صفحه 11 از 58 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 580

موضوع: سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

Cool

نه بابا چرا باید حساس باشند؟؟؟ بنویس دیپلم !!! خواستی بری فرم رو بدی به پلیس +10 به منشی بگو یکی دو ماه دیگه دیپلمم رو میگیرم و ....... منشی 100% میگه ok !!! تازه اصلا تحصیلات رو پاست نمی خوره که!!! مگه کارت معافیه که میزان تحصیلات رو بزنن!!! در ضمن اونجا بهت نمیگن مدرک ارائه بده واسه چیزی که بابت تحصیلات تو فرم نوشتی!!!

رنگ چشم رو هم میشی علامت بزن!!! (منم مثل شما فکر میکردم؛ سرهنگی که اونجا رئیس دفتر بود گفت قهوه ای تیره ست که همون میشی باید اینجا علامت بزنی!!!) درصد زیادی از نژاد مردمان این مملکت رنگ چشماشون قهوه ای تیرست ؛ یعنی اداره گذرنامه موقعی که داشته این فرم رو تنظیم میکرده به این موضوع فکر نکرده؟؟؟
    البته بعضیا هم هستند رنگ چشماشون واقعا مشکی و تنها مشکی به نظر نمیاد D:
    شما هم کی میگی مشکی و ... نیست؛ میشی رو علامت بزن!!! اگر هم خیلی حساسی جاش رو خالی بزار برو اونجا بپرس!

پیش فرض پاسخ : سؤالات مشخصات گذرنامه از قبیل:اسپل اسم ،شماره گذرنامه و غیره

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz نمایش پست ها
    اصلاً ننوشت رو كه فكر نكنم، چون اداره گذرنامه و پليس+10 تاكيد مي كنن كه مشخصات حتماً بايد مثل شناسنامه و كارت ملي باشه
    (گرچه به حرفاشون نمي شه زيادم اعتماد كرد).
    بعلاوه به نظرم بايد در مدارك رسمي واژه Seyed رو نوشت.
    حالا بايد ديد كه Seyed Amin بهتره نوشت يا Seyed-Amin يا Seyedamin.
    نظر ديگه اي هست؟
    یعنی تو پاسپورت Seyyed رو قبول نمیکنند و فقط باید Seyed باشه؟
    چون من تو همه کارهایی که برای پذیرش کردم نوشتم Seyyed.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.khosroshahi نمایش پست ها
    یعنی تو پاسپورت Seyyed رو قبول نمیکنند و فقط باید Seyed باشه؟
    چون من تو همه کارهایی که برای پذیرش کردم نوشتم Seyyed.
    همانطور که دوستان گفتند، مهم اینکه خودت چی نوشته باشی، البته نه دیگه خیلی غیر معمول، ولی تو اون فرمه هر چی بنویسی همون رو تو پاست می زنند، من خودم تجربه دارم، یک چیزه پرتی نوشته بودم، همون هم رفت تو پاسم، الانم باید بعد از 5 سال به همه توضیح بدم، که اسمم چی هست
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

سلام. برای من یک اتفاق خیلی بد افتاده. لطفا کسانیکه اطلاع دارند یا قبلا مشکل مثل من برخورد داشتند راهنمایی کنند:

من برای fall2010 برای 10 تا دانشگاه اپلای کردم. آزمون تافل و GRE رو هم دادم و برای همه ی آن ها report داده ام. در تمام این مراحل نام من "ALI " بود. اما در شناسنامه ی من نام "سید علی" خورده است. امروز به پلیس+10 مراجعه کردم برای صدور گذرنامه. اسم لاتینم رو هم "ALI" نوشته بودم. اونجا بهم گفتند به هیچ وجه ما ALI نمی زنیم. حتما باید "SEYEDALI" باشه. (اون هم به صورت چسبیده!) افسر گذرنامه به من گفت: به هیچ وجه کاری نمی تونی بکنی. مگر اینکه بری شناسنامه ات رو عوض کنی(سید رو از شناسنامه حذف کنی) و دوباره برگردی اینجا! من برگه ی تاییدیه صحت اطلاعات رو امضا نکردم و پرونده ی من الان در پلیس+10 به حالت تعلیق مونده.

