صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 75

موضوع: سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی مهندسی مکانیک-فردوسی مشهد

پیش فرض پاسخ : سوالات و تجربیات مرتبط با تغییر رشته یا گرایش

سلام دوستان
    من کارشناسی مکانیک(بدون گرایش)میخونم.به کنترل و ارتعاشات و... هم خیلی علاقه دارم میخواستم بپرسم که واسه ارشد برم مکاترونیک بهتره یا برم طراحی کاربردی و توی زمینه مورد علاقم کار کنم؟
    دوستان اگه لطف کنن موضوع رو از جوانب مختلف بررسی کنن و مشورت و تجربیاتشون رو دریغ نکنن ممنون میشم

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanneman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی مکانیک(بدون گرایش)میخونم.به کنترل و ارتعاشات و... هم خیلی علاقه دارم میخواستم بپرسم که واسه ارشد برم مکاترونیک بهتره یا برم طراحی کاربردی و توی زمینه مورد علاقم کار کنم؟
    دوستان اگه لطف کنن موضوع رو از جوانب مختلف بررسی کنن و مشورت و تجربیاتشون رو دریغ نکنن ممنون میشم
    برید طراحی کاربردی بهتر هست.
    چون طراحی کاربردی در ارشد یک زیر شاخه کنترل داره و همه درساش پیرامون این مبحث هست.
    از طرفی ظرفیت این رشته در دانشگاه ها بیشتره و امکان قبولیتون هم در تعداد دانشگاه های مطرح تر بیشتر میشه.

Junior Member

با سلام و خسته نباشید سال نو مبارک.من دانشجوی ترم دوم مهندسی شیمی هستم برای ترم سوم میخوام به مهندسی مکانیک تغییر رشته بدم.ولی باید درس استاتیک رو بگذرونم.ولی نمیتونم بگذرونم چون تا توی تابستون درخواست بدم و بررسی بشه تابستون تموم میشه و نمیتونم ترم تابستونی بردارم و درس استاتیک رو بگذرونم.در اینصورت ده ترمه میشم.خواستم ببینم راهی نیس که من دچار مشکل نشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط LIONEL5 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید سال نو مبارک.من دانشجوی ترم دوم مهندسی شیمی هستم برای ترم سوم میخوام به مهندسی مکانیک تغییر رشته بدم.ولی باید درس استاتیک رو بگذرونم.ولی نمیتونم بگذرونم چون تا توی تابستون درخواست بدم و بررسی بشه تابستون تموم میشه و نمیتونم ترم تابستونی بردارم و درس استاتیک رو بگذرونم.در اینصورت ده ترمه میشم.خواستم ببینم راهی نیس که من دچار مشکل نشم؟

واقعا بستگی به دانشگاه و قوانین دانشگاهتون داره ولی فکر میکنم بتونید اجازه ثبت نام برای استاتیک رو بگیرید (قبل از تغییر رشته). حتی ممکنه که اجازه گرفتن هم نیاز نباشه و بتونید همینطوری ثبت نام کنید.
    اگه اینکار هم ممکن نبود، استاتیک فقط پیش نیاز درس های جامداتیه. اگه معادلات پاس کنید باید بتونید درس های سیالاتی رو (مکانیک سیالات 1 و ترمودینامیک 1) رو بگیرید تا عقب نیفتید.

Junior Member

یعنی منظورتون اینه که توی تابستون قبل از تغییر رشته میتونم ترم تابستونه برای درس استاتیک بردارم؟

یعنی منظورتون اینه که توی تابستون قبل از تغییر رشته میتونم ترم تابستونه برای درس استاتیک بردارم؟
    باید از آموزش دانشگاه بپرسید. توی دوره لیسانس ما کسانی بودن که قصد تغییر رشته داشتند و قبل از تغییر رشته استاتیک رو با ما گرفته بودند. فکر نمیکنم مشکل خاصی به وجود بیاد. حتی فکر میکنم اونها قصد داشتن توی ایتاتیک نمره ی خوبی بگیرن تا بتونن نشون بدن که از پس مکانیک بر میان (حالا نه که فکر کنید استاتیک سخته البته).

Junior Member MECHANICAL_ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام فکر نمی کنم درس استاتیک برای تابستان تو دولتی ها اصلا ارایه بشه. از اموزش بپرسید حتما زمان ما که نمی شد.

