صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 131

موضوع: كار در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : كار در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    به نظر من در برنامه ریزیتون فرض رو بر این بگیرید که مجبورید پس از اتمام تحصیل سوئد رو ترک کنید(مگه اینکه واسه دکتری بمونید)...چون علاوه بر زبان این رو هم در نظر بگیرید که یافتن کار تخصصی ممکنه تو این دوره زمونه بحران اقتصادی خیلی مشکل باشه و اتباع سوئدی رو به ماها ترجیح بدن.منظورم اینه که یافتن کار رو روش زیاد حساب باز نکنید.اینو با توجه به شنیده هام از دوستانی که الان اونجا هستن می گم.
    امبدوارم که اشتباه باشه.
    ولی‌ اینطور که من از دوستان،و فامیل اونجا پرسیدم درصد بسیار کمی‌ از افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند اونجا بیکار هستن،،،،مخصوصاً رشته های فنی،،،کلا که اینا شنیده‌های من،،نظر دوستان بر چه مبناییه؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mo1832 نمایش پست ها
    ولی‌ اینطور که من از دوستان،و فامیل اونجا پرسیدم درصد بسیار کمی‌ از افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند اونجا بیکار هستن،،،،مخصوصاً رشته های فنی،،،کلا که اینا شنیده‌های من،،نظر دوستان بر چه مبناییه؟
    در کل شانس پیدا کردن کار بدون دانستن زبان سوئدی بسیار کم است.
    اما در کل این شانس صفر نیست؛ مثلا امروز دانشگاه ما یک نمایشگاه برقرار کرده بود که شرکت های مختلف بودند و من با یکی از شرکت ها که صحبت می کردم حدود 20 نفر از کسانی که امسال فارغ التحصیل شوند را می خواست استخدام کند ؛ ولی در مجموغ 3 شرکت از 20-30 شرکت شرکت کننده افرادی را که زبان سوئدی نمی دانستند را حاضر بودند استخدام کنند؛ که این مساله کار را برای دانشجویان خارجی بسیار دشوار می کند چون تعداد دانشجویان خارجی که زبان سوئدی نمی دانند زیاد است.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

من زبان انگليسيم خيلي خوبه. تو سايت كاريابي خودشون ديدم كه معلم انگليسي مي خوان. يعني امكانش نيست بتونم توي سوئد تدريس زبان كنم؟ به علاوه همسايه من با نداشتن سواد زبان انگليسي و سوئدي اونجا معلم مهدي كودك شده، يعني من از اون هم كمترم با ليسانس ادبيات و زبان در حد نيتيو؟

همسر من بعنوان Co-Applicant برای ویزا اقدام کرده ولی امروز متوجه شدیم که Co-Applicantها تو سوئد اجازه کار ندارند. کسی اطلاعی داره یک Co-Applicant چطور میتونه تو سوئد اجازه کار داشته باشه؟!

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط mana.salari نمایش پست ها
    همسر من بعنوان Co-Applicant برای ویزا اقدام کرده ولی امروز متوجه شدیم که Co-Applicantها تو سوئد اجازه کار ندارند. کسی اطلاعی داره یک Co-Applicant چطور میتونه تو سوئد اجازه کار داشته باشه؟!
    در صورتی که همسرتون بتونه آفر کار بگیره ویزاشو می تونه تبدیل کنه.و یا اینکه شما بعد از پایان یک ترم از درستون اگه آفر کار داشته باشید شما ویزاتون تبدیل به ویزای کار میشه و در صورتی که شما قرارداد کاریتتون بالای 6 ماه باشه به همسرتون هم اجازه کار خواهند داد.کلا روش نباید حساب باز کرد برای سال اول.حداقلش نیاز به آشنایی کامل با زبان سوئدی دارید برای یافتن کار.
    I am not in this site anymore.Alireza

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

با سلام

به نظر من کار پیدا کردن توی هر کشوری به غیر از زبان که یه چیز مشخصیه و اولین شرط پیدا کردن کار هست..... بعد از اون کاملاً بستگی به خود فرد داره .... یعنی اگه کار کن باشی .. کار برات هست

