صفحه 66 از 66 نخستنخست ... 165657585960616263646566
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط heidary4444 نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب
    ببینید دوست بزرگوار در هر صورت مشخصات شما روی سفته هست ودر هر شرایطی شخص یا ارگانی میتونه علیه شما ادعا کنه .ازاون گذشته به نظر من شما برای اقدام به مهاجرت تحصیلی انصرافتون رو اعلام بکنید با خیل راحت وفارغ از هیچ مساله ای میتونید به هدف برسید .درسته الان شما پاسپورت دارید و شرایط رفتن مهیاست.
    خیلی ممنونم از راهنماییتون. منظورم این بود که اگه الان انصراف بدهم باید احتمالا هزینه زیادی رو هم متقبل بشم یا میتونم بعد از مدتی بذارم اخراج بشم بخاطر ثبت نام نکردن بعد برم دنبالش؟ یا حداقل چندسال بعد پیگیر بشم؟ چون الان اگه بخوام پیگیر بشم باید علاوه بر هزینه های رفتن چندین میلیون به دانشگاه بدهم تا اونجایی که فهمیدم درسته؟

Member heidary4444 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering power state university

نقل قول نوشته اصلی توسط pademan نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنماییتون. منظورم این بود که اگه الان انصراف بدهم باید احتمالا هزینه زیادی رو هم متقبل بشم یا میتونم بعد از مدتی بذارم اخراج بشم بخاطر ثبت نام نکردن بعد برم دنبالش؟ یا حداقل چندسال بعد پیگیر بشم؟ چون الان اگه بخوام پیگیر بشم باید علاوه بر هزینه های رفتن چندین میلیون به دانشگاه بدهم تا اونجایی که فهمیدم درسته؟
    سلام وادب
    ببینید نه انطور نیست شما اگه دانشگاه دولتی باشید باید هزینه های تحصیل دراون دانشگاه رو پرداخت کنید ولی دانشگاه ازاد انطور نیست چون شما بابت تحصیلتون هزینه پرداخت کردید ولی به تجربه من شما اصلا پیگیر نشید چون مدرک خاصی دست دانشگاه نیست وبا قدرت تمرکز کنید رو بحث ویزا

Junior Member

سلام به کمک نیاز دارم.
    من 31 شهریور امسال ارشد دفاع کردم و یک سال فرصت دارم به خدمت برم که نمیخوام برم و اپلای کنم. واقعا احتمالش کم نیست نتونم زیر یک سال پروسه اپلای رو انجام بدم و یه راهی هست میخوام انجام بدم اونم اینه که دکتری ثبت نام کنم و بعد از نهایتا دو ترم که کارم طول بکشه انصراف بدم و برم. دکترای روزانه که شنیدم حداقل 100 میلیون جریمه باید بدی چون یک صندلی رو اشغال میکنی. میمونه دانشگاه آزاد که من دوستم رفت این کار رو امسال انجام بده و یک ترم مرخصی گرفت ولی متاسفانه گفتند اگر از یک موعدی بگذره باید نصف شهریه های موردنیاز چیزی حدود 50 میلیون بپردازی. دانشگاه آزاد که نشدنیه با این وضع. میمونه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و دوره پردیس و شبانه که من هرچی سرچ کردم نتونستم درست و حسابی پیدا کنم که هزینه ای که بعد از انصراف میدی چقدره. همین دانشگاه آزاد هم تو سایت ها وقتی سرچ کردیم چیز متفاوتی نوشته بودند.
    واقعا ممنون میشم اگر کسی تجربه ای مشابه داشته در این زمینه به اشتراک بگذاره و کمکم کنه چون اگر نمیشه من باید به فکر آلترناتیو دیگه ای باشم و دکترا ثبت نام نکنم که موعدش تو آذر میشه. فکر هم میکنم این راه خیلی غیرمعمول هم نیست و امتحان کردند ولی خب خیلی دور و برم این افراد رو ندارم. اگر کسی تجربه ای داره لطفا بگه ببینیم میشه این ثبت نام دکترا در یه دانشگاهی و انصراف رو با هزینه پایین عملی کرد یا نه. خیلی ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط anderade نمایش پست ها
    سلام به کمک نیاز دارم.
    من 31 شهریور امسال ارشد دفاع کردم و یک سال فرصت دارم به خدمت برم که نمیخوام برم و اپلای کنم. واقعا احتمالش کم نیست نتونم زیر یک سال پروسه اپلای رو انجام بدم و یه راهی هست میخوام انجام بدم اونم اینه که دکتری ثبت نام کنم و بعد از نهایتا دو ترم که کارم طول بکشه انصراف بدم و برم. دکترای روزانه که شنیدم حداقل 100 میلیون جریمه باید بدی چون یک صندلی رو اشغال میکنی. میمونه دانشگاه آزاد که من دوستم رفت این کار رو امسال انجام بده و یک ترم مرخصی گرفت ولی متاسفانه گفتند اگر از یک موعدی بگذره باید نصف شهریه های موردنیاز چیزی حدود 50 میلیون بپردازی. دانشگاه آزاد که نشدنیه با این وضع. میمونه دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و دوره پردیس و شبانه که من هرچی سرچ کردم نتونستم درست و حسابی پیدا کنم که هزینه ای که بعد از انصراف میدی چقدره. همین دانشگاه آزاد هم تو سایت ها وقتی سرچ کردیم چیز متفاوتی نوشته بودند.
    واقعا ممنون میشم اگر کسی تجربه ای مشابه داشته در این زمینه به اشتراک بگذاره و کمکم کنه چون اگر نمیشه من باید به فکر آلترناتیو دیگه ای باشم و دکترا ثبت نام نکنم که موعدش تو آذر میشه. فکر هم میکنم این راه خیلی غیرمعمول هم نیست و امتحان کردند ولی خب خیلی دور و برم این افراد رو ندارم. اگر کسی تجربه ای داره لطفا بگه ببینیم میشه این ثبت نام دکترا در یه دانشگاهی و انصراف رو با هزینه پایین عملی کرد یا نه. خیلی ممنونم.
    یک سال زمان کافی برای نوشتن مقاله و اپلای کردن هست. حتی میشه دو تا مقاله نوشت. دکتری داخلی قبل از اپلای مزیت حساب نمیشه. هم وقت هدر میره و هم نتیجه مطلوبی بدست نمی اید.