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید

لدفن نوشته ی منو بخونید شاید سرنوشت زندگیم با برآیند نظرات شما تغییر کنه

از خودم بگم من مکانیک آزاد کاشان میخونم و معدلم 18.18 هست (نمره آوردن خیلی کار سختی نیست اینجا) الان هم ترم آخر هستم و ارشد هم امیدی دارم به قبولی حداقل شبانه تو دانشگاه سراسری شهر خودم یا یه جایی با سطح پایین تر!

از گرایش تبدیل انرژی تا حدی خوشم میاد ولی از دبیرستان تا حالا دنبال برنامه نویسی کامپیوتر بودم و گه گاهی برنامه ای مینوشتم حالا هر چند ساده، ولی علاقه ی شدید داشتم بهش به طوریکه ساعتها پاش میشستم و گذر زمان رو حس نمیکردم و کتابهای چند صد صفحه ای برنامه نویسی رو چند ساعته یا چند روزه میخوندم در حالیکه تو رشته ی خودم زورم میاد یه جزوه ی چند صفحه ای رو در طول ترم بخونم ....
    البته به نرم افزارهایی مثه فلوئنت و گمبیت و کتیا هم آشنایی تقریبا کاملی دارم

همه ی این موارد باعث شده دچار سردرگمی بشم ، از یه لحاظ دوست دارم برنامه ای بنویسم که چند لحظه بعد بتونم روی موبایل یا پی سی نتیجش رو ببینم و همه اینها با خوندن چند تا کتاب که نهایتا 400 صفحه هم نمیشن میسر میشه و بارها هم امتحان کردم، در حالیکه برای تولید مثلا یه قطعه مربوط به دروس مکانیک نیاز به تجهیزات فوق العاده زیاد و منابع مالی بالا و ..... و یه جورایی ملموس هم نیست یعنی مردم شاید نبینن به این زودیا . یا به عبارتی چیزهای گمنامی هستن البته بجز رادیاتور و سیستم تهویه و تبرید و اینجور وسایل افراد زیادی هم تو این زیمنه اظهار فضل میکنن با وجود بی سوادی !! بحث انرژی هم که کلا خیلی مد نظر مردم نیست!

خواهش میکنم اگر تجربه ای مشابهی دارید یا میتونید کمکم کنید دریغ نکینید، هم نمراتم در این رشته فعلی بالاس هم علاقه ی اندکی هم دارم که البته قابل مقایسه با اون علاقه ی به کد نویسی نیست ، هم حس مدیریت و تولید یک برند که تو زمینه ی اپلیکیشن نویسی خیلی خیلی راحت تر و امکان پذیر تره ( در ضمن یاد آوری کنم که کنکور ارشد رو هم دادم تو رشته مکانیک و نتایج تا چند روز دیگه میاد و احتمال قبولی هم هست ) نگران عمر تلف شده هم هستم و ......

منتظر جواباتون هستم دوستان
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    ویرایش توسط dec0d3r : April 25th, 2015 در ساعت 10:42 PM

سلام
    من کارشناسی مکانیک سیالات بودم.واسه ارشد میخام برم مکاترونیک شریف.(رتبه 99 تبدیل )
    ولی یکم از سختی درساش و بازار کارش تو ایران میترسم. اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره لطفا منو راهنمایی کنه......(فوریه فوری : فردا وقت انتخاب رشته تموم میشه)
    مرسیییییییی.

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط behnammeca نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی مکانیک سیالات بودم.واسه ارشد میخام برم مکاترونیک شریف.(رتبه 99 تبدیل )
    ولی یکم از سختی درساش و بازار کارش تو ایران میترسم. اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره لطفا منو راهنمایی کنه......(فوریه فوری : فردا وقت انتخاب رشته تموم میشه)
    مرسیییییییی.
    سختی درس رو که بزار کنار، همه درسا میتونن سخت باشن یا راحت،
    اگه علاقه داری برو سراغش، اگه نداری نرو،
    بازار کارش تو ایران در حال رشده، ممکنه فرصت های شغلی بالفعل کم داشته باشه ولی به صورت بالقوه کار واسش زیاده،
    درکل هم که همه جای دنیا رو بورسه و ایران هم از این قاعده مستثنی نیست،
    بازم میگم علاقه و استعداد و توانایی هات رو ملاک کارت قرار بده.
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci