صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36

موضوع: معرفی و انتخاب بین دانشگاه های پذیرفته شده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی و انتخاب بین دانشگاه های پذیرفته شده

برای دکتری مهندسی مکانیک پذیرش گرفتم. منم خودم Northeastern رو ترجیح میدم. چون هم از نظر رتبه بهتره و هم از نظر مکان زندگی (بوستون). نکته ای که توجه من رو به دوتای دیگه جلب میکنه ایناست:
    1- UCONN: موضوع کاری استاد بسیار عالی و آینده دار است
    2-Drexel: فاند برای دانشگاه از نوع فیلوشیپ است یعنی استاد رو بعدا خودم تعیین می کنم (محل زندگی فیلادلفیا).
    به نظر شما اگر من برم Northeastern با اینکه فاند RA از یک استادم گرفتم میتونم اونجا عوض کنم استادم رو؟ اگر بشه که عالیه. اگر چه زمینه کاری استاد فعلیم رو هم دوست دارم ولی نه زیاد...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    از نظر رنک و شهرت Northeastern از همه بهتره. برای گرایشی خاصی ادمیشن گرفتید؟ اگه نه به چه گرایشی علاقه دارید؟ دکترا یا مستر؟
    به نظرم UConn سطحش از اون دوتای دیگه خیلی پایین تره و راحتر بشه اون رو خط زد.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_tech نمایش پست ها
    برای دکتری مهندسی مکانیک پذیرش گرفتم. منم خودم Northeastern رو ترجیح میدم. چون هم از نظر رتبه بهتره و هم از نظر مکان زندگی (بوستون). نکته ای که توجه من رو به دوتای دیگه جلب میکنه ایناست:
    1- UCONN: موضوع کاری استاد بسیار عالی و آینده دار است
    2-Drexel: فاند برای دانشگاه از نوع فیلوشیپ است یعنی استاد رو بعدا خودم تعیین می کنم (محل زندگی فیلادلفیا).
    به نظر شما اگر من برم Northeastern با اینکه فاند RA از یک استادم گرفتم میتونم اونجا عوض کنم استادم رو؟ اگر بشه که عالیه. اگر چه زمینه کاری استاد فعلیم رو هم دوست دارم ولی نه زیاد...
    عوض کردن استاد همیشه ممکنه ولی شاید خیلی کار راحتی نباشه. اگه استادتون ناراحت بشه از این قضیه میتونه باعث بشه که اساتید دیگه شما رو نگیرن (برای اینکه رابطه ی خودشون رو با استاد قبلی خراب نکنن). موضوع کاری این اساتید توی چه زمینه ایه؟ پروژه دقیق شما رو براتون توضیح دادن؟
    به نظر من برای آینده شغلی موضوع دقیق پروژه ی شما خیلی مهم نیست و گرایش کلی مهمتره. به ندرت پیش میاد که کاری پیدا بکنید که دقیقا در راستای ریسرچتون باشه. برای همین هم توانایی های کلی، کلاس های تخصصی گرفته شده و ... از موضوع دقیق تز شما مهمتر هستند برای کار پیدا کردن. منظورم این نیست که تز شما مهم نیست. اینکه شما کار تحقیقاتیه خوبی انجام داده باشید و مقاله چاپ کرده باشید و ... همه مهمند ولی کمتر پیش میاد که برای کاری apply کنید که در راستای ریسرچتون باشه و برای همین موضوع دقیق خیلی مهم نیست. اگه گرایش کلی پذیرشتون یکی هست به نظرم خیلی روی موضوع دقیق حساس نشید. نکته ی دیگه هم اینه که موضوعاتی که خیلی آینده دار هستند رو واقعا نمیشه یه راحتی تشخیص داد و حتی خیلی از موضوعاتی که برای ریسرچ دانشگاهی خیلی پر فاند هستند اصلا برای آدم فرصت شغلی ایجاد نمیکنند.
    اون فلوشیپ هم لزوما خیلی جالب نیست. من خودم با فلوشیپ پذیرش گرفتم و تا پایان سال اول استاد راهنما انتخاب کردم ولی مسئله ای که وجود داره ابنه که هنوز اوضاع اقتصادی در حدی نیست که اکثر استادا فاند داشته باشند و دانشجو بخوان بگیرن. من تا آخر سال اول نتونستم عضو گروه تحقیقاتی هیچ یک از اساتیدی که از قبل به کارشون علاقه داشتم بشم. چون اون اساتید یا فاند نداشتن و یا اگر هم داشتن از قبل از اینکه من بیام به یه نفر دیگه قولشو داده بودن (معمولا کسانی که لیسانسشون رو از همون دانشگاه گرفته اند اکثر پوزیشن های RA ای رو که توی گروه های قوی و با اساتید خوب هستند رو از قبل پر میکنند). معمولا هم فلوشیپ ها رو فقط به دانشجویان سال اول میدن برای همین این احتمال وجود داره که تا پایان سال اول استاد پیدا نکنید و برای سال دوم بدون فاند بمونید. یا اینکه برای اینکه بدون فاند نمونید مجبور شید برید و برای استادی کار کنید که اصلا کارشو دوست ندارید و یا زمینه کاری بی ارزشی داره.

