صفحه 45 از 58 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 580

موضوع: سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

پیش فرض پاسخ : سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و .

نقل قول نوشته اصلی توسط saamz نمایش پست ها
    سلام.. من تازه عضو این سایت شدم
    برای اولین باره میخوام گذرنامه بگیرم..فرم گذرنامه گرفتم تو پر کردنش به چند تا مشکل کوچیک بر خوردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

اول در مورد نام خودمه محمد مهدی کدومشون صحیح به نظر میاد؟ MOHAMMADMEHDI یا MOHAMMAD MEHDI
    دوم نام پدر حیدر Haider یا Haidar یا heidar
    سوم علامت ممیزه در بند 2 نوشته چنانچه در چهره شما علائمی مثله بریذگی سوختگی و .... وجود داره در قسمت علائم ممیزه بنویسید.
    قسمت صورت سمت چپ من یه بریدگی خیلی خیلی ریز از دوران 7 سالگی به یادگار مونده ... میخوام بدونم اینو باید به چه شکل بنویسم
    یعنی اگه بنویسم صورت سمت چپ کافیه؟ یا بریدگی خفیف سمت چپ؟

چهارم هم بند 4 کشور محل اقامت دائم تاریخ آخرین ورود و خروج رو میخوام خالی بزارم چون اولین بارم هم هست میخوام گذرنامه بگیرم.. اصلا شاید میخوام
    برای سیاحت یا زیارت یا مسئله کاری محل اقامت دائم ندارم. پس مشکلی نداره جای خالی بزارم؟
    با سلام
    1. اگر تفكيك شده باشه به نظر زيبا تر و خوش تلفظ تر به نظر ميرسد
    2. اصلن مهم نيست من ورژن HEYDAR رو بيشتر ميپسندم
    3. لازم نيست چيزی بنويسيد
    4. اقامت ايران | تاريخ لازم نيست بنويسيد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و .

درود بزرگان
    جسارتن برای پاسپورت، فامیلی که پسوند داره رو چیکار باید کرد؟
    الان تو دانشنامه هام نوشتن عباس صالحی نجف آبادی
    حالا واسه پاسپورت باید این رو چیکار کنم؟
    Abas Salehi Najaf Abadi
    Abas Salehi Najafabadi
    Abas Salehinajafabadi
    Abas Salehi.Najafabadi
    Abas Salehi-Najafabadi
    Abas Salehi N.A
    Abas Salehi N
    Abas Salehi
    حقیقتن دارم دیونه میشم!

نقل قول نوشته اصلی توسط drcnet نمایش پست ها
    درود بزرگان
    جسارتن برای پاسپورت، فامیلی که پسوند داره رو چیکار باید کرد؟
    الان تو دانشنامه هام نوشتن عباس صالحی نجف آبادی
    حالا واسه پاسپورت باید این رو چیکار کنم؟
    Abas Salehi Najaf Abadi
    Abas Salehi Najafabadi
    Abas Salehinajafabadi
    Abas Salehi.Najafabadi
    Abas Salehi-Najafabadi
    Abas Salehi N.A
    Abas Salehi N
    Abas Salehi
    حقیقتن دارم دیونه میشم!
    Najafabadi
    كه بهتر اينطور نوشته بشه چون منسوب به اسم شهری هست كه توي نقشه ها با ديكته Najafabad نوشته شده
    https://www.google.com/maps/place/Na...IVBjsUCh2U5ASK

Salehi هم بايد جدا باشه
    - اين علامت دش رو توي پاسپورت ايراني استفاده نميكنند يعني عملن غير ممكنه
    و همينطور نقطه ؟!‌ نقطه رو از كجا آورديد ديگه ؟! مگه آدرس ايميل هست

Abas هم سليقه اي هست . ميتونيد با اين ديكته باشه يا هر ديكته ديگه اي مثله Abbus
    ولی بيشترين ورژيني كه ازش استفاده ميشه Abbas هست مثل بندر عباس
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bandar_Abbas

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    Najafabadi
    كه بهتر اينطور نوشته بشه چون منسوب به اسم شهری هست كه توي نقشه ها با ديكته Najafabad نوشته شده
    https://www.google.com/maps/place/Na...IVBjsUCh2U5ASK

Salehi هم بايد جدا باشه
    - اين علامت دش رو توي پاسپورت ايراني استفاده نميكنند يعني عملن غير ممكنه
    و همينطور نقطه ؟!‌ نقطه رو از كجا آورديد ديگه ؟! مگه آدرس ايميل هست

