صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: معرفی و انتخاب بین دانشگاه های پذیرفته شده

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض معرفی و انتخاب بین دانشگاه های پذیرفته شده

در این تاپیک سوالات و نظرات خود رو در مورد انتخاب بین دانشگاه های پذیرفته شده مطرح کنید.
    ویرایش توسط میلاد : January 4th, 2014 در ساعت 11:01 PM
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member mehdi_eng60 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین دانشگاه های پذیرفته شده

سلام
    من از اين دانشگاههاي Florida State - South Florida - Auburn پذيرش براي پاييز 2011 بدون فاند دارم (PhD Mechanical Eng).
    كسي هست كه بتونه اطلاعاتي بهم بده: در مورد شرايط اين دانشگاهها و اينكه اگه سال اول رو بتونم با هزينه خودم برم شانسم براي گرفتن فاند چطوريه؟
    اگر كسي هست كه تو رشته من در حال تحصيله تو اين دانشگاهها ممنون مي‌شم بهم خبر بده تا بتونم اطلاعاتم رو تكميل كنم.

با تشكر
    يا حق

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

waterloo کانادا یا Northeastern امریکا؟( بدون فاند)

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maryyeh نمایش پست ها
    waterloo کانادا یا Northeastern امریکا؟( بدون فاند)
    طبق رنکینگ QS رنک waterloo ۳۹ هست و رنک norheastern برای سال ۲۰۱۰ NA اما حدود ۳۵۰ الی‌ ۴۵۰...
    من اگه بودم واترلو رو انتخاب می‌کردم اما عوامل دیگه رو هم باید در نظر بگیری. یکی‌ که به نظر من از بقیه مهمتر هست زمینهٔ research استادها هست که در کدوم دانشگاه بیشتر مورد علاقه شما هست. همچنین پتانسیل گرفتن فاند برای سال دوم رو هم در نظر بگیر. اگه waterloo پذیرش MSc گرفتی‌ یعنی‌ استاد از الان معلومه دیگه؟ پس ببین آیا استادت ممکنه برای سال دوم بهت فاند بده... اما northeastern فکر می‌کنم الان استاد نداشته باشی‌ پس انتخاب‌های بیشتری خواهی‌ داشت، کلا northeastern استاد ایرانی‌ هم نسبتا زیاد داره اما ببین آیا در زمینهٔ کاری تو استادی هست که پتانسیل فاند دادن هم داشته باشه. (کلا در کانادا تمایل به فاند دادن به دانشجو‌های مستر بیشتر از آمریکا هست)
    عامل بعدی شهر هست که مسلما زندگی‌ در boston از waterloo بهتره و این طور که من شنیدم در boston کار هم زیاد پیدا می‌شه.
    در مورد شرایط موندن بعد از تحصیل هم فکر کن که هدفت چیه... تا اونجایی که من می‌دونم در ontario هنوز این قانون هست که دانشجو‌ها در حین تحصیل می‌تونن تقاضا برای PR بدن، فکر می‌کنم دانشجو‌های مستر وقتی‌ سال اول تحصیل تموم می‌شه می‌تونن تقاضای PR بدن به شرطی که بعدأ در ontario کار کنن.
    در کّل من waterloo رو پیشنهاد می‌کنم اما خیلی‌ عوامل دیگه هم هست که خودت باید دربارشون فکر کنی‌ و تصمیم بگیری.
    معدل شما چند بوده؟ مقاله چند تا داشتی؟ پذیرش واترلو MSc هست دیگه؟
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

