صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط civilarchitect نمایش پست ها
    دوست عزیز krig1960
    از اینکه بسوالم با صبر و حوصله پاسخ دادی خیلی ممنونم

راستش من قصد دارم عمرانم رو هم بخونم ...چون بهترین معماران دنیا معمولا کسانی هستن که علاوه بر قدرت طراحی خودشون قدرت محاسبات سازه ای هم دارند...
    من خیلی دوسدارم در یه دانشگاه معتبر خارجی درس بخونم و اینو می دونم که برای ارشد معماری چنین قصدی ندارم ضمن اینکه اصلا در رشته ای مثل معماری شرایط پذیرش و فاند گرفتن چیزی شبیه محاله...اونم دانشگاهی معتبر!
    ولی عمران این احتمال بیشتره...خیلی بیشتر از معماری...
    مشکلی که من دارم اینه که نمی دونم چکار کنم که با وضعی که الان هست برای لیسانس عمران دانشگاه معتبری پذیرفته شم....بهرحال من سوابق تحصیلی دبیرستانم هرچند بنا بدلایلی موجه خوب نیست....و این شانس من برای ورود به دانشگاه های بزرگ رو کاهش میده....دانشگاه آزاد و فمی حرفه ای هم هستن پیش روم
    بنظر شما میشه با لیسانس عمران از دانشگاه آزاد یا فنی برای فوق لیسانس از یک دانشگاه درجه یک ٱمریکا پذیرش فول فاند گرفت؟!...حالا شما فکر کنین با بهترین معدل ممکن از دانشگاه آزاد تهران؟ آیا اونا براشون کارشناسی ناپیوسته فرقی نداره مثلا از فنی؟....
    مهم اینه که من تصمیم رو گرفتم و دنبال راه حل هستم و خواهش می کنم بهم بهترین راه رو معرفی کنین....ممنونتونم
    سلام دوسته من/ منو ببخش اگه تو بحثتون دخالت میکنم ولی تا جایی که من میدونم معماری در امریکا یه رشته داره که هم عمرانه هم معماری و هم کمی مکانیک!!!!
    اسم رشته دقیقا خاطرم نیست ولی یه سری به نتایج قبولی های بچه های همینجا بزنی 100% پیداش میکنی حالا وضعییت فاند تو اون رشته باز بهتره ( البته کلا معماری یعنی خرج.... )
    اگرم پیداش نکردی میرم برات اسمشو در میارم /
    یه بخش خیلی جالبی هم تو بخش معماری هست که یکی از دوستان نوشته پیش فرض سولات درمورد پذیرش معماری / ایشون که این پست رو گذاشتن خودشون تو امریکا همین رشته رو میخونن / فکر کنم اگر باهاش صحبت کنی خیلی کمکت کنه حتی میتونی نظرتو درمورد تغییر رشته برای فاند هم بپرسی.....
    و گرفتن فاند تو رشته ی ما سخت هست ولی غیر ممکن نیست تو همین سایت hessam07 پذیرش با فاند از امریکا برای دکترا گرفته / تو رشته ی عمران هم فول فاند باور کن انقدر ساده نیست که میخوای تغییر رشته بدی من با دوستمون king1960 کاملا موافقم / کاری که میگه تقریبا ریسک کمتری داره....
    بازم عذر میخوام اگر یکم گنگ راهنمایی کردم دوست عزیز...
    امیدوارم در تمامه قدم های زندگیت موفق و پیروز باشی !
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

