صفحه 24 از 38 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    این مورد خیلی به خودتون و اهدافتون برمی‌گرده، این‌که میخواین زودتر برین و یا این‌که میخواین جای خوب و همون رشتۀ مورد علاقتون رو بخونید. فرق science با eng تا اون‌جایی که من اطلاع دارم این هست که تو science شما بیشتر در مورد علوم محیطی و طبیعی و جغرافیا و شیمی و فیزیک و این‌ها میخونید ولی تو eng بیشتر با built environment سروکار دارید و همونطور که از اسمش معلموه مهندسی هست.
    در مورد تافل اینکه میگید سه سال گذشته و اگر هیچ ارتباطی با زبان نداشتید، مطمئناً شما الان بسیاری چیزها یادتون رفته. علاوه بر اون شما باید به اضافه زبان با فرمت امتحان و زمان‌بندی و تکنیک‌هاش هم کار کنید (به‌خصوص تو اسپیکینگ و رایتینگ) و این‌ها زمان می‌بره. ولی برای تست خودتون میتونید از این نرم افزارهای شبیه‌ساز تافل ibt (تو همین سایت آزمون‌های تی‌پی‌او هست) رو بگیرید و یک آزمونشو برای خودتون بزنید، دستتون میاد که میتونید حدود چه نمره‌ای رو بگیرید و چقد چیزی یادتون هست. ولی خب اگر این‌جا بتونید ارشد با معذل خوب و مقاله بگیرید و در همین حین زبان هم کار کنید، مطمئناً دوسال دیگه فرصت‌های خیلی بهتری برای دکترا خواهید داشت. ولی بازهم تصمیم بر اساس توانایی‌هاتون با خودتون هست. موفق باشید.
    خوب من می خوام زودتر برم ولی نمیخوامم عمرم بیخود و بی جهت تلف شه! و یک سوال بعد از گرفتن science برای ارشد نمی تونم دکترا eng اپلای کنم؟
    و اینکه ارشدم رو در یک دانشگاه اروپایی خوندم یه پون بزرگ به حساب نمیاد؟ یا اینکه این پون ارزش یکسال از عمرم رو نداره؟ (بالاخره اون یکسالی که تو ایران ارشد خوندم از بین میره و باید از اول و از صفر ارشد رو شروع کنم)
    بازم ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط elishnaz نمایش پست ها
    خوب من می خوام زودتر برم ولی نمیخوامم عمرم بیخود و بی جهت تلف شه! و یک سوال بعد از گرفتن science برای ارشد نمی تونم دکترا eng اپلای کنم؟
    و اینکه ارشدم رو در یک دانشگاه اروپایی خوندم یه پون بزرگ به حساب نمیاد؟ یا اینکه این پون ارزش یکسال از عمرم رو نداره؟ (بالاخره اون یکسالی که تو ایران ارشد خوندم از بین میره و باید از اول و از صفر ارشد رو شروع کنم)
    بازم ممنونم
    تلف! چرا تلف شه؟! شما دارید ارشد میخونید و می‌تونید رو مقاله و زبان خیلی بیشتر کار کنید. برای دکترا علاوه بر رشتۀ شما کارهایی که کردید (موضوع مقالات، پایان‌نامه و...) هم مهم هست. بنابراین به نظرم مشکلی نداره برای eng رفتن. ولی شما یک موضوع رو حتماً در نظر بگیرید: وقتی شما مثلاً دارید science میخونید تمرکز دروس و اساتید شما تو این حوزه هست و این‌که بخواید مثلاً روی موضوعات eng کار کنید و مقاله بدید احتمالش کم هست چون برای شما زمانی نمی‌مونه و علاوه بر اون به دلیل واحدهایی که میگذرونین ازون موضوع اطلاعات خاصی نخواهید داشت. بنابراین بیشتر توصیه می‌کنم هرچی رو که میخواید برای دکترا ادامه بدید برای ارشد هم همون رو بخونید، مطمئناً شانس شما خیلی بیشتر میشه. این‌که ارشد رو در یک دانشگاه اروپایی بگذرونید هم بچه‌ها تو فروم‌های دیگه زیاد بحث کردن، راستش به نظر من اگر فرد خودش واقعاً کارکنه زیاد فرقی نداره، ولی خب خیلی‌ها میگن بهتر هست که تو دانشگاه اروپایی بخونید و این‌طوری خیلی برای دکترا بهتر هست. بعد هم شما نصف ارشد رو که تموم کردید، از صفر دوباره شروع کردن یک‌سال وقت شمارو میگیره (و به نظرم این بیشتر میتونه وقت تلف کردن باشه). ولی نهایتاً هرکدوم ازین دو مورد خوبی‌ها و بدی‌های خودش رو داره.

