صفحه 5 از 38 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

نقل قول نوشته اصلی توسط adel_arch نمایش پست ها
    باسلام
    چندتاسوال دارم، اگه کسی جواب بده ممنون میشم:
    1-سن 38-39 تاثیرمنفی در پذیرش دکتری نداره؟
    2-یه جا نوشته بود که برای معماری کانادا رو توصیه نمکنم-چرا؟
    3-اگهapply آمریکا و کانادا ممکن نشد، دکتری معماری پلی تکنیک میلان درچه حدیه؟ کسی از اونجا اطلاع داره؟
    یکی جواب سوال مارو بده
    ثواب داره

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط adel_arch نمایش پست ها
    باسلام
    چندتاسوال دارم، اگه کسی جواب بده ممنون میشم:
    1-سن 38-39 تاثیرمنفی در پذیرش دکتری نداره؟
    2-یه جا نوشته بود که برای معماری کانادا رو توصیه نمکنم-چرا؟
    3-اگهapply آمریکا و کانادا ممکن نشد، دکتری معماری پلی تکنیک میلان درچه حدیه؟ کسی از اونجا اطلاع داره؟
    فکر میکنم که سن برای گرفتن بورس تاثیر داره بیشتر تا صرفا برای گرفتن پذیرش.
    در مورد معماری تو ایتا لیا رشته معتبری به حساب میاد و دانشگاه پلی تکنیک میلان هم سطحش بالاست
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام
    1- تاثیری نداره. برداشت من اینه که کلا سن، جنس، مذهب و ... تاثیری در امر پذیرش نداره. مخصوصا اگر مقصود آمریکای شمالی باشه.
    2- اگر می خوای از نظر علمی پیشرفت کنی، هر جا که باشی با استاد خوب، علاقه در زمینه کاری و امکانات مناسب (که تشخیصش فقط از خودت بر میاد) خیلی خوبه؛ اما اگر می خوای برگردی ایران و کار آکادمیک و ... (نون مدرک بخوری)، خب قطعا آمریکا و کانادا.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    تکنولوژی معماری - دانشگاه تهران

پیش فرض اپلای گرفتن برای بین رشته ای عمران - معماری!

سلام به برو بچس
    آقا من تازه قصد کردم برای پذیرش امسال...لیسانس عمران(صنعتی اصفهان) بودم و الان هم فوق تکنولوژی معماری تهرانم...معدل لیسانسم کمه 14.17 ولی معدل فوقم فعلا روی 18 است!
    در حال نوشتن مقاله هم هستم برای اکسپت تو خارج تو زمینه مصالح سبک
    سوالام ایناس البته امیدوارم کسی پیدا شه راهنمایی کنه!
    1- داشتن 1 مقاله برای بورس گرفتن دکتری کافیه یا باز برم تو فکر مقاله تا 9 مهی که وقت دارم!
    2- آیا اصولا بورس میشه گرفت وقتی دو رشته ای؟
    3- تافل رو کی بدم مناسبه؟
    4- الان به غیر از زبان اولویتم رو چی باشه؟
    چاکریم!

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

پیش فرض پاسخ : اپلای گرفتن برای بین رشته ای عمران - معماری!

