صفحه 19 از 38 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام از اینکه وقت گذاشتید و نظر دقیق دادید ممنونم ام اگه بشه به این سوال هم که ذهنم رو مشغول کرده جواب بدین؟ به فرض اینکه هر دو رشته عمران و معماری رو قبول بشم برای گرفتن پذیرش از امریکا کدوم بهتره؟ اصلا تو دوره کارشناسی تفاوتشون خیلی زیاده منظورم اینه که گه تو یکیش بخونم واسه ارشد نمیشه اون یکی رو apply کنم؟اون سر سوزن ذوقی که توی معماری(فکر کنم) دارم رو هم در نظر بگییرید؟بازار کار کدوم توی ایران بهتره؟
    ویرایش توسط rezaghobadi19 : August 8th, 2012 در ساعت 03:36 AM

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanir نمایش پست ها
    سلام

به نظر شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی عمران دانشگاه شریف بهتره یا تهران ؟ منظورم از نظر امکانات آزمایشگاهی و خوابگاه ها و سطح علمی استاد های دانشگاه هاست

رتبه کنکورم طوری شده که در هر دو دانشگاه میتونم قبول بشم
    حالا شما اگه جای من بودید تهران رو انتخاب میکردید یا شریف ؟ دلایلتون رو هم بگید لطفا

مهم تر از همه هم اینکه برای ادامه تحصیل در خارج کشور کدوم دانشگاه وجهه بهتری داره ؟

با تشکر
    من به شخصه اگر امکانشو داشتم دانشگاه تهران رو انتخاب می کردم تو عمران چون استاداش شناخته شده ترند (خسرو برگی...ازهری...)ولی مثل اینکه تو بعضی دانشگاه ها شریف و بعضی دیگه تهران را بیشتر می شناسن.

اون چیزی که در گرفتن پذیرش تفاوت ایجاد میکنه نوع رشته نیست بلکه سوابق و فعالیت هایی است که شما در اون رشته داشتید... در یه رشته مثل معماری شامل پروژه ها همایش ها و مسابقاتی که شرکت کردید و در یه رشته مثل عمران مقالات و نمراتی که کسب کردید.. اما اساسا تفاوت زیادی بین این دو رشته هست ... طوری که معماری جزو رشته های هنر محسوب میشه و عمران جزو مهندسی( منظورم در امریکاست)....
    تحصیل در یه رشته و ادامه در فوق تو اون یکی رشته چیز محالی نیست اما اصولا متداول نیست حداقل ار معماری که کسی به عمران نمیره .. شاید چون پایه های محساباتیشو نداره... شایدم چون فازش دیگه اصلا عمران نیست...
    راجع به بازار کار هم باید بتون بگم واقعا به خودتون بستگی داره... اگر قوی باشید تو هر رشته ای کار واستون هست... اما اگر به عمران به چشم ساخت وساز نگاه میکنید یعنی اون چیزی سال ها پیش متداول بود و مهندسین عمران طراحی !!!!! هم میکردند باید بتون بگم نه... دیگه از اون خبرا نیست.

