صفحه 55 از 58 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 580

موضوع: سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط hellboy18 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و دوستان
    جهت گرفتن پاسپورت اسم "یعقوب" به چه صورت نگارش میشه ؟
    Yaghoub
    Yaghub
    Yaqoub
    Yaqub
    ظاهرا برای واژه "ق" از ترکیب "GH" و واکه " او " از "OU" استفاده میشه ، من توی شيوه نامه آوانگاري کلی نامهای جغرافیایی ایران مطاله میکرم واژه "ق" رو با "Q" در نظر گرفته بود مثل شهر Qom و کشور Qatar و واکه "او" رو با "U" مثل بوی عطر "BU" ، توی ویکی پیدا جستجو کردم برای یعقوب کریمی بازیکن کشورمون "Yaghoub" نوشته اما برای یعقوب لیث "Yaqub" و برای مسعود شجاعی "Masoud"' نوشته . دوستان لطفا راهنمایی کنین که دیگه توی سایر مراحل ترجمه و ثبت نام های بین المللی به مشکل برنخورم . مرسی از لطفتون
    سلام
    یعقوب اسم عبری هست و نوشته میشه Jacob {مثل Sarah or Sara = ساره (عربی) یا Isaac = اسحاق (عربی) یا Rachel = راحیل (عربی) یا Benjamin = بنیامین (عربی) و...} ولی در عربی نوشته میشه یعقوب که اگر بخواهید به انگلیسی بنویسید معمولا عرب زبان ها با Q می نویسند و پارس زبان ها با GH. برخی هم به صورت Yacoub می نویسند. در عرب زبان ها به این صورت هم نوشته میشه Ya'qub
    انتخاب با شما و اداره گذرنامه هست. ولی پیشنهاد می کنم اگر کشور خاصی مدنظر دارید به چند نفر نیتیو همان کشور سپل اسم رو نشون بدید تا بخونند چون برخی اوقات اسامی درست تلفظ نمی شوند. موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و ...)

سلام

Take "Yaqub" and save yourself loads of mispronunciation hassle and you may also get yourself a Royal Protocol treatment in many airports

با سلام خدمت اساتید و دوستان
    جهت گرفتن پاسپورت اسم "یعقوب" به چه صورت نگارش میشه ؟
    Yaghoub
    Yaghub
    Yaqoub
    Yaqub
    ظاهرا برای واژه "ق" از ترکیب "GH" و واکه " او " از "OU" استفاده میشه ، من توی شيوه نامه آوانگاري کلی نامهای جغرافیایی ایران مطاله میکرم واژه "ق" رو با "Q" در نظر گرفته بود مثل شهر Qom و کشور Qatar و واکه "او" رو با "U" مثل بوی عطر "BU" ، توی ویکی پیدا جستجو کردم برای یعقوب کریمی بازیکن کشورمون "Yaghoub" نوشته اما برای یعقوب لیث "Yaqub" و برای مسعود شجاعی "Masoud"' نوشته . دوستان لطفا راهنمایی کنین که دیگه توی سایر مراحل ترجمه و ثبت نام های بین المللی به مشکل برنخورم . مرسی از لطفتون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    یعقوب اسم عبری هست و نوشته میشه Jacob {مثل Sarah or Sara = ساره (عربی) یا Isaac = اسحاق (عربی) یا Rachel = راحیل (عربی) یا Benjamin = بنیامین (عربی) و...} ولی در عربی نوشته میشه یعقوب که اگر بخواهید به انگلیسی بنویسید معمولا عرب زبان ها با Q می نویسند و پارس زبان ها با GH. برخی هم به صورت Yacoub می نویسند. در عرب زبان ها به این صورت هم نوشته میشه Ya'qub
    انتخاب با شما و اداره گذرنامه هست. ولی پیشنهاد می کنم اگر کشور خاصی مدنظر دارید به چند نفر نیتیو همان کشور سپل اسم رو نشون بدید تا بخونند چون برخی اوقات اسامی درست تلفظ نمی شوند. موفق باشید
    ممنون از لطفتون . ولی فکر کنم باید یجوری باشه که بعدا توی مراحل دیگر ترجمه توی دارالتزجمه اینا یکی بشه که به مشکل نخورم . و این که مگه گذرنامه قبول میکنه که ما هرطور بخوایم بنویسه ؟

