صفحه 25 از 38 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

درود بر شما
    خواهش میکنم اگه کسی داره برا ترم تابستون اتریش اقدام میکنه پیام بده ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

با درود
    من برا ادامه لیسانسم میخوام برم دانشگاه تکنیک وین
    چون دانشگاهم دولتیه و روزانه هستم باید برا واحدایی ک گذروندم پول بدم ک دانشگام اون واحدا رو بهم بده
    کسی هست ک این شرایطو داشته باشه و ی راهه دیگه ارایه بده؟
    یا اینکه میشه دانشگاه رو ی طوری پیچوند؟؟؟
    اگه الان موقع درخواست پذیرش واحد هامو نگم بعدن میشه ارایه داد؟؟؟؟
    ممنون میشم پاسختون رو پیام بفرستید

پیش فرض چطور از فوق دیپلم برق، اپلای کنم برای جامعه‌شناسی؟

من ترم هفت دانشجوی برق-مخابرات دانشگاه آزاد شهر ری هستم. و اصلاً وضعیت خوبی نه از نظر معدل و نه از نظر تعداد واحدهای پاس شده ندارم. از دوم سوم دبیرستان آرزوی من جامعه‌شناسی بود و هنوزم هست. حالا با این‌جا آشنا شدم. می‌خوام ببینم که اگه من فوق دیپلمم رو معادل بگیرم از دانشگاه، و اگه طی چند سال (دو یا سه سال؟) بتونم سطح زبانم رو به مقدار ایده‌آل برای رشته‌های علوم انسانی برسونم، و رزومه‌ی خوبی هم دست و پا بکنم برای خودم (مطالعات جامعه‌شناسانه‌ام بد نیست و شاید ظرف یک سال و نیم دیگه بتونم مقاله بدم و افرادی هم دور و برم هستن که بتونن کمکم کنن)، چقدر امکانش هست که برای فوق یا دکترا فاند بگیرم؟ حالا از دانشگاه‌های غیر تاپ اما متوسط آمریکا.... می‌دونم یه تالار برای علوم انسانی هست، منتها گفتم شاید بهتر باشه این‌جا اول سوالم رو بذارم.