Abas هم سليقه اي هست . ميتونيد با اين ديكته باشه يا هر ديكته ديگه اي مثله Abbus
    ولی بيشترين ورژيني كه ازش استفاده ميشه Abbas هست مثل بندر عباس
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bandar_Abbas
    نقطه رو که توی اسامی استادا دیدم مثلن Prof. A.B Xuvo
    الان یعنی میگید باید اینطوری پشت سرهم بنویسم؟
    Abbas Salehinajafabadi
    یا بین فامیل و پسوندش فاصله میذارن؟ اگه فاصله بذارن که فامیلی منو به نام زادگام میگن یعنی میگن اقای نجف آبادی
    اگه هم فاصله نباشه فامیلیم خیلی طولانی میشه
    اگه هم نذارم که با دانشنامه نمیخونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط drcnet نمایش پست ها
    نقطه رو که توی اسامی استادا دیدم مثلن Prof. A.B Xuvo
    الان یعنی میگید باید اینطوری پشت سرهم بنویسم؟
    Abbas Salehinajafabadi
    یا بین فامیل و پسوندش فاصله میذارن؟ اگه فاصله بذارن که فامیلی منو به نام زادگام میگن یعنی میگن اقای نجف آبادی
    اگه هم فاصله نباشه فامیلیم خیلی طولانی میشه
    اگه هم نذارم که با دانشنامه نمیخونه.
    پاسپورت ايراني نقطه يا دش نداره
    فاميلي با فاصله
    صالحي جدا باشه كه بشه راحت تلفظش كرد

دوستان گلم من هنوز پاسپورت نگرفتم. الان می خوام دانشنامه و ریزنمراتم رو ترجمه کنم. اسم پدرم تو پاسپورت خودش Hasan نوشته شده ولی امروز رفتم پلیس +10 پرسیدم مسئول گذرنامه گفت حسن دو تا S داره یعنی hassan. حالا من موندم به دارالترجمه چی بگم؟ اصولا موقع صدور گذرنامه هجی اسم پدر رو هم می تونیم خودمون تعیین کنیم یا اونو خودشون تعیین می کنن؟
    ممنون می شم سریع کمک کنید که باید به دارالترجمه جواب بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط arash3 نمایش پست ها
    دوستان گلم من هنوز پاسپورت نگرفتم. الان می خوام دانشنامه و ریزنمراتم رو ترجمه کنم. اسم پدرم تو پاسپورت خودش Hasan نوشته شده ولی امروز رفتم پلیس +10 پرسیدم مسئول گذرنامه گفت حسن دو تا S داره یعنی hassan. حالا من موندم به دارالترجمه چی بگم؟ اصولا موقع صدور گذرنامه هجی اسم پدر رو هم می تونیم خودمون تعیین کنیم یا اونو خودشون تعیین می کنن؟
    ممنون می شم سریع کمک کنید که باید به دارالترجمه جواب بدم
    هرچند كه حسن با SS بيشتر رايج هست منتها
    هيچ قانوني نداريم كه حسن بايد حتمن با دو تا SS باشه
    خودتون ميتونيد تعيين كنيد با يك S با شه يا دو SS

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    هرچند كه حسن با SS بيشتر رايج هست منتها
    هيچ قانوني نداريم كه حسن بايد حتمن با دو تا SS باشه
    خودتون ميتونيد تعيين كنيد با يك S با شه يا دو SS
    ممنون. یعنی زمانی که می خوایم درخواست بدیم برای گذرنامه، اسم پدر رو هم خودمون تعیین می کنیم چطور نوشته می شه؟ حالا با این اوصاف کدومش رو برای دارالترجمه بفرستم بهتره؟

Junior Member

سلام دوستان
    من 5 سال پیش پاسپورت گرفته بودم و هفته پیش تاریخ 5 سالش تموم شد. امروز که رفتم عوض کنم با یه مشکل برخورد کردم... فامیلی من توی پاسپورت قبلیم دوتا LL داشت. من تمام کارا و ثبت نامایی که انجام دادم از جمله اکانت تافل، GRE، اسمم توی مقالات، ثبت نام لاتاری و بقیه جاها که باید فامیلیمو به انگلیسی مینوشتم، همه رو با یه دونه L نوشتم...
    امروز که رفتم واسه پاسپورت جدید، توی فرم ثبت نام فامیلیمو با یه L نوشتم ولی این افسر گذرنامه گیر داد که اشتباهه و باید دوتا L باشه. مثل پاسپورت قبلی، منم هر کاری کردم و هرچی گفتم قبول نکرد و همونطوری با دوتا L اسممو ثبت کرد... حالا به نظرتون احتمال داره واسم مشکلی پیش بیاد توی روند اپلایی کردنم؟ خیلی نگرانم...
    ممنون میشم اگه تجربه ای دارید راهنماییم کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط arash3 نمایش پست ها
    ممنون. یعنی زمانی که می خوایم درخواست بدیم برای گذرنامه، اسم پدر رو هم خودمون تعیین می کنیم چطور نوشته می شه؟ حالا با این اوصاف کدومش رو برای دارالترجمه بفرستم بهتره؟
    دبل SS رايج تر هست
    بله خودتون زير برگه تاييد ديكته مشخصات تون امضا ميكنيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)