صفحه 34 از 38 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط m_far نمایش پست ها
    سلام مهندسان عزیز
    میدونم سوالم بی ربط با سایته ولی خب خیلی به کمک شماها نیااااز دارم
    بررای پایان نامه دارم رو صرفه اقتصادی کار میکنم
    میتووونید کمکم کنید؟؟؟؟؟
    هرچقدر سرچ میکنم اصلا پیدا نمی کنم
    لطفا اگه اطلاعی دارید کمکم کنید
    هزینه احداث واحد خنثی سازی فاضلاب صنعتی چقدره؟؟؟
    درضمن اگر فاضلاب داری غلظت 1 مولار سدیم هیدروکسید باشه بهترین روش خنثی سازی چیست؟؟؟ و هزینه روزانه چقدر خواهد شد؟؟؟؟
    Excuse me for expressing that, but this is a very very general question and does n`t look like to be an acceptable way of searching for a graduate student to look for the answers of these types of question in a general forum like this, instead of searching through papers and google scholars etc
    However as you requested I am going to give you a few guidelines for that. Coming back to your question regarding the cost, it is highly dependent to the capacity of treatment plant and deficit to normal level(pH adjustment level) as well as the type of system which is used and safety factors
    Usually its a kind of building and tanks and dosing pumps for chemical injection and that's all, very simple so, having calculated the chemicals required, you will come up with the idea of total number and power of pumps for injection and civil works which would be the easier parts would also be added to the marginal costs, then you have to add operational costs including maintenance and PM(if any) and electricity and chemical usage in life period to have the total cost using one of economical estimation tools such as current value method
    For the second part of your question please note that Sodium Hydroxide (NaOH)Also known simply as caustic, is the most widely used alkaline neutralizing chemical in use in industry today. So its kind of chemicals used for neutralization itself and in case you overdose that or simply have a basic sewage, you might add some kind of acetic agents for neutralization depending on molarity of the acid and neutralization equilibrium that you will find many available commercial agents to deal with.for instance sulphoric or hydrochloric acid might be used.
    There are many available sources through the internet and I wonder how you were unable to find them, however just as an example, take a look at this site for further review:
    http://www.phadjustment.com/TArticle...Chemicals.html.
    ویرایش توسط gbahrein : October 29th, 2015 در ساعت 05:17 AM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsanseh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوالی داشتم از خدمتتون ، اینکه بین دو گرایش ژئوتکنیک و زلزله از نظر بازار کار ، کدوم شرایط بهتری بعد از ارشد یا دکترا(master of science) در آمریکا دارند؟ اگه منبعی هم واسه پیداکردن اطلاعات بهم معرفی کنین ممنون میشم.
    ایالتهای غربی به ویژه کالیفرنیا برای تحصیل و تحقیقات به روز مرتبط با زلزله به ویژه شرایط خوبی دارند اما اگر بازار کار به صورت جنرال و کلی منظورتان باشد میتوانید ژئوتکنیک را از این لحاظ دارای مزایای بیشتری در حال حاضر بدانید هرچند چندسال آینده با توجه به وضعیت کارهای اکتشاف نفت و گاز و معادن و توسعه فیلدهای جدید نمیتوان پیش بینی دقیق انجام داد. در هرحال به نظر نوع کار شما در خصوص تز ارشدتان تعیین کننده تر از عنوان آنست. برای دکترا عموما کار های آکادمیک بایستی اولویت باشد و در صنایع موقعیتهای قابل دسترسی با چنین مدارکی برای هریک از این دو فیلد بسیار محدود است هرچند باز به نظر ژئوتکنیک می تواند انتخاب گسترده تری را فراهم کند.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical earthquake engineering-IIEES

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    ایالتهای غربی به ویژه کالیفرنیا برای تحصیل و تحقیقات به روز مرتبط با زلزله به ویژه شرایط خوبی دارند اما اگر بازار کار به صورت جنرال و کلی منظورتان باشد میتوانید ژئوتکنیک را از این لحاظ دارای مزایای بیشتری در حال حاضر بدانید هرچند چندسال آینده با توجه به وضعیت کارهای اکتشاف نفت و گاز و معادن و توسعه فیلدهای جدید نمیتوان پیش بینی دقیق انجام داد. در هرحال به نظر نوع کار شما در خصوص تز ارشدتان تعیین کننده تر از عنوان آنست. برای دکترا عموما کار های آکادمیک بایستی اولویت باشد و در صنایع موقعیتهای قابل دسترسی با چنین مدارکی برای هریک از این دو فیلد بسیار محدود است هرچند باز به نظر ژئوتکنیک می تواند انتخاب گسترده تری را فراهم کند.
    موفق باشید