من خودم دو سری اپلای کردم و پذیرش گرفتم (یک بار برای مستر و یک بار برای دکترا) و بر اساس تجربه خودم در نهایت به این نتیجه رسیده بودم که در صورتیکه اختلاف رنک دانشگاههایی که پذیرش گرفتم در حدود 10 رتبه یا بیشتر بود دانشگاه با رنک بهتر رو انتخاب میکنم (مگر اینکه شرایط جغرافیای و شهر دانشگاه برای دانشگاه دیگه ای خیلی بهتر باشه). به خاطر اینکه پیش بینی روند پیشروی کار شما با اساتید تقریبا غیر ممکنه (مخصوصا قبل از اینکه شخضا با اونها آشنا شده باشید). حقیقت اینه که احتمال اینکه سطح کار دکترای شما معمولی از آب در بیاد خیلی بالاتر از اینه که یه چیز خاص و خیلی خوب در بیاد (اگرم در بیاد پیش بینی اون سخته). حتی ممکنه سطح کار دکترای شما بسیار استثنایی و خفن باشه ولی لزوما کسی به جز شما و چند تا استاد دانشکده متوجه این قضیه نشن و کسی ارزش کار شما رو درک نکنه و در نهایت کمکی به شما نکنه (خودم یه نفر رو با این وضعیت میشناسم که پروژه بسیار سخت و سطح بالایی رو با موفقیت انجام داد و کلی هم مقاله توی ژورنالهای معتبر داد ولی اصلا کسی ارزش پروژه رو درک نمیکنه و برای کار پیدا کدن هم خیلی به مشکل خورد). توی این شرایط اگه به دانشگاه معتبرتر رفته باشید حداقل از لحاظ اسم و رسم دانشگاه تضمینید.

اگه علاقه مندید میتونید پیغام خصوصی بدید تا بیشتر در این مورد حرف بزنیم.
    ویرایش توسط Hadi1337 : April 19th, 2015 در ساعت 11:49 PM

Junior Member

سلام
    من واسه مستر از دو تا از دانشگاههای آلمان پذیرش دارم و باید زود انتخاب کنم. لیسانس فیزیک دارم و فوق هم ژئوفیزیک خوندم الان دوباره واسه مستر میخام برم:

1- Physics of Earth and Atmosphere , University of Cologne
    2- Marine Geoscience, University of Kiel

با توجه به بین رشته ای بودن هر دو و اینکه به هر دو علاقه دارم، میخام با توجه به آینده کاری و تحصیلی و البته هزینه زندگی انتخاب کنم چون با خرج خودم میرم.
    ممنون میشم اگر کسی در این دانشگاهها باشه و راهنماییم کنه چون زیاد وقت ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UTD

سلام دوستان
    من کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دارم. از دو دانشگاه زیر پذیرش دکتری با فاند در دو رشته متالوژی و مکانیک گرفتم. به نظرتون کدوم بهتره؟ هدف نهایی من هم پیدا کردن کار و اقامته (چه کار آکادمیک چه صنعتی اما ترجیحا آکادمیک)

1. دکتری در رشته متالوژی از دانشگاه Queens University کانادا

شهر: Kingstion
    تز دکتری در زمینه خرابی و شبیه سازی رفتار مواد
    رنک کلی در QS: 206
    رنک مکانیک در QS: 150-100
    رنک مهندسی مواد در QS: بدون رنک

1. دکتری در رشته مکانیک از دانشگاه University of Texas-Dallas آمریکا

شهر: دالاس
    تز دکتری در زمینه بیومکانیک و شبیه سازی پروتین ها
    رنک کلی در QS: 400-410
    رنک مکانیک در QS: بدون رنک
    رنک جهانی در Usnews: 265
    رنک مکانیک در بین دانشگاه های آمریکا Usnews: 88

هر دو استاد جوان هستند و مقالات خوبی در ژورنال های مربوط به رشته شون دارن.

Junior Member

سلام دوستان،
    من در انتخاب بین دو تا دانشگاه برای مستر واقعا موندم.
    university of Kansas و Clemson university
    هر دو در رشته علوم کامپیوتر رنک ۸۲ دارند. ولی شنیدم وضعیت فاند کانزاس خیلی بهتره. از طرفی کلمسون معروف تر و اسم ورسم دار تر هست ولی فاند گرفتنش شنیدم سخته برای مسترها.
    واقعا ممنون میشم منو راهنمایی کنید. در ضمن من از دو جای دیگه هم پذیرش دارم university of central Florida و Kansas state university که حدود رنکشون پایینتر(۹۰) هست و کلا خودم هیچ ایده ای از اینها ندرم و بیشتر بین دو مورد اولی شک دارمم ، کلمسون قطعا از ترم یک فاند نمیده و کانزاس هم هنوز معلوم نیست(بنا رو بر این میگذارم که فاند نده) و national rank کلمسون در us news 61 و کانزاس ۱۱۵ هست. ممنونم

Junior Member

با عرض سلام
    دوستان من مدرک کارشناسیم رو با معدل 13.87 از دانشگاه سراسری گرفتم (البته دو سال آخرم معدلم بالای 15.5 هستش)، دو سال سابقه کار دارم (بازرگانی خارجی مرتبط با مکانیک و اجرای پروژه های گازرسانی که میتونم ریکامندیشن معتبر بگیرم براش) و آیلتس 6.5 دارم، میخوام واسه یکی آلمان یا نوروژ یا یکی دیگه از کشور های اروپایی اپلی بگیرم(میدونم شامل فاند نمیشم، فقط تحصیل رایگان میخوام)، ممنون میشم راهنماییم کنین و دانشگاه خوب بهم معرفی کنین، البته اینم بگم معدل درس های اختصاصیم عالیه، پروژمم 20 گرفتم چون در حد پروژه ارشد بود در مورد تولید انرژی از بیومس.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)