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چطور از فوق دیپلم برق، اپلای کنم برای جامعه‌شناسی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط andromedaian نمایش پست ها
    من ترم هفت دانشجوی برق-مخابرات دانشگاه آزاد شهر ری هستم. و اصلاً وضعیت خوبی نه از نظر معدل و نه از نظر تعداد واحدهای پاس شده ندارم. از دوم سوم دبیرستان آرزوی من جامعه‌شناسی بود و هنوزم هست. حالا با این‌جا آشنا شدم. می‌خوام ببینم که اگه من فوق دیپلمم رو معادل بگیرم از دانشگاه، و اگه طی چند سال (دو یا سه سال؟) بتونم سطح زبانم رو به مقدار ایده‌آل برای رشته‌های علوم انسانی برسونم، و رزومه‌ی خوبی هم دست و پا بکنم برای خودم (مطالعات جامعه‌شناسانه‌ام بد نیست و شاید ظرف یک سال و نیم دیگه بتونم مقاله بدم و افرادی هم دور و برم هستن که بتونن کمکم کنن)، چقدر امکانش هست که برای فوق یا دکترا فاند بگیرم؟ حالا از دانشگاه‌های غیر تاپ اما متوسط آمریکا.... می‌دونم یه تالار برای علوم انسانی هست، منتها گفتم شاید بهتر باشه این‌جا اول سوالم رو بذارم.
    سلام دوست عزیز.
    هر چند این تاپیک مربوط به انجمن عمران است که به هیچکدام از رشته های فعلی یا مورد علاقه شما مرتبط نیست، اما به هر حال با توجه به این که هر کس بالاخره باید از جایی شروع کنه پاسختون رو در همین جا میدم.
    در ابتدا ورود شما رو به این فروم خوشامد میگم. در خصوص سوالی که پرسیدین پیش از هر چیز باید به یه نکته توجه کنین و اون این که اپلای برای یک رشته غیرمرتبط با مدرک تحصیلی، ضمن این که کار پر ریسکی هست شانس شما رو برای پذیرفته شدن تا حد محسوسی کاهش میده. داشتن مدرک لیسانس مرتبط یا نسبتاً مرتبط، به نوعی پیش شرط ارزیابی شدن باقی بخشهای رزومه شما از طرف دانشگاه مورد نظر هست. بدون این مدرک، شما یک گام اساسی از تمام رقبا عقب تر هستین صرفنظر از این که نمره زبانتون چند هست یا چند تا مقاله دارین. البته تغییر رشته و اپلای کردن با یک مدرک غیرمرتبط در بعضی موارد خیلی مشکل ساز نیست. مثلاً از تاریخ به فلسفه، از فیزیک به مهندسی برق، از شیمی به داروسازی یا از کشاورزی به عمران و امثالهم که مبانی نظری دو رشته نزدیک هستن با گذراندن تعدادی واحد پیش نیاز کمبودهای مورد نیاز برطرف میشه. اما در مواردی که دو گرایش هیچ ارتباطی با هم ندارن یا ارتباطشون بسیار ناچیز هست (مثل مورد شما)، شانس پذیرفته شدن متقاضی هم تا حد زیادی کاهش پیدا می کنه، چون مدت زمانی که یه متقاضی باید یک دوره تحصیلی خاص رو تموم کنه محدود هست و فرضاً امکانش نیست که به اندازه یک دوره لیسانس کامل برای اون فرد واحد پیش نیاز در نظر بگیرن. در هر صورت اکثر دانشگاههای خارجی در بخش Admission requirements و Eligibility criteria در خصوص انواع مدارک مورد قبول برای ورود به اون دوره خاص توضیح میدن که ملاک عمل هست، و افرادی که اسم رشته شون در سایت دانشگاه مورد نظر به عنوان مدرک قابل قبول ذکر نشده معمولاً شانس پائینی برای پذیرفته شدن دارن.
    مسئله بعدی این هست که در رشته های علوم انسانی در مقایسه با رشته های علوم پایه و مهندسی تعداد کمک هزینه ها به مراتب پائین تر هست. در همین رابطه به عنوان یک جامعه آماری کوچک، از بخش نتایج پذیرش همین سایت تعداد افرادی که در رشته های علوم انسانی از دانشگاههای خارجی پذیرش با بورس گرفتن رو با عدد مشابه در رشته های مهندسی و علوم پایه مقایسه کنین. علت هم تقریباً قابل پیش بینی هست. در مقایسه با رشته های مهندسی و علوم پایه که انواع و اقسام منابع مالی در قالب پروژه های ارتباط با صنعت به دانشگاه تزریق میشه، تعداد طرحها و پروژه ها در رشته های علوم انسانی به مراتب کمتر هست و طرحها عمدتاً از نوع درون دانشگاهی هستند. ضمن این که گرایشهای مختلف علوم انسانی در کشورهای غربی بیش از گرایشهای مهندسی مورد اقبال افراد بومی قرار دارن که اکثر این افراد دارای تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه هستن و منابع مالی مورد نیاز دانشگاه در این رشته ها رو تأمین میکنن. و با توجه به این که خروجی برخی از این رشته ها مثل علوم سیاسی، حقوق، اقتصاد و امثالهم مدیران رده بالا و مسئولان فردای آن جامعه غربی خواهد بود، به طور طبیعی حساسیت دانشگاهها برای انتخاب متقاضیان بیشتر و تمایل اونها برای جذب دانشجوی خارجی کمتر هست (در مقایسه با رشته های مهندسی که خروجی آنها عمدتاً بدنه کارشناسی و مدیران میان رده به پائین آن جامعه است و حساسیت در مورد گزینش افراد کمتر است).
    مسئله بعدی در خصوص زمانی هست که شما میخواین روی این قضیه بگذارین. در بحث اپلای، یک سال به تعویق انداختن این قضیه ممکن است هزینه کار را برای شما به شدت بالا ببرد (منظور فقط هزینه های مالی نیست). به عنوان یک نمونه کوچک شرایط الان رو مقایسه کنین با شرایط سه سال پیش از نظر قیمت ارز، میزان سختگیری کشورهای غربی در بحث دادن ویزا، هزینه های ترجمه و ارسال مدارک و... و... در واقع شما با به تعویق انداختن اپلای، شاید هزینه های اولیه تون رو کم کنین اما در عوض هزینه فرصتتون رو افزایش میدین (هزینه ای که بابت از دست رفتن فرصتی که الان برای انجام دادن یه کار مشخص دارین و فردا ندارین میپردازین). ضمن این که تضمینی نیست که دو یا سه سال دیگه شرایطتون بهتر از الان باشه.
    در خصوص بحث فاند و کمک هزینه هم به این نکته دقت کنین که فلسفه فاند این نیست که فرضاً با رزومه عالی میشه از دانشگاه عالی فاند گرفت و با رزومه متوسط از دانشگاه متوسط و با رزومه ضعیف از دانشگاه ضعیف. کمک هزینه در واقع مبلغی است که جنبه تشویقی داره و هر دانشگاه برای جذب نخبگان و فارغ التحصیلان ممتاز و با هدف بالا بردن پرستیژ علمی خودش اونو اعطا می کنه و طبیعتاً هر دانشگاه فارغ از هر رتبه ای که داشته باشه سعی می کنه کمک هزینه ها رو به شایسته ترین متقاضیان بده. یعنی اون شخص در بین تمام متقاضیان در مجموع بهترین شرایط رو داشته که تونسته کمک هزینه رو بگیره. به طور عمومی در مقطع فوق لیسانس تعداد کمک هزینه ها کم هست چون این دوره ها در مقایسه با دوره دکترا کوتاه مدت تر هستن و جنبه پژوهشی کمتری دارن ولی در دوره دکترا که مدتش طولانی تر هست و شخص باید زمان قابل توجهی رو صرف تحقیق و پژوهش بکنه و ممر درآمدی دیگه ای نداره و کار هم در قالب یک پروژه تعریف میشه، به طور عرفی انتظار میره که کمک هزینه ای برای گذران زندگی به فرد بهش پرداخت بشه تا بتونه روی درس و تحقیقاتش متمرکز باشه و بالطبع در دوره دکتری تعداد کمک هزینه ها در مقایسه با دوره فوق لیسانس نسبتاً بالاتر هست.
    علی ایحال قصد ناامید کردن شما رو نداشتم، فقط میخواستم بهتون پیشنهاد کنم در مورد تصمیمی که گرفتین بیشتر فکر کنین و همه جوانب امر رو در نظر بگیرین. ضمن احترام به تمام دوستانی که در رشته های علوم انسانی تحصیل کردن این رشته ها برای افرادی مثل ما که قصد تحصیل در کشورهای خارجی رو داریم دست کم در حال حاضر گزینه های چندان ایده آلی برای بحث اپلای نیستن (به خاطر مواردی که پیشتر در موردش ذکر شد) و شاید بشه گفت در مقایسه با رشته های مهندسی و علوم پایه تلاش افراد با مدرک علوم انسانی باید چندین برابر و رزومه اش به مراتب ممتازتر باشه. شاید بهتر باشه آدم اینطور علاقه ها به دیگر گرایشها رو به صورت یک علاقه جنبی مثلاً در قالب مطالعه و تحقیق شخصی دنبال کنه و از یک تخصص و کار دیگه که شرایط بهتری داره برای امرار معاش استفاده کنه. به عنوان مطلب آخر یادتون باشه هر تصمیمی یک سود داره و یک هزینه، مهم این هست که شما از ابتدا در مورد سود و هزینه هاش مطلع باشین و اگه قراره هزینه ای بپردازین آگاهانه بپردازین. عقل عملی میگه که در چنین مسائلی که فرصت جبران چندانی وجود نداره باید ریسک تصمیم گیری رو به حداقل رسوند. پیشنهاد شخصی من به شما این هست که رشته فعلیتون رو نیمه کاره رها نکنین و اگه به جامعه شناسی علاقمند هستین سعی کنین اونو در کنار رشته خودتون (به عنوان منبع درآمدی) در قالب یک کار فوق برنامه دنبالش کنین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