Junior Member

سلام دوستان...
    من دانشجو ترم 1 مقطع دکتری هستم... اگر پذیرش ارشد مجدد بگیریم و از معافیت دکتری برای خروج از کشور استفاده کنم بعدا دچار مشکل نمی شم؟ سربازی دارم... ممنون میشم کسی راهنمایی کنه...

Junior Member

سلام
    زمان ثبت نام دکتری مدرک لیسانس و ارشدتون دست دانشگاه دکتری میمونه
    پس بهتره قبل اینکه مدارک رو تحویلشون بدید اقدام به گرفتن دانشنامه کنید چند نسخه برابر اصل کنید و مدارک رو ترجمه و به تایید وزارت خارجه و دادگستری برسونید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anderade نمایش پست ها
    سلام به کمک نیاز دارم.

دوست عزیز بهتره اگر واقعا قصد رفتن دارید خودتون رو درگیر دکتری داخل نکنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Meghdad_sab نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان، منم تقریبا شرایط مشابه دارم. سال 6 دکترا انصراف دادم، دو ترم کورس داشتم بعدش هم آزمون جامع و پروپوزال و تز بوده و حتی تزو هم تا پارت 3 از 4 پارت برداشتم و انجام دادم و در نهایت به علت یه مشکلاتی اعم از مشکلاتی که خیلی از دوستان اشاره کردن با اینکه یکی دو ترم بعدش میتونستم دفاع کنم انصراف دادم. بعد ازون چند ماهی سربازی بودم و با توجه به پروژه کسری خدمتی که داشتم با همون چندماه سربازیم تموم شد. حالا من دو تا پذیرش قطعی دارم از دانشگاههای Perdue و UCI و خب نمی خوام این فرصتو از دست بدم. الان میخوام شروع کنم پروسه آزاد کردن مدارکمو اما هر چقدر سرچ میکنم برای دانشجوهایی که انصراف دادن نمی تونم پیدا کنم که دقیقا باید از کجا شروع کنم. و اینکه با توجه به شرایطم یه منبع غیر موثق میگفت هزینه رها شدن از همین دوره دکترام ممکنه چیزی حدود 90 میلیون تومن بشه، که میخواستم بپرسم آیا صحت داره؟ من ورودی 91 رشته الکترونیک بودم در مقطع دکترا.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام.
    من یه سوال داشتم خواستم ببینم درزمان اپلای به اساتید دانشگاه های خارجی گفتید که اینجا دکتری بودین یا گفتید اخراج شدین؟
    ایا تاثیری در اپلای داشته؟
    من شرایطم اینجوری و میخوام از واحدهایی که پاس کردم توی دوره دکتری تو رزومه ذکر کنم

Junior Member

سلام

من دانشجوی سال سوم دانشگاه تهران بودم و بعد از پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج، از دکتری داخل انصراف دادم.

خواستم یه اطلاعاتی در این زمینه به بچه ها بدم

در صورتی که مدرک ارشد و کارشناسی شما آزاد شده و نیازی به کارنامه دکتری هم ندارید اصلا نیازی به پرداخت پول واحدهای گذرانده شده ندارید.

توی سی وی من به دانشجوی دکتری بودن اشاره کردم چون اینجا هم درس های خوبی پاس کرده بودم و هم مهارت های زیادی یاد گرفتم که وزن زیادی به رزومه ام میداد

اتفاقا استادی که بهم آفر داد خیلی خوشش اومد که دانشجوی دکتری هم بودم و روی این موضوع تاکید کرد که بقیه دانشجوهاش فقط ارشد داشتن، اینکه من دکتری هم قبول شده بودم خیلی خوبه

خلاصه اگر توی مقطع فعلی چیزهای خوبی یاد گرفتید خوبه که بهش اشاره بشه در سی وی...

ضمنا من خانمم و سربازی نداشتم،

متاسفانه پروفایل خودم فعال نشده و با اکانت همسرم دارم تجربیات خودم رو به اشتراک میگذارم
    ویرایش توسط amin_70 : July 25th, 2022 در ساعت 04:42 PM

Junior Member

سلام
    وقت همگی بخیر
    من هم میخوام انصراف بدم اما چون هنوز مدرک زبانم و نگرفتم میخوام اول مرخصی بگیرم
    دوتا سوال دارم
    من پروپوزالم تصویب شده آیا میتونم بعد از انصراف همونو ادامه بدم؟
    و اینکه آیا میتونم همکاری پژوهشی ام را با استاد ارشدم بعنوان مشاور یا راهنمای دوم ادامه دهم؟ کسی بوده که اینکارو کرده باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)