صفحه 2 از 58 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 580

موضوع: سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

پیش فرض پاسخ : سؤالات مشخصات گذرنامه از قبیل:اسپل اسم ،شماره گذرنامه و غیره

برای اطمینان میتونی از یک دارالترجمه بپرسی. اینطوری بهتره
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar287
    برای اطمینان میتونی از یک دارالترجمه بپرسی. اینطوری بهتره
    ممنون ازت
    خودمم بهش این راه رو پیشنهاد کردم ولی الان که فکر میکنم شاید بد نباشه از مراکز پلیس +10 هم بپرسه. به هرحال خودشون این چیزا رو بهتر میدونن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    سلام من یکی از دوستام اسمش پویا هست و هنوز پاسپورت نداره و برای اینکه براش I-20 بفرستن نمیدونه اسپل pouya یا pooya رو بهشون بده و میترسه هرکدوم رو بده بعدا با اسمش تو پاسپورت فرق کنه.
    ازم خواسته از کسایی که اسمشون پویا هست و پاسپورت دارن بپرسم که کدوم اسپل تو پاسپورت براشون نوشته شده.
    اگه کسی میدونه لطفا بگه (فقط عجله داره)
    دوستت خودش فرم رو پر می کنه . مشکلی نخواهد بود. من هر دو موردش رو دیدم که دوستانم هر کدوم رو که خواستن چه oo یا ou رو پر کردن وازشون ایرادی نگرفتن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

I am sure that you fill the form yourself and you can use each spell you choose.grammatically OU is more common but OO is not wrong .So don't worry about it at all.And something about police +10:
    They do not know so much English ...so it wont be a good idea to ask them about spelling

Senior Member

والا چند سال پيش که برادر من ميخواست پاسپورت بگيره، خودشون اسپل رو تغيير داده بودن. يعني چيزي که هميشه استفاده ميکرد با اسم گذرنامش فرق ميکرد. (تقريبا 5-6 سال پيش) حالا اگه اوضاع تغيير کرده باشه يا اينکه اين مساله توي ايران تصادفي باشه رو من نميدونم!
    در مورد پليس +10 اونا اصلا هيچي سر در نميارن! جاي که من رفتم خيلي .... بود. حالا جاهاي ديگشو نميدونم. ولي حالا که اسم رو pooya نوشته، بد نيست توي فرمهاي ديگم همينکارو بکنه و پاسپورت رو هم همينجوري درخواست بده. فوقش اگه پاسپورت اين نشد، بعدا واسش چاره انديشي ميکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط arakhoundi
    I am sure that you fill the form yourself and you can use each spell you choose.grammatically OU is more common but OO is not wrong .So don't worry about it at all.And something about police +10:
    They do not know so much English ...so it wont be a good idea to ask them about spelling
    کاملا درسته. police+10 اصلا سرش نمیشه که انگلیسی چی هست. موقع پر کردن فرم هر هجایی که در نظر داشته باشید و ثبت کنید به همون شکل براتون پاسپورت صادر میشه، چراکه اونا فرم شمارو ثبت سیستم میکنن بعد یه print ازش میگیرن و از شما میخوان که صحت اطلاعات از قبیل هجا رو تایید کنید. پس جای نگرانی نیست.
    حتی اگه پاسپورت قبلی شما هجایی متفاوت با هجای مورد درخواست شما جهت صدور پاسپورت جدید داشته باشه ، باز هم به مشکل بر نمیخورید و براتون با هجای جدید صادر میکنن. (کسانی که پاس قدیمی دارن، دیگه قابل تمدید نیست و باید متقاضی صدور پاس جدید باشند!)
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    والا چند سال پيش که برادر من ميخواست پاسپورت بگيره، خودشون اسپل رو تغيير داده بودن. يعني چيزي که هميشه استفاده ميکرد با اسم گذرنامش فرق ميکرد. (تقريبا 5-6 سال پيش) حالا اگه اوضاع تغيير کرده باشه يا اينکه اين مساله توي ايران تصادفي باشه رو من نميدونم!
    بله چند سال پیش همین طوری بود که شما می گید و پاسپورت خواهر من با اسپل اسم اشتباه صادر شده بود ولی جدیداً سیستم جوری شده که هرچی خودتون بگید همونو می نویسن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Senior Member maryamf آواتار ها

اتفاقا من اداره گذرنامه رفتم و پرسیدم. گفتن همونی باشه که جاهای دیگه هم استفاده کردین چون منم می خواستم یه حرفیشو تغییر بدم. حالا نمی دونم تا چه حد اطلاعات داشتن.

Junior Member

بچه ها من 1.5 سال پیش پاسپورت گرفتم و این طوری نبود...اسپل اسم و فامیلمو عوض کرد به میزان قابل توجهی...در حالی که توی دعوتنامه ای که داشتم اسمم با یک اسپل دیگه بود توش اما قبول نکرد همونو بزنه خانم اپراتور...
    به نظرم از پلیس+10 بپرسید خیلی بهتره....

Junior Member

سلام
    من سه ماه پیش گذرنامه گرفتم.
    به من فقط گفتن که همه جا اسم و فامیله تو همینطوری نوشتی؟ و گفتن ما هر چی خودتون بنویسید توی گذرنامه میزنیم.
    اسپل اسم و فامیل شما باید در تمامی مدارک: کارنامه - مدرک تافل و جی.آر.ای - گذرنامه و ... یکسان باشه تا مشکلی برای شما ایجاد نشه.
    در مرکز پلیس + 10 هم از من خواستن تا اسم و فامیلمو اون طوری که قبلا در سایر مدارکم نوشتم بنویسم.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)