صفحه 20 از 38 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط VAHID_BM نمایش پست ها
    راستی معدلم هم توی ارشد 17.6 و توی لیسانس 14.5 بوده
    هییییی چه دنیا زود میگذره ها!!! چهارسال چه زود گذشت!!

آقا ما ارادت داریم !!!! شما پیشکسوتی اینجا .... بله خیلی زود میگذره .......
    سر جمع میشه گفت شرایط و سوابق علمی پژوهیتون خیلی خوبه و نقطه قوت کارتونه.... به نظر من که در حد برکلی و حتی بالاتر هستید... بهرحال شما فوق لیسانست پایداری اه ( همونجور که میدونید ما اصلا رشته ای به اسم انرژی معماری نداریم اونطرف ) و این خیلی آیتم مثبتی محسوب میشه ...
    اما چیزی که وجود داره اینه که به هیچ وجه از زبان نمیشه گدشت... نتیجه اینکه زبانو جدی بگیر.... هم تافل هم GRE و بعدشم مکاتبه با استادا رو شروع کن...

Junior Member

ممنون دوست عزیز
    بله موضوع زبان موضوع اساسی هست که متاسفانه ضعف من هم فعلا همین هست اما دارم برنامه ریزی میکنم که حل بشه ایشالا توی این یک سال بتونم. اما نکته ای که وجود داره رشته پایداری خوش یه عنوان کلی هست و شامل خیلی زیر رشته ها میشه که بعضیا معمارانه تر و بعضی محاسباتی تر و بعضیا هم کلا نظری هستند با توجه به سابقه من و همچنین علاقه خودم بیشتر به معماری علاقه دارم. اینکه کدوم یکی از دانشگاه های خوب آمریکا یا کانادا یا حتی اروپا(مهم خوب بودن دانشگاه هست در درجه اول) سمت و سوی معمارانه دارند یکی از معضلات دیگه من هست کسی نسبت به این موضوع اطلاعی نداره؟

سلام.من فوق عمران محیط زیست تهرانم و گرایشم هواست.هنوز موضوع پایان نامه ندارم.می خوام برای دکترا برم واسه همین دوس دارم که موضوع تزم رو با مشورت یه استاد از یکی از دانشگاههای آمریکا یا کانادا انتخاب کنم اما اصلا" نمی دونم که روند این کار چه جوریه یا چی باید بهشون بگم؟کسی تجربه ای داره یا پیشنهادی دوستان؟یا کسی رو سراغ ندارید که برای دکترای محیط زیست رفته باشه؟مرسی

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

برای رزومه
    داشتن سابقه ی کار
    همکاری در اجرای پروژه های ملی
    و همکاری با شرکت های بزرگ ایرانی
    برای سابقه ی کار چقدر تاثیر داره؟؟؟
    من میتونم وقت بزارم روی سابقه ی کار هم میتونم روی زبان و gre و.. وقت بزارم
    الوییت با کدوومه؟
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

سلام دوستان، من لیسانسم مهندسی شیمی بوده و میخوام به معماری تغییر رشته بدم، اون طور که تو پست های قبلی دیدم گویا یه سری دانشگاه های امریکا هستند که برای امثال من مستر معماری دارند. من الان میخوام یه سری دوره ها رو تو موسسات آزاد بیرون بگذرونم که خیلی صفر کیلومتر نباشم!!! میخواستم از دانشجوهای معماری بپرسم کدوم واحد ها (واحدهای عملی) هستند که من باید حتما بگذرونم؟ (مثلا فکر میکنم یه دوره کلاس اسکیس و نرم افزارهای طراحی باید برم حتما اما نمیدونم دقیقا چیا لازمه) ... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Junior Member

سلام دوستان ، من دانش آموزه سال اول دبیرستان هستم.
    کسی میدونه برای ادامه تحصیل در آمریکا(در رشته ی عمران یا معماری) بعد از گرفتن دیپلم چه مراحلی را باید طی کنم؟!

Member ariyana90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-SUT

سلام دوستان..

من می خام برای مستر معماری اپلای کنم . در دانشگاه KTH سوئد, گرایش Environmental Engineering and Sustainable Infrastructureزیر مجموعه معماری وجود داره .کسی درمورد Environmental Engineering and Sustainable Infrastructure و شرایط کاری اون برای معمارها اطلاع داره .یا کسی در این رشته تحصیل کرده ؟ آخه در ایران چنین رشته ای وجود نداره و من نمی دونم آیا این رشته به نوعی همون تکنولوژی معماری خودمون محسوب می شه یا نه ؟ اینم Course overview این گرایشه :