چون بهترین معماران دنیا معمولا کسانی هستن که علاوه بر قدرت طراحی خودشون قدرت محاسبات سازه ای هم دارند...
    دوست عزیز این واقعا خوبه که به هر دو رشته علاقه داری ولی این دو رشته مکمل هم هستند و هیچ وجه مشترک درسی ندارن به ان صورت.وظیفه معمار تجسم و طراحی است و وظیفه مهندس عمران واقعیت دادن به اون تجسم.این حرفی رو که زدین مخالفم باهاش.Zaha hadid بدون شک بزرگترین معمار جهان ولی شما کاراشونو نگاه کنی همشون توسط مهندسین عمران ساخته می شه.یعنی امکان نداره معمار بتونه سازه خودشو محاسبه کنه مگر اینکه 11 سال عمران هم بخونه!!!یا دکتر آستانه استاد عمران دانشگاه برکلی پلی به اسم خودشون زدن ولی طراحی اصلیش رو یه معمار انجام داده.به نظرم تکلیفتونو با خودتون روشن کنین تا بعدا افسوس فرصت های از دست رفته رو نخورین.
    موفق باشین.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    دوست عزیز این واقعا خوبه که به هر دو رشته علاقه داری ولی این دو رشته مکمل هم هستند و هیچ وجه مشترک درسی ندارن به ان صورت.وظیفه معمار تجسم و طراحی است و وظیفه مهندس عمران واقعیت دادن به اون تجسم.این حرفی رو که زدین مخالفم باهاش.Zaha hadid بدون شک بزرگترین معمار جهان ولی شما کاراشونو نگاه کنی همشون توسط مهندسین عمران ساخته می شه.یعنی امکان نداره معمار بتونه سازه خودشو محاسبه کنه مگر اینکه 11 سال عمران هم بخونه!!!یا دکتر آستانه استاد عمران دانشگاه برکلی پلی به اسم خودشون زدن ولی طراحی اصلیش رو یه معمار انجام داده.به نظرم تکلیفتونو با خودتون روشن کنین تا بعدا افسوس فرصت های از دست رفته رو نخورین.
    موفق باشین.
    سلام/
    نه تاحدی مخالفم !
    معمار ها و عمرانی ها همیشه تو کارهای همدیگه فضولی میکنن همین امسال بچه های معماری کرج یه پل کاغذی ساختن که تو نمایشگاه معماری و عمران بنمایش در اومد و وزیر راه رفت روش وایستاد! وقتی دید محکمه دستور اجراشو داد....
    تازه این یه نمونه است!
    از نظر درسی هم شباهت های زیادی داریم مثل رسم فنی و مصالح و مقاومت سازه های فلزی....
    کالاتراوا هم معماری خوند هم عمران! از 0 تا 100 کارهاشم خودش انجام میداد...
    درمورد زاحا حدید بنظرم تو facebook از خودش بپرسی بهتره....
    جدیدا هم فاز 2 برج میلاد رو طراحی کرده/
    البته اینکه طراحی سازه انجام نمیده بخاطر اینکه میخواد کاره تخصصی انجام بده نه اینکه بلد نیست/
    دلیل دوم هم اینکه زاحا تو AA تحصیل کرده ولی معماری در امریکا بشدت با عمران ترکیب شده /
    دلیل سوم هم اینکه استاد زاحا سر نورمن فاستر بوده که این ادم بشدت به کار تخصصی هر فرد در فیلد کاریه خودش معتقده...
    شاهد مثالم هم فرانک لوید رایته که جزوه سردم دارانه استفاده از بتن مصلح در ساختمونه....
    sina0077عزیز از ادامه ی این بحث خوداری میکنم چون مربوط به نام تایپیک نیست ولی لازم بود توضیح داده بشه....
    اگر مخالفی با صحبت هام تو پ.خ برام بگو...
    موفق و پیروز باشید.
    (کورش کبیر)

Senior Member krig1960 آواتار ها

دوست عزیز krig1960
    از اینکه بسوالم با صبر و حوصله پاسخ دادی خیلی ممنونم

راستش من قصد دارم عمرانم رو هم بخونم ...چون بهترین معماران دنیا معمولا کسانی هستن که علاوه بر قدرت طراحی خودشون قدرت محاسبات سازه ای هم دارند...
    من خیلی دوسدارم در یه دانشگاه معتبر خارجی درس بخونم و اینو می دونم که برای ارشد معماری چنین قصدی ندارم ضمن اینکه اصلا در رشته ای مثل معماری شرایط پذیرش و فاند گرفتن چیزی شبیه محاله...اونم دانشگاهی معتبر!
    ولی عمران این احتمال بیشتره...خیلی بیشتر از معماری...
    مشکلی که من دارم اینه که نمی دونم چکار کنم که با وضعی که الان هست برای لیسانس عمران دانشگاه معتبری پذیرفته شم....بهرحال من سوابق تحصیلی دبیرستانم هرچند بنا بدلایلی موجه خوب نیست....و این شانس من برای ورود به دانشگاه های بزرگ رو کاهش میده....دانشگاه آزاد و فمی حرفه ای هم هستن پیش روم
    بنظر شما میشه با لیسانس عمران از دانشگاه آزاد یا فنی برای فوق لیسانس از یک دانشگاه درجه یک ٱمریکا پذیرش فول فاند گرفت؟!...حالا شما فکر کنین با بهترین معدل ممکن از دانشگاه آزاد تهران؟ آیا اونا براشون کارشناسی ناپیوسته فرقی نداره مثلا از فنی؟....
    مهم اینه که من تصمیم رو گرفتم و دنبال راه حل هستم و خواهش می کنم بهم بهترین راه رو معرفی کنین....ممنونتونم
    سلام دوست عزیز.
    یه قانونی از قوانین مورفی هست که میگه: "در همون صفی که هستی باقی بمون چون به محض این که وارد صف جدیدی میشی، صف قبلی به طرز معجزه آسایی خلوت تر میشه و اگه صف رو مجدداً عوض کنی این داستان انقدر تکرار میشه تا تو آخرین نفری باشی که به کارش رسیدگی میشه."
    اول بگم نمیخوام از راهی که در پیش گرفتی منصرفت کنم اما میخوام وادارت کنم کمی بیشتر به تصمیمی که گرفتی فکر کنی. این طور که متوجه شدم شما تمام تمرکزت رو روی این گذاشتی که "در رشته عمران از دانشگاههای آمریکا فول فاند بگیری". خودت فکر می کنی این هدف می تونه یه هدف جامع و به درد بخور باشه؟ به این فکر کن که اون کمک هزینه ای که قراره فرضاً از اون دانشگاه آمریکایی بگیری مطمئناً بدون یه سرمایه گذاری اولیه به دست نمیاد. در ساده ترین حالت شما یه وقت و پولی برای قبولی در کنکور دانشگاه (مثلاً همون دانشگاه آزاد واحدهای تهران اگه بخوایم واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم) و هزینه شهریه دانشگاه و هزینه های اپلای رو باید متقبل بشی. شاید بشه گفت در بهترین حالت پول و عمری که در این مسیر صرف می کنی با اون پولی که بعداً میخوای از طریق کمک هزینه به دست بیاری سر به سر میشه. البته اگه فرض رو بر این بذاریم که شما بتونی از یه دانشگاه آمریکایی در مقطع فوق لیسانس عمران پذیرش با کمک هزینه کامل بگیری که خودش داستان مجزایی داره.
    راستش دوست ندارم نصیحتت کنم اما میخوام به عنوان یک فارغ التحصیل رشته عمران چند تا تجربه رو در اختیارت بگذارم:
    - دانشگاه (چه داخلی چه خارجی) جایی هست که صرفاً یه نگرش و جهت دهی در مورد زندگی آینده بهت میده، پس از دانشگاه انتظار معجزه نداشته باش. اگه قرار باشه معجزه ای اتفاق بیفته از درونت باید شکل بگیره که ربطی به اسم دانشگاه و رشته ات نداره.
    - شما چه عمران بخونی چه حشره شناسی (قصدم توهین به رشته حشره شناسی نیست، صرفاً برای مثال زدن اسمش رو آوردم)، صرف رشته تحصیلی نمی تونه شانس شما رو برای اشتغال در بازار کار افزایش بده. چیزی که شانس اشتغال رو افزایش میده (به ویژه در خارج از کشور) آشنایی با مهارتهای حرفه ای مربوط به اون رشته (مثل نرم افزارها) است که معمولاً این نوع مهارتها رو تو دانشگاه یاد نمیدن و خودت باید بری دنبالش.