Junior Member

پیش فرض در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام،می خواستم بدونم از بین گرایش های عمران کدومش برای ادامه تحصیل تو ایران بهتره،کدومش برا خارج از کشور،البته من خودم به زلزله علاقه دارم

Junior Member helixopher آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

دوستانِ معمار برای کاغذِ پورتفولیو و صحافی کسی‌ جایی‌ میشناسه که کار داده باشه و رضایت داشته باشه؟ فکر می‌کنم کاغذ نباید براق باشه. ولی‌ پیشنهاد از کسی‌ که انجام داده می‌خوام؟

نقل قول نوشته اصلی توسط helixopher نمایش پست ها
    دوستانِ معمار برای کاغذِ پورتفولیو و صحافی کسی‌ جایی‌ میشناسه که کار داده باشه و رضایت داشته باشه؟ فکر می‌کنم کاغذ نباید براق باشه. ولی‌ پیشنهاد از کسی‌ که انجام داده می‌خوام؟
    دوست عزیز من که رو کاغذ گلاسه ( نه مقوا گلاسه) گرفتم و بد نشد... راضیم.. شما ام خیلی جدی نگیرش... هرجا کیفیت چاپ خوب بود همونجا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط helixopher نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگر نمی خواین براق شه خوب روی همون گلاسه بگیرین اگر هم مات می خواین روی فوتو مات بگیرین که خوب کاغذ عکسه ولی برای پیرینت بهتره برین انقلاب البته به نسبت از بقیه جاها بهتره ولی جاهای خوب هم کم نیستن! من خودم پورتفولیو پیرینت نگرفتم ولی بقیه کارامو آره گرفتم ولی برای اینکه خیلی با کلاس شه یا شکیل در بیاد گلاسه یا فوتو مات بستگی به بودجه داره.

Senior Member mdemehri آواتار ها

دوستان یه چیزی رو حتماً از دپارتمان معماری دانشگاهی که براشون اپلای می دید حتماً بپرسید.... اینکه برای پرتفولیو hard copy می خوان ارتون یا نه؟ الکی حودتون رو تو خرج نندارید
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member

سلام

کسی می تونه راهنمایی کنه که رزومه بچه های معماری برای مستر چه موارد خاصی رو باید داشته باشه؟ اگه لینک خوبی هم میشناسید که رزومه دانشجو داره ( نه استاد) برای مستر معماری خیلی ممنون میشم که بگید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

سلام خسته نباشید
    اگر منظورتون پورتفولیو هست این لینک دانشگاه دالهالسی کانادا هست و پورتفولیو چند تا دانشجو مستر:
    http://architectureandplanning.dal.c...rtfolios.shtml

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    دوستان یه چیزی رو حتماً از دپارتمان معماری دانشگاهی که براشون اپلای می دید حتماً بپرسید.... اینکه برای پرتفولیو hard copy می خوان ارتون یا نه؟ الکی حودتون رو تو خرج نندارید
    اینو راجت میشه از توی خود سایت دپارتمان و یا سایت خود دانشگاه و یا قسمت اپلای هر دانشگاه دید و حتی نوع و چگونگی تهیه و اطلاعات لازمه پورتفولیو