صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط civilarchitect نمایش پست ها
    krig1960 عزیز
    ممنون بخاطر وقتیکه میذاری
    من از راهم مطمئنم و کاملا مشورت کردم
    می خوام لیسانسمو از شریف یا تهران بگیرم و تا 3 سال دیگه که من ارشد معماریمو بگیرم کنکور حذف میشه...اگرم نشه میزان تاثیر سوابق تحصیلی معدل دیپلم که معدل من خیلی پایینه بنهایت حودش میرسه و من هیچ شانسی نخواهم داشت...اینه که منو اذیت می کنه.....
    می خوام بدونم اصلا دانشگاه چقدر مهمه؟...و پیوسته یا ناپیوسته بودن لیسانس چقدر مهمه؟....و آیا برای پذیرش از دانشگاه های رنک عالی مثلا آمریکا آیا میشه با دانشگاهی مثل آزاد تهران یا لیسانس ناپیوسته عمران شهید رجایی تهران ولی با معدل بالا و رزومه و پروژه خوب و مقالات isi پذیرش گرفت؟...میشه براشون توضیح داد که به علت حذف کنکور مجبور شدم مثلا برم آزاد یا از فنی برم؟....و سوال دیگه اینکه سن و سالم برای پذیرش گرفتن مهمه؟
    خواهش می کنم به این سوالایی که گفتم جواب بدین...خیلی خیلی برام مهمه...
    و اینکه مطمئن باشید من همه فکرامو کردم و مشورت کردم و از میسرم مطمئنم و زمانی افسوس می خورم که نتونم این راه رو برم.....منتظر جواب های شما دوستان عزیزم هستم....تشکر
    سلام دوست عزیز.
    در مورد سوالی که پرسیدی اول بهتره به این لینک ها یه نگاهی بندازی. این نتایج پذیرش افرادی است که در این فروم ثبت شده و در چهار سال گذشته در رشته مهندسی عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای آمریکا تونستن پذیرش با کمک هزینه بگیرن (در واقع اونایی که من تونستم پیدا کنم). هر چند نمیشه گفت یه مرجع 100 درصد کاملاً و بی نقصه ولی به عنوان یک جامعه آماری کوچیک قابل استناده. البته با توجه به قضایای بحران اقتصادی که روی روند اعطای کمک هزینه ها هم تاثیرات محسوسی گذاشت، شاید بشه گفت نتایج پذیرش 2010 به قبل رو خیلی نمیشه ملاک قرار داد.
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...wreport&ar=116
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1238
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...wreport&ar=474
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...wreport&ar=533
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1309
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...ewreport&ar=61
    فکر کنم با مطالعه لینکهای بالا دیگه تقریباً دستت اومده برای هدفی که داری نیاز به تحصیل در چه جور دانشگاههایی داری، چه نوع رزومه ای رو باید فراهم کنی (معدل، نمره زبان و غیره) و اعتبار دانشگاه محل تحصیل تا چه اندازه اهمیت داره. ضمناً سن و سال در گرفتن پذیرش اهمیت نداره و به خاطر بالا یا پایین بودن سن کسی رو ریجکت نمی کنن.
    در مجموع از اعتماد به نفس و پشتکاری که داری واقعاً خوشم اومد، هر چند این تفکر خطی و مکانیکی که به مسئله پذیرش داری، مثلاً همین گام یک و دو و سه و چهار که برای خودت چیدی ممکنه برات بعداً دردسرساز بشه چون مسائل در جهان واقعی جنسشون غیرخطی و پیچیده است.
    پیشنهاد می کنم یه مدتی در همین فروم فعالیت کن و در حین تحصیل به جمع آوری اطلاعات مورد نیازت بپرداز، به خصوص به بخش ویکی سر بزن و فایل های پی دی اف موجود در این تاپیک رو بخون. سایت دانشگاههای خارجی هم منبع خوبی برای کسب اطلاعات پذیرش هستن. چون با آگاه شدن از مسائل جدید ممکنه تفکرت هم تا حدی تغییر بکنه و بتونی تصمیم بهینه تر و درست تری بگیری. در کل فرآیند پذیرش دست کم بین شش ماه تا یه سال ممکنه طول بکشه، پس حتماً از وقتی که داری به طور بهینه استفاده کن.
