صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 75

موضوع: سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

پیش فرض پاسخ : سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش در گرفتن پذیرش

سلام
    من تازه کنکور دادم و الان وقت انتخاب رشتمه، به مکانیک خیلی علاقه دارم ولی رتبم اجازه نمیده برم شریف، بهتره برم هوافضا ی شریف یا امیر کبیر و ارشد رو به مکانیک تغییر رشته بدم یا برم مکانیک خواجه نصیر؟ لطفا کمک کنید، بدجور گیر کردم و وقت کمی هم دارم. اگه بگید که این 2 رشته چند واحد اختلاف دارن هم که خیلی ممنون میشم، مرسی

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elias_m993 نمایش پست ها
    سلام
    من تازه کنکور دادم و الان وقت انتخاب رشتمه، به مکانیک خیلی علاقه دارم ولی رتبم اجازه نمیده برم شریف، بهتره برم هوافضا ی شریف یا امیر کبیر و ارشد رو به مکانیک تغییر رشته بدم یا برم مکانیک خواجه نصیر؟ لطفا کمک کنید، بدجور گیر کردم و وقت کمی هم دارم. اگه بگید که این 2 رشته چند واحد اختلاف دارن هم که خیلی ممنون میشم، مرسی
    دوست عزیز طبق تجربه می گم..اگر قصد اپلای کردن و کلا رفتن از ایران رو دارید هوافضا نخونید!!!اگه قصد موندن در ایران رو دارید و نمی خواین در جاهای نظامی کار کنید هم هوافضا نخونید چون عمده مراکز کاری این رشته نظامیه!تقریبا یه 30-40 واحدی باهم فرق دارند..
    اما با این قضایای تحریم روز به روز وضع این رشته بدتر هم می شه..بهتره لیسانستون رو مکانیک بخونید هم برای بازار کار در ایران وسعت بیشتری پیش روتون هست هم برای آینده انتخاب های گسترده تری در اپلای خواهید داشت.

من مهندسی مکانیکو با معدل ۱۵ گرفتم،الانم دارم برای ارشد می‌خونم،می‌خواستم ببینم به نظر شما همون مکانیکو ادامه بدم بهتره واسه رفتن به اونور یا mba بخونم؟ سر دو راهی‌ گیر کردم.خواهش می‌کنم یکی‌ بهم کمک کنه، مرسی‌، درضمن ارشدو می‌خوام تو همین ایران بگیرم،به نظر شما بازار کار کدوم رشته بهتره واسه اونور رفتنو اقامت گرفتن؟؟؟

من مهندسی مکانیکو با معدل ۱۵ گرفتم،الانم دارم برای ارشد می‌خونم،می‌خواستم ببینم به نظر شما همون مکانیکو ادامه بدم بهتره واسه رفتن به اونور یا mba بخونم؟ سر دو راهی‌ گیر کردم.خواهش می‌کنم یکی‌ بهم کمک کنه، مرسی‌، درضمن ارشدو می‌خوام تو همین ایران بگیرم،به نظر شما بازار کار کدوم رشته بهتره واسه اونور رفتنو اقامت گرفتن؟؟؟ اگه mba بخونم می‌تونم اونور راحت تر از مکانیک واسه دکترا پذیرش بگیرم یا واسه کار و اقامت یا مکانیک بخونم بهتره؟ کلا قصدم اینکه وقتی‌ ارشدو گرفتم از ایران برم،چه برای ادامه تحصیل یا چه برای کارو زندگی‌،می‌خوام ببینم تو کدوم رشته آیندم بهتر تضمین می‌شه؟ merc