    - یه ضرب المثلی هست میگه "صدای دهل شنیدن از دور خوش است". من احساسم اینه که دانسته های شما در مورد رشته عمران تا حدی اغراق آمیز هستن. به عنوان کسی که چند سالی تو این رشته بودم می تونم بگم تفاوت رشته عمران با سایر رشته ها (از جمله عمران و معماری) از نظر امکان ادامه تحصیل یا اشتغال به اون شدتی که شما فکر می کنی نیست. در واقع صرف داشتن مدرک عمران الزاماً نمی تونه متضمن فراهم شدن همه موقعیت ها برای شما باشه. یه فارغ التحصیل عمران هم عین فارغ التحصیل بقیه رشته های فنی برای گرفتن پذیرش تحصیلی یا به دست آوردن فرصت شغلی باید زحمت بکشه، حالا شاید در مواردی شرایط برایش آسونتر باشه اما اینطور نیست که چون طرف رشته اش عمرانه پس دیگه کلاً بارش رو برای آینده بسته.
    - در مورد این که گفتی :"بهترین معماران دنیا معمولا کسانی هستن که علاوه بر قدرت طراحی خودشون قدرت محاسبات سازه ای هم دارند" حتی اگه این قضیه درست باشه (که من خیلی قبولش ندارم) این نکته رو در نظر بگیر که شما در آینده اگه بخوای وارد بازار کار بشی خیلی در مورد نوع کار ممکنه حق انتخاب نداشته باشی. یعنی در واقع به طور معمول اینطور نیست که همون اول بسم الله فرضاً پنج تا فرصت شغلی مختلف برات فراهم بشه که شما بگی از بین این پنج تا، دو تا توش کارهای سازه ای هم داره که از بین این دو تا فرضاً من این یکی رو بیشتر دوست دارم و انتخابش می کنم. خیلی از کارهایی که بهت پیشنهاد میشه چیزهایی هست که ممکنه اصلاً علاقه ای به انجامش نداشته باشی اما مجبوری واسه این که جاپاتو تو بازار کار سفت کنی قبولشون کنی تا بعداً به درجه ای از شهرت و اعتبار برسی که حق انتخاب داشته باشی. در واقع خیلی از مهارتهایی که شما الان دوست داری یاد بگیری یا فکر می کنی باید بلد باشی ممکنه چیزهایی باشن که اصلاً در بازار کار چیزای مهمی نباشن و هیچ تفاوتی در رزومه ات ایجاد نکنن. پس حواست باشه که وقتت رو داری صرف یادگیری چه جور مهارتهایی می کنی.
    و البته به این مسئله هم نمیشه بی توجه بود که به مرور که سن آدم بالاتر میره، سر کلاس نشستن و درس پاس کردن براش سخت تر میشه، به خصوص اگه در یه مقطع تحصیلی تکراری باشه.
    جدا از این مسائل شما برای گرفتن کمک هزینه از دانشگاههای آمریکا در مقطع فوق لیسانس، نیاز به داشتن معدل خوب (مثلاً بالای 17)، نمره زبان قوی (تافل و جی آر ای)، توصیه نامه از اساتید معتبر و SOP قوی داری. ضمن این که اعتبار دانشگاه محل اخذ لیسانس هم بی تاثیر نیست. ضمن این که به خاطر داشته باش کمک هزینه ها در مقطع فوق لیسانس نسبت به مقطع دکترا به طور عمومی کمتر بوده و اکثراً از نوع Partial fund هستن. برای این که بیشتر دستت بیاد که تو چه راهی داری قدم میذاری، می تونی در بخش نتایج پذیرش در همین سایت رزومه افرادی که در مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای آمریکا در رشته های مختلف (از جمله عمران) پذیرش با کمک هزینه گرفتن رو نگاه کنی.
    اگه تحصیل در یه دانشگاه معتبر خارجی هدفت هست، یه راه ساده تر تحصیل در کشورهای ارزان قیمت تر (که هزینه تحصیل و زندگی در اونها مناسب است) در مقطع فوق لیسانس و بعد رفتن به دانشگاههای قوی تر در کشورهای بهتر در مقطع دکترا هست (مثلاً برای همین رشته معماری که داری می خونی).
    پیشنهاد می کنم اگه تصمیمت برای خوندن رشته عمران از لیسانس جدی شد، یه تصمیم اساسی بگیر و تا ته قضیه برو چون اگه وسط کار پشیمون بشی یا بعداً رشته عمران دلت رو بزنه، جبران این شکست خیلی سخت خواهد بود.
    و البته یادت باشه عملاً "بهترین راه وجود نداره"، "بهترین" در واقع چیزی هست که خودت می سازیش و بهترین هر کس ممکنه بهترین دیگری نباشه.
    امیدوارم در مسیری که آغازش کردی موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

