صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 131

موضوع: كار در سوئد

Junior Member S@eed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کارگردانی انیمیشن - فرهنگ و هنر

پیش فرض پاسخ : كار در سوئد

باز هم ممنونم.. انگار تنها عضو فعال در مورد سوئد، شمایید!

--------------------------------------->

در جایی مطلبی خوندم که دولت سوئد برای کار آفرینان ارزش بسیاری قائل هست و تصحیلات ویژه ای در اختیار چنین افرادی قرار میده.
    ( آقا پژمان (http://cyberpejman.com) نمونه بارز این کار آفرینان هست )
    میخواستم بپرسم:
    - امور اداری داخل سوئد به چه صورتی هست؟
    و خدایی نکرده مثل اینجا سنگ جلوی پای کسی که نمیدازن؟!
    - مدارکی که برای ایجاد یک شرکت مثلاً Animation سازی لازمه، (حدوداً!) چه چیزایی هست؟
    - اونجا هم مثل اینجا به تحصیلات اهمیت داده میشه یا کار تجربی و رزومه ؟؟
    - ممکنه قبل از عزیمت به سوئد، برای ایجاد شرکت، اقدام کرد؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط S@eed
    باز هم ممنونم.. انگار تنها عضو فعال در مورد سوئد، شمایید!

--------------------------------------->

در جایی مطلبی خوندم که دولت سوئد برای کار آفرینان ارزش بسیاری قائل هست و تصحیلات ویژه ای در اختیار چنین افرادی قرار میده.
    ( آقا پژمان (http://cyberpejman.com) نمونه بارز این کار آفرینان هست )
    میخواستم بپرسم:
    - امور اداری داخل سوئد به چه صورتی هست؟
    و خدایی نکرده مثل اینجا سنگ جلوی پای کسی که نمیدازن؟!
    - مدارکی که برای ایجاد یک شرکت مثلاً Animation سازی لازمه، (حدوداً!) چه چیزایی هست؟
    - اونجا هم مثل اینجا به تحصیلات اهمیت داده میشه یا کار تجربی و رزومه ؟؟
    - ممکنه قبل از عزیمت به سوئد، برای ایجاد شرکت، اقدام کرد؟؟
    سلام

شما اگر خودتان کار آفرینی کنید دیگر چه نیازی به رزومه و کار تجربی است؟

امور اداری در سوئد خیلی ساده و بر این اساس که همه راست می گویند پیش می رود. مشکل اصلی در سوئد این است که اگر سر شما کلاه برود کسی به سرعت حق شما را نخواهد داد. دستگاه قضایی و پلیس شدیدا بی میل به دستگیری مجرمین هستند مگر آنکه جرم مربوط به مسائل تبعیض نژادی جنسی ...باشد.

شما باید مقیم سوئد باشید تا شرکت تاسیس کنید. دانشجویان مقیم محسوب می شوند.

در رابطه با کار. اگر شما در جایی به طور تمام وقت کار پیدا کنید و یا کاری درست کنید که حقوق بالایی تولید می کند به شما ویزای کاری می دهند. که خوب البته ابن روش خیلی سخت تر از روش قبول شدن در یک دانشگاه است.
    Resigned Mod. <br />.

رشته و دانشگاه

سلام
    سلام!!!
    (انگار توی کشور خودمون، غریب تریم!)

شما اگر خودتان کار آفرینی کنید دیگر چه نیازی به رزومه و کار تجربی است؟
    یعنی مثلاً اگر من به اون اداره ای که در اون شرکت هارو ثبت میکنند مراجعه کنم، از من نمی پرسند که تابحال تجربه مدیریت پروژه های Animation رو داشتید، و بعد از اینکه من تایید کردم، از من مدرکی نمیخوان؟!
    و همینطور بابت اون چیزهایی که در اختیار من میگذارن (دفتر و ..) از من ضمانت نمیخوان؟

امور اداری در سوئد خیلی ساده و بر این اساس که همه راست می گویند پیش می رود. مشکل اصلی در سوئد این است که اگر سر شما کلاه برود کسی به سرعت حق شما را نخواهد داد. دستگاه قضایی و پلیس شدیدا بی میل به دستگیری مجرمین هستند مگر آنکه جرم مربوط به مسائل تبعیض نژادی جنسی ...باشد.
    شما باید مقیم سوئد باشید تا شرکت تاسیس کنید. دانشجویان مقیم محسوب می شوند.
    بسیار عالیست!
    از همین الآن بریم دنبال جذب نیروهای کار ! ;D

Junior Member ehsan r آواتار ها

پیش فرض ایا می توان از اموزش موسیقی درامد کسب کرد؟؟؟

سلام

می خواستم بدونم دوستانی که سوئد هستند اطلاع دارند که موقعیت موسیقی چطوریه؟؟

من تا حدودی خوب ویولون می زنم و آموزش هم می دم .

می خواستم بدونم می تونم روی درامد این کار حساب کنم یا نه؟
    با تشکر
    بهار بود و تو بودی و عشق بود و امید --------------بهار رفت و تو رفتی و هر چه بود گذشت

سلام

اينطور كه من از پستهاي بالا و همينطور از سايتهاي ديگه دستگيرم شد بزرگترين سد سر راه كار در سوئد زبان سوئدي هست. من از دوستاني كه تو سوئد هستند الان. مي خواستم خواهش كنم توضيح بدند كه آيا اگه زبان سوئدي را دندمون نرم رفتيم ياد گرفتيم مشكل حله؟ يعني پيدا كردن كار تضمينيه ؟ يا اين تازه اول خوانه . و بايد شش خوان ديگه رو هم رد كنيم تا بتونيم كار گير بياريم. در ضمن يادم نرفته 6 تا 8 ماه دوره كافيه براي ياد گرفتن زبان؟ يا بايد بيشتر زمان بگذاريم

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985
    سلام

اينطور كه من از پستهاي بالا و همينطور از سايتهاي ديگه دستگيرم شد بزرگترين سد سر راه كار در سوئد زبان سوئدي هست. من از دوستاني كه تو سوئد هستند الان. مي خواستم خواهش كنم توضيح بدند كه آيا اگه زبان سوئدي را دندمون نرم رفتيم ياد گرفتيم مشكل حله؟ يعني پيدا كردن كار تضمينيه ؟ يا اين تازه اول خوانه . و بايد شش خوان ديگه رو هم رد كنيم تا بتونيم كار گير بياريم. در ضمن يادم نرفته 6 تا 8 ماه دوره كافيه براي ياد گرفتن زبان؟ يا بايد بيشتر زمان بگذاريم

ممنون
    دوست عزیز شما وضعیت بحران اقتصادی اصلا در نظر نگرفتی! در اوضاعی که کارخانه های بزرگی مثل ولو تعدیل نیرو میکنن، فکر میکنید به این راحتی کار پیدا میشه؟! در ضمن گذشته از بحران اقتصادی جهانی، شما اولویت شهروندان سوئدی و اروپایی رو هم باید در نظر بگیرید و بعد از اون تخصص و ...

در کل هیچ تضمینی برای پیدا کردن کار وجود نخواهد داشت! حتی با دونستن کامل زبان سوئدی. (مگر اینکه کارفرمایی در سوئد به شما پیشنهاد کاری بده)
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Junior Member

سلام

ممنون
    Despite of the fact that I completely agree with Spiro (above), I wanted to add an obvious sentence: nothing is impossible. I have a Pakistani friend who delivers newspaper and with that income he can live here. Of course life is very hard if you don't have money and DON'T COUNT ON FINDING A JOB here at all. But the situation is easier for IT jobs as far as I know specially in Stockholm. Bigger cities are usually better for finding a job, but on the other hand, there are more rivals so you should have really outstanding abilities. As Spiro said, it's almost impossible these days.

But anyway, that was my personal experience. What made me to write a reply is to introduce a free online swedish course that you may find useful. At least to give you an idea of what swedish looks like. I love this language, but I'm very slow learning it and I easily forget the words (well, basically it's the problem of my own mind!) But it's not that hard. Very similar to English, but with "barareyi" dialect!

Site: http://www.fsi-language-courses.com/Swedish.aspx
    PDF and MP3s for self learning!
    Good luck!

ممنون از جناب اسپيرو و حنيف عزيز
    پس با اين حساب نتيجه اخلاقي كه از اين دو بحث مي گيريم اينه كه بعد از اتمام تحصيل بايد به دنبال كار تو يك كشور ديگه باشم

Junior Member

ممنون از جناب اسپيرو و حنيف عزيز
    پس با اين حساب نتيجه اخلاقي كه از اين دو بحث مي گيريم اينه كه بعد از اتمام تحصيل بايد به دنبال كار تو يك كشور ديگه باشم
    No no! it's not the moral of the story! Sweden is a good country and if you know the language, it shouldn't be harder than other countries to find a job. On the other hand, I think finding a job in an English speaking country is harder because many immigrants go there and wanna work. Don't you think so?
    For example in Canada or Australia, there's a huge wave of skilled workers and immigrants. Moreover, when you study in Sweden chances are you can find a job easier with your SWEDISH education. At least this is what I think now!

رشته و دانشگاه

یک اصل تجربی به من ثابت شده که شرکتهای کوچک و متوسط فقط دنبال کسانی هستند که زبان سوئدی بلد هستند بنابراین خدای تخصص هم باشید، بهتون کار نمی دن. در مورد شرکتهای بزرگ دو حالت داره. یا کار مربوطه با مشتری سوئدی در تماسه یا در یک مححیط بین المللی کار می کنید. مثلا فرض کنید یک مشاور آی تی حتما باید سوئدی بدونه چون حتما پیش میاد که مشتریش سوئدی باشه و اون هم بخواد به زبان مادریش حرف بزنه تا انگلیسیه که چیزی کاملا طبیعی هست. اما مثلا یک برنامه نویس کامپیوتر، شانس بیشتری داره که بدون دانستن زبان سوئدی کار گیر بیاره اما باز هم برای چندمین بار تکرار می کنم اگر می خواید توی سوئد بمونید باید این زبون رو یاد بگیرید. چون غیر از کار، روزنامه ها و تلویزیون و قبض ها و همه چیز به زبان خودشون هست.
    منبع : http://www.cyberpejman.com

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)