صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 75

موضوع: سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

سلام دوستان
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین،چون وقت زیادی واسه انتخاب رشته نمونده
    من رتبه تبدیلم221شده،رتبه طراحی227
    واسه کدوم گرایش میتونم بهتر پذیرش بگیرم ،هدفم بیشتر اروپاست
    با یه موضوع دیگه،اسم دانشگاهی که مدرک فوقم رو ازش میگیرم چقدر تاثیر داره واسه اخذ پذیرش؟؟؟الان من روزانه علم و صنعت با شبانه تهران و امیرکبیر قبول میشم،شهرستانیم هستم باید خونه بگیرم اگه برم شبانه...حالا ارزشش رو داره برم شبانه؟؟؟

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal_mg91 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین،چون وقت زیادی واسه انتخاب رشته نمونده
    من رتبه تبدیلم221شده،رتبه طراحی227
    واسه کدوم گرایش میتونم بهتر پذیرش بگیرم ،هدفم بیشتر اروپاست
    با یه موضوع دیگه،اسم دانشگاهی که مدرک فوقم رو ازش میگیرم چقدر تاثیر داره واسه اخذ پذیرش؟؟؟الان من روزانه علم و صنعت با شبانه تهران و امیرکبیر قبول میشم،شهرستانیم هستم باید خونه بگیرم اگه برم شبانه...حالا ارزشش رو داره برم شبانه؟؟؟
    فرق خاصی تبدیل و طراحی برای پذیرش ندارن، هر کدوم فیلدهای مخصوص به خودشون رو دارن که اگر توشون متخصص باشی میتونی پذیرش بگیری.
    تهران و پلی تکنیک و علم و صنعت هم برای پذیرشتون زیاد مشکل ایجاد نمیکنن.
    اما پلی تکنیک خیلی بد نمره میدن ممکنه نمره هات بیاد پایین، از طرفی دانشگاه تهران اساتید روتین تری داره بهتر هم نمره میدن.
    شاید زدن شبانه دانشگاه تهران قبل از حتی روزانه پلی تکنیک هم بد نباشه.
    میتونی اول روزانه تهران بزنی، بعد روزانه علم و صنعت.
    علم و صنعت تو طراحی اساتید خیلی بزرگی داره مثل دکتر آیت الهی که نابغه ای هست برای خودش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

کسی نیست ج بده ؟؟؟؟سلام دوستان
    وضعیتم به شدت بحرانیه دو روز بیشتر واسه انتخاب رشته وقت ندارم خواهشاً راهنمایم کنید
    ارشد امسال رتبه مکانیکم جالب نشد ولی‌ هوا فضا آیرودینامیک علمو صنعت میارم.هدف اصلیم اپلای با فانده برای دکترا مکانیک آمریکا یا کانادا.
    سوالام اینه که ارشد برم هوا فضا تهران یا یک سال بمونم و ارشد مکانیک بدم؟خواهشاً خودتونو جام بذرید و همهٔ جوانبشو در نظر بگیرید(یک سال موندن پشت کنکور و سختی‌هاش...)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

سلام دوستان عزیز.خواستم یه مشورتی باهاتون بکنم ممنون میشم کمکم کنید.من الان در حال تحصیل تو رشته ی مکانیکم ولی قصد دارم تغییر رشته بدم به عمران.بنظرتون کار درستیه؟و اینکه واس ارشد بخوام اپلای کنم اروپا کدوم رشته بهتره؟عمران؟یا مکانیک؟ممنون میشم جواب بدین خیلی مهمه...
    از لحاظ بازار کار کدوم بهتره بنظرتون؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط danielecdwh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.خواستم یه مشورتی باهاتون بکنم ممنون میشم کمکم کنید.من الان در حال تحصیل تو رشته ی مکانیکم ولی قصد دارم تغییر رشته بدم به عمران.بنظرتون کار درستیه؟و اینکه واس ارشد بخوام اپلای کنم اروپا کدوم رشته بهتره؟عمران؟یا مکانیک؟ممنون میشم جواب بدین خیلی مهمه...
    از لحاظ بازار کار کدوم بهتره بنظرتون؟
    صحبت از بازار کار کردن کدوم رشته بهتره که زیاد منطقی نیست همش به تخصص و مهارت خودت بستگی داره.
    ولی فیلدهای مکانیک گسترده تر هست و تقریبا تو اکثر صنایع از ساختمان تا نیروگاه تا هوافضا ردپایی از یک مکانیک هست.