راستش خیلی خوشهالم که با شما آشنا شدم. و بعد از نظرات شما کلی راجع به این دو تا رشته و تفاوتشون(مخصوصا رشته معماری که چندان با هاش آشنایی نداشتم ) تحقیق کردم از سایت ها گرفته تا آدمهای با تجربه راستش تا اونجا که ممکن بود سعیم رو کردم .تا دیروز که اصلا راجع به معماری فکر نمیکردم ،اما بعد از آشنایی با این سایت و نظرات شما جزو اولویت هام قرار گرفت اما نه اولیش،تا اینکه امروز بعد از کلی فکر کردن (و واکندن سنگها با خودم!) به طور قطع نه تنها اولویت اول ،بلکه رشته داتنشگاهی من (حتی اگه همدان هم نشد!) خواهد بود.اما خوب اینها رو همه مدیون این سایت و مخصوصا راهنمایی های شما هستم.حالا میخواستم اگه امکانش هست شما به من (حالا دیگه به عنوان دانشجوی معماری) یه کم اطلاعات بدین .مخصوصا راجه به اینکه از همین حالا چی کار کنم تابرای پذیرش ارشد بهترین گزینه واسه استادای اونور(مخصوصا آمریکا) باشم.در ضمن این نکته رو هم بهش اشاره بکنم که زبان من خوبه (میشه گفت عالیه)مخصوصا تو مکالمه اما خوب تو دوره دبیرستان چندان به دنبال گرفتن تافل یا مدرک های دیگه باتوجه به مهلتی اعتباری که دارن(که بیشتر از دو سال هم نیست!)نبودم(واین کاملا عمدی یعنی اگاهانه بود نه ترس از قبول نشدن یا نمره پایین گرفتن... اصلا!) حالا هم اکه بهم ازاین بابت که کی واسه یکی از این مدرک های زبان اقدام کنم اطلاعت وتجربیاتتون رو بهم بگین مممنون میشم(منظورم تاریخ دقیق دادن امتحان هست...نه مطالعه واسه امتحان!).راستی داشت یادم میرفت...بکین کلا بهترین دانشگاه معماری دنیا کدوم هست وحداقل صلاحیت های لازم واسش کدومه؟(بهترین دانشگاه امریکا کدومه؟) اگه هم دوست داشتین بکین رشته شما جیه و الان کجا درس می خونید؟(البته جواب این سوال کاملا اختیاری هست...هر جور راحتین!)

خوب ... بسیار خوشحالم که ازون بلاتکلیفی و استرس در اومدید...
    البته هنوز هم به نظر من راجع به انتخاب رشته تحقیق کنید شاید رشته های دیگه ای هم باشند که با روحیات شما همخونی دارند....
    اما راجع به پذیرش... خوب شما از الان فرصت زیادی دارید تا سر فرصت و با آمادگی و آرامش ( تاکید میکنم آرامش یه موضوع خیلی مهمه ... چون همه اینکارا یه جورایی هدف نهاییش آرامشه پس درست نیست چیزی مخل آرامش آدم بشه... هرچند من خودم این شرایطو نداشتم !!! ) مقدمات اپلای کردن رو فراهم کنید...
    راجع به زبان... خیلی خوبه که چنین شرایطی دارید و این یه امتیاز مثبت براتون محسوب میشه... ضمنا برای امریکا غیر از تاقل یا آیلتس ( تافل مقبول تره تو امریکا ) احتیاج به GRE هم دارید ... پس باید واسه اونم آماده بشید.
    از نظر زمانی شما اگر خوب پیش برید و مشکلی واستون پیش نیاد و 4 ساله تموم کنید میتونید برای Fall 2016 اقدام کنید... نتیجتا پیشنهادم اینه تافل رو حدود 6 ماه قبل از اپلیکیشن ( که با توجه به زمان اپلیکیشن که حدود دسامبر 2015 هست شما میتونی تابستون 2015 تا 2-3 ماه مونده به دسامبر این آزمونو بدی ) و راجع به GRE هم تقریبا همینطور....

خوب از اینا که بگذریم اگر قسمت شد و اومدید رشته معماری ranking های متفاوتی برای رشته معماری هست که البته در امریکا مخصوص به خودشه و در مقطع graduate با undergraduate فرق میکنه ... اما به طور کلی بهترین ها اینانند ( البته نظر شخصی خودمم توش دخیله !):

GSD - Harvard graduate school of design
    Columbia
    Cornell
    MIT
    Rice
    Princeton
    CalPoly - San Obisque
    Michigan - Ann arbor
    Stanford
    Cincinati
    یه چندتا دیگه ان هستند که خاص اند یعنی تو زمینه های خاص کار میکنند مثل:
    Pratt Institue - new york
    RISD - rhode Island school of design
    SAIC