خیلی ممنونم از پاسخ گوییتون
    ببخشید میشه راجب اون جملتون که (
    در هرحال به نظر نوع کار شما در خصوص تز ارشدتان تعیین کننده تر از عنوان آنست.) بیشتر توضیح بدید؟
    چون base این سوالی ک میپرسم علتش اینه که گرایش من زلزله-زمینه ژئوتکنیک هستش و قبل از انتخاب موضوع تز ارشدم میخواستم بدونم بیشتر موضوع ژئوتکنیک لرزه ای کار کنم یا ژئوتکنیک صرف (pure) که واسه اپلای آمریکا و کار بعدش خیالم راحت تر باشه.البته خب اینکه تو هر زمینه ای موضوع روز و به قول خودمون مقاله خوری باشه به جای خود.
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنونم از پاسخ گوییتون
    ببخشید میشه راجب اون جملتون که (
    در هرحال به نظر نوع کار شما در خصوص تز ارشدتان تعیین کننده تر از عنوان آنست.) بیشتر توضیح بدید؟
    چون base این سوالی ک میپرسم علتش اینه که گرایش من زلزله-زمینه ژئوتکنیک هستش و قبل از انتخاب موضوع تز ارشدم میخواستم بدونم بیشتر موضوع ژئوتکنیک لرزه ای کار کنم یا ژئوتکنیک صرف (pure) که واسه اپلای آمریکا و کار بعدش خیالم راحت تر باشه.البته خب اینکه تو هر زمینه ای موضوع روز و به قول خودمون مقاله خوری باشه به جای خود.
    ممنونم
    منظور اینستکه بیشتر از عنوان گرایش و حتی زمینه تحقیق تا حدود زیادی ماهیت کار تحقیق شما در ارشد تعیین کننده است. مثلا اگر در زمینه base isolation کار میکنید و کار مدلسازی عددی و کدینگ، احتمال پذیرش شما در جنبه های مختلفی از سازه، زلزله و ژئوتکنیک در دوره دکتری فارغ از عنوان دوره فراهم است اما اگر در هریک از گرایشهای مذکور بر روی فرضا rehabilitation با مثلا روش آزمایشگاهی نظیر FRP و... کار کرده باشید بعید است تغییر آن در مقطع دکتری به فیلد غیر همسان با دریافت فاند به سادگی امکانپذیر باشد. کلا کدینگ و مدلسازی عددی با زمینه مشترک سازه و ژئوتکنیک یا interaction خاک_سازه زمینه جذاب و با امکان توسعه مناسبتری از نظرذاینجانب با شرایط شماست. در هرحال ممکن است محدودیتهایی به لحاظ اساتید راهنما یا امکان ارایه مقالات كيفي در ژورنالهای معتبر مرتبط با ژئوتکنیک لرزه ای بیابید ولی برای تایتلهای جنرالتر نظیر کدینگ و روشهای عددی عموما این امکان در طیف وسیعی از ژورنالهای معتبر فراهم و امکان انطباق با زمینه های جدید نیز به نحو شایسته تری فراهم است.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical earthquake engineering-IIEES

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    منظور اینستکه بیشتر از عنوان گرایش و حتی زمینه تحقیق تا حدود زیادی ماهیت کار تحقیق شما در ارشد تعیین کننده است. مثلا اگر در زمینه base isolation کار میکنید و کار مدلسازی عددی و کدینگ، احتمال پذیرش شما در جنبه های مختلفی از سازه، زلزله و ژئوتکنیک در دوره دکتری فارغ از عنوان دوره فراهم است اما اگر در هریک از گرایشهای مذکور بر روی فرضا rehabilitation با مثلا روش آزمایشگاهی نظیر FRP و... کار کرده باشید بعید است تغییر آن در مقطع دکتری به فیلد غیر همسان با دریافت فاند به سادگی امکانپذیر باشد. کلا کدینگ و مدلسازی عددی با زمینه مشترک سازه و ژئوتکنیک یا interaction خاک_سازه زمینه جذاب و با امکان توسعه مناسبتری از نظرذاینجانب با شرایط شماست. در هرحال ممکن است محدودیتهایی به لحاظ اساتید راهنما یا امکان ارایه مقالات كيفي در ژورنالهای معتبر مرتبط با ژئوتکنیک لرزه ای بیابید ولی برای تایتلهای جنرالتر نظیر کدینگ و روشهای عددی عموما این امکان در طیف وسیعی از ژورنالهای معتبر فراهم و امکان انطباق با زمینه های جدید نیز به نحو شایسته تری فراهم است.
    موفق باشید

