صفحه 22 از 38 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member honardust آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری- دانشگاه نامشخص

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

سلام من رشته‌ی معماری فنی و حرفه‌ای هستم.
    به تازگی معماری آزاد مشهد قبول شدم (کاردانی) و قصد دارم که برای ارشد و دکترا برای خارج کشور پذیرش (و احتمالا فاند) بگیرم.
    حالا این احتمال هستش دانشگاه سراسری فنی حرفه‌ای مشهد (منتظری) هم قبول بشم.

تا الان منتظری انتخاب اولم بود. اما به تازگی با چندین نفر صحبت کردم که گفتند معماری آزاد بهتره.

حالا می‌خوام بدونم که نظر شما دوستان در این زمینه چیه و کدومش مدرک معتبر‌تری رو داره؟

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

نقل قول نوشته اصلی توسط honardust نمایش پست ها
    سلام من رشته‌ی معماری فنی و حرفه‌ای هستم.
    به تازگی معماری آزاد مشهد قبول شدم (کاردانی) و قصد دارم که برای ارشد و دکترا برای خارج کشور پذیرش (و احتمالا فاند) بگیرم.
    حالا این احتمال هستش دانشگاه سراسری فنی حرفه‌ای مشهد (منتظری) هم قبول بشم.

تا الان منتظری انتخاب اولم بود. اما به تازگی با چندین نفر صحبت کردم که گفتند معماری آزاد بهتره.

حالا می‌خوام بدونم که نظر شما دوستان در این زمینه چیه و کدومش مدرک معتبر‌تری رو داره؟
    یه چیز بگم برای معماری چندان اهمیتی نداره از کدوم دانشگاه ایران فارغ شدید شاید چندتا دانشگاه تاپ بی تاثیر نباشه مثل تهران و شهید بهشتی و علم و صنعت اما پورتفولیو و نمره زبان خیلی مهم تره + معدل لیسانس ...
    من هم دولتی بودم هم آزاد ، مسلم بدون که دانشگاه های دولتی بهتر و معتبر تر از آزاد هستن و بیشتر چیز یاد میگیری، رتبه های برتر هم همه میرن دولتی هرچند در کنکور کاردانی به کارشناسی ظرفیت خیلی کمه و دانشگاه دولتی به درد بخوری هم نیست ولی بازم همونا خیلی از آزاد بهترن هم برای داخل هم در خارج.
    یه نکته هم بگم آزاد داریم تا آزاد، مثل آزاد قزوین و تهران جنوب اساتید و امکانات خوبی دارن و دانشجوهای زیادی از این دانشگاه ها پذیرش گرفتن و اسمشون اونور شناخته شده تر هست.

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام .من امسال ارشد سازه هیدرولیکی امیرکبیر قبول شدم.می خواستم ببینم واسه ی پایان نامه م تو چه زمینه ای کار کنم بهتره!؟میخام یه موضوعی باشه که واسه اینده کاریم هم مناسب باشه

دوستان سلام! سوالی داشتم! اونم اینکه من امسال کنکور میدم، برای رشته مورد علاقم در حال تحقیق هستم! میخواستم از دانشجو های معماری بپرسم با علایق و استعداد هایی که من دارم مثل:

1) من یکی از رشته های مورد علاقم سیاه قلم هست، از بچگی و بدون کلاس و دبیر پُرتره هایی در حد عالی میکشم، تجسمم حرف نداره.

2) توی طراحی گرافیکی دو بُعدی خودآموز کار کردم و علاقه زیادی هم دارم

3) در زمینه موسیقی بسیار فعال بودم و دو ساز تخصصی و 1 ساز غیر تخصصی می نوازم و شاگرد هم داشتم

4) در مورد طراحی بنا و سازه علاقه خاصی دارم

و کلا علاقم به هنره، البته دوست ندارم برم دانشگاه هنر! مهندسی دوست دارم آیا این رشته برام جذاب خواهد بود؟ میتونم توش موفق باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k نمایش پست ها
    سلام .من امسال ارشد سازه هیدرولیکی امیرکبیر قبول شدم.می خواستم ببینم واسه ی پایان نامه م تو چه زمینه ای کار کنم بهتره!؟میخام یه موضوعی باشه که واسه اینده کاریم هم مناسب باشه