    راستش دیگه بیش از این چیزی بلد نبودم وگرنه حتماً بیش از این کمکت می کردم.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    در مورد سوالی که پرسیدی اول بهتره به این لینک ها یه نگاهی بندازی. این نتایج پذیرش افرادی است که در این فروم ثبت شده و در چهار سال گذشته در رشته مهندسی عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای آمریکا تونستن پذیرش با کمک هزینه بگیرن (در واقع اونایی که من تونستم پیدا کنم). هر چند نمیشه گفت یه مرجع 100 درصد کاملاً و بی نقصه ولی به عنوان یک جامعه آماری کوچیک قابل استناده. البته با توجه به قضایای بحران اقتصادی که روی روند اعطای کمک هزینه ها هم تاثیرات محسوسی گذاشت، شاید بشه گفت نتایج پذیرش 2010 به قبل رو خیلی نمیشه ملاک قرار داد.
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...wreport&ar=116
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1238
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...wreport&ar=474
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...wreport&ar=533
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1309
    http://www.applyabroad.org/forum/adm...ewreport&ar=61
    فکر کنم با مطالعه لینکهای بالا دیگه تقریباً دستت اومده برای هدفی که داری نیاز به تحصیل در چه جور دانشگاههایی داری، چه نوع رزومه ای رو باید فراهم کنی (معدل، نمره زبان و غیره) و اعتبار دانشگاه محل تحصیل تا چه اندازه اهمیت داره. ضمناً سن و سال در گرفتن پذیرش اهمیت نداره و به خاطر بالا یا پایین بودن سن کسی رو ریجکت نمی کنن.
    در مجموع از اعتماد به نفس و پشتکاری که داری واقعاً خوشم اومد، هر چند این تفکر خطی و مکانیکی که به مسئله پذیرش داری، مثلاً همین گام یک و دو و سه و چهار که برای خودت چیدی ممکنه برات بعداً دردسرساز بشه چون مسائل در جهان واقعی جنسشون غیرخطی و پیچیده است.
    پیشنهاد می کنم یه مدتی در همین فروم فعالیت کن و در حین تحصیل به جمع آوری اطلاعات مورد نیازت بپرداز، به خصوص به بخش ویکی سر بزن و فایل های پی دی اف موجود در این تاپیک رو بخون. سایت دانشگاههای خارجی هم منبع خوبی برای کسب اطلاعات پذیرش هستن. چون با آگاه شدن از مسائل جدید ممکنه تفکرت هم تا حدی تغییر بکنه و بتونی تصمیم بهینه تر و درست تری بگیری. در کل فرآیند پذیرش دست کم بین شش ماه تا یه سال ممکنه طول بکشه، پس حتماً از وقتی که داری به طور بهینه استفاده کن.
    راستش دیگه بیش از این چیزی بلد نبودم وگرنه حتماً بیش از این کمکت می کردم.
    موفق باشی.
    با دوستمون king1960 موافقم /
    ضمن اینکه اگر از جناب rashidi_chem مدیریت جهانی سایت ( خودشون شیکاگو هستن ) بپرسی خیلی دقیقتر جواب میدن بهتون...
    درسته به جز top10 بقیه به دانشگاه زمان تحصیلیتون کار ندارن ولی سفارت برای کلیر کردن خیلی گیر میده ( مخصوصا دبی )
    پیروز و موفق باشین..
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member amish آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط civilarchitect نمایش پست ها
    ممنون....حالا به غیر دانشگاه های دولتی ...از بین آزاد و فنی و بقیه دانشگا ها کلا کدوم بنظرت معتبرتره..آخه دارم میگم که کنکور سراسری شاید نشه داد...
    سوال دیگه اینکه آیا می تونم برم از فنی کاردانی بخونم ایران و واسه لیسانس اقدام کنم؟....اونجوری شانس اپلایم چقده؟ و آیا اگه کارشناسیمو از دانشگاه خارجی باشم توی پذیرشم واسه ارشد تاثیر میذاره؟....
    خلاصه خلاصه : اگه نتونم کتکور سراسری بدم : بهترین مسیر و دانشگاه غیرسراسری و معتبرترین برای اخذ مدرک لیسانس به منظور اخذ پذیرش فوق لیسانس از یک دانشگاه معتبر(top 100) کدوم رو سفارش می کنین؟ آزاد...فنی...لیسانس خارج...؟....؟....؟....
    واقعا اسم دانشگاه جز top10 تاثیر زیادی نداره؟...یعنی با یه معدل بالا و کارای تحقیقاتی و مقالات و پروژه خوب حله؟!

