صفحه 6 از 18 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 178

موضوع: لطفاً سوالات خود را در مورد بردن لپ تاپ در اين موضوع مطرح كنيد

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لطفاً سوالات خود را در مورد بردن لپ تاپ در اين موضوع مطرح كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط m816574
    سلام دوستان
    من واسه رفتن لپ تاپ DELL گرفتم، با توجه به اینکه می خوام تو فنلاند ازش استفاده کنم و به اینترنت وصل بشم، اگر تو ایران برم اینترنت و ویندوزمو up date کنم بعدا تو فنلاند موقع up date ویندوز مشکلی پیش می یاد؟
    ممنون
    چون ویندوز لپ تاپها اصل هست هیچ مشکلی در این زمینه نیست چه تو ایران چه خارج ایران
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    یک مطلبی که خیلی مرتبط نیست به عنوان این موضوع، اما خوبه که بدونید اینه که ممکنه استاد راهنمای شما برای شما لپ‌تاپ بخره. این موضوع در خیلی از دانشگاه‌ها مرسومه که به شما (به خصوص اگر دانشجوی کامپیوتر یا برق باشید) یک کامپیوتر شخصی داده می‌شه که در بسیاری از موارد ممکنه لپ تاپ باشه. بنابراین در خرید لپ‌تاپ عجله نکنید و اول مطمئن بشید که لپ‌تاپ از طرف دانشگاه نمی‌گیرید، بعد اقدام به خرید بکنید.
    آره اين چيزي كه بابك مي‌گه منم شنيدم.
    خود دوست من داره مي‌ره SFU، استادش بهش گفته كه بياي اينجا بهت يه لپ‌تاپ مي‌دم.(كامپيوتري هستش)

گاهی هم اگه لپ تاپ نباشه یه کامپیوتر معمولی میدن.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

دوستانی که آمریکا میرن حتماً از همونجا خرید کنند چون یک لپ تاپ 1500 دلاری در ایران 1 میلیون 700 الی 800 فروخه می شه. بالعکس دوستانی که هر جای دیگه غیر از آمریکا میرن می تونن از همیجا خرید کنند یا اونجا که رسیدند بصورت قسطی خرید کنند. قیمت لپ تاپ در اروپا برای مثال یکم (شاید 100 هزار تومان) کمتر از ایران هست. دلیلش هم اینه که در اروپا مالیات به قیمت لپ تاپ اضافه میشه. پس با دیدن قیمت 1500 دلاری یک لپ تاپ تو سایتهای آمریکایی گول نخورید چرا که بین 10 تا 20 درصد مالیات جاهای دیگه دنیا به اون قیمت اضافه می شه!

تمامی لپ تاپها با گارانتی یکساله فروخته می شوند (این یک استاندارد پذیرفته شده است). در این بین برخی این گارانتی یکساله رو بصورت بین المللی ارایه می کنند. تقریباً میشه گفت لپ تاپی با گارانتی بین المللی بیش از یکسال در ایران فروخته نمی شه. چون گارانتی سه ساله برای مثال می تونه بین 150 تا 400 دلار قیمت داشته باشه و طبیعی است که خریدار ایرانی تمایلی به پرداخت اون نداره. شرکت هایی مانند ایران رهجو (سونی) یا زیگورات (دل) که در حال حاضر گارانتی سه ساله ارایه می کنند در واقع هیچکدوم بین المللی نیست و یک چیز من در آوردیه ایرانیه. پس اگه از ایران خرید می کنید پول اضافه واسه گارانتی دو یا سه ساله ندید. اضافه کردن گارانتی پس از خرید لپ تاپ معمولاً امکان پذیره. خیلی از کمپانی ها اجازه می دهند قبل از تموم شدن گارانتی یکساله با خرید یک بسته گارانتی جدید گارانتی رو به مدت 1-3 سال تمدید کنید. قویاً توصیه میشه حتماً این کار رو بکنید و هیچوقت لپ تاپ با گارانتی کمتر از سه سال خریداری نکنید.