من اینو زمانی بهش ایمان آوردم که دیدم طرف بوده توی Umea همون ترم اول سریع کار پیدا کرد .. و یکی دیگه بعد از 2 سال توی قلب استکهلم نتونست پیدا کنه!!! و می گفت باهام خوب برخورد نکردن !!!
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

سلام دوستان

1-من نمی دونم کل تاپیک رو خوندم ولی متوجه نشدم چرا فقط بحث از کارفرماست! پس کار آزاد چی؟ تو سوئد نمیشه کار آزاد راه انداخت و باهاش اقامت گرفت؟ حتما باید آفر داشت؟ خب مثلا عموی من صادر کننده فرشه. من نمیتونم یه دفتر یا مغازه اونجا بگیرم فرش بفروشم بعد با همین برای اقامت اقدام کنم؟ منظورم اینه که برای اقامت باید کار مرتبط داشت(مثل استرالیا) یا سرمایه گذاری و ... هم میشه کرد؟

2-یا مثلا شغل های دیگه که فرد خودش راه می اندازتشون بدون اینکه از جایی آفر داشته باشه . مثلا یه دفتر کامپیوتری می زنه یا قصابی راه می اندازه یا رستوران یا آرایشگری هر چیز دیگه ای . شرایط این گونه کارها چطوره؟ اینها هم امکان پذیر نیست و سخته؟ امکان گرفتن اقامت باهاشون وجود داره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinian نمایش پست ها
    سلام دوستان

1-من نمی دونم کل تاپیک رو خوندم ولی متوجه نشدم چرا فقط بحث از کارفرماست! پس کار آزاد چی؟ تو سوئد نمیشه کار آزاد راه انداخت و باهاش اقامت گرفت؟ حتما باید آفر داشت؟ خب مثلا عموی من صادر کننده فرشه. من نمیتونم یه دفتر یا مغازه اونجا بگیرم فرش بفروشم بعد با همین برای اقامت اقدام کنم؟ منظورم اینه که برای اقامت باید کار مرتبط داشت(مثل استرالیا) یا سرمایه گذاری و ... هم میشه کرد؟

2-یا مثلا شغل های دیگه که فرد خودش راه می اندازتشون بدون اینکه از جایی آفر داشته باشه . مثلا یه دفتر کامپیوتری می زنه یا قصابی راه می اندازه یا رستوران یا آرایشگری هر چیز دیگه ای . شرایط این گونه کارها چطوره؟ اینها هم امکان پذیر نیست و سخته؟ امکان گرفتن اقامت باهاشون وجود داره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    چرا میشه.اما باید اون کسب و کاری که راه می اندازید سود دهی داشته باشه که مبلغش مشخص هست.و این سود دهی باید اون مینیموم رو برآورده کنه.الان یکم درگیرم به زودی بهتون توضیح کامل میدم.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

دوستان یه سوال :

من مدرک مهندسی صنایع دارم و در ایران هم سه سال سابقه رسمی کار دارم ( در واحد بازرگانی خارجی و واحد برنامه ریزی و کنترل پروژه دو شرکت مختلف ) ، چند دوره هم در چین در یکی از بزرگ ترین کمپانیهای باتری سازی چینی دیدم .
    حالا با این شرایط فکر میکنید اگه بخام برای ادامه تحصیل اقدام کنم میتونم کار مناسب گیر بیارم . ؟
    ( راستی من کلی هم فامیل تو استکهلم دارم و از نظر رابط مشکل خاصی ندارم )

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mnb_eng نمایش پست ها
    دوستان یه سوال :

من مدرک مهندسی صنایع دارم و در ایران هم سه سال سابقه رسمی کار دارم ( در واحد بازرگانی خارجی و واحد برنامه ریزی و کنترل پروژه دو شرکت مختلف ) ، چند دوره هم در چین در یکی از بزرگ ترین کمپانیهای باتری سازی چینی دیدم .
    حالا با این شرایط فکر میکنید اگه بخام برای ادامه تحصیل اقدام کنم میتونم کار مناسب گیر بیارم . ؟
    ( راستی من کلی هم فامیل تو استکهلم دارم و از نظر رابط مشکل خاصی ندارم )
    اگه شما زمان بزارید و این تاپیک رو بخونید می بینید که در سوئد کار کردن اصلا ربطی به سابقه کار نداره. مهم چیز هایی مثل زبان و ... هستش.
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)