راستی با حذف کنکور عملا یعنی دیگه کسی حق ورود به دانشگاه های دولتی رو نداره دوباره؟!
    I think maybe a better option is to apply for universities that focus on structural on their architecture programs

I applied for some of them last year, the program is usually called "Architectural Engineering" and the focus is on structure and other engineering aspects rather than art.

You can google it and then look at the courses and syllabus

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    من شدید به گرایش مهندسی زلزله علاقه دارم ، الان یکی از دانشگاه ها واسه M.Sc زده :
    Areas of Research for Graduate Studies

فکر میکنم فقط سومی به گرایش زلزله نزدیک تر باشه. ارزش داره اپلای کرد با توجه به این گرایش ها ؟ چون یه سری از دانشگاه ها مستقیم می نویسن earthquake engineering اما اینجا اینطوری نیست
    البته تو کانادا فقط 2 دانشگاه مستقیم زلزله رو ارائه می ده انگار

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    سلام
    من شدید به گرایش مهندسی زلزله علاقه دارم ، الان یکی از دانشگاه ها واسه M.Sc زده :
    Areas of Research for Graduate Studies

فکر میکنم فقط سومی به گرایش زلزله نزدیک تر باشه. ارزش داره اپلای کرد با توجه به این گرایش ها ؟ چون یه سری از دانشگاه ها مستقیم می نویسن earthquake engineering اما اینجا اینطوری نیست
    البته تو کانادا فقط 2 دانشگاه مستقیم زلزله رو ارائه می ده انگار
    سلام دوست عزیز.
    به نظرم اسم گرایش خیلی فاکتور مهمی نیست، شما بهتره ببینی سرفصل ها و دروس ارائه شده در این دوره چی هست و آیا با چیزی که دنبالش هستی همخونی داره یا نه؟ در مورد این که ارزش اپلای کردن داره یا نه، جواب سوالت بسته به هر سلیقه هر کس ممکنه متفاوت باشه و در واقع بستگی به این داره شما ارزش رو در چی تعریف می کنی.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

سلام دوستان عزیز،،،
    می خواستم بدونم چه گرایشی از عمران بازار کار بهتری داره در خارج از ایران یا حتی در ایران؟ این سوال رو برای یکی از دوستام پرسیدم ، خوشحال می شم جواب بدید.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط laplas نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،،،
    می خواستم بدونم چه گرایشی از عمران بازار کار بهتری داره در خارج از ایران یا حتی در ایران؟ این سوال رو برای یکی از دوستام پرسیدم ، خوشحال می شم جواب بدید.
    خارج ایران با ایران خیلی فرق داره.الان خارج ایران تمام گرایش ها رو دارن به محیط زیست ربط می دن مثلا تازگی ها می خوان خاک و محیط زیست بزارن ولی تو ایران به محیط زیست زیاد بها نمیدن.
    تقریبا می شه گفت زلزله شاید واسه همه جا خوب باشه.هم ایران و هم خارج ایران.

Junior Member

سلام من لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه دولتی دارم. معدلم 16 . آیا شانس این و دارم که واسه مستر از یه دانشگاه امریکایی فاند بگیرم؟

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط szs1982 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه دولتی دارم. معدلم 16 . آیا شانس این و دارم که واسه مستر از یه دانشگاه امریکایی فاند بگیرم؟
    برای مستر فاند گرفتن اونم از آمریکا خیلی سخته .
    برای فاند گرفتن در درجه اول به نمره زبان بالا - معدل بالا - در حد امکان مقاله معتبر احتیاج هست
    معدل شما خوبه ولی برای آمریکا اونم با فاند مسلما رقابت خیلی زیاده پس رزومه های خیلی تاپ این شانس رو دارن
    موفق باشید

سلام، من لیسانس فیزیک هستم، می خواستم ببینم اصلا می‌تونم واسه master معماری اپلای کنم واسه اروپا؟ یا اصلا چیکار باید بکنم؟؟؟ ممنون میشم واقعا اگر جواب من رو بدید.