سلام.
من ارشد و لیسانسم مهندسی صنایع هست. نکته مهمی که اینجا داره اینه که اگر نمره اسپیکینگ تافل زیر 26 باشه، اصلا اپلیکیشن رو بررسی نمیکنن. شدیدا هم رو این سختگیرن. مقالات من و کلا کارایی که الانم دارم انجام میدم توو حوزه consumer psychology هست و بنابراین کاملا مرتبطه. برقرای رابطه اولیه نداشتم، اما زمینه ریسرچم کلا خیلی فیت بود واسه پروگرام مارکتینگ اینجا. دو مرحله مصاحبه نسبتا طولانی داشتم و فکر میکنم عامل اصلی پذیرش دادن این بود که خیلی قوی در مورد working paper هام و برنامه های آینده ام صحبت کردم. توو مصاحبه ها نظر استادا کاملا مثبت بود، حتی یکی از استادا بعد از مصاحبه اول خودش بهم ایمیل زد و کلی اطلاعات در مورد چیزای مختلف از جمله شرایط بازار کار توو امریکا بعد گرفتن دکترا و زمینه های پژوهشی فعلی خودش بهم داد. یعنی تقریبا واسه خودم مسجل شده بود که پذیرش میدن.
یه نکته مهم که چند بار هم گفتم اینه که ما توو ایران در زمینه مقاله مثل چیزهای دیگه درگیر افراط و تفریطیم. واقعا واسه استادا اونور مهم نیست که کارایی که تا حالا کردی ISI بوده یا نه، یا مثلا اینکه impact factor ژورنالی که تووش مقاله داری چنده، پیزی که واسشون مهمه contribution کار و همسویی با زمینه های کاری فعلی اون استاده. متاسفانه توو ایران تا اسم مقاله میاد، اولین چیزی که از آدم میپرسن اینه که ISI هست یا نه. جالبه که خیلی از کسایی که اینو میپرسن خودشون دقیقا نمیدونن اصلا ISI خوردنیه یا پوشیدنی.