صفحه 64 از 66 نخستنخست ... 1454555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Senior Member Sha7ab آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر
    دوستان چند تا سوال داشتم در صفحات قبلی به صورت پراکنده این سوالات پرسیده شده بود ولی جوابی براشون پیدا نکردم ممنون میشم اگر اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید:

بنده دانشجوی ترم ۶ دکترا هستم آزمون جامع ترم ۴ دادم و از پروپوزال هنوز دفاع نکردم. از امور مالی دانشگاه پرسیدم گفتند واسه هر ترم چیزی حدود 5-6 تومن باید پول بدم! میخواستم بدونم این هزینه ها برای هر دانشگاهی جداس یا هزینه ها کشوریه؟چون در صفحات قبلی دیدم نوشته بودن هر ترمی که واحد داشتی 4 تومن. و اینکه من دو ترم اول درس داشتم ترم سه آزمون جامع برداشتم که امتحان ندادم. ترم چهار ازمون جامع برداشتم. ترم پنجم رساله برداشتم و ترم ۶ ادامه رساله. میخواستم بدونم الان من واسه چند ترم باید پول بدم؟۶ ترم؟

سوال بعدیم اینه که اگر اخراج بشم هزینه ای که بالا گفتم رو نمیدم درسته؟ و اینکه اخراجی ایا بد هست؟ جایی ذکر میشه؟ واقعا زور داره 30-40 تومن پول بدم واسه دکترا.
    اگر اخراج شم و سربازی برم اونموقع در حین سربازی اگر پذیرش گرفتم میتونم معافیت بگیرم یا نه؟
    میشه یه کاری کرد که همین الان اخراجی رو بزنن که سریع برای سربازی اقدام کرد؟ چون توی صفحات قبل خوندم که میگفتن ول کنید دانشگاهو خودشون اخراجتون میکنن! من نمیخوام تایمم تلف شه و میخوام سربازی برم

ببخشید اگر طولانی شد. پیشاپیش از حسن توجهتون ممنونم
    برای ترم هایی که درس داشتی باید پول بدی. ترم هایی که صرفا پروپوزال داشتی پولی نمیخواد. بستگی به ورودی ای که هستی هر ترم 4 تومن میشه.
    بعضی دانشگاه ها از اخراجی ها پول نمیگیرن ولی جدیدا دیدم خیلیهاشون میگیرن.
    آره وسط خدمت پذیرش بگیری معافیت تحصیلی میدن بهت.
    برای اخراج شدن باید یکی دو ترم ول کنی درسو.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Snjrn نمایش پست ها
    سلام. وقتتون بخیر. من دقیقا شرایطم کپی شماست. میخواستم بپرسم شما به استاد فعلی خودتون گفتید که میخواید اپلای کنید ؟
    استاد من به هیچ وجه با این کار موافقت نمیکنه و به هیچ وجه شرایط دانشجو براش اهمیتی نداره. مثل اینکه برده گرفته باشه... در ضمن هیچ گونه کمکی حتی سر سوزن به من نمیکنه که حداقل پایان نامه پیش بره.
    اگه به نتیجه ای رسیدید خواهش میکنم اطلاع بدید.
    ممنون/
    شما به استادت اصن هیچی نگو. پذیرش بگیر و برو.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    برای ترم هایی که درس داشتی باید پول بدی. ترم هایی که صرفا پروپوزال داشتی پولی نمیخواد. بستگی به ورودی ای که هستی هر ترم 4 تومن میشه.
    بعضی دانشگاه ها از اخراجی ها پول نمیگیرن ولی جدیدا دیدم خیلیهاشون میگیرن.
    آره وسط خدمت پذیرش بگیری معافیت تحصیلی میدن بهت.
    برای اخراج شدن باید یکی دو ترم ول کنی درسو.

خیلی ممنون ازتون. من پرس و جو کردم بهم گفتن اگه میخوای بری خدمت، میتونی پول انصرافی رو ندی و بری خدمت هرموقع به مدارکت نیاز داشتی و خواستی از دانشگاه بگیری اونموقع بیای و هزینشو بدی اینطوری هزینت هم کم میشه چون سربازی رفتی. میخواستم بدونم تفاوت چقدره شما اطلاع دارید؟

سلام خدمت دوستان، منم تقریبا شرایط مشابه دارم. سال 6 دکترا انصراف دادم، دو ترم کورس داشتم بعدش هم آزمون جامع و پروپوزال و تز بوده و حتی تزو هم تا پارت 3 از 4 پارت برداشتم و انجام دادم و در نهایت به علت یه مشکلاتی اعم از مشکلاتی که خیلی از دوستان اشاره کردن با اینکه یکی دو ترم بعدش میتونستم دفاع کنم انصراف دادم. بعد ازون چند ماهی سربازی بودم و با توجه به پروژه کسری خدمتی که داشتم با همون چندماه سربازیم تموم شد. حالا من دو تا پذیرش قطعی دارم از دانشگاههای Perdue و UCI و خب نمی خوام این فرصتو از دست بدم. الان میخوام شروع کنم پروسه آزاد کردن مدارکمو اما هر چقدر سرچ میکنم برای دانشجوهایی که انصراف دادن نمی تونم پیدا کنم که دقیقا باید از کجا شروع کنم. و اینکه با توجه به شرایطم یه منبع غیر موثق میگفت هزینه رها شدن از همین دوره دکترام ممکنه چیزی حدود 90 میلیون تومن بشه، که میخواستم بپرسم آیا صحت داره؟ من ورودی 91 رشته الکترونیک بودم در مقطع دکترا.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Meghdad_sab نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان، منم تقریبا شرایط مشابه دارم. سال 6 دکترا انصراف دادم، دو ترم کورس داشتم بعدش هم آزمون جامع و پروپوزال و تز بوده و حتی تزو هم تا پارت 3 از 4 پارت برداشتم و انجام دادم و در نهایت به علت یه مشکلاتی اعم از مشکلاتی که خیلی از دوستان اشاره کردن با اینکه یکی دو ترم بعدش میتونستم دفاع کنم انصراف دادم. بعد ازون چند ماهی سربازی بودم و با توجه به پروژه کسری خدمتی که داشتم با همون چندماه سربازیم تموم شد. حالا من دو تا پذیرش قطعی دارم از دانشگاههای Perdue و UCI و خب نمی خوام این فرصتو از دست بدم. الان میخوام شروع کنم پروسه آزاد کردن مدارکمو اما هر چقدر سرچ میکنم برای دانشجوهایی که انصراف دادن نمی تونم پیدا کنم که دقیقا باید از کجا شروع کنم. و اینکه با توجه به شرایطم یه منبع غیر موثق میگفت هزینه رها شدن از همین دوره دکترام ممکنه چیزی حدود 90 میلیون تومن بشه، که میخواستم بپرسم آیا صحت داره؟ من ورودی 91 رشته الکترونیک بودم در مقطع دکترا.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام وقت بخیر الان این گپ تحصیلی شما که ایجاد شده مشکل ساز نبوده براتون؟ اگر فرض کنیم شما سال ۹۱ ارشد تموم کردین و بلافاصله دکترا قبول شده باشین ۸ سال گپ تحصیلی دارید. میشه توضیح بدید؟ چون من الان که میخوام انصراف بدم خیلی نگران گپ تحصیلیم هستم. در رابطه با هزینه انصراف از تحصیل من که رفتم بهم گفتن همه چی انلاین شده و ما هم نمیدونیم چقدر میشه! ولی گفتن هر ترم رو ۵-۶ تومن در نظر بگیرید و اینکه اگر سربازی رفته باشید از هزینه کم خواهد شد. چون من قصد دارم بلافاصله بعد از انصراف خدمت برم. بهم گفتن انصراف بده ولی مدارکت رو از دانشگاه تحویل نگیر سربازی که بری از هزینه انصراف کم میشه و هرموقع خواستی بیا و هزینه رو پرداخت کن و مدارکت رو تحویل بگیر

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر الان این گپ تحصیلی شما که ایجاد شده مشکل ساز نبوده براتون؟ اگر فرض کنیم شما سال ۹۱ ارشد تموم کردین و بلافاصله دکترا قبول شده باشین ۸ سال گپ تحصیلی دارید. میشه توضیح بدید؟ چون من الان که میخوام انصراف بدم خیلی نگران گپ تحصیلیم هستم. در رابطه با هزینه انصراف از تحصیل من که رفتم بهم گفتن همه چی انلاین شده و ما هم نمیدونیم چقدر میشه! ولی گفتن هر ترم رو ۵-۶ تومن در نظر بگیرید و اینکه اگر سربازی رفته باشید از هزینه کم خواهد شد. چون من قصد دارم بلافاصله بعد از انصراف خدمت برم. بهم گفتن انصراف بده ولی مدارکت رو از دانشگاه تحویل نگیر سربازی که بری از هزینه انصراف کم میشه و هرموقع خواستی بیا و هزینه رو پرداخت کن و مدارکت رو تحویل بگیر
    دقیقا همینطوره من 91 ارشد گرفتم و همون سال قبول شدم و در واقع اگه گپ تحصیلی بعد از انصراف حساب کنیم دو سال میشه، چون من به هر استادی ایمیل زدم گفتم دانشجوی دکترا بودم و انصراف دادم، از خیلی از اساتید هم جوابای مثبت گرفتم. راستش من شنیدم که اروپا بعضی از دانشگاهها شرایط سنی دارن اما آمریکا و کانادا من چیزی نشنیدم و ندیدم، حتی ما چون بهرحال دانشجووی دکترا بودیم اینجا و بهرحال رزوممون از بیشتر کسایی که ارشد و دفاع کردن قویتره یکم براشون وسوسه کننده تریم، و موضوع بعدی هم این مسئله هستش که شخصا خودم در طول تحصیل دکترام تو یه شزکت کار طراحی مدار میکردم که مربوط به فیلد کاریم بود و این سابقه کاری میتونه اون گپ و پوشش بده چون خیلی مرسومه در آمریکا که بعد از ارشذ افراد جذب مشاغل مربوط به رشتششون میشن و بعد از کسب چند سال تجزبه برای مدرک دکترا اقدام میکنن.
    امیدوارم کمک کرده باشم، بازم اگه تمایل داشتین یه پیام بهم بدین شمارههامونو با هم رد و بدل کنیم و در تماس باشیم که از تجربیات هم استفاده کنیم. راستی اینکه گفتین ترمی 5-6 میلیون، یعنی حتی ترم هایی که واحد نداشتیم؟ مثلا آمادگی آزمون جامع واحد نداره، یا آمادگی پروپوزال. اگه همه ترمها باشه که من سال 6 بودم 12 ترم حدود 80 میلیون میشه. بعد سربازی یا سابقه کار بعد انصراف تا چند درصد کاهش میده؟