موفق باشین.

دوست من ...ظه حدید خودش کلی محاسبات سازه ای بلده و اصلا بخاطر همینکه محاسباتم خونده هست که می تونه طرح هایی بزنه که علاوه بر فرمال بودن قابل اجرا هم باشن...وگرنه همین دانشجوهای معماری تو دانشگاه کلی طرح شبیه حدید می زنن ولی به اجرا که میرسه مهندسای عمران اکثرا می مونن توش!
    ولی ظه خودش می تونه علاوه بر اینکه طرح های عجیب فرمال می زنه می تونه همزمان به محاسباتشم فکر کنه و اجرایی کار کنه که اگر نیاز به مهندس سازه ای هم باشه اون کار بسیار راحتی خواهد داشت...هرچند خود ظه حدید وارد به مسادل سازه ای هست!
    من اصلا برام وقتی که میذارم تا سازه بخونم مهم نیست چون هدفم مشخصه و بهش علاقه و ایمان دارم...مهم نیست چندسال طول میکشه...اگه 11 سال یا بیشتر هم طول بکشه من حاضرم...چون برای من اینطوری لذت بخشه که بتونم به هردو جنبه معماری و عمران مسلط باشم و البته یک سری دلایل شخصی هم هستن که من دوست دارم همچنان درس بخونم.....من تکلیفم مشخصه...و بنظرم معماری و سازه باهمند...و اصلا جدا از هم نیستن...هرچند تو ایران اینطوریه...به هرحال از راهنمایی شما ممنونم...لطف کردین....می خوام بگم که من کلی مشورت کردم قبلا و تصمیمو گرفتم ...اومدم اینجا که راهنماییم کنین که با حذف کنکور چطور می تونم از یه دانشگاه معتبر مدرک بگیرم واسه لیسانس عمران که اونور واسه فوق یه دانشگاه خوب واسه سازه فول فاند بگیرم؟!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

krig1960 عزیز
    ممنون بخاطر وقتیکه میذاری
    من از راهم مطمئنم و کاملا مشورت کردم
    می خوام لیسانسمو از شریف یا تهران بگیرم و تا 3 سال دیگه که من ارشد معماریمو بگیرم کنکور حذف میشه...اگرم نشه میزان تاثیر سوابق تحصیلی معدل دیپلم که معدل من خیلی پایینه بنهایت حودش میرسه و من هیچ شانسی نخواهم داشت...اینه که منو اذیت می کنه.....
    می خوام بدونم اصلا دانشگاه چقدر مهمه؟...و پیوسته یا ناپیوسته بودن لیسانس چقدر مهمه؟....و آیا برای پذیرش از دانشگاه های رنک عالی مثلا آمریکا آیا میشه با دانشگاهی مثل آزاد تهران یا لیسانس ناپیوسته عمران شهید رجایی تهران ولی با معدل بالا و رزومه و پروژه خوب و مقالات isi پذیرش گرفت؟...میشه براشون توضیح داد که به علت حذف کنکور مجبور شدم مثلا برم آزاد یا از فنی برم؟....و سوال دیگه اینکه سن و سالم برای پذیرش گرفتن مهمه؟
    خواهش می کنم به این سوالایی که گفتم جواب بدین...خیلی خیلی برام مهمه...
    و اینکه مطمئن باشید من همه فکرامو کردم و مشورت کردم و از میسرم مطمئنم و زمانی افسوس می خورم که نتونم این راه رو برم.....منتظر جواب های شما دوستان عزیزم هستم....تشکر