به نظرم ابتدا بهتره فیلد کاریتو مشخص کنی و بگی از اینکه میخوای بری عمران میخوای رو چه فیلدی کار کنی.
    بعدا تغییر رشته بدی، چون ممکنه همون فیلد رو توی مکانیک بهتر بتونی ادامه بدی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    renewable energy engineering, tehran university

سلام، دوستان من الان دانشجوی سال اول انرژی های تجدیدپزیر دانشگاه تهران هستم(رتبم تو ارشد 500 شد و اصلا انتظار نداشتم دانشگاه تهران قبول شم وحالا گرایشم کلا عوض شده
    حالا هر چی...) تز ارشدم روی انرژی های زیستی و تاثیر این سوخت ها بر موتور اتوموبیل و اثرات زیست محیطی این انرژی ها خواهد بود (البته قسمت زیست محیطیشو مجبور بودم بگیرم ....) هدفم هم از خوندن ارشد این بود که واسه دکترا اپلای کنم(واسه اپلای هم بیشتر کشورای اروپایی مد نظرمه) ولی از شانس بد ما این رشته مربوط به انرژیه و تو تحریمه (البته بر اساس اطلاعاتی که من از این سایت خوندم این حرفارو میگم) میخاستم ببینم واقعا این رشته تحریمه یا شایعه است؟ اگه تحریمه میشه من واسه دکترای مکانیک اپلای کنم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin6943 نمایش پست ها
    سلام، دوستان من الان دانشجوی سال اول انرژی های تجدیدپزیر دانشگاه تهران هستم(رتبم تو ارشد 500 شد و اصلا انتظار نداشتم دانشگاه تهران قبول شم وحالا گرایشم کلا عوض شده
    حالا هر چی...) تز ارشدم روی انرژی های زیستی و تاثیر این سوخت ها بر موتور اتوموبیل و اثرات زیست محیطی این انرژی ها خواهد بود (البته قسمت زیست محیطیشو مجبور بودم بگیرم ....) هدفم هم از خوندن ارشد این بود که واسه دکترا اپلای کنم(واسه اپلای هم بیشتر کشورای اروپایی مد نظرمه) ولی از شانس بد ما این رشته مربوط به انرژیه و تو تحریمه (البته بر اساس اطلاعاتی که من از این سایت خوندم این حرفارو میگم) میخاستم ببینم واقعا این رشته تحریمه یا شایعه است؟ اگه تحریمه میشه من واسه دکترای مکانیک اپلای کنم؟
    کجا خوندین انرژی های نو تحریم هست؟؟!!!
    انرژی هسته ای و متعلقاتش بله تحریمه، ولی انرژی هایی مثل باد و خورشید و ... روز به روز در حال پیشرفت هستن و خیلیا هم بودن از ایران رفتن و دارن رو این مسائل مخصوصا تو کشورهایی مثل آلمان و هلند کار میکنن.

Junior Member

سلام
    از دوستان مطلع و دانا به کار سوال داشتم..
    من سال اول رشته خودرو گرایش تعلیق علم و صنعت هستم. می خواستم بدونم برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا کدوم کشور رو انتخاب کنم: آلمان یا آمریکا؟
    بعد یه نکته دیگه که روی کدوم قسمت های خودرو کار کنم بهم fund میدن؟
    ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال داشتم درباره تغییر رشته. از اونجا که هدف نهایی هممون کار خوب هست
    من مهندسی مکانیک خوندم ولی سابق کاریم تو زمینه بازرگانی هست. میخواستم ببینم می تونم برای فوق تو امریکا تو رشته بازرگانی یا mba اقدام کنم و بعد از اون بازار کار تو رشته بازرگانی بهتره یا مکانیک/
    به دو دلیل
    سابقه کار بازرگانی دارم و همینطور علاقه
    مهندس هایی که مدیریت می خونن کم هستن و این می تونه مزیت باشه؟؟؟
    چون اینو شنیدم که رشته مدیریت با دید مهندسی اونجا کم هست ولی کسی تجریه ای در این مورد داره؟

سلام خسته نباشین
    من رشتم مکانیک گرایش ساخت و تولید هست معدل هم حدود 13.5 اینا هست زبان رو از بچگی خوندم ولی فعلال واسه امتحانای تافل یا مشابه اونا اقدامی نکردم ولی میتونم به نظر خودم موفق شم
    منتها میخوام تو ارشد که امسال میدم mba بدم به نظرتون این تغییر رشته خوبه واسه ارشد یا نه همون مکانیک خوبه منظورم از خوب که کدوم واسه پذیرش اینا بهتره واسه دکترا
    ممنون میشم از پاسختون