صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 75

موضوع: سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiakbarzade نمایش پست ها
    سلام
    من نیاز به راهنمایی دارم. من رشتم مکانیک و ارشدم هم طراحی کاربردی هستش. توی پایان نامم موضوع ارتعاشاتی کار کردم و چند تا مقاله هم در زمینه ارتعاشات دادم. الان از یک دانشگاه خوب که تو صد تا دانشگاه اول دنیا هستش پذیرش دارم و یک استاد تمام که رشتش عمرانه می خواد منو با فاندش بگیره. این استاده داره تو زمینه دینامیک سازه ها و ارتعاشات و آنالیز مودال کار می کنه. از نطر تئوری زمینه کاریش با من خیلی جوره ولی رشتش عمرانه. الان سوالم اینه که انتخابم یعنی تغییر رشته؟ چه تفسیری می شه کرد؟
    سلام،
    تبریک میگم بابت پذیرشتون.

یعنی کی چه تفسیری میکنه؟ به نظر استاده که خوب، به دردش میخوردید که انتخابتون کرده، از لحاظ آشنایی با کاری هم که قراره انجام بدید خودتون میتونید تصمیم بگیرید که با اون کار چقدر غریبه یا آشنا هستید و چه مشکلات و نقاط قوتی رو خواهید داشت.

در ضمن، در خارج از ایران هم اینکه مهندسین رشته های مختلف وارد حیطه یه رشته دیگه بشن عجیب نیست پیش میاد.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش در گرفتن پذیرش

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم 6 مهندسی رباتیکم
    اما الان به شدت به مکانیک طراحی سازه خودرو علاقه مند شدم
    موندم برا ارشد تو ایران بخونم یا برا اپلای کار کنم
    شرایط مالیم هم طوری نیست که بتونم برم کشورای گرون مثل امریکا
    معدلم فعلا 15.30هستش
    خواهش میکنم راهنمایم کنید در مورد هزینه تو اروپا مثل سوئد یا فرانسه یا المان
    وهمچنین در مورد تغییر رشته
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

چه گرایش هایی از مکانیک رو آمریکا قبول نمی کنه ؟
    گرایش تبدیل انرژی جزو این دسته هست ؟

Junior Member Dilan1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

سلام دوستان خسته نباشید،نمیدونم اینجا میتونم برای سوالم جوابی پیدا کنم یا نه ولی اکه کسی میتونه ممنون میشم که این بنده حقیر رو کمک کنه:سوالم اینه:کسی که رشتتش مهندسی عمران خونده،وکارشناسی ارشدشم دررشته مهندسی سازه گرفته باشه،اول اینکه ایا دانشجویان این رشته اصلن میتونن واسه دکترای مهندسی هوافضا شرکت کنن؟اگه میشه در دانشگاههای خارجی چطور؟پیشاپیش ممنون

با سلام
    اگر در کارشناسی مکانیک ساخت و تولید خونده باشی و در ارشد تبدیل انرژی برای اپلای گرفتن برای امریکا در مقطع phd دچار مشکل نمیشی؟
    با تشکر

Junior Member

کسی درباره گرایش engineering mechanics اطلاعاتی داره ؟
    ایا دانشگاههای امریکا در این زمینه در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کنند؟
    در صورتی که پاسخ سوال قبلی مثبت :برای گرفتن پذیرش در این رشته ها ایا باید حتما بکگراند مهندسی مکانیک داشته باشیم؟

Junior Member hamidmech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط poyakhodapanah نمایش پست ها
    با سلام
    اگر در کارشناسی مکانیک ساخت و تولید خونده باشی و در ارشد تبدیل انرژی برای اپلای گرفتن برای امریکا در مقطع phd دچار مشکل نمیشی؟
    با تشکر
    منظورتون از مشکل رو نمیدونم چی هست برای کدام گرایش phd قصد دارید برید؟

Junior Member

من ارشد ریاضی گرایش کنترل هستم. از ریاضی خسته شدم و میخوام یک چیز عملی تر بخونم. از ارشد هم ایراد نداره باز میخونم. رشته خوب نزدیک به کنترل میشناسید؟ مکانیک خوبه؟ کنترل بهینه موج کار کردم حرارت هم برام سخت نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط azmi92ir نمایش پست ها
    کسی درباره گرایش engineering mechanics اطلاعاتی داره ؟
    ایا دانشگاههای امریکا در این زمینه در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کنند؟
    در صورتی که پاسخ سوال قبلی مثبت :برای گرفتن پذیرش در این رشته ها ایا باید حتما بکگراند مهندسی مکانیک داشته باشیم؟
    با این عنوان موارد زیادی دیدم. که همون Theoritical and Applied Mechanics هست
    این رشته به مکانیک و هوافضا نزدیکتره ولی لزوما بکگراند مهندسی مکانیک نمی خواد چون مباحث این رشته در رشته های عمران و مکانیک و هوافضا (و حتی رشته مواد) مشترکه.

سلام
    من دانشجوی ترم 6 بیومکانیک هستم. به شدت به فیزیک علاقه دارم و معدلم نزدیک 16.8 هست.
    از بیومکانیک و کلا هرچیزی شبیه پزشکی متنفرم!اما از روی اجبار این رشته رو به امید ارشد تا اینجا دنبال کردم.پروژه ای که روش کار میکنم کنترل هوشمند تاسیسات خانگی و بیمارستانیه و میخوام برای ارشد دو رشته رو همزمان بخونم...مهندسی مکانیک جامدات و فیزیک!اصلا نمیدونم میتونم این کارو بکنم یا نه.از یه طرف علاقه به فیزیک و از طرف دیگه آینده ی شغلی مکانیک و این پروژه که فکر میکنم میتونم به جاهای خوبی برسونمش...واقعا دنبال اپلای توی مهندسی مکانیک نیستم میخوام با فیزیک اپلای بگیرم اما میخوام مجبور نشم دو سال بعد از ارشد مکانیک فرصت رو از دست بدم و هردو ارشد رو باهم بگیرم.اگه بتونم رتبه ی تک رقمی تو ارشدبیارم میشه دو رشته ای باشم؟؟؟دانشگاه های اروپا نسبت به مهندسایی که میرن علوم پایه چه دیدگاهی دارند؟
    ممنون کمکم میکنید