صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 131

موضوع: كار در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : كار در سوئد

با سلام،
    اینجا گروه خیلی خوبی می تونه باشه. خیلی حیفه که فعال نیست.
    من به اندازه دانش و تجربه ام در خدمت دوستان خواهم بود.
    .
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    میشه یکی از دوستان با تجربه که اقامت دانشجویی یا انواع دیگه اقامت داره درباره مراحل کاری یک دانشجو که میخواد حین تحصیل کار هم بکنه و برای دوره یکساله زبان سوئدی پذیرش و ویزا گرفته رو توضیح بده؟ آیا پرشون نامبر میدن بهش و چقدر طول می کشه؟ البته در سایت دولتی خودشون خوندم که باید یک ترم یا سی واحد بگذرونن درخواست بدن. حالا این درخواست دقیقا کی باید داده بشه تا به محض گذران یک ترم بتونه بره سر کار؟
    اگر دوره تحصیلی و اجازه اقامتتون بیش از شش ماه باشه، اجازه کار خواهید داشت. و اگر بیش از یک سال باشه، پرشون نومر دریافت خواهید کرد.

Junior Member

سلام ،من در حال حاضر معماری میخونم توی ایتالیا و تا جولای تموم هستش،بنظرتون بهترین راهی که میتونم بیام سوئد چی هست؟ارشد مجدد یا پیدا کردن کار ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال دارم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    کسی میدونه برای ویزای کاری یا همون جاب آفر، نامه ی سابقه کاری که ارایه میدیم به اداره مهاجرت، آیا صحت و سقمش توسط سفارت با شرکتی که ازش نامه سابقه کار گرفتیم چک میشه؟
    یا همون سابقه بیمه تامین اجتماعی مون رو بدیم مشخص میشه که ما تو اون شرکت کار می کردیم و دیگه زنگ نمی زنند؟
    خیلی نیاز دارم که جوابش رو بدونم، لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان من دندانپزشک هستم می خواستم ببینم کسی اطلاعاتی راجع به ویزای کار دو ساله ایی که میدن به رشته های دندانپزشکی داره و میتونین راهنماییم کنین چطور میتونم اقدام کنم؟

Junior Member

با سلام
    درمورد اومدن به سوید برای کار و زندگی، سوال داشتم
    من ۴۱ سالمه متاهل هستم و الان در یک شرکت مشغول کارم.
    مهمترین فاکتور فاکتور کاری هستش
    آیا بعنوان مثال با کارهای غیر تخصصی در اونجا میشه زندگی رو گذروند؟
    سوال مهمتر با توجه به عدم ارتباط شرکتهای کاریابی خارجی با ایران، بصرفه ترین حالت برای اومدن به کشور خارجی از جمله سوئد چی هستش؟
    آیا تحصیل راه خوبیه؟
    با تشکر

Junior Member

سلام
    من رشته دندانپزشکی روبطور خاص نمیدونم ولی میدونم به 21 رشته کادر درمانی این فرصت رودادن که برای اقامت کاری اقدام کنن. برای این کار باید مدارکشون رو به وزارت بهداشت سوئد بفرستن (ازطریق ایمیل یا پست) بعد از تائید مدارک باید در ازمون تئوری و عملی که جداگانه برگزار میشه وبه زبان سوئدی هست .بعد از اون دوره اشنایی با قوانین درمان سوئد و همینطور کاراموزی که اینم دقیق یادم نیست با توجه به رشته ها از شش ماه تا یکساله .بعد ازقبولی این روند با اریه مدرک تسلط به زبان سویدی در حد c1 به شما مجوز کار میدن
    البته توجه داشته باشین باتوجه به برگزاری امتحانات به زبان سوئدی گرفتن مدرک زبان سوئدی در اول کار بیشتر توصیه میشه

سلام بر دوستان. پیشنهاد کار از سوئد در استکهلم دارم. میخواستم بدونم چقدر نقد باید با خودم ببرم تا حقوق اول رو دریافت کنم؟ آیا برای ایرانی ها و مباحث تحریم ها و این چیزها, باعث تاخیر در حساب باز کردن و دریافت حقوق میشه؟ تشکر از وقتتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    KI

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام بر دوستان. پیشنهاد کار از سوئد در استکهلم دارم. میخواستم بدونم چقدر نقد باید با خودم ببرم تا حقوق اول رو دریافت کنم؟ آیا برای ایرانی ها و مباحث تحریم ها و این چیزها, باعث تاخیر در حساب باز کردن و دریافت حقوق میشه؟ تشکر از وقتتون.
    با سلام،

برای حساب باز کردن نیاز به داشتن کارت پرسن نامبر هست که به محض ورود می توانید برید و به اداره مالیات در خواست صدورش را بدید. چنانچه آدرس ثابت داشته باشید و بسته به اداره صدور، حدود 30-45 روز طول میکشه کارت به دستان برسه. بعد می توانید برید حساب باز کنید. اکثر بانک ها (nordea, SEB, swedbank, handelsbanken) برای افتتاح حساب یک فرآیند مصاحبه برای ایرانی ها دارند که در صورت موفقیت ممکنه یک هفته طول بکشه تا شما حسابتان را باز کنید و کارت بانکی براتان صادر بشه. تنها بانکی که خیلی سریع و بدون مصاحبه می توانید درش حساب باز کنید ICA banken هست. حالا بعد از اینکه حسابتان را افتتاح کردید به کارفرمایتان اعلام می کنید و از روز پرداخت ماه دیگه براتان واریز می کنند. بنابراین حدود 3 ماه از مخارجتان اعم از مسکن، تغذیه، حمل و نقل و غیره را حتما به صورت نقد داشته باشید (حدود 45000 SEK) . توی ایران هم خواستید ارز بخرید حتما کرون
    سوئد بگیرید (نه یورو) که اینجا دوباره هزینه ی تبدیل ندید.

باسپاس

سلام بچه ها. برای ویزای جستجوی کار در سوئد، توی سایت نوشته بود که باید نامه ی تمکن مالی داشته باشیم و همچنین بیمه. سوال من اینه که این تمکن مالی رو باید میانگین حساب بدیم، یا مبلغ موجود در همون روزی که نامه رو میگیریم و یا گردش دو سه ماهه؟
    سوال دیگه ای ازتون داشتم اینه که این مدرک رو هم گفتن که نیاز هست:
    comprehensive health insurance that is valid for care in Sweden
    حالا سوالم در مورد این مدرک بیمه ی سلامت اینه که چجوری میشه تهیه کرد و از کجا باید تهیه کنم. خیلیییی ممنون میشم اگه بتونین کمکی در مورد این سوال ها بهم بکنین

سلام من دارم برای ویزای جاب سیکر اقدام می کنم دوستان اگه کسی نیاز به اطلاعات داره به من پیام بده
    بیمه رو باید از داخل کشور سوئد بخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)