Semester 1 Semester 2
    Year 1 Environmental Data (4) Hydraulic Engineering Systems (1)
    Environmental Impact Assessment (6) Water and Wastewater Handling (3)
    Environmental Dynamics / Physical Processes (1) Strategic Environmental Assessment (6)
    Environmental Chemistry and Risk Assessment (2, 3) Urban Infrastructure (5)
    Sustainable Urban and Rural Development (5) Theory and Methodology of Science
    Political Economy for Environmental Planners (7) Applied Hydrology (1)
    Environmental Measuring and Monitoring (4)
    Natural Resources Management (4)
    Governance of Land and Water Resources (5)
    Year 2 Quantitative Hydrogeology (3) Master's thesis
    Foundation Engineering (2)
    Engineering Geology (2)
    Planning for Resilience (7)
    Modelling of Water Systems
    Theory and Methodology of Science
    Water Treatment Processes (3)
    Life Cycle Assessment (6)
    Project in Environmental Engineering
    Ecosystems Support and Environmental Justice (7

Fear is not real. The only place that fear can exist is in our thoughts of the future. It is a product of our imagination, causing us to fear things that do not at present and may not ever exist. That is near insanity. Do not misunderstand me danger is very real but fear is a choice

Member ariyana90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط ali95120 نمایش پست ها
    برای رزومه
    داشتن سابقه ی کار
    همکاری در اجرای پروژه های ملی
    و همکاری با شرکت های بزرگ ایرانی
    برای سابقه ی کار چقدر تاثیر داره؟؟؟
    من میتونم وقت بزارم روی سابقه ی کار هم میتونم روی زبان و gre و.. وقت بزارم
    الوییت با کدوومه؟
    شما در هر حال باید برای نمره ی آیلس و gre وقت بذاری.نمی شه رزومه خوب باشه ولی حد مورد قبول دانشگاه مورد نظرو نیارید.اما با داشتن این رزومه قوی شانس پذیرش خیلی بالا میره
    Fear is not real. The only place that fear can exist is in our thoughts of the future. It is a product of our imagination, causing us to fear things that do not at present and may not ever exist. That is near insanity. Do not misunderstand me danger is very real but fear is a choice

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyana90 نمایش پست ها
    سلام دوستان..

من می خام برای مستر معماری اپلای کنم . در دانشگاه KTH سوئد, گرایش Environmental Engineering and Sustainable Infrastructureزیر مجموعه معماری وجود داره .کسی درمورد Environmental Engineering and Sustainable Infrastructure و شرایط کاری اون برای معمارها اطلاع داره .یا کسی در این رشته تحصیل کرده ؟ آخه در ایران چنین رشته ای وجود نداره و من نمی دونم آیا این رشته به نوعی همون تکنولوژی معماری خودمون محسوب می شه یا نه ؟ اینم Course overview این گرایشه :

Semester 1 Semester 2
    Year 1 Environmental Data (4) Hydraulic Engineering Systems (1)
    Environmental Impact Assessment (6) Water and Wastewater Handling (3)
    Environmental Dynamics / Physical Processes (1) Strategic Environmental Assessment (6)
    Environmental Chemistry and Risk Assessment (2, 3) Urban Infrastructure (5)
    Sustainable Urban and Rural Development (5) Theory and Methodology of Science
    Political Economy for Environmental Planners (7) Applied Hydrology (1)
    Environmental Measuring and Monitoring (4)
    Natural Resources Management (4)
    Governance of Land and Water Resources (5)
    Year 2 Quantitative Hydrogeology (3) Master's thesis
    Foundation Engineering (2)
    Engineering Geology (2)
    Planning for Resilience (7)
    Modelling of Water Systems
    Theory and Methodology of Science
    Water Treatment Processes (3)
    Life Cycle Assessment (6)
    Project in Environmental Engineering
    Ecosystems Support and Environmental Justice (7

والا کلا که به نظر نمیاد عنوان این رشته ارتباط زیادی با مباحث تکنولوژی معماری داشته باشه ام از اونجایی که شما ریز دروس این دوره را هم گذاشتید دیگه میشه با قطعیت گفت : نه ! این رشته با تکنولوژی معماری فاصله زیادی داره...
    برای اطمینان بیشتر اگر میخواید با ایران چک کنید ریز دروس رو از قطب فناوری یا خود هنرهای زیبا میشه گرفت و چک کرد و دید چقدر انطباق داره...
    بهترین نمونه های خارجی واسه تکنولوژی تو امریکا که MIT تو هلند DElft و تو سوییس ETH اه... با اونا هم چک کنید تا بیشتر اطمینان پیدا کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    راه و ترابری- علم و صنعت

سلام دوستان عزیز... من یه سوالی برام پیش اومده ممنون می شم اگه جواب بدین!
    من می خوام برای ارشد پذیرش نروژ اقدام کنم که برای سال آینده برم اونجا. من کنکور کارشناسی ارشدم دادم و انتخاب رشته کردم و نتیجه هاشم چند روز دیگه میاد... کسی میدونه که آیا امکانش هست که من تا وقتی که نتیجه ی آپلای میادو کارو بارم و می کنم که میشه سال دیگه، می تونم برای دانشگاه داخلی ثبت نام کنم بعدش که نتیجه پذیرش اومد انصراف بدم و برم نروژ؟