پیش فرض پاسخ : چطور از فوق دیپلم برق، اپلای کنم برای جامعه‌شناسی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط andromedaian نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    هر چند این تاپیک مربوط به انجمن عمران است که به هیچکدام از رشته های فعلی یا مورد علاقه شما مرتبط نیست، اما به هر حال با توجه به این که هر کس بالاخره باید از جایی شروع کنه پاسختون رو در همین جا میدم.
    در ابتدا ورود شما رو به این فروم خوشامد میگم. در خصوص سوالی که پرسیدین پیش از هر چیز باید به یه نکته توجه کنین و اون این که اپلای برای یک رشته غیرمرتبط با مدرک تحصیلی، ضمن این که کار پر ریسکی هست شانس شما رو برای پذیرفته شدن تا حد محسوسی کاهش میده. ...
    عقل عملی میگه که در چنین مسائلی که فرصت جبران چندانی وجود نداره باید ریسک تصمیم گیری رو به حداقل رسوند. پیشنهاد شخصی من به شما این هست که رشته فعلیتون رو نیمه کاره رها نکنین و اگه به جامعه شناسی علاقمند هستین سعی کنین اونو در کنار رشته خودتون (به عنوان منبع درآمدی) در قالب یک کار فوق برنامه دنبالش کنین.
    موفق باشین.
    سلام بر دوست عزیز برقی-جامعه ای،
    من کاملا با سخنان krig1960 کاملا موافقم. مخصوصا قسمت هایی که درشت شده. کلا ایشون تمام حرف هاش غنی و کامل هستن. یکی از کاربرای با ارزش این تالار.
    پیشنهاد من هم دقیقا مثل ایشونه. حتما تا آخر برید این رشته رو، هرچند سخت و مشکل. روزی به کارتون میاد. بعدش می تونید برید این رشته رو بخونید. و اگر هم واقعا علاقه مند به جامعه شناسی باشید بیکار نمی مونید. کسایی که تو کاری واقعا متخصص و علاقه هستند همیشه جذب مراکز می شند و بعضا حقوق های خوبی خواهند گرفت. فرقی نمی کنه در چه رشته ای.
    اما حالا شما می تونید نه فقط صرفا جامعه شناسی رو برید. می تونید بر روی رشته هایی که جامعه شناسی به اون مربوط میشه هم فکر کنید. مثلا شهرسازی (یک مثال صرفا)، شهرسازی شدیدا بعد اجتماعی داره. چون با شهر و جامعه و مردم سر و کار داره. رفتن از رشته شما هم به رشته شهرسازی که نسبتا هنری هست آسون تره (شهرسازی یک رشته بین رشته ای). شهرسازی فقط یک مثال بود. تحقیق کنید رشته های دیگه ای هم باید باشه.
    در هرصورت اگر واقعا علاقه دارید، هیچ وقت نگذارید از دست بره. حتما پیش رو بگیرید. وگرنه امکان داره روزی افسوسش رو بخورید.
    کسایی که علاقه دارند، پشتکار هم دارند، پس موفق هم میشوند.
    پیروز باشید
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member

