صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: کلیرنس و اخذ ویزای دانشجویان مکانیک

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض کلیرنس و اخذ ویزای دانشجویان مکانیک

سوالات و تجربیات خود رو در مورد مسائل و مشکلات مرتبط با کلیرنس و گرفتن ویزا در رشته مکانیک در این تاپیک مطرح کنید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

INGWAY
    Guest

پیش فرض پاسخ : سوالات و تجربیات مرتبط با کلیرنس و گرفتن ویزا دانشجویان مکانیک

با به امید به پاک نشدن پستم! من اینجا یه حرف کلی دارم که دوست دارم تا تاپیک تر و تمیزه مطرح کنم البته قبلا در تابستون یه بار اینو در جواب یه پست countdown نوشتم ولی چون تازه کار بودم پستم فرستاده نشد. البته رشته من برق هست ولی فکر نکنم تا جایی که به clearance مربوط می شه گرایش های اصطلاحا خطری در رشته های مختلف فرقی بکنن. پس دوستان مکانیکی مارو هم آدم حساب کنن.

مسئله اینه که الان من یه استاد راهنما دارم که ایشون از یه دانشگاه خیلی خفن فارق التحصیل شدن و پروژه ایشون کلا یک پروژه کاملا خفن نظامی بوده در حقیقت نصف فاندشون از Army Research Office بوده و بقیش هم از DARPA. نکته جالبتر اینکه ایشون سال 2002 رفتن یعنی چند ماه بعد از 11 سپتامبر clear شدن! تازه من جرئیات موضوع کارشونو نمی گم که نترسین!

حالا سوال اینجاس: آیا واقعا این ها توهمات ماست که کلیر نمی شیم اگه فلان باشه پروژمون! یا اگه رو فلان چیز بخوای کار کنی درجا از خود دانشگاه reject می شی؟ اصلا مگه موضوع پروژه قبل از رسیدن به اونجا معلومه؟! تازه هر چی باشه بدتر از اینکه بالا گفتم که نیست که! من نمی گم تو رزومت بنویس من می خوام بمب درست کنم (یا کردم ) اما واقعا فکر می کنین یه پروژه PhD چیزیه که بشه بهش گفت خطری!؟ کار یه کار علمی و تحقیقاتی هستش و اونا هم آدم می خوان که کار علمی و تئوری بتونه براشون انجام بده و باید توجه کنین که از تئوری تا عمل فاصله زیاده شاید اونا شما رو توی Northrop (اگه citizen نباشی) استخدام نکنن ولی برای درس و کتاب و مقاله و تز که خیلی مسخرس بخوان خودشونو محدود کنن به فقط تعداد معدودی دانشجوی امریکایی با توجه به اینکه می دونیم که اونا خودشون خیلی کم می رن سمت PhD و research . . .

Junior Member

من مکانیک خوندم ولی زمینه کاریم آیرو بود (البته بیشتر بهینه سازی توربین بادی) واسه مکانیک هم اقدام کردم که با فاند گرفتم. موقع مصاحبه 2تا سوال بیشتر از من نپرسید و 31 روزه clear شدم.
    به نظر خودم موقع مصاحبه خیلی با روحیه و با صداقت صحبت کردم که باعث شد خیلی خوب با من برخورد کنه و 2تا سوال بیشتر از من نپرسه.
    میدونین یه جور لوپ بین شما و کنسول برقرار میشه، هرچی شما رو راست باشین اون با شما خوب و ب احترام تر میشه و هرچی اون با احترام بیشتری با شما صحبت کنه، اعتماد به نفس شما
    بالاتر میره که تو نظر اون در مورد شما واقعا موثره.
    امیدوارم موفق باشین و اگه سوالی داشتین خوشحال میشم جواب بدم.

Junior Member

عزیزان مکانیکی و برقی، اصلا روی کلیرنس حساب باز نکنین و زود اپلای کنین. اصلا نمیشه گفت که فلان قاعده داره... از من یک سوال پرسید و با خنده گفت چون جورجیا تکی من نمی تونم بهت ویزا ندم!!!
    ولی با این وجود 140 روز منتظر بودم و مجبور شدم دیفر کنم و یک ترم دیرتر برم.

