صفحه 10 از 66 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    نه هیچ محدودیتی نیست. سه شنبه دانشگاه بودم و مسئولش بعد از اینکه همین سوال رو پرشیدم حدود 15 دقیقه قوانین دانشگاه رو نگاه کرد و بعدش هم رفت توی سایت نظام وظیفه. دست آخر هیچ سقفی براش پیدا نکرد. البته بهتره بقیه بچه ها هم بیان و تجربه مستقیم شون رو بگن.
    خب من که سربازی نرفتم. اگه بخوام معافیت تحصیلی مجدد بگیرم که باید انصراف بدم از اینجا. اگه انصراف ندم که معافیت بهم نمیدن که! درسته؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    خب من که سربازی نرفتم. اگه بخوام معافیت تحصیلی مجدد بگیرم که باید انصراف بدم از اینجا. اگه انصراف ندم که معافیت بهم نمیدن که! درسته؟
    در این مورد بله. حتماً باید انصراف بدید !

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    در این مورد بله. حتماً باید انصراف بدید !
    از صحبتایی که کردیم متوجه شدم که بهترین کار اینه که (اگه بخوایم با معافیت تحصیلی بریم البته) اپلای کنیم، بعد از پذیرش به یه بهانه ای خارج شیم و بریم برای مصاحبه ویزا، بعد از اینکه ویزا اومد انصراف بدیم، بریم کارای معافیت تحصیلی برا دکترای اونور رو انجام بدیم و اینبار با اجازه از کشور خارج شیم.

مرسی بابت راهنمایی دوست عزیز

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

از صحبتایی که کردیم متوجه شدم که بهترین کار اینه که (اگه بخوایم با معافیت تحصیلی بریم البته) اپلای کنیم، بعد از پذیرش به یه بهانه ای خارج شیم و بریم برای مصاحبه ویزا، بعد از اینکه ویزا اومد انصراف بدیم، بریم کارای معافیت تحصیلی برا دکترای اونور رو انجام بدیم و اینبار با اجازه از کشور خارج شیم.

مرسی بابت راهنمایی دوست عزیز
    دقیقاً همینطور هست. پیروز و خرم.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

دوستان همه توجه كنند معافيت تحصيل 1 بار و فقط 1 بار از ديپلم تا دكتراي تخصصي تمديد ميشه!!!به زبان ديگر همه مشمولين 1 بار اجازه انصراف دارن از تحصيل از ديپلم تا دكتراي تخصصي!(سايت نظام وظيفه_بخش سوالات عمومي معافيت تحصيلي_سوال 16)
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

ضوابط ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي -گروه ناجا-

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، "سرهنگ حجت اله واعظي نژاد" معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان بيان داشت : دانشجويان براي تغيير رشته تحصيلي و يا دانشگاه محل تحصيل خود كه نياز به آزمون مجدد دارد، مي بايست ابتدا از دانشگاه اوليه انصراف داده و بعد از آن در آزمون ورودي دانشگاه ها شركت كنند.

وي درخصوص شرايط دانشجويان انصرافي گفت : دانشجويان در طول تحصيلات دانشگاهي (از ديپلم تا دكتري) فقط يكبار مجاز به انصراف بوده ، همچنين ازديگر شرايط اصلي اين است كه دانشجو مي بايست در مدت سنوات اوليه تحصيلي در دانشگاه انصراف دهد يعني وارد سنوات ارفاقي نشده و از زمان انصراف وي تا شروع به تحصيل مجدد در دانشگاه نيز بيش از يكسال سپري نشده باشد،همچنين با توجه به اينكه براي هر مقطع تحصيلي تنها يكبار معافيت تحصيلي صادر مي شود لذا تحصيل مجدد دانشجو در مقاطعي كه قبلا از آن فارغ التحصيل شده مجاز نمي باشد .

سرهنگ واعظي نژاد افزود :دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه پس از اخراج از دانشگاه با اخذ مدرك تحصيلي مقطع پايين تر، فارغ التحصيل شناخته مي شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت و يا اخذ معافيت دايم از خدمت مجاز به ادامه تحصيل نيستند.

اين مقام مسئول گفت : ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي در مقطع تحصيلي پايين تر بلامانع بوده و همچنين در صورت قبولي مجدد در آزمون و يا پذيرش توسط دانشگاه ها، مدت تحصيل قبلي آنان در مقطع جديد محاسبه نخواهد شد. معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان گفت : در زمان پذيرش دانشجودردانشگاه يا رشته جديد، ضوابط تحصيلي مذكور بررسي و درصورت دارا بودن شرايط مذكور ، معافيت تحصيلي صادرمي شود .

