صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 131

موضوع: كار در سوئد

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

پیش فرض پاسخ : كار در سوئد

دوست عزیز سلام
    (اینها همه نظر شخصی من هستند، می تونین نظر بقیه رو هم داشته باشید) پیشنهاد می کنم این کار رو نکنین. زبان سوئدی بی اندازه واجبه واسه کار و هر چقدر هم انگلیسی رو وارد باشید به نظر من و با چیزایی که من تجربه کردم فایده نداره. اوضاع کاری در سوئد خیلی رقابتی هست و زبان سوئدی سخت و برای کار لازم. ضمناً داشتن پول 6 ما زندگی در اینجا با توجه به اوضاع زیاد منطقی نیست. شما بعد 6 ماه تا حدی سوئدی یاد می گیرید اما من فکر نمی کنم انقدر پرفکت باشه که براتون کار مناسب هم پیدا بشه. سوئدی زبان سختیه. شاید بعد از یکسال سوئدی یاد گرفتن بشه گفت خوبه و می شه باهاهش کارای زیادی کرد اما به نظر من رو 6 ماه اول حساب باز نکنین. تا بیاین جا بیفتین شده 6 ماه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehsanta نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من این امکان رو دارم که ویزای کار 2 ساله(قابل تمدید) از سوئد بگیرم اما شرکتی که دعوتنامه کاری رو برام ارسال میکنه هیچ تضمینی نمیده که وقتی آمدم سوئد برام کاری فراهم کنه!در حقیقت خودم باید کار پیدا کنم.
    من زبان انگلیسی رو بلدم و در ایران و دبی تجارت کردم.اما سوئدی بلد نیستم.میخواستم از دوستانی که تجربه زندگی در سوئد رو دارند بپرسم که آیا به نظرشون این نحوه آمدن به سوئد عاقلانه است؟من میتونم هزینه 6 ماه زندگیم رو تامین کنم و از لحاظ روحیه کاری هم هر نوع کاری رو حاظر به انجامش هستم.آیا میشه به این شکل و بعد از یه مدت سختی کشیدن اونجا زابن یاد گرفت و جا افتاد یا کلا اشتباهه؟
    مرسی از پاسختون
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

Junior Member

سلام. یک سوال داشتم.
    مدارک من به عنوان همراه کارگر 5 شنبه 23 فوریه رجیستر شده. میخواستم ببینم چقدر طول میکشه تا تصمیم بگیرن و کارت اقامتمو ارسال کنند؟؟ لازم بذکر است که من الا توی ایران هستم و خانمم در استکهلم و کارت اقامتش صادر شده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mfrad نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    (اینها همه نظر شخصی من هستند، می تونین نظر بقیه رو هم داشته باشید) پیشنهاد می کنم این کار رو نکنین. زبان سوئدی بی اندازه واجبه واسه کار و هر چقدر هم انگلیسی رو وارد باشید به نظر من و با چیزایی که من تجربه کردم فایده نداره. اوضاع کاری در سوئد خیلی رقابتی هست و زبان سوئدی سخت و برای کار لازم. ضمناً داشتن پول 6 ما زندگی در اینجا با توجه به اوضاع زیاد منطقی نیست. شما بعد 6 ماه تا حدی سوئدی یاد می گیرید اما من فکر نمی کنم انقدر پرفکت باشه که براتون کار مناسب هم پیدا بشه. سوئدی زبان سختیه. شاید بعد از یکسال سوئدی یاد گرفتن بشه گفت خوبه و می شه باهاهش کارای زیادی کرد اما به نظر من رو 6 ماه اول حساب باز نکنین. تا بیاین جا بیفتین شده 6 ماه.

