صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 178

موضوع: لطفاً سوالات خود را در مورد بردن لپ تاپ در اين موضوع مطرح كنيد

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض پاسخ : لطفاً سوالات خود را در مورد بردن لپ تاپ در اين موضوع مطرح كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط hn
    دوستان از سری Sony SZ کدوم رو پیشنهاد می کنید برای مهندسی برق؟؟

در ضمن XP رو پیشنهاد میکنید یا Vista برای کانادا؟؟؟

ممنون
    به هیچ وجه vista نگیرید!!!

اینکه در مورد sony sz پرسیدم دلیلش اینبود که دوستان زیادی اون رو پیشنهاد کردن اما هیچ کدوم دلیلش رو نگفتن.
    در مورد Dell latitude & XPS هم دارم فکر می کنم و واقعا نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم. از نظر قیمتی سیستمهای مشابه Sony SZ و Dell XPS کدوم بهتره؟
    کسی در موردxps نظری نداره؟

میشه دلیلتون رو بگید که چرا Vista مناسب نیست؟ الان بیشتر سیستم ها داره Vista میشه.
    دوستان خواهش می کنم با دلیل لطفا راهنماییم کنید که خیلی سر در گم شدم.
    ممنون

معمولا به خاطر تغییر در اسامیی که در xp و ویندوزهای دیگه بود و در vista عوض شده اغلب باهاش راحت نیستن
    به خاطر همین همه می گن xp بهتر
    من یادمه وقتی xp اومد در مورد اون هم وضعیت همین طوری بود
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

اینکه در مورد sony sz پرسیدم دلیلش اینبود که دوستان زیادی اون رو پیشنهاد کردن اما هیچ کدوم دلیلش رو نگفتن.
    در مورد Dell latitude & XPS هم دارم فکر می کنم و واقعا نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم. از نظر قیمتی سیستمهای مشابه Sony SZ و Dell XPS کدوم بهتره؟
    1. اگه فرصتشو داری حتمن یه سری به سایت notebookreview.com بزن قبل خرید
    2. فکر میکنم دلیل انتخاب sony sz یکی وزن کم و نازکیشون باشه، که برای دانشجوهایی که میخان لپتاپ رو اینور اونور ببرن مزیت مهمیه، و ضمنن قوی هستن و برای کاربردهای مهندسی مناسب. با این همه قیمت سیستم های مشابه در سونی و Dell فرقی حدود 200$ داره که نمیدونم دلیلش چیه! بنظر سونی قیمت کلاس و خوشگلی لپتاپاشم میگیره
    3. در مورد Dell نکته خیلی خوبش امکان custome کردن سیستم هست، که میتونی دقیقن چیزی که مورد نیازت هست رو بخری و در مورد هیچ آپشنی کوتاه نیای (میدونی که چی میگم؟ فرضن کارت گرافیک قوی و ...). اگه اینجوری بخای حساب کنی فرقی بین سری xps و inspiron وجود نداره! جز اینکه xps ها سبک ترن و نازک تر، و از تکنولوژی LCD backlit که باعث صرفه جویی توی مصرف باتری میشه استفاده میکنن. و بنظر خیلی ها خوشگل تر هم هستن.
    4. من توی برند های دیگه هم خیلی گشتم ولی سیستمی بهتر و مناسب تر از همین چند تا انتخاب (xps - inspiron - Sony SZ) که هم قوی باشه، هم سبک و هم خوشگل پیدا نکردم.
    البته از هرگونه پیشنهادی استقبال میشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_ro
    معمولا به خاطر تغییر در اسامیی که در xp و ویندوزهای دیگه بود و در vista عوض شده اغلب باهاش راحت نیستن
    منظورت زیاد واضح نیست، بیشتر توضیح میدی؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

اتفاقا دلایل من اصلا این نبود. من به شدت آدم تنوع طلبی هستم. ولی ویستا پر از باگهای جورواجور هستش. متاسفانه اصلا نسخه ی کاملی نیست و با بسیاری از نرم افزارها نیز مشکل داره. اگه مدتی باهاش کار کنید, متوجه منظور من خواهید شد.

به هر حال انتخاب با شماست و من فقط قصد اطلاع رسانی داشتم و دلایلم فنی هستش نه احساسی.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    اتفاقا دلایل من اصلا این نبود. من به شدت آدم تنوع طلبی هستم. ولی ویستا پر از باگهای جورواجور هستش. متاسفانه اصلا نسخه ی کاملی نیست و با بسیاری از نرم افزارها نیز مشکل داره. اگه مدتی باهاش کار کنید, متوجه منظور من خواهید شد.
    من هم در مورد باگ های ویستا زیاد شنیدم و اینکه برای انجام یه فرایند ساده (موزیک + فایرفاکس + آفیس + متلب) چقدر اعصاب خورد میکنه!
    ولی سنس ندارم نسبت بهش، میشه چن تا موردی که زیاد پیش میاد رو مثال بزنی؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman

به هر حال انتخاب با شماست و من فقط قصد اطلاع رسانی داشتم و دلایلم فنی هستش نه احساسی.
    من لپ تابم VGN-FZ340E هست ازش واقعا راضیم و سرعت و قدرت پردازش خوبی داره.
    به ASMAN : درسته که ویستا پر از باگ جور واجور هست و بسیاری از نرم افزار ها( ی قدیمی) که به راحتی با XP کار می کردن روش اجرا نمیشه. اما گرافیکش خیلی بهتره، من خودم همه کارام به ویستاس هر وقت که خواستم با نرم افزاری کار کنم که با ویستا اجرا نمیشد میرم سراغ XP.
    من خودم شخصا با اینکه ویندوز اورجینال لب تاپم VISTA HP هست راضیم ولی یه سری مشکل باهاش دارم مثلا یکی همین نرم افزاراس راه حلشم اینه که در کنار ویستا یه XP هم نصب کنید. البته احتیاج به درایور های XP مدل لب تاپ تون دارین که اونم تو اینترنت با گشتن پیدا میشه.
    و یه توصیه به دوستان اونم این که وقتی لب تاپ خریدین، از لب تاپتون ریکاوری بگیرین که مخصوص Backup and restore your OS and software هست موقعی که ویندوزتون مشکل پیدا کرد به راحتی می تونید با DVD های ریکاوریتون سیستم رو مثل اول که خریدین برشگردونید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

میشه دلیلتون رو بگید که چرا Vista مناسب نیست؟ الان بیشتر سیستم ها داره Vista میشه.
    دوستان خواهش می کنم با دلیل لطفا راهنماییم کنید که خیلی سر در گم شدم.
    ممنون
    ای بابا مثلا ما تو صفخه قبل نظر داده بودیم راجع به xps!
    من اینجا (کانادا) دل xps گرفتم. زنگ می زنین و چیزی که می خواین رو سفارش می دین و اونا سیستم رو براتون می بندن. البته می تونین از سایت های جراج هم بخرین
    من قبل از انتخاب این برند و مدل با یک تعمیزکار حرفه ای لپتاپ صحبت کرده بودم و با راهنمایی اون انتحاب کردم. درسته که سونی خوبه ولی چرا می خواین این همه پول برای برند بدین؟
    راستی توشیبا و اپل هم بد نیس ولی به نظر من دل بهتره

به نظر من ویستا بگیرین. من خودم هنوز باهاش راحت نیستم ولی با سرویس کار دل می گفت ما به زودی XP رو دیگه ساپورت نمی کنیم. بعدش هم شما میتونین خودتون xp بریزین

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط BLUE SKY

من لپ تابم VGN-FZ340E هست ازش واقعا راضیم و سرعت و قدرت پردازش خوبی داره.
    به ASMAN : درسته که ویستا پر از باگ جور واجور هست و بسیاری از نرم افزار ها( ی قدیمی) که به راحتی با XP کار می کردن روش اجرا نمیشه. اما گرافیکش خیلی بهتره، من خودم همه کارام به ویستاس هر وقت که خواستم با نرم افزاری کار کنم که با ویستا اجرا نمیشد میرم سراغ XP.
    من خودم شخصا با اینکه ویندوز اورجینال لب تاپم VISTA HP هست راضیم ولی یه سری مشکل باهاش دارم مثلا یکی همین نرم افزاراس راه حلشم اینه که در کنار ویستا یه XP هم نصب کنید. البته احتیاج به درایور های XP مدل لب تاپ تون دارین که اونم تو اینترنت با گشتن پیدا میشه.
    و یه توصیه به دوستان اونم این که وقتی لب تاپ خریدین، از لب تاپتون ریکاوری بگیرین که مخصوص Backup and restore your OS and software هست موقعی که ویندوزتون مشکل پیدا کرد به راحتی می تونید با DVD های ریکاوریتون سیستم رو مثل اول که خریدین برشگردونید.
    بله از نظر گرافیک خوبه و بسیار زیباست. ولی به سرعتی که از سیستم میگیره نمی ارزه. نمیدونم شما چه جور کاری با ویستا میکنید که هیچ مشکلی ندارید ولی من به شدت به مشکل برخوردم با ویستا. هنگ شدن های پی در پی سیستم, سرعت پایین, عدم تطابق با بسیاری از نرم افزارها( نه تنها قدیمیها, بلکه ورژنهای جدید) stop شدنهای برخی از برنامه ها به صورت خودکار و باگهای بسیار دیگری که واقعا در کار کردن با ویستا آدم رو دچار مشکل میکنه.

حقیقت اینه که اگه ویستا تونسته بود نقش خودشو درست اجرا کنه, XP خیلی زودتر از این حرفا از میدن به در رفته بود.

در مورد نصب دو ویندوز روی لپتاپ, معمولا خیلی خوب نیس و کارائی سیستم رو پایین میاره. و در ضمن در اکثر موارد شما نمیتونید تمامی امکاناتی که تو ویستا داشتید در XP هم داشته باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)