وي يادآور شد: دانشجوياني كه بدون آزمون مجدد و با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد قصد تغيير رشته يا انتقال به دانشگاه ديگررا داشته باشند نياز به انصراف نداشته و مي توانند برابرمقررات مربوط به رشته يا دانشگاه جديد انتقال يابند كه دراين صورت سنوات تحصيلي قبلي در رشته يا دانشگاه جديد محاسبه خواهد شد.

http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-578db36d1e55
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

سلام
    اگه کسی تو ایران دکترا میخونه به این هدف که بورس بشه به نظرم بیشتر از 5 درصد امید نداشته باشه. وضع بورس بسیار خراب هست. حتی در دانشگاه های آزاد شهرستان های درجه 3!...
    حتی اون دسته از دوستای من که در دانشگاه های دولتی بورس شدن اتفاقات جالبی براشون افتاده که باید گفت تا بقیه بدونن چه خبر هست. یکی از دوستای من بورس دانشگاه معتبر شیراز هست و الان یک سال هست که بورس هست اما بدون حقوق. تعدای از دوستام در دانشگاه های بناب و آذرشهر و مراغه بورس دولتی هستند و هر شش ماه یک بار مبلغ 2 میلیون و صد هزار تومان به حسابشون ریخته میشه. یعنی ماهی 300 تومان!
    تعداد بسیار زیادی از دوستام رو تو اب نمک خوابوندن و لفتش میدن تا اینکه دکترا شون رو بگیرن و اون موقع شاید...!
    دانشگاه آزاد با بحران مواجه هست و دانشجو خیلی کم شده. اما باز دانشگاه ازاد حداقل یه چند واحدی تدریس میکنی و دو تا طرح اونم اگه بدن میشه برداشت و یه پولی میشه در آورد...! اما در حد بخور نمیر.
    اما مشکلات دیگه اینه که اونهایی که کارای آزمایشگاهی دارند قطعا با دستگاه ها و موادی سرکار دارند که تحریم شدیم و از طرفی به هیچ وجه پول فرصت مطالعاتی داده نمیشه و مثلا بخوای بری استرالیا باید 6 تومان حداقل فقط بلیت هواپیما اونم اگه مجرد باشی بدی. مشکلات خیلی زیاد هست. اما از طرفی من شک ندارم که بهترین دانشگاه خارج هم که باشی جایی تو ایران برای هیئت علمی شدن نداری و شانس اونایی که تو ایران میخونن قطعا بیشتر هست چراکه وقت دارند که لینک بزنند. به نظر من اگه کسی واقعا به ایران وابسته نیست و تا حالا هم بورس نشده و میتونه بره باید بره. اما من شخصا با اینکه کسی ترم 8 باشه و بخواد ول کنه بره مخالفم. یه سال کار کنه با زجر تمام بشه که حداقل چهار سال زجری که نشیده منجر به این مساله بشه که روز مبادا اگه برگشت ایران لااقل یه مدرکی از ایران داشته باشه.
    جمله آخرم اینه که واقعا وضع خرابه و خوشا به حال اونهایی که قبلا رفتند و تونستن جاشونو اون ور محکم کنند.

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام دوستان

اگر خانمی دکتری داخل بخونن و بخوان انصراف بدن با توجه به اینکه تموم مدارکشون یعنی دانشنامه ها و ریزنمراتم لازم داشته باشن و بخوان ببرن
    باید چقدر هزینه بدن؟ ترم اول مرخصی تحصیلی داشتن والان ترم دو هستن...
    پروسه انصراف چقدر طول میکشه؟؟
    من تو فروم خوندم اونهایی که انصراف میدن اگر برگردن ایران مشکل پیدا میکنن به خاطر انصراف ، درسته؟؟
    راستی از دانشگاهشونم پرسیدن گفتن هزینه نداره دوره روزانه!!! درسته؟؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر خانمی دکتری داخل بخونن و بخوان انصراف بدن با توجه به اینکه تموم مدارکشون یعنی دانشنامه ها و ریزنمراتم لازم داشته باشن و بخوان ببرن
    باید چقدر هزینه بدن؟ ترم اول مرخصی تحصیلی داشتن والان ترم دو هستن...
    پروسه انصراف چقدر طول میکشه؟؟
    من تو فروم خوندم اونهایی که انصراف میدن اگر برگردن ایران مشکل پیدا میکنن به خاطر انصراف ، درسته؟؟
    راستی از دانشگاهشونم پرسیدن گفتن هزینه نداره دوره روزانه!!! درسته؟؟
    ممنونم

سلام
    آره هزینه ای نداره. فقط اگه بدهکاری ای مثل وام یا هزینه خوابگاه دارن باید بپردازن. وگرنه هزینه ای بابت انصراف نداره. بعد از برگشتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد براشون. فقط دیگه نمیتونن عضو هیئت علمی دانشگاهای دولتی داخل بشن بعد از انصراف. مشکل دیگه ای بوجود نمیاد. دخترا چون مشکل سربازی ندارن این کار براشون خیلی راحته و از نظر من خیلی هم به صرفه هست.
    موفق باشید

سلام
    آره هزینه ای نداره. فقط اگه بدهکاری ای مثل وام یا هزینه خوابگاه دارن باید بپردازن. وگرنه هزینه ای بابت انصراف نداره. بعد از برگشتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد براشون. فقط دیگه نمیتونن عضو هیئت علمی دانشگاهای دولتی داخل بشن بعد از انصراف. مشکل دیگه ای بوجود نمیاد. دخترا چون مشکل سربازی ندارن این کار براشون خیلی راحته و از نظر من خیلی هم به صرفه هست.
    موفق باشید
    سلام
    این موضوع که بعد از انصراف دیگه نمیشه عضو هیات علمی دولتیهای داخل ایران شد رو از جایی خوندید؟
    ممنون میشم که منبع رو بگید چون برام مهمه
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)