صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 178

موضوع: لطفاً سوالات خود را در مورد بردن لپ تاپ در اين موضوع مطرح كنيد

پیش فرض پاسخ : لطفاً سوالات خود را در مورد بردن لپ تاپ در اين موضوع مطرح كنيد

یعنی اگر من یه لپ تاپ از ایران بخرم و با خودم به کانادا ببرم هر اشکالی براش پیش بیاد تو کانادا میشه از گارانتی بین المللی اش استفاده کرد؟ قبول می کنن؟

ممنونممم

Junior Member wise آواتار ها

Red face لپ تاپ رو از ايران بخريم يا وقتي رفتيم اونور از اونجا بخريم؟

سلام
    من پذيرش از اروپا دارم و انشاالله سپتامبر ميرم

اينجا لپ تاپ ندارم ولي مي خوام بخرم
    يه عده ميگن اينجا بخر
    يه عده ميگن همونجا كه رفتي بخر

از يه طرف از اونجا كه من به كشور مقصد وارد نيستم و به محض رسيدن كلي كار دارم كه انجام بدم نميدونم مي تونم لپ تاپ و خارج از ايران بخرم يا نه

از يه طرف اگر از ايران بخرم فرصت دارم تا توشو با نرم افزارها پر كنم و آماده ببرمش و اونطرف وقتمو بذارم واسه كاراي ديگه

ولي نميدونم كدوم با صرفه تر و صلاح تر هست. ايران گرونتره يا اروپا؟ خدمات اونجا بهتره يا ايران؟
    Wisdom is better than Knowledge and knowledge is better than Information

پیش فرض پاسخ : لپ تاپ رو از ايران بخريم يا وقتي رفتيم اونور از اونجا بخريم؟

ایران گرونتره
    خدمات اروپا بهتریه
    من خودم لپتابم رو اینجا فروختم تا برم اونجا بخرم! دیگه خود دانید
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

مرسي از پاسخ . سوني وايو گارانتي بين المللي داره (ميگن!) يه عده هم ميگن اونجا گرونتره. پس شما از اروپا ارزون تر خريديد . راستي اونجا هم مثل ايران مغازه به مغازه قيمت ها تغيير مي كنه يا نيازي نيس آدم بره هي اينور اونور بگرده و قيمت ها ثابت هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق- مخابرات UBC

سلام

منم همین سوال رو دارم، چون عازم ونکوور هستم
    به نظر شما دوستان
    1-یک لپ تاپ ارزون اینجا بخرم، هر چی دارم بریزم توش
    بعدش، کانادا رفتم یک لپ تاپ خوب بگیرم

2- یا ایران یک لپ تاپ خوب بخرم؟ آیا با گارنتی بین المللی خوب اینجا میشه لپ تاپ خوب خرید

اگر بخواهم هارد بیرونی (اکسترنال) با خودم کانادا ببرم، تو راه می گردنش؟ یا نه؟

ممنون

Junior Member

این موضوع قبلا بوده:
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22388
    اروپا و امریکا هم از این لحاظ فرقی چندانی ندارند

تا اونجا كه من توي سايت ها گشتم اروپا گرونتره. علت اين گروني رو اصلا متوجه نميشم! من حالا مغازه ها رو نمي بينم ولي پنج شش تا وب سايت سرچ كردم و به اين نتيجه رسيدم.

حتي توي فلش مموري من data traveller مارك كينگستون دارم كه با همون ويژگي ها قيمتش 5 برابر ايران هست !!!

ببینید شما اگر ایران بخرید یک سری مزیتهایی داره براتون از جمله اینکه میتونید راحت ست آپش کنید جوری که برای کارتون مناسب باشه (زبان، برنامه ها و داکومنتهای مورد نیازتون، کیبورد ...) ولی مصلما از نظر گارانت/قیمت/کیفیت برنده نخواهید بود
    لپتابها در ایران ممکنه ریفربیش باشند بدون اینکه نوشته شده باشه روشون که گاهی این مساله خیلی مهم نیست ولی گاهی رسما میرود توی پاچه آدمیزاد!
    برخی مدلها و برندها در ایران ارزانتر تمام میشه که ممکنه بخاطر گارانتی، کیفیت محصول و یا پیچانده شدن قطعات جانبی (مثل پرینتر و ...) باشه یا نباشه! ولی کمتر احتمال بدید بخاطر با لنصاف بودن ایرونیها باشه!! (البته بر منکرش لهنت!)
    خارج از کشور، برخی برندها رو میتونید خودتون از طریق سایت کمپانی کاستمایز کرده و سفارش بدید که بسته به نوع کاربری گاهی مزیت بزرگی بحساب میاد
    برخی مواقع سال کپنهای تخفیف و شرایط فروش فوق العاده پیش میاد که اگر عجله نداشته باشید(جهت انتظار) یا اینکه خوش شانس باشید(موقع خرید شما ارائه بشه)، خارج از ایران میتونید ازشون استفاده کنید که اصولا خیلی بهتر از ایران میشه قیمتش
    برخی برندها آپشنهای خاصی رو جهت جلب مشتری ارائه میدن که فقط خارج از ایران قابل استفادست (مثل حک جمله دلخواهتون روی آیپاد که خیلی کاربردی نداره ولی میتونه برای بعضیها جالب باشه! و بعضیهاش هم کاربرد داره واقعا)
    اگر میخواهید خارج از ایران از لپتابتون استفاده کنید گارانتی بین المللی فقط کار میکنه (که خوب بهتره همون خارج از کشور تهیه بشه احتمالا!)
    و نهایتا اینکه برخی مدلها اصولا در ایران نیست خوب
    بغیر از اینها توصیه شخصی من این هست که اگر زیاد سفر خارج از کشور میرید حتما به وزن و اندازه دستگاه توجه ویژه نشون بدید! تا مثل من مجبور به دوباره کاری نشید! هرچه کوچکتر (و احتمالا سبکتر) بیتر!

