صفحه 5 از 58 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 580

موضوع: سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : سؤالات مشخصات گذرنامه از قبیل:اسپل اسم ،شماره گذرنامه و غیره

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    بابك تو يكي از ژست هاش گفته بود كه تو US قسمت دوم اسم رو فكر مي كنن كه Middle name هست.
    با اين فرمت (كه به نظر من بهتريت فرمته) امكان داره كه فكر كنن اسمتون ُSeyed هست.
    دقیقآ همینه ... ولی چاره ای نیست باید seyed amin بنویسید و اونجا بگین که seyed صداتون نکنن !

من به حول و قوه الهی می خوام برم برای پاسپورت ... سوال ام زیاد سخت نیست اما چون بچه ها گفته بودند که باید اسم توی پاسپورت با ترجمه مدارک مطابقت کنه می پرسم ..
    حسین کدام گزینه است ؟
    یک - Hossein
    دو - Hosein
    سه - Hosain
    چهار - Hossain
    می دونم اکثر جاها اولیه ... اما خواستم یه وقتی از شانس خوبه ما هر کدوم از مدارکمون رو در آینده برای خودشون یه چیزی نزنن ...

یه سوال که شاید ربطی به این تاپیک نداشته باشه اما همین جا می پرسم ... یه پاسپورت دائمی (بدون مشکل سربازی) چند سال اعتبار داره ؟ 5 ! یا 10 ؟ ... توی فروم هر کی یه سالی گفته بود گشتم ... یه عدد بدین مطمئن باشه !

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn

یه سوال که شاید ربطی به این تاپیک نداشته باشه اما همین جا می پرسم ... یه پاسپورت دائمی (بدون مشکل سربازی) چند سال اعتبار داره ؟ 5 ! یا 10 ؟ ... توی فروم هر کی یه سالی گفته بود گشتم ... یه عدد بدین مطمئن باشه !
    5 years
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    من به حول و قوه الهی می خوام برم برای پاسپورت ... سوال ام زیاد سخت نیست اما چون بچه ها گفته بودند که باید اسم توی پاسپورت با ترجمه مدارک مطابقت کنه می پرسم ..
    حسین کدام گزینه است ؟
    یک - Hossein
    دو - Hosein
    سه - Hosain
    چهار - Hossain
    first item: Hossein

5 سال.
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

این middle name یه حرف مزخرفه. اسمتونو درست بنویسید نهایتا اگه کسی هم فکر کنه که مثلا seyed اسم اولتون باشه ضرر نداره که چون اگه فرم بخواید پر کنید که خودتون درست می نویسید می مونه صدا کردنتون که افرادی که همش باهاشون کار دارید می پرسن چی صدات کنیم شما اسمتونو بگید سید رو نگید. به نظر من ارزش نداره آدم واسه یه همچین چیزی که به راحتی حل می شه اسمشو خراب کنه. چون فقط که پاسپورت نیست فردا هر جا برید فرم پر کنید باید طبق پاسپورتتون اسمتونو به هم بچسبونید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

یه نکته هم من بنظرم رسید بگم، اونم رفتار خودسرانه اداره گذرنامه در نوشتن اسم هاست.

من بهشون گفته بودم جون مادرتون اسممو بنویسید meysam، ابلها ورداشتن اسممو نوشتن meisam. جالبه ی بار که رفتم ژاپن بابت این قضیه ازم ایراد نگرفتن که چرا اسمت تو پاست meisam هست ولی تو دعوتنامت meysam. البته اونا خودشون ورداشتن اسممو تو ویزام meisam نوشتن.
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

دقیقا 5 سال اعتبار داره

Junior Member bragsis آواتار ها

اگه نام خانوادگی دو قسمتی باشه چطور نوشته میشه؟ مثلا kameli mofrad, kameli e mofrad, kamelimofrad, kameli-mofrad ya kameli-e-emofrad
    ؟ :-\

یکی از آشنایان ما این مدلی تو پاسپورتش نوشته بود: kamelie Mofrad
    من هم اگه باشم اینطوری مینویسم. دلیلشم اینه که دلم میخواد! بستگی به دل شما داره. اما اگه خط تیره زیاد داشته باشه خوب نیست
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

آره درسته. میتونی از خود کسی که توی پلیس+10 کارای گذرنامه رو میکنه هم بپرسی.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

پاسخ قبلي خودم رو تصحيح ميكنم. ببينيد فرمتي كه رايج هست firstnam, middlenameو lastname هست. middle چيزي هست كه عملا در فرهنگ ما وجود نداره و برگرفته از نامي منسوب به پدر يا مادر هستش. مثل J.K Rowling كه هست Jane Katerine Rowling و در اينجا Jane اسم خودش هست و Katerine اسم مادر بزرگش كه به عنوان middle استفاده كرده. اما چون ما همچيني چيزي نداريم اگر شما kameli و mofrad رو جدا بنويسيد يكي به عنوان middle و ديگري به عنوان last محسوب ميشه كه صحيح نيست. بنابراين به نظر kamelimofrad صحيح تر است.
    Do not mistake coincidence for fate

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)