موفق باشید
    ممنون از پاسختون.پس راه حل این مشکل زبان به نظرتون چیه؟گذروندن دوره های زبان در سوئد؟چون با این وضعییت که شما شرح دادین اگر اونجا کسی PHD هم بگیره باز هم بیکار میمونه چون سوئدی بلد نیست!
    به نظر شما پیدا کردن کارهای ساده هم به همون میزان تسلط به سوئدی نیاز داره؟و آی امکان گذروندن دوره زبان با ویزای کار در سوئد امکان پذیره و حدودا هزینه اش چقدر است؟
    ممنومن

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوست عزیز سلام
    لازمه بگم که داستان PHD در سوئد متفاوته. روی این موضوع بحث نمی کنیم. بله اکثر کارهای حتی ساده به زعم شما هم نیاز به سوئدی داره (نظر و تجربه شخصی) اما امکان گذروندن ربان سوئدی وجود داره (تقریباً رایگان - اما شما اینجا به رایگان وقت نمی گذرونید، اقامت و حضور شما در سوئد رایگان نیست) و الان با این اوضاع قیمت ارز در ایران روی ماهی حداقل 1500000 تومن حساب کنین. من در مورد دانشجوهای لیسانسی که خودم دیدم میگم (می تونین از بقیه بیشتر بپرسین). با لیسانس فقط می شه بهونه حضور در سوئد رو فراهم کرد و ویزا گرفت (قبلاً رایگان بود اما الان شهریه دانشگاههای سوئد خیلی بالاست)، و بعد با این بهونه زبان سوئدی یاد گرفت و رفت دنبال کار. اون هم نه با تضمین 100%. من فکر می کنم (و دیدم اینجا) که یکسال رو برای یادگیری این زبان باید در نظر بگیرید و بعدش اگه بتونین کار پیدا کنین (نظر و تجربه شخصی). اما اینو در نظر داشته باشید، حضور شما در سوئد بدون احتساب هزینه زندگی، خیلی هزینه برداره (دوستی از ایران برای لیسانس اومد اینجا و برای دانشگاه و رشته ما یکجا 75 میلیون ریخت به حساب سفارت سوئد - بدون برگشت) هزینه های زندگی جای خود. هفته پیش من کرون خریدم 305 تومن در حالیکه روزی که میومدم (سپتامبر 2010) 145 تا 150 تومن بود. من دیده های خودم رو گفتم، دوستان دیگه نظری دارن بگن. موفق باشین

ممنون از پاسختون.پس راه حل این مشکل زبان به نظرتون چیه؟گذروندن دوره های زبان در سوئد؟چون با این وضعییت که شما شرح دادین اگر اونجا کسی PHD هم بگیره باز هم بیکار میمونه چون سوئدی بلد نیست!
    به نظر شما پیدا کردن کارهای ساده هم به همون میزان تسلط به سوئدی نیاز داره؟و آی امکان گذروندن دوره زبان با ویزای کار در سوئد امکان پذیره و حدودا هزینه اش چقدر است؟
    ممنومن
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

راستی اینم بگم، شما برای موند در اینجا نیاز به تمدید ویزا دارید که باید 30 واحد درسی پاس کنین تا تمدید بشه. پس فکر اینم باشین که باید به درساتون هم برسید و درس خوندن در سوئد با همه تصوری که از درس خوندن در ایران دارید متفاوته. باز هم میگم می تونین نظرات سایر دوستان رو داشته باشید، اینا تجربه من بودن!

Junior Member

ممنون از پاسختون
    اما من قصدم از آمذن به سوئد همانطور که در پست اول هم شرح دادم کار هست با ویزای کار که 2 سال اعتبار داره و شرائط تحصیلی ز همه نظر شامل حالم نخواهد شد.
    سوال مهم و اسایسه من اینه که آیا آمدن به سوئد با این ویزا کار عاقلانه ای هست و امکان پیدا کردن کار های حتی ساده و غیر تحصصی وبرای یک مدت موقت وجود داره؟یا اینکه کلا نشدنیه چون سوئدی نمیدونم؟
    چون اگه کار پیدا بشه مشکل هزینه ها مرتفع میشه.
    ممنمونم

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من سعی کردم شرایط رو براتون شرح بدم. زبان سوئدی رو یاد گرفتن زمان میبره و بعدش هم تازه وارد بازار رقابت کاری با خود سوئدی ها و بقیه افرادی می شید که به هر حال از شما شاید قویتر باشن. اما به نظرم رو یک سال برنامه ریزی کنین نه 6 ماه