رشته و دانشگاه

سلام/
    برای یاد گرفتن محاسبات لازم نیست حتما عمران بخونین/ یا دانشگاه عمران برین / البته برای فاند متاسفانه وضع عمران خیلی بهتره....
    تا جایی که فهمیدم شما میخوای برای دکترا تغییر رشته بدین که اینکار خیلی سخته! چون مقطع دکترا بیشتر تحقیقاتیه و درسته که ما خیلی از بخش های عمران رو میخونیم ولی دقیقا بخش های اصلی اونارو نمیخونیم!
    مثلا ما حتی استاتیک نمیخونیم محاسبات بشدتی که اونا میخونن اصلا ما نمیخونیم جزئییات مصالح که شما بهتر از من میدونین بچه های عمران خدای بالا بردن مقاومت بتن هستن درصورتی که بچه های معماری نمیدونن کرم خوردگی بتن چیه! شما اول باید هرچی اونا خوندن بخونین تا به درجه تحقیق برسین....
    حالا من یه پیشنهاد دارم اگر کمی میتونی خرج کنی وضع سوئد برای معماری خیلی خوبه و بچه ها هم تونستن فاند بگیرن البته جدیدا دانشگاه ها پولی شده/
    اگر میخوای کمتر خرج کنی المان سخت پذیرش میده ولی دانشگاه های خوب و ارزون ترین کشور اروپاست... ( اصلا کار تخصصی گیر نمیاد)
    دانشگاه های نروژ مجانیه ولی سرده و خرج زندگی کمی بالاست... ( شاید عادت به اینکه 4 بعد از ظهر هوا تاریک بشه و هزینه ی خورد و خوراک اندازه ی اجاره خونه بشه سخت باشه...)
    هلند هم فاند میده اب و هواشم توپه! دانشگاه هاش که دیگه عالیه (سال 2003 کالاتراوا تو دانشگاه دلفت سخرانی داشت) ولی کاملا رقابتیه و شدیدا به نمره ی معدل گیر هستن ولی ازادی بودن براشون مهم نیست... ( کار نیست و اگر فاند نگیری باید خرج کنی)
    ایتالیا دانشگاه های خوبی داره RA هم دیدم میده (رقابتی در طول سال ) ولی اونم خیلی کم و روی پرتفیلو بی نهایت گیرن.... (در ضمن کار خیلی سخت گیر میاد)
    استرالیا بشدت رقابتیه و بورس به ما نمیده و هزینه ی زندگی سر به اسمون میزنه! (روی کار حساب نکن اصلا)
    حالا اگر تونستی تو یکی از این کشور ها 2سال برای MASTER دووم بیاری احتمال اپلای و فاند خودتو بشدت برای امریکا افزایش میدی یعنی بسته به نوع نمراتت روی دانشگاه های top هم حساب کن که پره فانده RA و TA و AWARD ! بازم نتونستی بری تاپ مطمعن باش راحت دانشگاه متوسط رو به بالا با فاند میری ( برای phd)....
    کسی رو هم میشناسم که بعد از ارشد برای دکترا اقدام کرده و با فاند رفته ( یه جای متوسط ) ولی معماری رفته نه عمران!
    هم فاند میخوای هم عمران دکترا میخوای هم تا ارشد میخوای ایران باشی هم معماری باشی تا قبل از دکترا !
    دوسته من این غیر ممکن نیست ولی مثل اینه که داداش کوچیکه ی من ( پیش دانشگاهیه ) بخواد واسه دانشگاه ایندش برای MIT اقدام کنه!
    ببین کار نشد نداره ولی ریسکش بی نهایت بالاست! خودت حق بده! خودت رو بزار جای استاد عمران با اعتبار امریکایی- حاظری یه دانشجوی معماری ارشد از کشور خارجی با یه معدل متوسط برای عمران با فاند بگیری؟؟؟!!!!
    ابروش میره اگر به تو فاند بده و تحقیق نتیجه ی دلخواه رو نگیره!
    تازه چی اونم! ایرانی ها که بعضی وقت ها میرن خانوادشونو ببینن و دیگه نمیتونن ویزا بگیرن و ریجکت میشن!
    بازم تصمیم با خودته دوست من ولی به نظر من فعلا معماری بخون بعدا وضع عمرانتو سرو سامون بده....
    پیروز و موفق باشی.
    (کورش کبیر)

Junior Member

من وضعم و تصمیماتمو یبار دیگع میگم:
    1-دارم مدرک لیسانس معماریمو می گیرم
    2-بعد ارشد معماری (طراحی شهری) تهران می خونم
    3-بعد می خوام لیسانس عمران از تهران بگیرم(سوالات من مربوط به این بخشه که تا مثلا 3 سال دیگه که احتمالا کنکور حذف شده من کدوم دانشگاه لیسانس عمرانمو بگبرم معتبر تره؟! )
    4-بعد اینجاست که بعد مدرک لیسانس عمرانم از تهران......حالا می خوام واسه فوق سازه فول فاند بگیرم و پذیرش از یه یونی معتبر
    بنظرم شما دوستان همه چی رو بررسی می کنین و نگران بنده هستین الا سوالات من که مربوط به بخش 3 هستش!
    البته صمیمانه تشکر می کنم و ممنونتونم ولی من دارم میگم من 3 سال دیگه که احتمالا کنکور حذف میشه کدوم دانشگاه درس بخون و لیسانس عمرانم رو بگیرم که واسه اونوریا معتبر تر باشه و احتمال پذیرش با فول فاند بالاتر باشه....سوال من دقیقا بحث دانشگاهه....اگه کنکور حذف نشده بود و شرط معدل همین بود که کنکور میدم....(که احتمالا تا اون موقع حذف شده)....حالا اگه کنکور نبود راه پیش روی من چیه؟! کدوم دانشگاه برم....
    والا دیگه نمی دونم چطور توضیح بدم....
    شما فقط بگین غیر دانشگاه های دولتی مدرک کدوم دانشگاه معتبرتره واسه اونوریا
    آیا اصلا بهتر نیست همون لیسانس عمرانم رو هم برم یه دانشگاه خارجی؟...یا اینکه مثلا از فنی برم یا آزاد یا کلا کدوم بهتره؟!
    لطفا دوستان عزیزم اینقد راجع به اینکه کارم درسته یا اشتباهه یا نمیشه یا سخته بحث نکنین...گفتم که من مشورت کردم و خیلی هم تصمیم عجیبی ندارم....بحث دکترا چه معماری چه عمران تماما بعد این 4 مرحله اییه که گفتم....فعلا اصلا بحث دکترا نیست....
    خواهشا به سوالایی که گفتم جواب بدین...و وارد بحث شدن یا نشدن و نباید و یا سخته و اینا نشین...
    من چاکر همتونم....خیلی لطف دارین....منتظر راهنماییاتون در مورد سوالم هستم....