سلام مجدد
    ممنون بابت توضیحات کاملتون . جناب مهندس توضیحات شما راجب کدینگ کار کردن و جنرالتر بودن کار بسیار منطقی و متقاعد کننده بود . اما این بحث که گفته میشه کار آزمایشگاهی خیلی راحتتر به مقاله منجر میشه تا کار عددی و کدینگ را آیا میشه به نحوی و با انتخابهای خاصی در موضوع ، به نحوی تسهیل کرد و امکان مقاله خوب بین المللی یا ISI ایجاد بشه با همین کدینگ ؟
    بعد یه سوالم راجب نرم افزاری که کار کدینگ بهتر هستش داشتم ، اینکه حالا بصورت جنرال و با MATLAB و ABAQUS باشه یا اینکه حالا تو بحثای عددی داخل خود FLAC یا PLAXIS وارد شد ؟ البته میدونم که این بستگی به موضوع انتخاب شده داره ولی خب میگم ، من چون هنوز در مرحله انتخاب موضوع هستم خواستم بدونم که کدوم مسیر ، نتیجه بهتری در ارتباط با توضیحات بالا و مقاله و اپلای خواهد داشت؟
    ممنون از شما و وقتی که میذارید

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم به سوالم جواب بدین هرچند بی ربطه به اینجا چون موضوع مشابه پیدا نکردم و امکان ارسال موضوع جدید رو هم ندارم و جوابش بسیار برام مهمه من کارشناسی معماری رو با معدل ۱۶.۹ از دانشگاه دولتی شهرستان تازه گرفتم و دارم آزاد ارشد میخونم ترم اولم به معماری و طراحی علاقه ندارم به موضوعات علمی پژوهشی علاقه دارم میخوام تغییر رشته بدم در عین حال کارشناسیم هم کاملا بیهوده نشه چه رشته هایی رو پیشنهاد میکنید؟ عمران مکانیک یا مدیریت ها به نظر خودم معقولتر میاد.

