صفحه 52 از 66 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط Afs00n نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی دکتری ایران هستم و اصل مدارک لیسانس و فوق رو به دانشگاه تحویل دادم.
    درصورتی که پذیرش دانشگاه خارجی جور بشه،چطور میتونم مدارکم رو آزاد کنم؟
    البته مدارکم رو قبلا برای ترجمه آزاد کرده بودم و چن نسخه ترجمه ازش دارم ولی باز هم به تعدادی ترجمه نیاز دارم.
    برای آزاد کردن مدرک آیا باید درخواست انصراف بدم؟ هزینه ی انصراف چقدر هست؟
    اگر بخوام بدون انصراف اقدام کنم؛ آیا دانشگاه حاضر میشه مدارک رو برای چن روز به من بده؟
    در صورتی که مجبور به مهر و موم مدارک و ارسال اونها از طریق دانشگاه فوقم به دانشگاه خارجی باشم ؛آیا دانشگاه فوق این کار رو برام انجام میده؟

با تشکر
    بله. می‌تونید به طور موقت از دانشگاه محل دکتری، مدرک لیسانس و فوق رو بگیرید. می‌تونید بگید که برای ترجمه می‌خواین و معمولا باید یه کارتی گرو بذارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atiye62 نمایش پست ها
    دوستان سلام. من یه وضعیتی شبیه به یکی از دوستانی که اینجا مطلب گذاشتن ولی کسی جوابی به ایشون نداده هنوز. پس من هم مجبورم سوالم رو بپرسم و تفاوت وضعیتم با ایشون رو توضیح بدم. من دانشجوی ترم آخر دکترای شیمی تجزیه هستم که سال گذشته واسه فرصت مطالعاتی رفتم آمریکا در نتیجه من یکبار فرم DS160 سفارت رو قبلا پر کردم و همه اطلاعاتم از جمله دانشجوی دکترا بودنم تئ سیستم سفارت هست. من بعد از برگشتنم دوباره اپلای کردم واسه دکتری و پذیرش هم گرفتم. من هنوز دفاع نکردم ولی قصد دارم از دکترام دفاع کنم یعنی انصرافی در کار نیست. حالا مشکلم اینه که به سفارت چی بگم در باره دکترای مجدد. من نمیتونم دکترا داشتنم رو طبق توضیحی که دادم پنهون کنم. کسی این وضعیت رو قبلا داشته؟ میدونین چجوری و چی میشه به سفارت گفت که ریجکتم نکنن؟
    سلام می‌شه بگین که نتیجه چی شد؟ تونستید ویزا بگیرید؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از پیام های اخیر به دلیل عدم مطابقت با هدف تاپیک و عدم ارتباط با عنوان تاپیک، بدون ارسال پیام خصوصی حذف شدند.

مدیریت انجمن
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان
    من یک ترم دکتری داخل دولتی رو خوندم و وسط های همان ترم اول حذف ترم کردم و از حصیل مقطع دکتری انصراف دادم. حالا که میخام مدرکهای (ارشد و کارشناسی ام ) رو از دانشگاه مقطع دکتری تحویل بگیرم؛ اونا گرو کشی کردن!! و میگن که من باید 4 میلیون 100 پول همان یک ترم رو به دانشگاه بدهم!!
    آیا راهی به جز سابقه بیمه وجود داره که این پول رو ندیم.
    در ضمن من اگه انصرافم رو برگردونم و این ترم دوم هم واسم مرخصی رد بشه، ایا این ترم سنوات پولی ( 4 میلیون و 100) رو دوباره در پی داره؟!
    ممنونم (:

سلام. شما اول ورود به دانشگاه در مقطع دکتری، آیا تعهد نامه ای رو امضا کردین؟ این که اگر انصراف بدین باید هزینه معادل رو پرداخت کنین؟ اگر نکردین، دانشگاه حق چنین کاری رو نداره و با یه شکایت حقوقی ساده برطرف میشه