دوستان می دونید کدوم گرایش عمران در امریکا بازار کارش بهتره؟ برای بچه هایی که مستر میخوان بخونن و بعدش کار کنن

علاقه خودم سازه است، 2 سال کار مرتبط هم دارم ولی چون دوستانم همگی گرایش آب بودن، تو این زمینه تونستن با همکاریشون مقاله بدم! الان نمی دونم شانس پذیرشم در کدوم گرایش بیشتر و یا بازار کار کدوم بهتره تا یکی رو انتخاب کنم!
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Amirkabir university

نقل قول نوشته اصلی توسط Ailin10 نمایش پست ها
    دوستان می دونید کدوم گرایش عمران در امریکا بازار کارش بهتره؟ برای بچه هایی که مستر میخوان بخونن و بعدش کار کنن

علاقه خودم سازه است، 2 سال کار مرتبط هم دارم ولی چون دوستانم همگی گرایش آب بودن، تو این زمینه تونستن با همکاریشون مقاله بدم! الان نمی دونم شانس پذیرشم در کدوم گرایش بیشتر و یا بازار کار کدوم بهتره تا یکی رو انتخاب کنم!
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    دوست عزیز سلام. تا اونجایی که من میدونم گرایش محیط زیست بازار کار مناسبی در آمریکا داره. بعد اونها هم به ترتیب مدیریت ساخت و راه و خاک وپی قرار داره. متاسفانه بازار کار سازه در آمریکا مناسب نیست. موفق باشید.

با سلام . از دوستان مطلع خواهش میکنم راهنمایی کنند که بازار کار برای فارغ التحصیلان الکترونیک بهتره یا عمران . آیا اینکه در ایران و خیلی از کشورها بازار کار عمران مناسبتره درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fatfat نمایش پست ها
    با سلام . از دوستان مطلع خواهش میکنم راهنمایی کنند که بازار کار برای فارغ التحصیلان الکترونیک بهتره یا عمران . آیا اینکه در ایران و خیلی از کشورها بازار کار عمران مناسبتره درسته؟
    دوست گرامی به بازار کار فکر نکنید رشته ای رو که دوست دارید بخوانید.
    You live once, why stay in a boring situation
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

سلام
    من یه سوال داشتم .
    من وضع معدل و دانشگاه و اینام خوبه و دانشجوی ارشدم . اولش می خواستم واسه سال دیگه اپلی کنم ولی الان دو دل شدم ، می خواستم ببینم کسی اینجا هست اطلاعات خوبی تو این زمینه داشته باشه ؟؟کسی هست بتونه بم بگه مثلا من سال دیگه اپلی کنم شاید بدونه مقاله یا بمونم یه سال دیگه تا بتونم مقاله بدم ؟؟
    در واقع ارزش مقاله چقدره ؟؟ مثلا شما فرض کنید من تا دانشگاهی مثل آستین تگزاس می تونم برسم ، مقاله میتونه من و تا ام آی تی برسونه ؟؟ البته میدونم شاید سوالم زیاد درست نباشه ، ولی واقعا نیاز دارم یکی این و بهم بگه . میخوام تصمیم بگیرم بمونم یا برم سال بعد
    ممنون