دوست عزیز موضوع مهم هست اما مهمتر از موضوع ایده و طرح و کار شما هستش.
    در ضمن اگه موضوع جدید انتخاب کنید مقاله و کتاب در موردش کم هست و کارتون سخته و اگر هم یه موضوع معمولی انتخاب کنید زیاد توش کار شده و شما باید خیلی وقت بزارید تا یه کار خوب کرده باشید. من کلا پیشنهاد میکنم یک موضوع مورد علاقه انتخاب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsenack نمایش پست ها
    دوستان سلام! سوالی داشتم! اونم اینکه من امسال کنکور میدم، برای رشته مورد علاقم در حال تحقیق هستم! میخواستم از دانشجو های معماری بپرسم با علایق و استعداد هایی که من دارم مثل:

1) من یکی از رشته های مورد علاقم سیاه قلم هست، از بچگی و بدون کلاس و دبیر پُرتره هایی در حد عالی میکشم، تجسمم حرف نداره.

3) در زمینه موسیقی بسیار فعال بودم و دو ساز تخصصی و 1 ساز غیر تخصصی می نوازم و شاگرد هم داشتم

و کلا علاقم به هنره، البته دوست ندارم برم دانشگاه هنر! مهندسی دوست دارم آیا این رشته برام جذاب خواهد بود؟ میتونم توش موفق باشم؟

دوست عزیز به نظر من که بهترین جا و فضا برای شما دانشکده هنره ... یه جایی مثل هنرهای زیبا یه خود دانشگاه هنر...
    خیلی فرق میکنه... از تو آتلیه میای بیرون میری پیش بچه های مجسمه سازی... یکم میشینی بعد میری پیش بچه های نقاشی... میری آتلیه گچ... چوب... بچه های موسیقی و تئاتر
    دوست نداشتی میری آتلیه بچه های طراحی صنعتی... کلا فضا زمین تا آسمون با دانشکده فنی مهندسی فرق میکنه....
    اما به طور کلی بت بگم... اگه دانشگات اونایی باشه که گفتم ... معماری خوندن فقط معمازی نیست ... بلکه معماری + بقیه زشته های هنری اه...

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد با معدل 18.92 دارم. پورتفولیو قوی هم درست کردم. به نظرتون برای دکترا برم بهتره یا فوق؟ من از اول به فوق فکر میکردم و همه ی اطلاعاتم در این مورده. وقتمم خیلی کمه. ممنون میشم راهنماییم کنین.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Melikarae نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد با معدل 18.92 دارم. پورتفولیو قوی هم درست کردم. به نظرتون برای دکترا برم بهتره یا فوق؟ من از اول به فوق فکر میکردم و همه ی اطلاعاتم در این مورده. وقتمم خیلی کمه. ممنون میشم راهنماییم کنین.
    سلام
    معدلتون که خیلی خوبه .اگه نمره زبان لازم روهم بیارین شانس خیلی زیادی برای فاند دارین ... البته بستگی داره چه کشوری بخواین! مثلا اگه آمریکا بخواین اپلای کنید نمره gre خوب هم لازمه . ولی کانادا ، یا کشورای اروپایی با معدل خوب و نمره زبان لازم
    و در صورت امکان داشتن مقاله میتونید پذیرش و فاند بگیرین

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsenack نمایش پست ها

شما بالاخره مهندسی دوست داری یا هنر؟! تازه با این همه تا اونجایی که من میدونم تو بیشتر دانشگاه‌ها مقطع لیسانس معماری «مهندسی» هست. یعنی تو لیسانس شما مهندسی معماری میخونی. پس نگران نباش مهندس میشی... تو ارشد ولی دیگه زیرشاخه هنر میشه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام دوستان
    من دانشجوی فوق معماری هستم.معدل لیسانسم حدود 14 از دانشگاه آزاد زنجان و معدل فوقم 3.5 از دانشگاه قاضی آنکاراست.مقاله ندارم ولی قراره با استادم یه کارایی بکنم.سابقه کاری 7_8 سال دارم ولی نمی دونم چه سابقه کاری مد نظره؟با نرم افزارهای مربوط به معماری هم کار کردم و به مدرک دارم.
    چند تا سئوال دارم
    1_منظور از سابقه کار چیه؟
    2_برای پایان نامم به پیشنهاد استادم معماری اسلامی و معماری مساجد رو اتخاب کردم ولی هنوز تثبیت نکردم می خوام بدونم این موضوع برای اساتید اونجا جالبه یا بهتر تغییرش بدم؟کدوم موضوعات بهتره؟
    در ضمن من می خوام از دانشگاههای کانادا پذیرش و بورس بگیرم برای مقطع دکتری با این شرایط می تونم؟
    ممنون می شم جوابم رو بدین