صفحه 54 از 66 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام دوستان
    ببخشيد ١سوال داشتم ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد،
    ميزان تعهد خدمت دانشجوي دكتري ك ٥ ساله تموم كرده، چند سال مي باشد، طبق تعهدي ك در مدرك موقت مينويسن!
    البته ترم ٣ امتحان جامع دكتري رو قبول شده و باقيش پروپزالو تز بوده، براي ارشد ١.٥ سال قيد شده ولي دكتري رو هنوز نميدونم، خيلي كنجكاوم ك بدونم مي ارزه با كار كردن آزاد كرد يا...؟
    ممنون...

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

ترم هایی که واحد داشتید محسوب میشه از جمله واحدهای پایان نامه. مگر این که فقط پایان نامه صفر واحدی باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    ترم هایی که واحد داشتید محسوب میشه از جمله واحدهای پایان نامه. مگر این که فقط پایان نامه صفر واحدی باشه.
    سپاس بابت پاسخگوييتون...
    پس يعني اگر ترم ٤ پايان نامشونو برداشتن، همون ٤ ترمو تعهد كار دارن، چون بقيه ش فقط تزشون بوده ك بقول شما صفر واحد...
    در مورد خريدم بر مبناي همين تعهد خدمته ديگه، يعني ٤ ترم پول بايد پرداخت بشه

Junior Member

سلام دوستان. من قصد دارم بدون انصراف از تحصیل، دکتری رو اینجا رها کنم و نهایتا اخراج بشم. من در حال حاضر بدهی صندوق رفاه دارم بابت وام هایی که گرفتم و نمیتونم قبل از انصراف و یا اخراج تسویه حساب کنم. با این اوصاف نهایتا چی میشه و من چه قدر جریمه میشم؟ آیا از حساب ضامنم برداشت میشه با توجه به اینکه کسر از حقوق دادم؟ بعد ازینکه اخراج شدم باید برای باز پرداخت به دانشگاه مراجعه کنم یا از طریق سامانه میشه بدهی رو پرداخت کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

سلام دوستان
    من چهار ترم دانشجو دکترا روزانه بودم کلا رها کردم و اپلای کردم از اونجایی که اخراج واسه کسی که دانشجوی دکترا بود وجه خوبی نداره و تو پرونده ثبت میشه ترجیح میدم خودم انصراف بدم تا اخراجم کنن

کسی از دوستان میدونه که هزینه این چهار ترم رو میگیرن یا فقط جریمه میکنن؟؟ و اینکه کلا چقدر باید هزینه داد؟؟ کسی از دوستان بودم بدون اینکه چیزی بگه از کشور خارج شده باشه پیگیری که نمیکنن درسته؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چهار ترم دانشجو دکترا روزانه بودم کلا رها کردم و اپلای کردم از اونجایی که اخراج واسه کسی که دانشجوی دکترا بود وجه خوبی نداره و تو پرونده ثبت میشه ترجیح میدم خودم انصراف بدم تا اخراجم کنن

کسی از دوستان میدونه که هزینه این چهار ترم رو میگیرن یا فقط جریمه میکنن؟؟ و اینکه کلا چقدر باید هزینه داد؟؟ کسی از دوستان بودم بدون اینکه چیزی بگه از کشور خارج شده باشه پیگیری که نمیکنن درسته؟؟
    اینکه هزینه چقدر میشه رو باید از تحصیلات تکمیلی دانشگاه بپرسید که زمان ثبت نام آیا تعهد دادید یا خیر. به نظر من شما سریع انصراف نده، یه ترم مرخصی بگیر و برو و بعد که برگشتی بیا انصراف بده چون پروسه اپلای و ویزا 100% نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

1- ممکنه موقع انصراف، استاد و دانشگاه ایران شما سنگ اندازی و ایجاد مشکل کنند. از طرفی، ممکنه استاد بیرون ایران حساس بشه که چرا انصراف دادید و شاید به همین خاطر، با رد درخواست مواجه بشید. در مورد مدارک هم باید ببینید موقع ثبت نام، از شما مدارک اصل گرفته میشه یا خیر.

2- اطلاعی ندارم.

3- "باید" در کار نیست. اگر بگید، اخلافی ترین حالت ممکن پیش میاد. با این حال، بعید میدونم هیچ استادی پیدا بشه که با علم به ناپایدار بودن وضعیت شما، قبول کنه شما جذب آزمایشگاهش بشید.

پیشنهاد: این اتفاقی که به شدت در حال گسترش و همه گیر شدنه، اتفاق درستی نیست و با اخلاق حرفه ای مغایرت داره. بهتره اصلا وارد دورۀ دکترا نشید تا جای یک نفر دیگه بی جهت اشغال نشه. بنشینید برای خودتون برنامه بریزید و روی مقاله و سایر آیتمهای مورد نیاز انرژی بگذارید و پوزیشن دکترا رو بگذارید برای کسانی که صادقانه علاقمند به دکترای داخل هستند.
    من اینکار را نکردم و صادقانه رفتار کردم و نگذاشتم جای یک نفر را در ایران بگیرم نهایتا الان ویزای من به دلیل مسخره ای رد شده. جای من نیستید واقعا حس خیلی بدیست

