صفحه 30 از 38 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام دوستان میخواستم بپرسم کسی هست بتونه راهنمایی کنه پایان نامه در رابطه با مهندسی محیط زیست رو چه چیزی کار کنیم که بشه مقاله خوبی داد و واسه اپلای مناسب باشه؟

سلام برا همه دوستان عزیز
    بنده هم سوالم این بود کسی لطفا راهنمایم کنه که چه موضوعی رو برای پایان نامم دنبال کنم تا برای فرآیند پذیرشم بهترین نتیجه رو داشته باشه.
    بنده دانشجوی ارشد سازه هستم.
    با تشکر فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sadrakabir نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بپرسم کسی هست بتونه راهنمایی کنه پایان نامه در رابطه با مهندسی محیط زیست رو چه چیزی کار کنیم که بشه مقاله خوبی داد و واسه اپلای مناسب باشه؟
    سلام دوست عزیز
    شما چه گرایشی از مهندسی محیط زیست میخونید؟؟من فوق لیسانس مهندسی محیط زیست گرایش آلودگی هوا بودم خوشحال میشم بتونم کمک کنم

Junior Member

درود بر همه دوستان
    والا من 3 روز پشت سر هم دارم تاپیک به تایپک و پست به پست این فروم رو دنبال میکنم. بعید میدونم سوالام تکراری باشه و یا توی تاپیک دیگه ای بهش جواب داده شده باشه.
    اول از همه برام جالبه که این تایپک برخلاف تایپک های دیگه مورد توجه با تجربه ها نیست، نمودشم اینه که از هر 10 تا پست به یکیش پاسخ داده میشه! لطفا رسیدگی بشه
    اول یه شرح وضعیت بگم
    بنده دانشجوی عمران تهران مرکز هستم که چیزی به پایان تحصیلش در مقطع لیسانس نمونده. معدلمم 15 است.
    به عنوان اولین سوال برای کسی که بخواد توی مقطع دکتری اپلی کنه، دانشگاه فوق لیسانسش واقعا اهمیتی داره؟!
    از این بابت میپرسم که امسال اگه کنکور لیسانس رو هرجا قبول شدم برم یا بشینم یه سال دیگه برای یکی از سه دانشگاه خوب ایران (شریف و تهران و امیرکبیر) بخونم؟! چون تجربه ی خوندم از تابستون شروع شده و الان یه این نتیجه رسیدم که جای خوبی قبول نمیشم و باید بذارم برای سال آینده.
    سوال دومم اینه که گرایش فوق لیسانس ( اب خاک سازه و..,) واقعا توی پذیرش تاثیر گذار هست؟ یعنی اینقدر مهم هست که یه رشته ی بی ربط و بدون بازار کار مثل محیط زیست رو انتخاب کنم؟ (اصلا خیلیا این رشته رو مسخره میکنن! خودمم روی درساشون که نگاه میکردم میدیدم اصلا ربطی به عمران نداره لامصب! شاید بیشتر شیمی و اینا باشه.)
    سوال بعدیم اینه که از بین گرایش ها به غیر از محیط کدومشون برای اپلای کردن بهتره؟ اگه بخوام وارد جزئیات بشم کلا از سازه خوشم نمیاد! زلزله رو ترجیح میدم. مدیریت ساختم باهاش حال میکنم. خاک و راه انتخاب آخره! آب هم اصلا حرفشو نزن!
    خلاصش بین زلزله و مدیریت ساخت خاک راه چی رو پیشنهاد میکنید؟! (خاصتا بابت علاقه و ظرفیت بیشتر از طرف دانشگاه خارجه!)
    سوال بعدیم اینه که این همه میگن عمران خارج از کشور اشباع شده (در مورد گرایش سازه که خیلی اینو میگن!) درسته؟! یعنی واقعا اصلا امیدی به اپلای کردن نیست؟ یا یکی از استادامون میگفت دیگه برای عمران باید یه چیزی داشته باشی (منظورش این بود که نابغه ای چیزی باشی!) تا قبولت کنن و دانشگاه رات بدن!
    چقدر صحت داره این حرف؟!