سلام به دوستان. من یه سوالی داشتم. من دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستم. در ابتدای شروع دوره دکتری از من تعهدی بابت انصراف و جریمه مالی گرفته نشد (برخلاف دانشگاه های دیگه مثل امیرکبیر). از این رو می تونم بگم که وقتی از دکتری انصراف بدم دیگه لازم نیست مبلغی رو پرداخت کنم؟ حال اگر دانشگاه جریمه ای نگرفت، وزرات علوم چطور؟ وزارت علوم بابت انصراف جریمه می گیرد؟ (چون من سربازی دارم، و برای گرفتن معافیت مجدد برای خروج از کشور کارم به وزارت علوم گیر میکنه. از کدوم قسمت وزارت علوم بایس برم سوال کنم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره من رو راهنمایی کنهسلام به دوستان. من یه سوالی داشتم. من دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستم. در ابتدای شروع دوره دکتری از من تعهدی بابت انصراف و جریمه مالی گرفته نشد (برخلاف دانشگاه های دیگه مثل امیرکبیر). از این رو می تونم بگم که وقتی از دکتری انصراف بدم دیگه لازم نیست مبلغی رو پرداخت کنم؟ حال اگر دانشگاه جریمه ای نگرفت، وزرات علوم چطور؟ وزارت علوم بابت انصراف جریمه می گیرد؟ (چون من سربازی دارم، و برای گرفتن معافیت مجدد برای خروج از کشور کارم به وزارت علوم گیر میکنه. از کدوم قسمت وزارت علوم بایس برم سوال کنم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره من رو راهنمایی کنه

Junior Member

سلام دوستان
    من دکترای مستقیم دانشگاه تهران پذیرفته شدم. اگر بخوام اپلای کنم و ترم 2 انصراف بدم :
    1) با توجه به اینکه سربازی دارم، تکلیف سربازیم چی میشه؟ میتونم وثیقه بذارم و اپلای کنم؟
    2) علاوه بر مدارک کارشناسی و ارشد باید پول اون دو ترم رو هم بدم ؟
    ممنونم میشم اگر کسی جواب بده

1. طبق قانون الان، شما در طول دوران تحصیل تون فقط یک بار میتونید انصراف بدید و مجددا معافیت تحصیلی بگیرید. اگر شما تا الان از مقاطع قبلی تون انصراف نداده باشید (لیسانس و ارشد)، می تونید برای دکتری انصراف بدید و با نامه پذیرشی که از دانشگاه خارجی میگیرید مجددا معافیت تحصیلی براتون صادر بشه.
    2. بله. چون برای صدور معافیت تحصیلی، باید از وزارت علوم نامه بگیرید و وزارت علوم به شرطی مجددا نامه صادر میکنه که مقطعی که انصراف دادید رو تسویه کنید. باید پول اون دو ترم رو بدید و بعدش براتون مجددا نامه ی معافیت تحصیلی بزنه (اگر این سربازی نبود، این داستان هم نبود)

دوستان سلام. کسی SOP خوب داره برای توجیه انصراف از دکتری و اپلای مجدد یه دکتری دیگه؟ یه SOP خیلی خوب و قانع کننده میخوام. ممنون میشم.

سلام دوستان.

من امسال برای مصاحبه دکتری دانشگاه تربیت مدرس البته دوره شبانه و روزانه چند تا دانشگاه رفتم قصد دارم یک دو ترم بخونم و مقاله بدم بعد انصراف بدم و اپلای کنم. (من خانمم و مشکل سربازی ندارم)
    1. اگه بخوام انصراف بدم آیا مشکلی برای روند اپلایم پیش میاد ؟ مثلا در مورد مدارک که تحویل دانشگاه میدم.
    2. در مورد هزینه ها چی؟ اگه انصراف بدم شرایط هزینه روزانه و شبانه چی میشه؟
    3. و اینکه آیا باید به استاد راهنما از همون اول بگم هدفم چیه یا لازم نیست؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)