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

3-بعد می خوام لیسانس عمران از تهران بگیرم(سوالات من مربوط به این بخشه که تا مثلا 3 سال دیگه که احتمالا کنکور حذف شده من کدوم دانشگاه لیسانس عمرانمو بگبرم معتبر تره؟! )
    4-بعد اینجاست که بعد مدرک لیسانس عمرانم از تهران......حالا می خوام واسه فوق سازه فول فاند بگیرم و پذیرش از یه یونی معتبر
    100% می دونی بهترین دانشگاه های ایران کدومان.واسه پذیرش گرفتن اونطرف بیشتر صنعتی شریفو می شناسن و شاید تهران.واسه top 10 (اگه منظورت از یونی معتبر اینه) 100% باید یه دانشگاه خوب مثلا شریف بخونی تا 10% یا کمتر شانس داشته باشی(فقط استنفورد فرق داره که فک کنم رابطه خوبی با شریف داره)اگه منظورت به غیر این top10 هست اسم دانشگاه تاثیر زیادی تو پذیرش نداره و به عوامل دیگه ربط داره که تو تاپیکای دیگه نوشتن.

Junior Member

100% می دونی بهترین دانشگاه های ایران کدومان.واسه پذیرش گرفتن اونطرف بیشتر صنعتی شریفو می شناسن و شاید تهران.واسه top 10 (اگه منظورت از یونی معتبر اینه) 100% باید یه دانشگاه خوب مثلا شریف بخونی تا 10% یا کمتر شانس داشته باشی(فقط استنفورد فرق داره که فک کنم رابطه خوبی با شریف داره)اگه منظورت به غیر این top10 هست اسم دانشگاه تاثیر زیادی تو پذیرش نداره و به عوامل دیگه ربط داره که تو تاپیکای دیگه نوشتن.
    ممنون....حالا به غیر دانشگاه های دولتی ...از بین آزاد و فنی و بقیه دانشگا ها کلا کدوم بنظرت معتبرتره..آخه دارم میگم که کنکور سراسری شاید نشه داد...
    سوال دیگه اینکه آیا می تونم برم از فنی کاردانی بخونم ایران و واسه لیسانس اقدام کنم؟....اونجوری شانس اپلایم چقده؟ و آیا اگه کارشناسیمو از دانشگاه خارجی باشم توی پذیرشم واسه ارشد تاثیر میذاره؟....
    خلاصه خلاصه : اگه نتونم کتکور سراسری بدم : بهترین مسیر و دانشگاه غیرسراسری و معتبرترین برای اخذ مدرک لیسانس به منظور اخذ پذیرش فوق لیسانس از یک دانشگاه معتبر(top 100) کدوم رو سفارش می کنین؟ آزاد...فنی...لیسانس خارج...؟....؟....؟....
    واقعا اسم دانشگاه جز top10 تاثیر زیادی نداره؟...یعنی با یه معدل بالا و کارای تحقیقاتی و مقالات و پروژه خوب حله؟!

راستی با حذف کنکور عملا یعنی دیگه کسی حق ورود به دانشگاه های دولتی رو نداره دوباره؟!
    ویرایش توسط civilarchitect : January 30th, 2012 در ساعت 04:05 PM