نقل قول نوشته اصلی توسط archi-tecture نمایش پست ها
    سلام به برو بچس
    آقا من تازه قصد کردم برای پذیرش امسال...لیسانس عمران(صنعتی اصفهان) بودم و الان هم فوق تکنولوژی معماری تهرانم...معدل لیسانسم کمه 14.17 ولی معدل فوقم فعلا روی 18 است!
    1- داشتن 1 مقاله برای بورس گرفتن دکتری کافیه یا باز برم تو فکر مقاله تا 9 مهی که وقت دارم!
    چاکریم!
    موضوعی که ایجاد کردید شاید سوال خیلیهای دیگه باشه و تغییر رشته از عمران به معماری توی فوق زیاد پیش میاد و من موضوع مرتبطی در این زمینه توی تاپیکهای دیگه ندیدم.
    اما راجع به سوالاتتون به نظر من:
    1- مطمئننا هر چی مقاله بیشتر باشه احتمال بورس میره بالا. پس اگه میتونی حتما مقاله بده بازم.
    2- بستگی به دانشگاههایی داره که می خوای اقدام کنی و همینطور موضوعی که می خوای روش کار کنی.اگه مرتبط به تز فوقت باشه و ازش مقاله داشته باشی و استاد مورد نظر از کارت خوشش بیاد میشه بورس گرفت.
    3- بستگی به این داره که برا کی می خوای اقدام کنی.
    4-زبان و مقاله و معدل و Portfolio و اگه برای آمریکا می خوای اقدام کنی GRE مهم هستند.
    موفق باشی
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام به برو بچس
    چاکریم!
    سلام دوست عزیز، در مورد سوالاتی که پرسیدید:
    1 - مقاله یکی از فاکتورهای موثر در دریافت پذیرش مقطع دکتراست نه همه آن، ضمن آن که شاید قضاوت در مورد شانس پذیرش از روی تعداد مقالات خیلی ملاک جامعی نباشد که بخواهیم بگوییم داشتن چند مقاله کافی است. چون نتایج پذیرش افرادی در همین فروم وجود دارد که بدون داشتن مقاله حتی پذیرش با فاند در مقطع فوق لیسانس گرفته اند که دلیل آن قوی بودن فاکتورهای دیگر مثل نمره زبان، معدل و... بوده است. اما به طور کلی می توان گفت داشتن مقاله این احساس رو به استاد میدهد که فرد متقاضی تجربه کار تحقیقاتی را دارد. ضمن این که کنفرانسی یا ژورنالی بودن مقاله هم مهم است چون مقالات کنفرانسی به طور نسبی ارزش علمی پایین تری دارند و شاید بتوان ارزش 4، 5 تا مقاله کنفرانسی را با یک مقاله ژورنالی ارزیابی نمود . اگر فرض را بر این بگذاریم که شما قصد تهیه یک مقاله ژورنالی دارید، باید ببینید با توجه به وقتی که در نظر گرفتید آیا زمان مورد نیاز برای تهیه کردن مقاله، زمان داوری و ارسال پاسخ برای نظرات داوران و در نهایت Submit و Accept مقاله موجود است یا خیر که این مسئله هم تا حد زیادی به ژورنال مورد نظر شما بستگی دارد. ضمن این که اعتبار علمی ژورنال هم ملاک مهمی در موثر نمودن نقش مقاله در پذیرش دارد.
    2 - اصولاً به این سوال شما یک پاسخ کلی نمی توان داد چون این مسئله تا حد زیادی به علایق تحقیقاتی استاد و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. ملاک مهم در اینجا آن است که شما پیش زمینه علمی - پژوهشی کافی در مورد موضوع تحقیقاتی مورد علاقه استاد یا دانشگاه مورد نظر را داشته باشید یا به بیان دیگر استاد یا فرد تصمیم گیرنده در مورد پذیرش باید بتواند این اطلاع را کسب نماید که شما برای انجام تز خود با موضوع تحقیقاتی مورد نظر آشنایی اولیه کافی دارید.
    3 - شما باید هنگام ارسال مدارک، مدرک مربوط به نمره زبان را هم همراه دیگر مدارک ارسال کنید چون اکثر دانشگاهها پذیرش مشروط بدون نمره زبان نمی دهند. از طرفی عمدتاً ظرفیت ثبت نامی امتحان های تافل و آیلتس تا سه چهارماه جلوتر پر است لذا با توجه به آن که اعتبار مدارک زبانی مثل تافل و آیلتس دو ساله است، پس بهتر آن که هر چه زودتر اقدام کرد.
    4 - همان طور که دوستمان جناب karimi گفتند اگر قصدتان آمریکاست بهتر است علاوه بر تافل به فکر امتحان GRE هم باشید، ضمن این که برای کارهایی مثل دریافت مدرک و ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس و وثیقه مالی و پاسپورت و ویزا بهتر است از الان شروع به جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی کنید.

موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنون کریمی جان بابت پاسخ
    الان دانشگاه هایی که به رشته فوقم بخورن تو MIT ، Georgia tech , Berkely , Zorikh اینان....
    سوال مهم اینه که به نظرتون شانس اپلای برای فوق بیشتره یا دکتری؟ البته رشتم بیشتر زمینه research داره ها
    تو دانشگاه MIT یکی رو پیدا کرد باش مکاتبه هم کردم که دکترب اون رشته رو می خونه گفت شانس بورس گرفتنت خیلی بالاتر از معماری خالیه! البته MIT طوری که تو سایتش زده Toefl رو هم قبول داره ولی این قضیه GRE چیه؟ چون اون که تو MIT پیداش کردم هم می گفت ۀGRE بده!
    دانشگاه GEorgia هم خیلی به نظرم عالی میاد شانس گرفتن بورس تو این دانشگاه چه طوره کسی خبری داره؟
    راستی می خوام برای fall 2010 اپلای کنم اینطور که معلومه دیگه اوایل Dec. میشه deadline درست...حالا برای اینکار بهتره کی نمره تافل یا Gre دستم باشه؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، در مورد سوالاتی که پرسیدید:
    1 - مقاله یکی از فاکتورهای موثر در دریافت پذیرش مقطع دکتراست نه همه آن، ضمن آن که شاید قضاوت در مورد شانس پذیرش از روی تعداد مقالات خیلی ملاک جامعی نباشد که بخواهیم بگوییم داشتن چند مقاله کافی است. چون نتایج پذیرش افرادی در همین فروم وجود دارد که بدون داشتن مقاله حتی پذیرش با فاند در مقطع فوق لیسانس گرفته اند که دلیل آن قوی بودن فاکتورهای دیگر مثل نمره زبان، معدل و... بوده است. اما به طور کلی می توان گفت داشتن مقاله این احساس رو به استاد میدهد که فرد متقاضی تجربه کار تحقیقاتی را دارد. ضمن این که کنفرانسی یا ژورنالی بودن مقاله هم مهم است چون مقالات کنفرانسی به طور نسبی ارزش علمی پایین تری دارند و شاید بتوان ارزش 4، 5 تا مقاله کنفرانسی را با یک مقاله ژورنالی ارزیابی نمود . اگر فرض را بر این بگذاریم که شما قصد تهیه یک مقاله ژورنالی دارید، باید ببینید با توجه به وقتی که در نظر گرفتید آیا زمان مورد نیاز برای تهیه کردن مقاله، زمان داوری و ارسال پاسخ برای نظرات داوران و در نهایت Submit و Accept مقاله موجود است یا خیر که این مسئله هم تا حد زیادی به ژورنال مورد نظر شما بستگی دارد. ضمن این که اعتبار علمی ژورنال هم ملاک مهمی در موثر نمودن نقش مقاله در پذیرش دارد.
    2 - اصولاً به این سوال شما یک پاسخ کلی نمی توان داد چون این مسئله تا حد زیادی به علایق تحقیقاتی استاد و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. ملاک مهم در اینجا آن است که شما پیش زمینه علمی - پژوهشی کافی در مورد موضوع تحقیقاتی مورد علاقه استاد یا دانشگاه مورد نظر را داشته باشید یا به بیان دیگر استاد یا فرد تصمیم گیرنده در مورد پذیرش باید بتواند این اطلاع را کسب نماید که شما برای انجام تز خود با موضوع تحقیقاتی مورد نظر آشنایی اولیه کافی دارید.
    3 - شما باید هنگام ارسال مدارک، مدرک مربوط به نمره زبان را هم همراه دیگر مدارک ارسال کنید چون اکثر دانشگاهها پذیرش مشروط بدون نمره زبان نمی دهند. از طرفی عمدتاً ظرفیت ثبت نامی امتحان های تافل و آیلتس تا سه چهارماه جلوتر پر است لذا با توجه به آن که اعتبار مدارک زبانی مثل تافل و آیلتس دو ساله است، پس بهتر آن که هر چه زودتر اقدام کرد.
    4 - همان طور که دوستمان جناب karimi گفتند اگر قصدتان آمریکاست بهتر است علاوه بر تافل به فکر امتحان GRE هم باشید، ضمن این که برای کارهایی مثل دریافت مدرک و ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس و وثیقه مالی و پاسپورت و ویزا بهتر است از الان شروع به جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی کنید.

موفق باشید.
    سلام عزیز واقعا ممنون از راهنمایی خوبتون
    والا من این مقاله رو 2 سال پیش تمومش کردم ولی فرصت نشد ترجمه کنم و ارسال کنم شاید یه هفته دیگه بتونم بفرستم آیا apply شدن مقاله مهمه یا چاپش؟ من قصد ارسال برای ISi شدنش رو دارم مطمئنن ارزشش از پوستر یا مقاله های داخلی بالاتره درسته؟
    یه سوال کوچیک..من پدرم استاد تمام دانشگاهه البته تو رشته هم نیستیم ولی مرتبط (زمین شناسی) با رشتمه و مقاله ای هم که نوشتم با ایشونه آیا پدرم می تونه برای من recommendation بنویسن؟

در مورد 2 واقعا صحیح گفتین پس با این حساب باید شروع کنم به مکاتبه با استادی که به موضوعات مقاله و پایانامم بخوره...راستی من پایان نامم به امید خدا برای سال دیگه تموم میشه(الان ترم 2 فوقم قاعدش 4 ترمس دیگه!) این مسئله مشکلی برای پذیرش ایجاد نمی کنه؟ آیا من می تونم برای امشال آماده کنم مدارکموو اپلای کنم و یا باید حتما پس از دادن پاایان نامم اینکارو بکنم؟

اوخ یعنی واقعا تافل تا 4 ماه دیگه پره!!!!!! از یکی که پرشیدم گفت بهتره که قبل مهر نمرت دستت باشه حالا من چیکار کنم برم دنبال ثبت نام یعنی 5 6 ماه دیگه تازه نوبتم میشه؟