Junior Member

mba برای کسایی طراحی شده که چند سال سابقه مدیریت دارن شما اگه تازه فرغ التحصیل شدی مکانیک بهتره توی لیست مهاجرت استرالیا هم هست.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من فارغ التحصیل رشته مکانیک جامدات با معدل 13 هستمو احتمالا تا چند ماه اینده میرم کانادا.دلم میخواهد در رشته ای غیر از مکانیک ادامه بدهم.(حقیقتش حوصله دردسرهای رشته مکانیک را ندارم و چون سالها از فارغ التحیلی ام میگذره یکم از مباحث ریاضی فیزیک ترس دارم )ولی نمی دونم در چه رشته ای ادامه بدهم که بازار کار خوبی هم داشته باشه ممنون میشم از دوستان اگر راهنمایی کنند
    ویرایش توسط ba2011 : September 21st, 2011 در ساعت 10:47 PM

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

با توجه به اینکه این دوتا رشته خیلی بهم نزدیک هستند...و خیلی از اساتید کارهای مشترک و بین رشته ای دارن انجام میدن...این موقعیت برای دانشجویان این دو رشته وجود داره که بتوند در هر دو رشته ادامه تحصیل و مانور بدن....براساس موقعیت آینده شغلی ..در آمد..ارزش..سطح کار...هیئت علمی شدن و ...... در محیط خارج از کشور کدوم رو توصیه میکنید؟
    I love you USA

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace , IAU Sciences & Research Branch

سلام . من لیسانس سیالات و دانشجوی سال اول آیرودینامیکم . بک گراند کاریم تا حالا تهویه مطبوع بوده . الان میخوام ببینم توی چه موضوعی پایان نامه کار کنم تا هم صلح آمیز باشه و شانس پذیرش دکترای هوافضا یا مکانیک اروپا یا آمریکا رو بالا ببره .
    هم اینکه یه ارتباطی با زمینه کارم یعنی تهویه مطبوع داشته باشه تا یکجور هم افزایی از لحاظ امتیاز رزومه برام داشته باشه .
    خودم به چند تا موضوع مثل کار عددی و تجربی روی کمپرسور و توربین گاز رسیدم .
    ممنون میشم دوستان موضوعات دیگه ای اگر میشناسن راهنمایی کنند .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(ساخت وتولید)

نقل قول نوشته اصلی توسط shahnaz_mech نمایش پست ها
    سلام دوستان
    البته من خیلی مطمئن نیستم که سوالمو باید همین جا بپرسم
    من ترم 6 مکانیکم.حالا خیلی زیاد به industrial design علاقه مند شدم.
    با توجه به اینکه من تو این زمینه کار نکردم آیا میتونم برای لیسانسش بورسیه بگیرم؟( با توجه به اینکه اصل مطلب این رشته تو مقطع لیسانسشه)
    اگر نه چیکار میتونم بکنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام.من هم رشته مکانیکم و عاشق رشته طراحی صنعتی شدم تا حدی که چند تا کلاس طراحی رفتم و الان هم تا حدودی طراحیم خوبه،خیلی جالبه که اکثر بچه های مکانیک بین ترم های 4تا 6 علاقه مند به این رشته میشن البته من از ترم 3 علاقه مند شدم.شرایط برای ارشد طراحی صنعتی در ایران اگه از مکانیک بخای بیای که تقریبا غیر ممکنه واگر هم بخای در خارج ادامه بدی باید کار طراحی دستت عالی یا در حد متوسط روبه خوب باشه که این عواملی هست که منو از تحصیل در این رشته به صورت جدی منصرف کرد (چون برادرم داره ارشد این رشته رو میخونه و بیشتر آشنا شدم گفتم با دوستانی که نمیدونن اطلاعاتمو تقسیم کنم)

درود به همگي
    من ترم 3 كارشناسي ناپيوسته مكانيك خودرو(دانشگاه شهيد رجايي) هستم، ميخواستم بدونم من كه ناپيوسته خوندم، واسه اپلاي كردن گير ميدن؟ آخه 2تا معدل دارم(1كارداني و 2كارشناسي) كدومش مهمه؟كارداني يا كارشناسي؟ يا جمع ميشن. ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد.