران قبول شم چه راهی پیش رو دارم...؟

آیا می تونم برم و از کنکور کاردانی شروع کنم؟(فنی)...چون دانشگاه های فنی فرق داره و نمیشه دیگه تهران یا شریف خوند! شاید بهترینش شهید رجایی باشه!
    من چکار باید کنم؟...خیلی خیلی ناراحتم از حذف کنکور.....لطفا اگه اطلاعاتی دارین منو راهنمایی کنین ...بهترین راه واسه اینکه من ارشد سازه رو بتونم از یک دانشگاه عالی ترجیحا آمریکا پذیرش بگیرم چیه؟....

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط civilarchitect نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    خواهشمندم که منو راهنمایی کنین
    من دارم لیسانس معماری خودم رو می گیرم و بعدش هم می خوام طراحی شهری تو ارشد تهران بخونم ...
    و واسه دکتری معماری دوست دارم برم یه دانشگاه خوب
    ولی سوال من اینجاست : من فصد دارم مهندسی عمران هم بخونم و لیسانس رو تهران یه دانشگاه عالی و معتبر بخونم و فوقش رو برم یه دانشگاه خوب خارج و ترجیحا آمریکا

با توجه به اینکه تا وقتی من ارشد معماریم رو بگیرم کنکور حدف میشه و من هم معدل دیپلمم خیلی خیلی پایینه ...من برای اینکه لیسانس عمران دانشگاهی امثل شریف یا تهران قبول شم چه راهی پیش رو دارم...؟

آیا می تونم برم و از کنکور کاردانی شروع کنم؟(فنی)...چون دانشگاه های فنی فرق داره و نمیشه دیگه تهران یا شریف خوند! شاید بهترینش شهید رجایی باشه!
    من چکار باید کنم؟...خیلی خیلی ناراحتم از حذف کنکور.....لطفا اگه اطلاعاتی دارین منو راهنمایی کنین ...بهترین راه واسه اینکه من ارشد سازه رو بتونم از یک دانشگاه عالی ترجیحا آمریکا پذیرش بگیرم چیه؟....
    سلام دوست عزیز.
    قبل از هر چیز یه توصیه دوستانه دارم و اون اینه که زیاد از این شاخه به اون شاخه نرو چون به طور معمول نتیجه خوبی نخواهی گرفت.
    اما می رسیم به وضعیت شما:
    شما در مورد دو مسیر تحصیلی کاملاً متفاوت صحبت کردی که جدا از این که اصلاً طی کردن این دو مسیر به طور همزمان یا حتی متوالی ممکن هست یا نه، خیلی بعیده به این دو مسیر به یه اندازه علاقه داشته باشی. قاعدتاً به یکی باید بیشتر از دیگری علاقه داشته باشی و به قولی نمیشه که " هم خدا رو بخوای هم خرما". پس عاقلانه تر اینه که مسیری رو بری که بیشتر دوست داری. در مورد حذف کنکور هم فکر نکن وضعیت در آینده فرق خیلی بزرگی با حالت فعلی که کنکور سراسری هست می کنه. در بهترین حالتش وضعیت چیزی میشه شبیه وضعیت الان دانشگاههای خارجی، یعنی ملاک میشه سوابق تحصیلی و مصاحبه. حالت دیگه اش ممکنه این بشه که هر دانشگاه خودش کنکور جداگانه برگزار کنه که قبل از انقلاب تقریباً همچین وضعیتی بود و خیلی از دانشگاهها از متقاضیان آزمون اختصاصی می گرفتن و از طریق کنکور سراسری پذیرش نداشتن. در هر کدوم از حالات کار برای شما خیلی ساده نیست.
    شما اگه خیلی به رشته عمران علاقه داری، می تونی در مقطع ارشد در کنکور عمران شرکت کنی و به یکی از گرایش های عمران تغییر رشته بدی که البته کارت سخته چون درسهای طراحی (مثل فولاد و بتن و روسازی) و حتی سیالات و هیدرولیک و مکانیک خاک رو اگه پیش زمینه نداشته باشی یادگیریش در کوتاه مدت مقدور نیست. ضمن این که در صورت قبولی پیش نیازهای زیادی خواهی خورد.
    راه دیگه اینه که همین معماری رو ادامه بدی منتهی در مقطع ارشد وارد گرایش هایی از معماری بشی که موضوعات تحقیقاتی سازه ای هم دارن و به نوعی بین رشته ای هستن. برخی اساتید در کشور هم در این زمینه کار می کنن مثل دکتر گلابچی در دانشکده معماری دانشگاه تهران که کتاب سازه در معماری رو نوشته، منتهی نمیدونم از نظر تحقیقاتی این موضوع چقدر جای کار داره و در ایران چقدر در این زمینه ها کار کردن، ولی میشه تحقیق کرد و آمارش رو درآورد.
    در هر صورت در همین رشته معماری هم فرصت کار یا ادامه تحصیل در خارج در حد مقبول فراهم هست. یه مثلی هست میگه "به هر کاری که اساسی بهش بچسبی بالاخره توش به یه جایی میرسی."
    در مجموع پیشنهادم اینه که عمر و پولت رو برای این که یک رشته دیگه رو از صفر شروع کنی به هدر نده چون تفکراتت در مورد علاقه به یه رشته خاص یا احیاناً فعالیت در رشته ای که فکر می کنی بازار کار بهتری داره به مرور با بالا رفتن سن و سالت و دیدن این که فرصت ها دارن چه زود از دست میرن به سرعت تغییر می کنن و یه موقعی به خودت میای می بینی وقت و تمرکزت رو صرف طی کردن دو مسیر متفاوت کردی که در هیچکدوم به جایگاه دلخواهت نرسیدی در حالی که اگه همون وقت و تمرکز رو صرف طی کردن همون مسیر اولیه می کردی به نقطه مطلوبتری می رسیدی. البته تغییر رشته دادن فی نفسه چیز بدی نیست، ولی خب ریسکش هم بالاست. حتماً در این زمینه با اساتید دانشگاه و افراد باتجربه تر هم مشورت کن.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

دوست عزیز krig1960
    از اینکه بسوالم با صبر و حوصله پاسخ دادی خیلی ممنونم

راستش من قصد دارم عمرانم رو هم بخونم ...چون بهترین معماران دنیا معمولا کسانی هستن که علاوه بر قدرت طراحی خودشون قدرت محاسبات سازه ای هم دارند...
    من خیلی دوسدارم در یه دانشگاه معتبر خارجی درس بخونم و اینو می دونم که برای ارشد معماری چنین قصدی ندارم ضمن اینکه اصلا در رشته ای مثل معماری شرایط پذیرش و فاند گرفتن چیزی شبیه محاله...اونم دانشگاهی معتبر!
    ولی عمران این احتمال بیشتره...خیلی بیشتر از معماری...
    مشکلی که من دارم اینه که نمی دونم چکار کنم که با وضعی که الان هست برای لیسانس عمران دانشگاه معتبری پذیرفته شم....بهرحال من سوابق تحصیلی دبیرستانم هرچند بنا بدلایلی موجه خوب نیست....و این شانس من برای ورود به دانشگاه های بزرگ رو کاهش میده....دانشگاه آزاد و فمی حرفه ای هم هستن پیش روم
    بنظر شما میشه با لیسانس عمران از دانشگاه آزاد یا فنی برای فوق لیسانس از یک دانشگاه درجه یک ٱمریکا پذیرش فول فاند گرفت؟!...حالا شما فکر کنین با بهترین معدل ممکن از دانشگاه آزاد تهران؟ آیا اونا براشون کارشناسی ناپیوسته فرقی نداره مثلا از فنی؟....
    مهم اینه که من تصمیم رو گرفتم و دنبال راه حل هستم و خواهش می کنم بهم بهترین راه رو معرفی کنین....ممنونتونم