صفحه 1 از 66 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 659

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام دوستان.
    من امکان این رو دارم که بدون کنکور در دانشگاه تهران وارد دوره دکتری بشم (دو تا ژورنال و معدل A)، ولی اگر بخوام apply کنم باید یک سال صبر کنم که زبانم رو تقویت کنم و مقاله ها accept بشن، ولی در این صورت امکان دکتری ی بدون کنکور رو از دست میدم.
    میخواستم بدونم در حین تحصیل دکتری در ایران میشه انصراف داد و رفت به یک دانشگاه خارجی؟ (یا بهتره که برای این کار اصلا وارد دکتری در ایران نشم و درخواست اضافه سنوات بدم؟)
    برای معافیت تحصیلی سربازی مشکل پیش نمیاد؟
    وزارت علوم اجازه خروج میده؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام:
    متاسفانه باید عرض کنم که واسه سربازی با مشکل مواجه میشین!!!!!یکی از دوستای من که دانشجوی دوره دکتری هست از آمریکا پذیرش گرفت و وقتی رفت وزارت علوم واسه مراحل اخذ پاسپورت بهش گفتن چون واسه تو معافیت تحصیلی صادر شده دیگه دوباره نمیشه معافیت صادر کرد مگر اینکه از دوره دکتری داخل انصراف بدی که در اینصورت بلافاصله اعزام به خدمت میشی!!!!
    موفق باشید
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

سلام,

حرف بهروز کاملآ درسته. واسه يکی از دوستان من هم که در دوره دکترا مشغول تحصيل بود همچين مشکلی پيش اومد و متاسفانه نتونست بره آمريکا!! دليلشون هم اينه که برای هر مقطع تحصيلی فقط يکبار ميشه از معافيت تحصيلی استفاده کرد.

موفق باشيد.

مساله دیگه اینکه که برای دادن انصراف باید هزینه های ریالی مربوط به سال هایی که تحصیل کردی (در مقطع دکتری) رو بپردازی. تا 2-3 سال پیش برای رشته معماری، در حدود 5 میلیون تومان بود.

سلام
    اگه شخصی در حین تحصیل دکترا انصراف بده باید هزینه بپردازه؟؟؟؟اصولا افراد بدون در جریان گذاشتن دانشگاه از اینکه می خوان برن ترک تحصیل می کنن.
    لطفا اگه اطلاعات بیشتری دارین در اختیار اینجانب قرار دهید.
    ممنون

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdie
    سلام
    اگه شخصی در حین تحصیل دکترا انصراف بده باید هزینه بپردازه؟؟؟؟اصولا افراد بدون در جریان گذاشتن دانشگاه از اینکه می خوان برن ترک تحصیل می کنن.
    لطفا اگه اطلاعات بیشتری دارین در اختیار اینجانب قرار دهید.
    ممنون
    احتمالا فقط خانم‌ها و اونایی که مشکل سربازی ندارند می‌تونند ترک تحصیل کنند و از کشور خارج بشوند.

Junior Member hamed59 آواتار ها

سلام.
    یکی از مواردی که داره زیاد میشه انصراف دانشجویان PhD داخل و Apply کردن برای شروع PhD از ابتدا در یکی از دانشگاههای خارج است.
    برای آقایانی که کارت پایان خدمت و یا معافی دارند مشکل زیادی وجود نداره، ولی برای آقایانی که هنوز سربازی نرفته و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند احتمالا چندان ساده نخواهد بود.
    من یکی از اینگونه افراد هستم که نمی دونم روال کار چطوره!
    آیا واقعا راهی هست؟
    از دوستانی که با این مشکل برخورد داشتند و موفق یا نا موفق بودن و یا کسی رو می شناسن که این شرایط رو داشته خواهش می کنم تجربیات خودشون رو در اختیار بقیه ( از جمله من)قرار بدهند؟
    موفق باشید.

حامد سلام،

وقتی در حین دکتری apply میکنی این شانس را داری تا نسبتاً احتمال پذیرش گرفتنن بالاتر بره فقط به این شرط که بتونی اونور را توجیه کنی که چرا داری دکتری اینجا را رها میکنی! منتها مشکل اصلی که ایجاد میشه بحث نظام وظیفه است. شما چون یک بار از معافیت دوره دکتری استفاده کردی دیگه بهت اجازه خروج بلند مدت نمی دهند و لذا شما نمیتونی مثل بقیه خارج بشی از کشور. تنها راهی که داری اینه که به بهانه کنفرانس یا چیزی بری بیرون و دیگه بر نگردی که دو نوع هزینه برات داره: یکیش 15 میلیون تومان پول که میپره و دومی اینکه تا اطلاع ثانوی که معمولاً 1-4 سال هم بوده تا حالا نمیتونی برگردی به ایران. اگر اهل اینجور هزینه ها هستی اقدام کن چون به طور کلی اونطور که من دیدم کسانی که یک دکتری را خوانده باشن یا در آن پذیرش شده باشن راحتتر بهشون پذیرش میدن. البته این مسئله قطعی نیست و به سوابق فرد هم خیلی مرتبط هست.
    در ضمن این مسئله میتونه برای دانشگاه ها و غیره در ایران دردسر ساز باشه و لذا اگر ببینن داره زیاد میشه شروع به محدودیت گذاشتن ممکنه بکنن، بنابراین لطفا اینجوری در یک جای عمومی بیانش نکن که برای دیگران دردسر ایجاد نشه!

موفق باشی.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

Junior Member

من دکتری داخل قبول شدم و به استادم گفتم که نمی خوام اینجا ادامه تحصیل بدم ولی گفت اشکال نداره حالا بیا دکتری همینجا رو شروع کن و اگر addmision گرفتی برو.
    قضیه 6 ماه و expire شدن معافیت تحصیلی و این چیزا رو که بهش گفتم گفت که مشکلی نداره و چند مورد بودن که اینجوری رفتن.
    کسی در این مورد نظری داره؟

Senior Member maryamf آواتار ها

به نظر من که اینکار رو نکنین. ولی دکتری خوندن و اپلای کردن همزمان مشکلات خاص خودش رو داره. فقط یه عامل استرس زای اضافی برای خودتون درست می کنین و بس. تازه درست زمانی که درگیر پر کردن application form های دانشگاههای مختلف هستین و دارین مدارک آماده می کنین باید امتحان پیایان ترم بدین و ...

کسی که افتاد تو کار پذیرش گرفتن دیگه اینجا بدردش نمی خوره و یه بند اضافه هست که به پای خودتون می بندین.
    واقعا اپلای به قدر کافی دردسر داره. اگه من الان قرار بود انتخاب کنم، حتی امتحان دکتری شرکت نمی کردم چه برسه به اینکه ثبت نام کنم..
    می گذاشتم بعد از اینکه مطمئن می شدم قرار نیست از این مملکت خارج شم بعد امتحان می دادم.

باز خودتون همه شرایط رو در نظر بگیرین و تصمیم بگیرین

صفحه 1 از 66 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)