برای استفاده دانشجویی توصیه میشه لپ تاپ 13 یا حداکثر 14 اینچ تهیه کنید. چون وزن و حجم لپ تاپهای 15 اینچ به همراه کیف و وسایل همراه بقدری زیاد می شه که برای دانشجویی که باید کلی کتاب و وسایل دیگه رو هم با خودش حمل کنه سخت می شه (بخصوص اگه خانم باشه). یک لپ تاپ 13 اینچ رو می شه با قرار دادن توی یک پد (Pad) معمولی و بعد قرار دادن پد توی کیف یا کوله پشتی معمولی به راحتی حمل کرد ولی یک لپ تاپ 15 اینچی حتماً احتیاج به کوله پشتی لپ تاپ داره که حجم و وزن زیادی داره. البته توجه داشته باشید لپ تاپهای 13 اینچ گرون تر از لپ تاپهای 15 اینچ هستند!
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط فرید (of)
    و همچنین:‌به نظرتون آدم چه اینور چه اونور Tablet PC بخره بهتر نیست؟‌ از نظر بالا بردن بهره‌وری، خوش‌دستی، یادداشت برداری راحتتر....

مخصوصا واسه بچه های کامپیوتر که روزی ۱۵ ساعت پای کامپیوترن
    Tablet ها بدلیل مختلف با عدم استقبال مشتریان مواجه شدند و امروز کمتر تولید کنند لپ تاپی هست که Tablet هم تولید بکنه. برای جزوه نویسی کلاسیک امروز راه حلهای ارزونتری وجود داره و بچه های اونور که مشکل تایپ کردن ندارند به جای نوشتن سر کلاس عمدتاً تایپ می کنند.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

babak:
    یک مطلبی که خیلی مرتبط نیست به عنوان این موضوع، اما خوبه که بدونید اینه که ممکنه استاد راهنمای شما برای شما لپ‌تاپ بخره. این موضوع در خیلی از دانشگاه‌ها مرسومه که به شما (به خصوص اگر دانشجوی کامپیوتر یا برق باشید) یک کامپیوتر شخصی داده می‌شه که در بسیاری از موارد ممکنه لپ تاپ باشه. بنابراین در خرید لپ‌تاپ عجله نکنید و اول مطمئن بشید که لپ‌تاپ از طرف دانشگاه نمی‌گیرید، بعد اقدام به خرید بکنید.

سوال:

الان میشود به استاد میل زد و پرسید که آیا به ما در آنجا کامپیوتر میدهند یا نه؟! بد نیست
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

یک سوال:

رشته من مهندسی ولی مثل برق یا کاپیوتر خیلی نیاز ندارم با آن کار کنم. حداقل اینجا که اینطوری بود.حالا با این اوصاف حتما باید کامپیوتری بگیرم که هممیشه همراهم باشد.تازه update کردن سیستم آنها هم شیندم داستانیه. مثل اینکه صاحب اول و آخرش خودتی! تازه فکر کنم کمی هم گرانتر است.

قبلاPC داشتم وخیلی راضیم. چون 5-6 سال کارم را راه انداخت الان هم خیلی راحت میگذارمش اینجا و میروم. چون فکر میکنم به اندازه کافی برایم نفع رسانده و راحت.

لطفا کسانی که تجربه تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور تجربه ددارند راهنمایی کنند. آیا PC هم کار راه میافتد یا نه. راستی درمورد یک کامپیوترPC معمولی هم یک حدود قیمت اگر شد بفرمایید.

پیشاپیش از الطاف شما سپاسگزارم
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    سوال:

الان میشود به استاد میل زد و پرسید که آیا به ما در آنجا کامپیوتر میدهند یا نه؟! بد نیست
    من دیدم که دانشجوها این کا رو می کنن. به نظر من از استادتون بپرسید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

راستی، در رابطه با لپ تابها، من چون تا حالا تجربه خرید لپتاپ از ایران و امریکا داشته ام میتونم بگم که لپتاپهای امریکا (به خصوص Dell و Sony) از کیفیت بهتری برخوردارند.
    شاید همه آنها را چین تولید کنه ولی از آنجا که Dell با توجه به سفارش Assemble میشه کیفیتها مختلفه. برای مثال من تا بحال دستگاه Dell که دارای DVD رام و رایتر خوب باشه توی ایران ندیده ام (فکر کنم چون مغازه داران میخواهند با کمترین قیمت ممکن لپ تاپ رو مهیا کنند) ولی دستگاههای امریکایی عموما ً از این نظر خیلی سرند و کیفیت صدای خیلی بهتری هم دارند.
    من یک Sony هم از امریکا گرفته ام که از کیفیتش تا حالا (7 ماه) راضی بوده ام.

Junior Member

دوستان پیشنهاد می کنید sony بخریم یا apple؟ البته اینجا apple خیلی گرون است (حداقل 500 هزار تومان بیشتر از سونی)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)