من از University of Toronto و University of Florida برای پاییز پذیرش دکترا با full fund دارم برای دکترای مکانیک. فکر می کنید کدوم بهتره؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezanos نمایش پست ها
    من از University of Toronto و University of Florida برای پاییز پذیرش دکترا با full fund دارم برای دکترای مکانیک. فکر می کنید کدوم بهتره؟
    خوب از لحاظ رنک قطعاً toronto بهتره.
    UofF هم دانشگاه بزرگی‌ هست و البته تا اونجایی که یادم هست تعداد faculty زیادی داشت نسبتا اما رنکش خیلی‌ جالب نیست. (qs)
    من چون خیلی‌ در مورد UofF اطلاعات ندارم نمیتونم خوب راهنماییتون کنم اما عواملی چون زمینهٔ تحقیقاتی‌، استادتون، شهر، ابو هوا، و تصمیم برای موندن بعد از تحصیلات رو باید در نظر بگیرید.
    از لحاظ دانشگاه toronto بهتره، مگه اینکه زمینهٔ تحقیقاتی‌ شما در UF خوب باشه،
    ابو هوای فلوریدا نمی‌شه گفت بهتر هست چون اونجا هم نسبتا گرم و شرجی هست. شهر Gainesville نسبتا شهر کوچکی است اما تورنتو پر جمعیت تر هست و ایرانی‌ هم اونجا زیاده.
    از لحاظ موندن بعد از تحصیل toronto راحت تره...
    در کلّ به نظر من اگه چه خودم هم آمریکا رو بیشتر دوست دارم اما به نظرم تورنتو بهتر باشه چون دانشگاه بسیار خوبی‌ هست.
    ویرایش توسط sahand_a : June 14th, 2011 در ساعت 04:20 PM

Junior Member

سلام
    من امسال از کنکوردیا پذیرش گرفتم و استاد هم گفته بین 10 تا 12 تا فاند میده که در طی دوسال فوق فقط شهریه دانشگاه رو تامین می کنه. از طرفی از hochschule bremen هم در آلمان پذیرش گرفتم که دانشگاهش مجانیه و بدون فاند. یک استاد در دانشگاه سایمون فریزر هم بهم گفته حدودای نوامبر که فاندم معلوم شد، بهم میل بزن. استاد دیگری هم در رایرسون گفته هنوز نتیجه ی درخواست فاندم نیومده و صبر کن. حالا به نظر شما :
    1. من برم کنکوردیا؟
    2. برم آلمان؟
    3.منتظرشم برای رایرسون و سایمون فریزر؟
    لطفا کمک کنید.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mercury_sh نمایش پست ها
    سلام
    من امسال از کنکوردیا پذیرش گرفتم و استاد هم گفته بین 10 تا 12 تا فاند میده که در طی دوسال فوق فقط شهریه دانشگاه رو تامین می کنه. از طرفی از hochschule bremen هم در آلمان پذیرش گرفتم که دانشگاهش مجانیه و بدون فاند. یک استاد در دانشگاه سایمون فریزر هم بهم گفته حدودای نوامبر که فاندم معلوم شد، بهم میل بزن. استاد دیگری هم در رایرسون گفته هنوز نتیجه ی درخواست فاندم نیومده و صبر کن. حالا به نظر شما :
    1. من برم کنکوردیا؟
    2. برم آلمان؟
    3.منتظرشم برای رایرسون و سایمون فریزر؟
    لطفا کمک کنید.
    یعنی‌ concordia در کلّ ۲ سال می‌خواد ۱۰، ۱۲ تا بده؟! یا سالی‌؟ در هر صورت من تا جایی‌ که یادم هست فکر می‌کنم شهریه concordia برای ۲ سال حدود ۳۳،۰۰۰ یا ۳۵،۰۰۰ بود. با این مقدار حتی tuition هم کاور نمی‌شه. سالی‌ ۱۰،۰۰۰ هم خرج زندگی‌ هست ...
    در مورد دانشگاه‌های آلمان من اطلاعات ندارم اما فکر نمیکنم این دانشگاه، دانشگاه معروفی‌ باشه.
    در مورد جواب اون ۲ استاد من نمیتونم نظر بدم، شاید سر کاری به نظر برسه اما خودتون که باهاشون در تماس بودید میتونید بفهمید که یه چیزی همینطوری گفتند یا واقعا میخوان شما رو بگیرند.
    اگه می‌خواهید منتظر اونها نمونید و مشکل مالی هم ندارید برید concordia. چون در آلمان هم خرج زندگی‌ رو باید بدید که فکر کنم تقریبا مثل کانادا باید باشه و من خودم اگه بودم کانادا رو انتخاب می‌کردم.
    اگه میتونید هم می‌شه defer کنید تا ببینید آیا وضعیت فاند اون ۲ دانشگاه دیگه چی‌ می‌شه...
    این ۳ دانشگاه در کانادا تقریبا هم رده هستند، از لحاظ رنکینگ مهندسی‌ فکر کنم اول concordia هست بعد simon و بعد ryerson, اما تفاوت آنچنانی‌ با هم ندارند. ryerson شهریه سالی‌ ۱۸،۰۰۰ داره و استاد باید حداقل سالی‌ ۲۸،۰۰۰ بهتون بده تا بتونید زندگی‌ کنید. اما simon چون در BC هست فکر می‌کنم شهریه دانشگاش باید کم باشه و از لحاظ مخارج شبیه concordia با این مقدار فاند باشه. یعنی‌ این هم شاید بتونید به عنوان یه انتخاب در نظر بگیرید.
    راستی‌ simon فکر کنم مکانیک نداشت، mechatronic داشت. شما mechatronic پذیرش گرفتید؟
    ویرایش توسط sahand_a : June 17th, 2011 در ساعت 02:29 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University, Mechanical Engineering

