صفحه 53 از 58 نخستنخست ... 343444546474849505152535455565758 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 580

موضوع: سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

پیش فرض پاسخ : سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    امروز برای دریافت گذرنامه اقدام کردم. از عکسم ایراد گرفتند که موهات کمی بیرونه. اجبارا بهم شال دادند و گفتند توی اون اتاقک عکس بگیر همون لحظه تحویلمون بده
    عین طالبان افتادم...اعصابم خورده...خانواده ام میگن نکنه بهت پذیرش یا حتی ویزا ندن اینقدر پوشیده عکس انداختی...چرااین شکلی و کلی حالم گرفته است.
    نمیدونم همه جا اینقدر ایراد میگیرند یا این جایی که من رفتم سختگیر بودند؟
    حالا این یکطرف..من اپلیکیشن فرمی که برای پذیرش دانشگاه عکس فرستادم عکسم بیحجابه (پرسنلی) هست
    این تضاد مشکل بوجود نمیاره؟ من باید کپی گذرنامه رو هم بفرستم. این مشکلی بوجود نمیاره
    اصلا اعتقادی به حجاب موی سر ندارم و قصد هم ندارم پامو میزرام اونور منو با داعش یکی ببینند..این عکسها ادمو شبیه این تندگراهای مذهبی میکنه....ایا ممکنه بعدا بشه عکسو تغییر داد؟
    چطوری چایی ریخت روی پاستون ؟
    چرا مواظب مدارکتون نیستید
    حالا باید دوباره برید پاس بگیرید

پیش فرض پاسخ : سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

سلام دوستان
    لطفا هرکی جواب سوالمو میدونه لطف کنه زود جواب بده، خیلی عجله ایه

من فامیلم دوقسمتیه در تافل و گذرنامه بین این دو قسمت فاصله هست ولی در جی آر ای و مدارک ترجمه شدم نه. به نظرتون مشکلی ایجاد میشه. فکر نمی کردم فاصله براشون مهم باشه فقط به اسپل اسمم دقت کردم.
    ممنون می شم سریع جوابمو بدید.

Junior Member

سلام دوستان
    مشکل من مربوط به املای فارسی نام خوانوادگیم میشه در تمام مدارک تحصیلی و شناسنامه و کارت ملی به صورت جدا هست ولی در گذرنامه به صورت چسبیده نوشته شده مثلا در همه مدارک علی پور باشه ولی در گذرنامه علیپور درج بشه که البته تقصیر خودم بود.
    حالا من باید گذرنامه رو عوض کنم یا مثلا سفارت ایتالیا به این مورد ایراد نمیگره کسی تجربه ای داره؟ اگر هم چنین ایرادی بگیرن فرصت میدن من اصلاحش کنم یا در جا درخواست ویزامو رذ می کنن؟
    با توجه به اینکه شماره پاسپورت رو من برای اپلای استفاده کردم راهی داره که من گذرنامه جدید رو با همین شماره پاسپورت بگیرم؟

با سپاس از لطفتون

با سلام،
    من داخل مقالاتم سید را به صورت seyyed نوشتم. متاسفانه داخل گذرنامه و ثبت نام آیلتس گفتن باید به صورت sayed نوشته بشه و نوشته هم شد!
    الان موندم تو ترجمه مدرک دانشگاهی و شناسنامه و کارت ملی به چه صورتی نوشته میشه؟؟
    این اختلاف کلمه سید برام مشکلی ایجاد میکنه برای اپلای؟
    الان باید چیکار کنم؟ میشه بگم دارالترجمه مطابق مقالاتم seyyed بزنه برای مدارکم و بعد گذرنامه مو عوض کنم؟؟ اینجوری مدرک آیلتسمو چیکار کنم پس؟؟
    کسی پیشنهادی نداره تا در ادامه مشکلاتم بیشتر نشه؟؟ خیلی عجله دارم!
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان.

منم فامیلیم دو قسمتی هست ولی تو پاسپورت بدون فاصله نوشتند. من همونجا هم گفتم این یه فاصله داره. به من گفتند اصلا فاصله نمی ذاریم!
    ولی حالا می بینم که برای مدارک به مشکل می خورم.

میشه با پیگیری پاسپورت رو عوض کرد و فاصله گذاشت؟
    و آیا شماره پاسپورت عوض میشه؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mousaviLIBS نمایش پست ها
    با سلام،
    من داخل مقالاتم سید را به صورت seyyed نوشتم. متاسفانه داخل گذرنامه و ثبت نام آیلتس گفتن باید به صورت sayed نوشته بشه و نوشته هم شد!
    الان موندم تو ترجمه مدرک دانشگاهی و شناسنامه و کارت ملی به چه صورتی نوشته میشه؟؟
    این اختلاف کلمه سید برام مشکلی ایجاد میکنه برای اپلای؟
    الان باید چیکار کنم؟ میشه بگم دارالترجمه مطابق مقالاتم seyyed بزنه برای مدارکم و بعد گذرنامه مو عوض کنم؟؟ اینجوری مدرک آیلتسمو چیکار کنم پس؟؟
    کسی پیشنهادی نداره تا در ادامه مشکلاتم بیشتر نشه؟؟ خیلی عجله دارم!
    با تشکر

قبل از امضا اون برگه اپراتور میده بهت باید میگفتی اصلاح می کردن
    موردی نداره موقع تمدید گذرنامه می تونی به Seyyed تغییر بدی

من اسمو MAHDI نوشتم امضا کردم مشخصات ثبت شد بعد رفتم اداره گذرنامه گفتم تغییر بدن به MEHDI
    باز یه کاغذ اونجا دادن چک کنم دیدم MEHDI هست امضاء کردم

ولی گذرنامه که اومد دیدم همونی که تو پلیس +10 ثبت کردن همونه MAHDI هست

دوستان موقع تعویض گذرنامه می تونم اینبار بگم MAHDI رو MEHDI بنویسن؟ یا گیر میدن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط persianhb نمایش پست ها
    قبل از امضا اون برگه اپراتور میده بهت باید میگفتی اصلاح می کردن
    موردی نداره موقع تمدید گذرنامه می تونی به Seyyed تغییر بدی

من اسمو MAHDI نوشتم امضا کردم مشخصات ثبت شد بعد رفتم اداره گذرنامه گفتم تغییر بدن به MEHDI
    باز یه کاغذ اونجا دادن چک کنم دیدم MEHDI هست امضاء کردم

ولی گذرنامه که اومد دیدم همونی که تو پلیس +10 ثبت کردن همونه MAHDI هست

دوستان موقع تعویض گذرنامه می تونم اینبار بگم MAHDI رو MEHDI بنویسن؟ یا گیر میدن ؟
    بله میتونید، اگر کپی برگه قبلی رو دارید به ایشان نشان دهید که اشتباه از شما نبوده.
    کار خوبی میفرمایید با تلفظ صحیح فارسیش هست
    این اسم بیش از 1000 سال در ایران با این تلفظ قدمت دارد که تنها یک دهه هست سعی بر این شده تلفظ صحیح فارسیش به عربی تغییر پیدا نماید و تلفظ صحیحش از بین برود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    بله میتونید، اگر کپی برگه قبلی رو دارید به ایشان نشان دهید که اشتباه از شما نبوده.
    کار خوبی میفرمایید با تلفظ صحیح فارسیش هست
    این اسم بیش از 1000 سال در ایران با این تلفظ قدمت دارد که تنها یک دهه هست سعی بر این شده تلفظ صحیح فارسیش به عربی تغییر پیدا نماید و تلفظ صحیحش از بین برود

متاسفانه چون با مراجعه به اداره گذرنامه استان درخواست تغییر MAHDI رو به MEHDI دادم و موافقت شد
    حتی یه برگه پرینت شده هم دادن خودم MEHDI رو چند بار با دقت دیدم بعدش امضا کردم دادم - کپی این برگه رو به من ندادن !

ولی این برگه حتما تو اونجاییکه درخواست رو دادم باید باشه چون ازم گرفتن

27 اسفند 96 درخواست رو دادم

احتمالا چون دمه عید بوده دقت نکردن و MAHDI زدن رفته
    حتی حاضرم دوباره برای گذرنامه هزینه پرداخت کنم تا اسمم MEHDI نوشته بشه چون همه جا منو MEHDI صدا میکنن و مدارک دانشگاهی هم می خوام MEHDI نوشته بشه

Wikipedia هم بزنید کل ایرانی ها Mehdi هستن از مهدی بازرگان گرفته - مهدی مهدوی کیا - مهدی طارمی و الی آخر

5 فروردین به پلیس +10 مراجعه کنم دوباره درخواست گذرنامه بدم

یا اداره گذرنامه مرکز استان ؟

برای کسی این اتفاق یا مشابه این افتاده که پس از صدور گذرنامه تغییر بدن ؟
    ویرایش توسط persianhb : March 23rd, 2018 در ساعت 03:52 PM

Junior Member

گذرنامم 28 اسفند صادر شده

فردا برای درخواست اصلاح اسم MAHDI به MEHDI لاتین به اداره گذرنامه استان می رم

دانشجو ارشدم نمی خوام مجبور بشم همه جا بگم اسمم MAHDI ترجمه کنن تو رو خدا راهنماییم کنید
    ممنون

بگم کجا مدارک ارسال کردم یا چی بگم تا به درخواست تغییر اسم لاتین من ترتیب اثر بدن ؟

لطفا راهنماییم کنین هزینه صدور مجدد هم اصلا واسم مهم نیست
    ویرایش توسط persianhb : March 24th, 2018 در ساعت 11:46 PM

Junior Member

در مورد سید

Sayyid (also spelt Syed, Saiyed, Seyd, Sayed, Sayyad, Sayyed, Saiyid, Seyed, Said and Seyyed)

همه اینا درسته ولی Seyyed از همه بهتره

چون بقیه ممکنه اسمتونو سعید بخونن

سعی کنید در مورد لاتین سید از بکار بردن i , a خودداری کنید چون گفتم ممکنه اسمتون سعید خونه بشه

مثال سیدمهدی SEYYEDMEHDI

حتما لاتین رو بصورت چسبیده بنویسید چون اگه با فاصله باشه
    SEYYED MEHDI فک میکنن اسمتون سه سیلابی هست
    ممکنه MEHDI به عنوان نام میانی شناخته بشه
    ویرایش توسط persianhb : March 25th, 2018 در ساعت 01:31 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)