پیشنهاد بنده:
    با این همه، من پیشنهاد میکنم اول مدل مورد نظرتون رو از طریق اینترنت بسته به نیازها و ترجیهاتتون انتخاب کنید، بعد ببینید ارزانترین قیمت محصول مورد نظر بهمراه امکانات و خدمات پس از فروش در ایران و خارج از کشور ب چه صورت هست، اگر در ایران ارزانتر بود یا خیلی تفاوت نداشت (با در نظر گرفتن کیفیت گارانتی و قطعات و امکانات اضافی) حتما از ایران تهیه بفرمایید، در غیر اینصورت جهت انتقال اطلاعات و داکومنتهای مورد نظرتون از هاردهای اکسترنال (نوع کوچک بدون آداپتر و ترجیحا با ظرفیت بالا) استفاده و برای خرید، خارج از کشور اقدام کنید. (کسی بجستجو در هارد شما علاقه ای ندارد ولی محکم کاری هم ضرر نداره، مثلا اینکه هارد رو با جعبش نبرید! بزارید توی چمدون، و تمام برنامه های چند هزار دلاری رو در روت درایو ذخیره نکنید، حتی میتونید بصورت فشرده و با پسورد ذخیره کنید، هرچند که احتمالا هیچ مشکلی نخواهید داشت در این مورد)
    ضمنا بیشتر به کارایی محصول و نیازهای خودتون فکر کنید تا مد بودن یک محصول خاص که موجب پشیمانی است،

پس نوشت:
    آها، موقع احتساب قیمت در صورت نیاز به نرخ برابری ارز و ریال و هزینه های مربوطه هم توجه داشته باشید.
    ویرایش توسط mim_Armand : May 1st, 2011 در ساعت 11:43 PM دلیل: +info
    Corneille

نقل قول نوشته اصلی توسط wise نمایش پست ها
    تا اونجا كه من توي سايت ها گشتم اروپا گرونتره. علت اين گروني رو اصلا متوجه نميشم! من حالا مغازه ها رو نمي بينم ولي پنج شش تا وب سايت سرچ كردم و به اين نتيجه رسيدم.

حتي توي فلش مموري من data traveller مارك كينگستون دارم كه با همون ويژگي ها قيمتش 5 برابر ايران هست !!!
    بسته به برند و مدل داره، گاهی هم برعکسه و یا کاملا یکی هستن.
    Corneille

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

برای دوستانی که ممکنه به اینجا سر بزنند:

لپ تاپ و کامپیوتر معمولا خیلی فرق خاصی ایران و خارج از ایران ندارند. گاهی که داخل ایران ارزونتر درمیاد بخاطر اینه که برخی از این لپ تاپ ها رو به علت مشکلی به سازنده مرجوع میکنند و سازنده بعد از اصلاح دوباره با قیمت پایینتر حتی گاهی تا نصف میفروشه . اونوقت یه عده میخرنش و بدون اینکه در این مورد چیزی به روی خودشون بیارن توی ایران با قیمت بالاتر - ولی پایین تر از قیمت بدون ایرادش- میفروشن ....
    اما در مورد قطعات جانبی چون ایران برای وارد کردن هیچ جنسی گمرک آنچنانی نمیده معمولا این قطعات داخل ایران خیلی خیلی ارزونتر از جاهای دیگه ست ..... گاهی قیمت تا یک دهم هم میره. بنابراین شاید بهتر باشه اصل کامپیوتر رو اونور بخرید ولی تا میتونید قطعات جانبی رو از ایران تهیه کنید.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)