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

آقا من محیط زیست محیط زیست می خونم هر گرایشی بخوام میتونم کار کنم حالا می خواستم بهترین انتخاب رو کنم که بیشترین شانس اپلای رو داشته باشم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_Ra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما چه گرایشی از مهندسی محیط زیست میخونید؟؟من فوق لیسانس مهندسی محیط زیست گرایش آلودگی هوا بودم خوشحال میشم بتونم کمک کنم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

نقل قول نوشته اصلی توسط alex_mb2001ir نمایش پست ها
    اگه لیسانس رو بتونی خارج از کشور بگیری راحتتری اگه نه هر کدوم رو می تونی زودتر انجام بده

1. نوشتن مقاله ISI
    2. معدل بالای 17
    3. شاگرد اول شدن
    4. ادامه تحصیل در دانشگاههای درجه اول ایران
    5. تدریس در کلاسهای حل تمرین
    بنظرم دوتا از مهمترین موارد رو جا انداختین:
    1-سابقه کار مرتبط و
    2-زبان!

Junior Member

من برای Fall 2015 قصد اپلای کردن دارم (واسه مستر و ترجیحا امریکا) و تو انتخاب دانشگاه واقعا به مشکل برخوردم.من قبل امتحان تافل چون فک می کردم بیشتر از 95 می شم، 4 تا دانشگاهی رو که تو سایت ETS وارد کردم اینا بودن:
    1-University of Houston
    2-University of Texas at Arlington
    3-Clemson University
    4- University Of Alabama at Birmingham
    *قصد دارم واسه 10 دانشگاه اقدام کنم (8 تا امریکا و 2 تا کانادا)
    وضعیت خودمم الان اینجوریه: (30 روز دیگه م GRE دارم)
    تافل: 90 معدل: کارشناسی از دانشگاه سراسری : 15.63(شاگرد سومی) یه مقاله کنفراس داخلی هم دارم(که فک نکنم زیاد مهم باشه)
    خودم اکثر لیست رنکیینگ دانشگاه ها رو خوندم و سرچ کردم( مخصوصا US.news) ولی نسبت به رزومه ضعیفم کاملا ناامید شدم و واقعا نمی دونم آیا دانشگاهی باشه که من شانسم توش زیاد باشه.
    حالا خواهشم از شما اینه که نسبت به تجربه ای که دارین اسم چند تا دانشگاه که شانس پذیرشم بیشتر باشه بهم معرفی کنین .

پیشاپیش ممنون

Junior Member

سلام
    من دانشجوی سال آخر مهندسی عمران دانشگاه امیرکبیر هستم.
    معدلم فعلا 13.65 هست که تا آخر دوره کارشناسی میشه 14 حدودا
    قبلا قصد اپلای نداشتم ولی الان دارم و زبانم هم خوب هست و میتونم تافل و آیلتس نمره خیلی خوب بگیرم.
    فعلا دارم برای کارشناسی ارشد میخونم و هدفم شریف هست (که بتونم اپلای کنم)
    به گرایش خاصی هم علاقه ی شدیدی ندارم و همه شون برام یکی هستن.
    میخواستم بدونم چه جوری بفهمم شرایطم برای اپلای چه جوری هست؟ شانسی دارم؟ و اگر دارم دانشگاه در چه سطحی و کدوم کشورها؟
    همچنین اینکه الان کدوم گرایش عمران برای اپلای مناسب تر هست و راهش باز تر؟ (به جز آب و محیط زیست و سازه های هیدرولیکی)
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

سلام
    بهترین موضوع پایان نامه برای ارشد سازه که بیشترین کارایی و بتونم مقاله های بسیار زیادی ازش استخراج کنم و بهترین موضوع در حال حاضر برای دانشگاه های تاپ امریکا هست لطفا معرفی کنید؟؟؟

با تشکر

Junior Member

دوستان سلام ، بنده کارشناسی مکانیک سیالات علوم تحقیقات با معدل 14 هستم میخوام برای ارشد یکی از گرایشهای عمران بخونم و هدفم هم بعد از ارشد خارج از کشور هست .
    حالا سوالم اینه که چرا مهندسی محیط زیست دانشگاه علوم تحقیقات زیر شاخه دانشکده فنی مهندسی نیست و در دانشکده محیط زیست هست ! بعدا برای اقدام کردن برای خارج مشکلی پیش نمیاد؟
    از بین مهندسی مدیریت منابع اب ، اب و سازه های هیدرولیکی و راه و ترابری با توجه به رشته سیالات که کارشناسی خوندم و مسلط تر هستم کدوم پیشنهاد میدین ؟ پیشاپیش ممنون