ApplyAbroad Guru

سلام مجدد
    ممنون بابت توضیحات کاملتون . جناب مهندس توضیحات شما راجب کدینگ کار کردن و جنرالتر بودن کار بسیار منطقی و متقاعد کننده بود . اما این بحث که گفته میشه کار آزمایشگاهی خیلی راحتتر به مقاله منجر میشه تا کار عددی و کدینگ را آیا میشه به نحوی و با انتخابهای خاصی در موضوع ، به نحوی تسهیل کرد و امکان مقاله خوب بین المللی یا ISI ایجاد بشه با همین کدینگ ؟
    بعد یه سوالم راجب نرم افزاری که کار کدینگ بهتر هستش داشتم ، اینکه حالا بصورت جنرال و با MATLAB و ABAQUS باشه یا اینکه حالا تو بحثای عددی داخل خود FLAC یا PLAXIS وارد شد ؟ البته میدونم که این بستگی به موضوع انتخاب شده داره ولی خب میگم ، من چون هنوز در مرحله انتخاب موضوع هستم خواستم بدونم که کدوم مسیر ، نتیجه بهتری در ارتباط با توضیحات بالا و مقاله و اپلای خواهد داشت؟
    ممنون از شما و وقتی که میذارید
    واقعیت این هست که به دلایل مختلف توصیه من به دوستانی که در داخل کشور پایان نامه ارشد را انجام میدهند و قادر به انتخاب بین موضوعات زمایشگاهی و مدلسازی عددی هستند انتخاب دومی است. دلایل متعددی از جمله مزیت نسبی دانشجویان ایرانی در ریاضیات و پایه مورد نیاز و استفاده از آن در ادامه جهت پذیرش موقعیت PhD و مزیت پایین تر آزمایشگاه و امکانات برعکس آن نسبت به برخی موضوعات البته دارد که وارد آن بحث نميشوم.
    اگر استاد شما البته و دانشگاه یا مرکز خاصی که این مزیت نسبی را با توجه به رسته و زمینه تحقیقی به شکل رقابتی به لحاظ کیفی و نه صرفا ارایه مقاله ارایه میکند تا وارد کار آزمایشگاهی شوید هم این انتخاب و علاقه مندی شما قابل توصیه است هرچند باز به نظرم از مزیت پتانسیل خود در بخش دیگر و تحلیل مساله با روشهای دیگر احتمالی در کنار آن میتوانید غافل نباشید(حداقل کیس استادی یا مقایسه تحلیلی)
    کدینگ هر چه از نرم افزارهای تجاری فاصله بگیرید هم به لحاظ اعتبار و هم مساله کپی رایت (که البته در داخل کشور مفهومی ندارد) توصیه پذیرتر است هرچند استفاده ازبرخی ماجولهای تجاری(منظور ماجولهای تخصصی تجاری و نه نرم افزارهای کدینگ جنرالتر نظیر Matlab) در برخی پروژه ها الزامی و کدنویسی مجدد توصیه نمیشود مگر لینکهای اکستنشن احتمالی یا برنامه های جنبی برای سابروتیتهای مورد نیاز در تحلیل. در کل باید براساس پروژه بهترین روش مورد نظر را انتخاب و با رویکرد توسعه ای در دوره دکتری نسبت به پیشبرد اهداف میان مدت خود در دوره ارشد اقدام کنید تا بیشترین شانس پذیرش در ادامه را نیز در کنار این مساله فارغ از جزییات روش حل مساله فراهم آورید
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parchami7 نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم به سوالم جواب بدین هرچند بی ربطه به اینجا چون موضوع مشابه پیدا نکردم و امکان ارسال موضوع جدید رو هم ندارم و جوابش بسیار برام مهمه من کارشناسی معماری رو با معدل ۱۶.۹ از دانشگاه دولتی شهرستان تازه گرفتم و دارم آزاد ارشد میخونم ترم اولم به معماری و طراحی علاقه ندارم به موضوعات علمی پژوهشی علاقه دارم میخوام تغییر رشته بدم در عین حال کارشناسیم هم کاملا بیهوده نشه چه رشته هایی رو پیشنهاد میکنید؟ عمران مکانیک یا مدیریت ها به نظر خودم معقولتر میاد.
    اگر قصد گذراندن حجم انبوهی از دروس پیش نیاز و تطبیقی را ندارید به گرایشهایی نظیر مدیریت پروژه و ساخت یا مدیریت اجرایی میتوانید فکر کنید.
    کلا از طریق معماری نیز میتوانید زمینه تحقیقی پژوهشي خاصی را پس از پایان دروس و در دوره تحقیق و تز انتخاب کنید ولی اگر عنوان و.کانتکست برایتان اهمیت دارد میتوانید به گرایشها یا رشنه های ذکر شده یا نزدیک آن فکر کنید.MBA شاخه ها و گرایشهای متعددی دارد و به جز آن برخی گرایشهای مدیریت نیز ممکن است انتخاب مناسبی باتوجه به علاقه مندی شما باشد.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    France Universite de Strosbourg

سلام دوستان .
    من الان ترم هشتم ، ورودی ترم بهمن ، معدلم 16 و خورده ای و سه تا مقاله Isi سابمیت کردم ، توی زمینه هیدرولیک ان . برای فوق لیسانس میخام بذم امریکا . منتها الان کلا گیج گیجم ، تازه روند اپلای کردن رو شروع کردم .
    سر انتخاب دانشگاه ها مشکل دارم . اینکه کجا اپلای کنم و ایا اون دانشگاه فاند یا اسکولارشیپی ک بشه باهاش زندگی کرد رو بهت میده یا نه .....
    دوستان اگر کسی هست ک در این مورد میتونه کمک کنه ، واقعا ازش ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران

با سلام
    بین دانشگاهای پولی ایران(پیام نور، آزاد،مجازی،غیر انتفاعی......) کدومشون اعتبار بیشتری در خارج ایران دارند؟من لیسانس عمران واحد جنوب رو دارم می خواستم بدونم که اگه بخوام ارشد رو توی رشته خودم توی این دانشگاهها بگیرم توی چه رشته ای و کدام دانشگاه باشه که یه موقع برای اپلای بهتر باشه

لطفا" راهنمایی کنید
    ویرایش توسط nilo0far : December 17th, 2015 در ساعت 02:23 AM دلیل: ترکیب پست ها