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhganam نمایش پست ها
    من اینکار را نکردم و صادقانه رفتار کردم و نگذاشتم جای یک نفر را در ایران بگیرم نهایتا الان ویزای من به دلیل مسخره ای رد شده. جای من نیستید واقعا حس خیلی بدیست
    طبیعیه که من نباید جای شما باشم و هر کس باید سر جای خودش باشه. تجربۀ افراد مختلف هم خاص خودشونه و البته قابل احترام. اگر بخاطر ارزشمند بودن "صداقت" توی ذهنیت های خودتون بود که اون کارو کردید، دلیلی نداره که الان ناراحت باشید چون کاری رو انجام دادید که بهش اعتقاد داشتید و طبعا باید الان رضایت قلبی داشته باشید از عمل کردن به اخلاقیات ذهنی خودتون. ویزا همیشه همینه و در بهترین حالت، 50-50 هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

عرض سلام و ادب

بعد از خواندن حدود 20 صفحه و پیدا نکردن پاسخی برای پرسشم! آن را در ادامه مطرح می کنم به امید این که یکی از خبرگان سایت پاسخ گو باشند.

بنده فارق التحصیل ارشد صنایع هستم و به احتمال خیلی زیاد باید اردیببهشت ماه سال 1397 به خدمت اعزام بشوم. با توجه به این که به هیچ وجه دوست ندارم وقتم را در خدمت از دست بدهم، به دنبال خلاصی از آن هستم! بدین منظور، قصد دارم برای دوره دکتری دانشگاه پیام نور امتحان بدم و ثبت نام کنم. لازم به ذکر است که بنده قصد دارم برای ترم پاییز سال 2019 اپلای کنم.

با فرض این که نمرات قابل قبول تافل و GRE را نهایتا تا انتهای تابستان سال آتی (سال 1397) دریافت کنم، سوالات بنده به شرح زیر می باشند:

1- به نظر شما ثبت نام کردن در دانشگاه پیام نور برای خلاصی از خدمت تصمیم مناسبی هست؟

2- تبعات انصراف پس از حدود دو الی سه ترم برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور چه چیزهایی هست؟

3- به فرض این که به دانشگاه مقصد در رابطه با انصراف از مقطع دکتری چیزی نگویم، چه مشکلاتی می تواند مرا تهدید کند؟

4- آیا می توانم بدون انصراف دادن و با گرفتن مرخصی یک ترمه به آماده کردن مدارک مورد نیاز بپردازم (ترجمه و ...)؟

5- آیا امکان دارد که دانشگاه اجازه انصراف را به بنده ندهد؟

6- از چه زمانی معافیت تحصیلی بنده برای خروج از کشور صادر میشود؟ منظور بنده معافیت تحصیلی هست که مرتبط با دانشگاه خارج از کشور می شود. به نظرم این زمان می تواند دقیقا بعد از دریافت پذیرش 100 درصدی از دانشگاه خارجی باشد.

7- با توجه به معدل بالای ارشدم، معاون دانشکده به بنده گفته کمک لازم جهت گرفتن پذیرش دوره دکتری (بدون کنکور) در داخل کشور را انجام می دهد. به نظرتان می توانم قبل از تاریخ اعزام به خدمت که قبل تر اشاره شده است در یکی از دانشگاه های پیام نور ثبت نام کرد و از سربازی در امان موند؟؟!!

پیشاپیش باید از زحمات شما تشکر کنم. همچنین از وقتی که جهت پاسخ دهی به پرسش های بنده نیز صرف خواهید کرد می بایست قدردانی کنم.

سلام، متخصصان عزیز، خواهشا ما رو از نظرات ارزشمندتون محروم نگذارید. ممنون می شوم کسی از دوستان راهنمایی کنه (حتی در حد یک سوال).

واقعیت بدجور گیر هستم و جایی رو بهتر از این انجمن نمی شناسم.

منتظر الطاف جبران ناپذیرتون هستم.

پیشاپیش تشکر
    ویرایش توسط Mechatronic : January 22nd, 2018 در ساعت 02:31 PM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering-water-KNTU university

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    سلام
    من درحال حاضر دانشجوی دکتری دولتی روزانه هستم برام یک سری مشکلاتی ایجاد شده که دیگه نمیتونم ادامه تحصیل بدم بنابراین این ترم درخواست انصراف از تحصیل را دادم. خلاصه وضعیتم این است که ورودی 92 هستم. در طول سه ترم اول 18 واحد درسیم را پاس کردم. ترم پنجم امتحان جامع قبول شدم. یعنی ترم چهارم وپنجم بدون واحد بودم. ترم 6 و 7 مرخصی بدون سنوات داشتم و ترم 8 هم مرخصی با سنوات. این دو ترم آخر هم طرح پروپوزال داشتم که باز صفر واحد است. با توجه به پاسخ شما آیا درست متوجه شدم من فقط باید هزینه همان سه ترمی که واحد داشتم را بپردازم؟
    2- من خانم هستم و مشکل سربازی ندارم و مدارک دانشنامه ارشد و کارشناسیم و ریزنامه هاشون را با مهر تایید وزارت علوم دارم. آیا باز هم باید برای انصراف هزینه بدهم یا چون مدارکم کاملا دست خودمه دیگه این مطلب منتفی میشه؟
    3- در نهایت اگه مجبور به پرداخت جریمه بشم میتونم بجای پرداخت هزینه به میزان آموزش رایگان مثل حالت فارغ التحصیلی، سابقه کار بعنوان تعهد خدمت ارائه بدم یا نه حتما باید جریمه بصورت نقدی پاس بشه؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید درضمن من فعلا قصد ادامه تحصیل توی هیچ یک از دانشگاههای داخل و خارج هم ندارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)