ممنون از پاسختون
    اما من قصدم از آمذن به سوئد همانطور که در پست اول هم شرح دادم کار هست با ویزای کار که 2 سال اعتبار داره و شرائط تحصیلی ز همه نظر شامل حالم نخواهد شد.
    سوال مهم و اسایسه من اینه که آیا آمدن به سوئد با این ویزا کار عاقلانه ای هست و امکان پیدا کردن کار های حتی ساده و غیر تحصصی وبرای یک مدت موقت وجود داره؟یا اینکه کلا نشدنیه چون سوئدی نمیدونم؟
    چون اگه کار پیدا بشه مشکل هزینه ها مرتفع میشه.
    ممنمونم

Junior Member mahsam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق دیپلم حسابداری

اگر بخواهیم کار ازاد برای خودمون داشته باشیم این حداقل سوددهی چقدر هستش ؟
    و اینکه ایا با خرید ملک (مسکونی یا تجاری) هم سوئد اقامت میده یا نه ؟

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نظر شخصی:
    معنای کار در سوئد و اکثر کشورهای درست درمون جهان با کعنی کار در ایران فرق داره. شما اگر کار رسمی داشته باشید (کار سفید) مشکل مخارج نخواهید داشت. برای هزینه های روزمره تون کافیه و بسته به کارش حتی پس انداز خوبی هم خواهد بود. اما نکته اینجاس: شما بدون پرشون نومر (کد ملی سوئدی) نمی تونین کاری کنین اینجا و این کد به کسانی تعلق می گیره که بیش از یکسال ویزای سوئد رو دارن (به دانشجوهای مستر یک ساله هم تعلق نمی گیره) شما از ایران باید یه جوری بیاین سوئد که یهتون تعلق بگیره (دلیل اینکه سوئد مثل کانادا و استرالیا آماج حملات ویزای سرمایه گذاری ایرانیانی که توانایی پرداخت هزینه های ویزای سرمایه گذاری رو داشتن، قرار نگرفته همینه که در سوئد اول باید به یه طریق دیگه پرشون نومر باید داشته باشی و بعد بتونی شرکت ثبت کنی و یا ملک بخری

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsam نمایش پست ها
    اگر بخواهیم کار ازاد برای خودمون داشته باشیم این حداقل سوددهی چقدر هستش ؟
    و اینکه ایا با خرید ملک (مسکونی یا تجاری) هم سوئد اقامت میده یا نه ؟

Junior Member mahsam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق دیپلم حسابداری

نقل قول نوشته اصلی توسط mfrad نمایش پست ها
    نظر شخصی:
    معنای کار در سوئد و اکثر کشورهای درست درمون جهان با کعنی کار در ایران فرق داره. شما اگر کار رسمی داشته باشید (کار سفید) مشکل مخارج نخواهید داشت. برای هزینه های روزمره تون کافیه و بسته به کارش حتی پس انداز خوبی هم خواهد بود. اما نکته اینجاس: شما بدون پرشون نومر (کد ملی سوئدی) نمی تونین کاری کنین اینجا و این کد به کسانی تعلق می گیره که بیش از یکسال ویزای سوئد رو دارن (به دانشجوهای مستر یک ساله هم تعلق نمی گیره) شما از ایران باید یه جوری بیاین سوئد که یهتون تعلق بگیره (دلیل اینکه سوئد مثل کانادا و استرالیا آماج حملات ویزای سرمایه گذاری ایرانیانی که توانایی پرداخت هزینه های ویزای سرمایه گذاری رو داشتن، قرار نگرفته همینه که در سوئد اول باید به یه طریق دیگه پرشون نومر باید داشته باشی و بعد بتونی شرکت ثبت کنی و یا ملک بخری
    پس یعنی باید مثلا ویزای دانشجویی 1 سال به بالا مثلا داشته باشیم درسته ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)