سلام دوستان!!..من به یک دوراهی خوردم و بسیار پیچیده!!!...خوش حال و ممنون میشم بسی اگه کسی نظر صائبی داشته باشه!
    من از دو جا پذریش دارم...جانز هاپکینز آمریکا و German research school تو آلمان...هر دو تا هم مستره...
    از نظر پولی...هاپکینز باید سالی 42500 دلار بدم تنها واسه توییشن..و آلمان سالی 400 یورو!!...زندگی هم که آلمان کلی ارزونتره..
    اما خب تا حالا خرج کردم واسه ویزا...تزدیک 3 ملیون مجموعا دادیم که با خانواده بریم لبنان واسه ویزا....پرواز هم گرفتم بلیتشو که اگه کنسل کنم 100 دلار جریمه داره...
    آلمانی هم بلد نیستم...گرچه دوره انگلیسی هست اما خب واسه زندگی روزمره دیگه!!...دلیل اصلی این سر در گمی در کارهام هم اینه که من این دوره آلمان رو خیلی دوست داشتم...کلا راجع به Simulation science که کاملا با کارهای من که CFD هست هماهنگه!!...یعنی درین حد که توی مصاحبه ام گفتم که ILOVE THIS PROGRAM!! ....اما خیلی دیر جواب دادن...یعنی خیلی..در حد 4 ماه و اندی!!....واسه همین هم مجبور شدم برم دنبال آمریکا....و دیگه نشد برم آلمانی...(گرچه میخاستم از اول خرداد برم)
    مشکل مالی زیادی ندارم واسه هاپکینز...اما خب از لحاظ روانی بهم فشار میاد که به خانواده ام اینهم فشار مالی بیارم...
    یکم دچار تردید شدم....یکم تنبلم واسه اینکه دنبال یک ویزای دیگه برم...وقتم رو چون مجبور شدم کنسل کنم..چونکه نمیرسیدم بهش....اگه بخام آلمان برم...دوباره وقت اضطراری و مصاحبه و انتظار....
    اما بالتیمور کسی رو ندارم و اینجا (آلمان) علاوه بر چندین دوست صمیمی..دایی ام هم هست....
    واقعا گیج شدم....هنوز خیلی با استادها صحبت نکردم....اما نظر اولیه شون نسبت به آلمان مثبته (از نظر علمی...البته مقایسه نکردند بین هاپکینز و آلمانیه....فقط گفتند این خوبه)....و واقعا هم توی آلمان تاپه!
    از نظر زندگی اجتماعی هم چیزهایی که خوندم یکم به نفع آمریکا ست...اینکه یکم خشن و سرد هستند آلمانیها...خیلی باهاش نشکل ندارم...اما اینکه هیچی آلمانی بلد نیستم یکم اوضاعمو بدتر میکنه در این مقوله...
    خوش حال میشم اگه کسی نظری بده بهم...
    ممنون

ApplyAbroad Guru

آلمان رو برید که هم ارزونه هم فامیل دارید و بعلاوه رشته شو دوست دارید. فرصتی هم میشه که آلمانی تون رو تکمیل کنید. بعد برای دکترا میرید امریکا یا همون آلمان یک جای خوب.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)