شما که زبانتون خوبه میتونی یه گشتی توی سایتاشون بزنی... اطلاعات خوبی دستت میاد..
    راجع به خودم ... ترم آخر کارشناسی معماری ام تو اصفهان. درسم تقریبا تمومه و فقط پایان نامه مونده که اونم تا شهریور جمعش میکنم ... امسال توی اروپا از چند جا پذیرش گرفتم که دانشگاه های خوبی هم هستند توی آلمان و بلژیک (تحصیل رایگان) اما خوب گویا قسمت نیس بریم.... امریکا هم متاسفانه به دلیل کم اطلاعی و دیر اقدام کردن ( متاسفان کسی اون موقع نبود این چیز ها رو به ما بگه و من خودم در به در از سایت این دانشگاه به اون دانشگاه و از این استاد با اون استاد مکاتبه میکردم) به DEADLINE هاش نرسیدم و فقط تونستم از چندتا دانشگاه نه چندان عالی ( غیر مدکور در لیست بالا!) پذیرش واسه Spring 2013 بگیرم که اونم نمیرم... ارشد داخلو دادم و با اینکه نخونده بودمو درگیر کارای اپلای و دانشگاه بودم ولی رتبه ام بد نشده و احتمالا قبولم.. حالا تا خدا چی بخواد
    ولی کلا دوست عزیز عجله نکن ... اگر اومدی تو این رشته خیلی چیز ها هست که باید یاد بگیری و مطمئن هرچه بیشتر بفهمی بیشتر قبولت دارند ... پس شتاب نکن

Junior Member

سلام من نمیدونستم که باید سوالمو تو کدوم بخش مطرح کنم! یه جایی خوندم که معدلی که معمولا دانشگاه ها میخوان برای پذیرش معدل دو ترم آخره یا دوسال آخر.میخواستم ببینم این واقعیت داره یا اینکه معدل هر 4 سالو در نظر میگیرن؟

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط flakflik نمایش پست ها
    سلام من نمیدونستم که باید سوالمو تو کدوم بخش مطرح کنم! یه جایی خوندم که معدلی که معمولا دانشگاه ها میخوان برای پذیرش معدل دو ترم آخره یا دوسال آخر.میخواستم ببینم این واقعیت داره یا اینکه معدل هر 4 سالو در نظر میگیرن؟
    سلام
    بستگی به دانشگاه داره . بعضی از دانشگاه ها معدل دو سال آخر رو میخوان و بعضی ها هم 4 سال رو می خوان. اما هیچ دانشگاهی دو ترم تنها رو قبول نمی کنه.

با سلام يه سوال
    من سوپيشينه دارم ليسانس دارم واسه فوق ميخوام برم المان درس بخونم ميخواستم بدونم سفارت به من اجازه ميده برم المان يا رد ميشه درخواست من بقيه مدارك همه اوكي هست ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد فقط ممنون ميشم اطلاعات واقعي بديد ممنون (سوئ پيشينه شرب خمر يا مشروب خوري)

Junior Member

سلام دوستان!!!
    من همونیم که این تاپیکو 4 سال پیش درست کرده!!!

اون زمانا سال دوم معماری بودم. الآن ارشد انرژی معماری دانشگاه تهران رو دارم تموم میکنم
    1-توی مدت شدم رتبه 10 کنکور ارشد
    2- یه مقاله دادم توی ISCکه در حال بررسی
    3-یکی دیگه هم دارم مینویسم
    4-سه تا کار پژوهشی کردم با دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شیراز و شهرداری شیراز
    5-چندتا کار حرفه ای در زمینه انرژی کردم
    6- مشاور دانشگاه صتعتی شیراز هم هستم
    7-سابقه تدریس هم دارم
    8-دیگه اینکه همکار پروژه در زمینه تدوین راهنمای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ایران توی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن هم هستم
    اما خب با این حال دوتا مشکل دارم
    پایان نامم مونده زبان هم هنوز هیچ کاری نکردم واسه سال دیگه میخوام اقدام کنم البته یه صحبتایی کردم ممکنه بورس داخل بگیرم واسه همین برای فاند مشکل چندانی ندارم
    حالا با این اوصاف به نظرتون توی یکی از دانشگاه های خوب آمریکا در حد برکلی و اینا امکان پذیرش توی رشته مثل پایداری و اینا دارم؟ اصلا برم سمتشون؟

Junior Member

راستی معدلم هم توی ارشد 17.6 و توی لیسانس 14.5 بوده
    هییییی چه دنیا زود میگذره ها!!! چهارسال چه زود گذشت!!