ApplyAbroad Veteran

ممنون از لطفتون . ولی فکر کنم باید یجوری باشه که بعدا توی مراحل دیگر ترجمه توی دارالتزجمه اینا یکی بشه که به مشکل نخورم . و این که مگه گذرنامه قبول میکنه که ما هرطور بخوایم بنویسه ؟
    سلام
    شما همین سپل ارائه کنید: Yaghoub ؛ اکی هست. برای ترجمه همیشه از شما کپی پاسپورت درخواست می کنند و تمام مدارک مشابه هجی پاسپورت ترجمه می کنند. اداره گذرنامه سلیقه ای عمل میکنند ولی اگر دین اسلام نداشته باشید کمتر دخالت می کنند. به هر حال تمام هجی های که شما نوشتید برای اونها اکی هست هر کدام علاقه دارید بنویسید. مشکل وقتی هست که هجی براشون نامانوس باشه یا روی برخی هجی ها اصرار دارند مثل هجی "مهدی". بیشتر علاقه دارند Mahdi بنویسند تا Mehdi. شما حتما چک کنید وقتی براتون پرینت گرفتند. موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت علوم و تحقیقات

سلام آیا بری معافیت بخاطر جانبازی پدرم مشکلی گریبانم رو میگیره؟

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

یه سوال ساده: آیا باید پاسپورت خودمون رو امضا کنیم؟ توی پلیس +۱۰ کسی به من چیزی نگفته که امضا کنم ولی سفارت سوئد نوشته که پاسپورت باید توسط صاحبش امضا بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    یه سوال ساده: آیا باید پاسپورت خودمون رو امضا کنیم؟ توی پلیس +۱۰ کسی به من چیزی نگفته که امضا کنم ولی سفارت سوئد نوشته که پاسپورت باید توسط صاحبش امضا بشه.
    طبق قانون بله، فقط باید امضا کنید مهم نیست چه زمانی و کجا

Junior Member

سلام دوستان

ميخواستم بدونم كه كسي كه سربازيش توي سپاه بوده باشه، چه جوري تو سفارش مشخص ميشه در صورتي كه خودمون اظهار نكنيم...
    من هم از كسري نخبگان استفاده كردم هم از كسري جبهه پدرم در ضمن همون چند ماهي كه رفتم هم سپاه خدمت كردم. ميخواستم ببينم تو clear شدن چه تاثيري داره... ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering

پیش فرض پاسخ : سئولات و اشکالات موجود پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (هجی نام، شمارۀ پاسپورت و .

سلام دوستان
    من چند روز پیش برای درخواست گدرنامه، به پلیس +10 مراجعه کردم و در فرم درخواست گذرنامه، اسمم را saeed نوشتم و امضا کردم ولی امروز که گذرنامه صادر شده، می بینم اسمم نوشته شده: saeid. الان برای اصلاح و صدور مجدد باید به همون پلیس +10 مراجعه کنم؟
    با تشکر

سلام دوستان
    من اسم بابام حرف "خ" داره. ٤.٥ سال پيش كه واسه اولين بار پاسپورت جدا گرفتم با x نوشتم چون از kh خوشم نميومد ) الان ميخوام تمديد كنم به نظرتون اگه بذارم با همون x باقي بمونه مشكلي پيش مياد؟ يه سري چيزي ميخواستم ترجمه كنم دارالترجمه گفت بذار با همون اسپل قبلي بمونه. خواستم نظر دوستان رو هم بدونم. پيشاپيش ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)