Junior Member

سلام دوستان. کسی از انصراف از phd دانشگاه علوم پزشکی خبر داره؟ جریمه به چه صورتی محاسبه میشه و آیا میشه قسط بندی کرد؟ و اگه جریمه رو پرداخت نکرد، ممکنه که ممنوع الخروج بشیم؟

Junior Member

سلام. من سال ۶ دکتری هستم در ایران. متاسفانه به علت مشکلاتی که در اثر تحریم‌ها اتفاق افتاده فرایند پذیرش مقالاتم دو ساله که به مشکل خورده و تا وقتی حداقل ۲ تا مقاله q1 نداشته باشم نمیتونم دفاع کنم. با توجه به اوضاع و احوال موجود امیدی ندارم که حالا حالا ها این مشکل برطرف و یا حداقل رقیق بشه! رو این حساب دارم به انصراف و اپلای فکر میکنم. حالا اگه بخوام ایمیل بزنم به اساتید برای پوزیشن دکتری همون اول باید بگم میخوام انصراف بدم؟ بعدم علتش رو بگم عدم پذیرش مقالاتم حس منفی نمیده بهشون؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط seungri نمایش پست ها
    سلام. من سال ۶ دکتری هستم در ایران. متاسفانه به علت مشکلاتی که در اثر تحریم‌ها اتفاق افتاده فرایند پذیرش مقالاتم دو ساله که به مشکل خورده و تا وقتی حداقل ۲ تا مقاله q1 نداشته باشم نمیتونم دفاع کنم. با توجه به اوضاع و احوال موجود امیدی ندارم که حالا حالا ها این مشکل برطرف و یا حداقل رقیق بشه! رو این حساب دارم به انصراف و اپلای فکر میکنم. حالا اگه بخوام ایمیل بزنم به اساتید برای پوزیشن دکتری همون اول باید بگم میخوام انصراف بدم؟ بعدم علتش رو بگم عدم پذیرش مقالاتم حس منفی نمیده بهشون؟
    نه.
    هیچی نگید اولش.
    مخصوصا برای امریکا و کانادا و اروپا.
    به عنوان کسی که صدها بار تجربیات جالب و عجیب داشته دارم میگم نگید.
    او مصاحبه میپرسن.
    اونجا میگید.
    شما یک بار رفتید از درخت افتادید، یک بار پدر و مادرتون دعوا کردن،
    عموتون رو با گلوله کشتن.
    مگه همه رو توی ایمیل میگید؟
    توی اکادمیا موقع انجام ازمایش عاشق شدید و عروسی کردید، مگه همه رو تو ایمیل میگید؟ مگه از سربازیتون میگید؟
    توی اکادمیا استادتون توی ایران یک ادم********ابیوسیو بوده که با پارتی و چسبوندن خودش به دولت رسیده بوده اونجا، مگه همه رو روز مصاحبه میگید
    نگید.
    روز مصاحبه اگه پیش اومد و استاد پرید خب الان چیکار میکنی؟ میتونید بگید.
    اونو با هم کار میکنیم.
    ویرایش توسط pitbullirani : June 19th, 2021 در ساعت 11:41 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط seungri نمایش پست ها
    قطعا عدم پذیرش مقالاتتون به کسی که میخواد باهاتون کار کنه و کار رو بده دست شما حس عدم اعتماد میده. و اینم که بخاطر تحریم هست هم بنظرم کسی قبول نمیکنه - من نمیگم تاثیر نداشته ولی بقیه احتمالا باور نکنن.

از طرف دیگه هم نمیدونم میخواید بگید این ۶ سال رو چیکار میکردید... من خودم خیلی به پنهان کاری اعتقادی ندارم ولی تو موضوع شما فکر میکنم بهتره که سعی کنید نگید توی ایمیل تون و سعی کنید گپ تون رو با چیز دیگه ای پر کنید
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)