Junior Member

همونطور که میدونین کلا کار بچه های مکانیک و هوافضا کمی طول می کشهولی به نظر من یکی دو مورد هست که اگر توجه کنیم بهش در مورد زمان کلیر شدن تاثیر گذاره اول اینکه کی بری سفارت؛ هر چی زمان رفتنت به سفارت به تابستون نزدیک تر بشه خوب هم سر سفارت واسه بررسی پروندت و هم سر FBI شلوغ میشه اما اون چیزی که به نظر من خیلی اثر داره نحوه ی برخوردت هست با کنسول. نمیگم همیشه اما اگر خوب نتایج رو نگاه کنین که بچه ها اینجا گذاشتن اصولا وقتی یکم استرسی جواب بدی یا نگران باشی افیسر بهت شک میکنه و یک جورایی این باعث میشه کلیرنست طول بکشه. میدونین من فکر میکنم یک جورایی آفیسر تصمیم میگیره چقدر در مورد شما تحقیق کنن و چقدر به شما بپیچن واسه همین سعی کنید خونسرد باشید و با صداقت رفتار کنید و کلا اعتماد به نفستون بالا باشه. موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical eng

سلام دوستان
    اگه به طور همزمان برای مکانیک و هوافضا (اروبا) اقدام کنیم و بذیرش داشته باشیم ایا سفارت فقط ویزا برای هوافضا نمیده و مثلا برای مکانیک ویزا میده یا کلا رد میشیم و کلا شانسمون برای اون کشور حتی برای ترم و سال بعد هم از دست میدیم؟
    ممنون از کمکتون
    تو آرام آرام خواهی مرد، اگر سفر نکنی، اگر بنده عادات خویش شوی،اگر به دنبال رویایت نمی روی و این اجازه را به خود نمی دهی که حتی یک بار در طول زندگی از فرمان عقل خویش فرار کنی، زندگی را امروز آغاز کن، امروز خطر کن،نگذار آرام آرام بمیری،

Junior Member X111 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aero - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Vortex202 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه به طور همزمان برای مکانیک و هوافضا (اروبا) اقدام کنیم و بذیرش داشته باشیم ایا سفارت فقط ویزا برای هوافضا نمیده و مثلا برای مکانیک ویزا میده یا کلا رد میشیم و کلا شانسمون برای اون کشور حتی برای ترم و سال بعد هم از دست میدیم؟
    ممنون از کمکتون
    این سوال به نظر خیلی قدیمی شده ولی منم این مورد برام وجود داره
    میخواستم نظر دوستان رو بدونم...
    چون من بیشتر نظرم رو هوافضاست ولی نمیخوام شانس کلیم رو از دست بدم

Junior Member Araz.Darbandi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-سیالات-گیلان

دوستان من سیالات میخونم -کارشناسی-بنده علاقه ی شدیدی به Internal combustion engine دارم و موتورهای اتومبیل ها.با توجه به اینکه یه قسمت این موتورهای درونسوز مربوط به موشک ها هست به نظر شما امکانش هست که بعدا برای من مشکلی به وجود میاره برای ویزا؟(فعلن دانشجو هستم و برای مستر دیگه اقدام میکنم)
    تو نمی دانی غریو یک عظمت
    وقتی که در شکنجه یک شکست نمی نالد
    چه کوهی ست!
    why so serious?! let me put an smile on your face! ha ha!

Junior Member omidr1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

با عرض سلام خدمت دوستان
    با توجه به اتفاقاتی که برای ارز به وجود آمده یابه قول دوستان خواهد اومد من دیگه قید ارشد توی خارج رو زدم چون نمیشه روی ارز حساب کرد

حالا می خواهم برنامه ریزی کنم که ارشد رو در داخل بخونم ولی از اون جایی که دولت آمریکا برای بعضی رشته ها یه محدودیت هایی به وجود آورده ومن هم هدف نهاییم آمریکاست به نظر شما از بین طراحی کاربردی و تبدیل انرژی اونها به کدوم کمتر گیر میدن؟
    چون باید بدونم که روی کدوم بیشتر کار کنم برای امتحان ارشد

Junior Member

من با اين قسمت كه افيسر تشخيص ميده چقدر رو پر ونده شما كار بشه تا حد بالايي موافقم، تجربه شخصي ام ميگه ألبته يه مقدار ضوابط هم هست كه دست اون نيست خصوصا در مورد ما ايراني ها
    خرگوش من

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)