آیا باید به اداره کل گذرنامه مستقیما رجوع کنم؟ به کدوم بخش؟ کسی می دونه؟
    یا برم شناسنامه ام رو عوض کنم که معلوم نیست قبول کنن یا نه؟ اون وقت تمامی مدارک دیگه ام هم باید عوض بشن (مثل کارت ملی و معافی خدمت) اصلا شدنی هست؟
    یا برم همون پلیس+10 و برگه صحت اطلاعات رو امضا کنم و خودم رو در راهی که انتهاش معلوم نیست قرار بدم؟

پیشاپیش از راهنمایی های ارزشمندتون تشکر می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط thelord نمایش پست ها
    سلام. برای من یک اتفاق خیلی بد افتاده. لطفا کسانیکه اطلاع دارند یا قبلا مشکل مثل من برخورد داشتند راهنمایی کنند:

من برای fall2010 برای 10 تا دانشگاه اپلای کردم. آزمون تافل و GRE رو هم دادم و برای همه ی آن ها report داده ام. در تمام این مراحل نام من "ALI " بود. اما در شناسنامه ی من نام "سید علی" خورده است. امروز به پلیس+10 مراجعه کردم برای صدور گذرنامه. اسم لاتینم رو هم "ALI" نوشته بودم. اونجا بهم گفتند به هیچ وجه ما ALI نمی زنیم. حتما باید "SEYEDALI" باشه. (اون هم به صورت چسبیده!) افسر گذرنامه به من گفت: به هیچ وجه کاری نمی تونی بکنی. مگر اینکه بری شناسنامه ات رو عوض کنی(سید رو از شناسنامه حذف کنی) و دوباره برگردی اینجا! من برگه ی تاییدیه صحت اطلاعات رو امضا نکردم و پرونده ی من الان در پلیس+10 به حالت تعلیق مونده.

آیا باید به اداره کل گذرنامه مستقیما رجوع کنم؟ به کدوم بخش؟ کسی می دونه؟
    یا برم شناسنامه ام رو عوض کنم که معلوم نیست قبول کنن یا نه؟ اون وقت تمامی مدارک دیگه ام هم باید عوض بشن (مثل کارت ملی و معافی خدمت) اصلا شدنی هست؟
    یا برم همون پلیس+10 و برگه صحت اطلاعات رو امضا کنم و خودم رو در راهی که انتهاش معلوم نیست قرار بدم؟

پیشاپیش از راهنمایی های ارزشمندتون تشکر می کنم.
    دوست عزیز،اینقدر سخت نگیر مسایل خیلی مهم تری تو زندگی هست که باید بهشون فکر کنی،همونی که هستی رو قبول کن و برو جلو،در مورد دانشگاه ها هم باید با منشی ها تماس بگیری و بهشون بگی که اسم درست مطابق پاسپورت رو در نامه پذیرش بزنن
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

Junior Member

سلام.
    فامیلی من پسوند داره و چند سال پیش که می خواستم پاسپورت بگیرم دیدم فامیلی و پسوندو سر هم نوشتن. ولی تو همه مدارکم فامیلیم جداست.
    الان یه دانشگاه کپی پاسپورتمو می خواد. شما می دونیین که آیا می تونم که پاسپورتمو عوض کنم و فامیلی و پسوندمو جدا بنویسم؟ کجا باید مراجعه کنم و چقدر زمان می بره؟

با تشکر

Junior Member

سلام.
    از دوستان کسی اطلاع داره که آیا تو گذرنامه( 61 روزه دانشجویی ) اسم کشور مقصد رومیزنند یا نه؟
    با تشکر

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط amin13 نمایش پست ها
    سلام.
    از دوستان کسی اطلاع داره که آیا تو گذرنامه( 61 روزه دانشجویی ) اسم کشور مقصد رومیزنند یا نه؟
    با تشکر

خیر دوست عزیز، فقط نوشته می تونید یکبار از مرزهای کشور خارج شوید ولی ممکنه بعدا توجه کنند که کجا رفتید.
    داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

Member GODO آواتار ها

سلام
    من یه ماهی از تاریخ کمیسیون پزشکیم میگذره ...الان میخوام پاسپورت بگیرم ! میتومن ؟
    کسی میتونهبهم بگه چقدر خرج داره؟ و دقیقا چه مدارکی نیاز هست؟
    مرسی
    بیشتر آدم‌های دنیا دیوانه بودند. آن بخشی هم که دیوانه نبودند، عصبی بودند. آن بخش هم که دیوانه یا عصبی نبودند، احمق بودند.
    چارلز بوکوفسکی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط GODO نمایش پست ها
    سلام
    من یه ماهی از تاریخ کمیسیون پزشکیم میگذره ...الان میخوام پاسپورت بگیرم ! میتومن ؟
    کسی میتونهبهم بگه چقدر خرج داره؟ و دقیقا چه مدارکی نیاز هست؟
    مرسی
    درود به شما

گرفتن گذرنامه حدوداً 50 هزار تومن خرج داره که با عکس گرفتن فکر کنم همون 50 تومنی درمیاد. مدارکش هم اصل و کپی شناسنامه, کارت ملی, کارت پایان خدمت, عکس, فیش های واریزی, تکمیل فرم گذرنامه
    برای اطلاعات بیشتر به پلیس +10 مراجعه کنید.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)