بیشتر روی آمریکا تمرکز دارم...با این حساب وقت سر خاروندنم نباید داشته باشم!! GRE لازمه ؟

یک سوال کلی و شاید بچه گانه می خوام ببینم ارزش هرکدام چقدره؟کدام بیشتر ارزش داره؟

ترجمه کتاب روز دنیا
    تالیف کتاب
    تجربه کاری در یه شرکت معتبر معماری یا عمرانی
    مقاله

آیا من تو این مدت کم ترجمه کتاب یا تالیف بکنم (به زبان فارسی) ارزشی داره یا بهتره بجای اینکار مقاله رو پیگیری کنم
    + یه چیز دیگه من الان یه سایت تخصصی عمران و معماری راه اندازی کردم که کم کم داره جون میگیره و اونجا بنای ترجمه گروهی، کارهای تحقیقاتی و مجله الکترونیکی رو گذاشتم....آیا این برای اون ها ارزشی داره یعنی تو رزومه موثر خواهد بود؟
    وای من شرمندم انقدر سوال می کنم...ولی واقعا قصد رفتن دارم و زیاد هم اطلاعات ندارم...ممنون می شم یه دنیا اگه کسی راهنمایی کنه جبران می کنم

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام عزیز واقعا ممنون از راهنمایی خوبتون
    والا من این مقاله رو 2 سال پیش تمومش کردم ولی فرصت نشد ترجمه کنم و ارسال کنم شاید یه هفته دیگه بتونم بفرستم آیا apply شدن مقاله مهمه یا چاپش؟ من قصد ارسال برای ISi شدنش رو دارم مطمئنن ارزشش از پوستر یا مقاله های داخلی بالاتره درسته؟
    یه سوال کوچیک..من پدرم استاد تمام دانشگاهه البته تو رشته هم نیستیم ولی مرتبط (زمین شناسی) با رشتمه و مقاله ای هم که نوشتم با ایشونه آیا پدرم می تونه برای من recommendation بنویسن؟

در مورد 2 واقعا صحیح گفتین پس با این حساب باید شروع کنم به مکاتبه با استادی که به موضوعات مقاله و پایانامم بخوره...راستی من پایان نامم به امید خدا برای سال دیگه تموم میشه(الان ترم 2 فوقم قاعدش 4 ترمس دیگه!) این مسئله مشکلی برای پذیرش ایجاد نمی کنه؟ آیا من می تونم برای امشال آماده کنم مدارکموو اپلای کنم و یا باید حتما پس از دادن پاایان نامم اینکارو بکنم؟

اوخ یعنی واقعا تافل تا 4 ماه دیگه پره!!!!!! از یکی که پرشیدم گفت بهتره که قبل مهر نمرت دستت باشه حالا من چیکار کنم برم دنبال ثبت نام یعنی 5 6 ماه دیگه تازه نوبتم میشه؟

بیشتر روی آمریکا تمرکز دارم...با این حساب وقت سر خاروندنم نباید داشته باشم!! GRE لازمه ؟

یک سوال کلی و شاید بچه گانه می خوام ببینم ارزش هرکدام چقدره؟کدام بیشتر ارزش داره؟

ترجمه کتاب روز دنیا
    تالیف کتاب
    تجربه کاری در یه شرکت معتبر معماری یا عمرانی
    مقاله

آیا من تو این مدت کم ترجمه کتاب یا تالیف بکنم (به زبان فارسی) ارزشی داره یا بهتره بجای اینکار مقاله رو پیگیری کنم
    + یه چیز دیگه من الان یه سایت تخصصی عمران و معماری راه اندازی کردم که کم کم داره جون میگیره و اونجا بنای ترجمه گروهی، کارهای تحقیقاتی و مجله الکترونیکی رو گذاشتم....آیا این برای اون ها ارزشی داره یعنی تو رزومه موثر خواهد بود؟
    وای من شرمندم انقدر سوال می کنم...ولی واقعا قصد رفتن دارم و زیاد هم اطلاعات ندارم...ممنون می شم یه دنیا اگه کسی راهنمایی کنه جبران می کنم
    سلام دوست عزیز با توجه به این که مدیران سایت بر همخوانی موضوع تاپیک ها با سوالات و پاسخ ها تاکید دارند و پست هایی که خارج از این محدوده باشد ویرایش می شوند، پاسخ سوالتان را به صورت پیام خصوصی فرستادم.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام من می خاستم ببینم کسی در مورد دانشگاه تسوکوبا ژاپن اطلاعاتی داره؟tsukuba university