صفحه 11 از 66 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط eliasmahmoodi نمایش پست ها
    سلام
    این موضوع که بعد از انصراف دیگه نمیشه عضو هیات علمی دولتیهای داخل ایران شد رو از جایی خوندید؟
    ممنون میشم که منبع رو بگید چون برام مهمه
    با تشکر
    نه از جای خاصی نخوندم. در حد شنیدن از این و اون. ولی تقریبا موثقه. چون از خیلی وقت پیش و بارها شنیدم اینو.
    توی آیین نامه های وزارت علوم بگرد اگه صحت داشته باشه احتمالا نوشته شده اونجا.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    نه از جای خاصی نخوندم. در حد شنیدن از این و اون. ولی تقریبا موثقه. چون از خیلی وقت پیش و بارها شنیدم اینو.
    توی آیین نامه های وزارت علوم بگرد اگه صحت داشته باشه احتمالا نوشته شده اونجا.
    بله درسته. من هم از زبان یک استاد تمام دانشگاه تهران همین رو شنیدم که چنین قانونی هست. ولی یادم نیست که ایشون گفت قانون چه جیزی رو گفته : آیا شرایط جذب برای فارغ التحصیل های دکتری خارج دشوار شده یا اینکه کلاً نمیگیرن دیگه؟

خلاصه چیزی که هست اینه که در کمترین حالت اگه دکتری داخل نداشته باشیم ، هیئت علمی شدن خیلی سخت گیرانه شده. شاید هم غیر ممکن شده باشه ولازمه کسی از دوستان منبع اصلی قانون رو دیده باشه . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    بله درسته. من هم از زبان یک استاد تمام دانشگاه تهران همین رو شنیدم که چنین قانونی هست. ولی یادم نیست که ایشون گفت قانون چه جیزی رو گفته : آیا شرایط جذب برای فارغ التحصیل های دکتری خارج دشوار شده یا اینکه کلاً نمیگیرن دیگه؟

خلاصه چیزی که هست اینه که در کمترین حالت اگه دکتری داخل نداشته باشیم ، هیئت علمی شدن خیلی سخت گیرانه شده. شاید هم غیر ممکن شده باشه ولازمه کسی از دوستان منبع اصلی قانون رو دیده باشه . . .

بحث فارغ التحصیل خارج و داخل نیست. شما اگه انصراف بدی از دکترا، و همین ایران هم بمونی (مثلا یه دکترای دیگه بگیری) باز هم نمیتونی عضو هیئت علمی دانشگاه های دولتی بشی. چون از دکترا یه بار انصراف دادی! البته اگه این قانونه صحت داشته باشه

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    بحث فارغ التحصیل خارج و داخل نیست. شما اگه انصراف بدی از دکترا، و همین ایران هم بمونی (مثلا یه دکترای دیگه بگیری) باز هم نمیتونی عضو هیئت علمی دانشگاه های دولتی بشی. چون از دکترا یه بار انصراف دادی! البته اگه این قانونه صحت داشته باشه
    این چیزی که فرمودی رو اصلاً طی این 4 سال که توی مقطع دکترا بودم و با اساتید مختلف هم برای عضو هیئت علمی شدن صحبت کردم، نشنیدم. حتی شایعش هم به گوشم نخورده . . .

راستش اصلاً به نظر من این موضوع با هیچ منطقی جور در نمیاد. یعنی اگه دکترای داخل داشتی برن تحقیق کنن که شما قبلاً انصرافی دادی و دیگه نمیتونی استاد بشی. در ضمن خیلی برای من عجیبه که چنین کیسی وجود خارجی داشته باشه. یعنی یک بار بره دکترای داخل و انصراف بده و بعدش دوباره بره دکترای داخل و اینبار مدرک بگیره و بعد بخاد بره عضو هیئت علمی بشه . . .

این چیزی که فرمودی رو اصلاً طی این 4 سال که توی مقطع دکترا بودم و با اساتید مختلف هم برای عضو هیئت علمی شدن صحبت کردم، نشنیدم. حتی شایعش هم به گوشم نخورده . . .

راستش اصلاً به نظر من این موضوع با هیچ منطقی جور در نمیاد. یعنی اگه دکترای داخل داشتی برن تحقیق کنن که شما قبلاً انصرافی دادی و دیگه نمیتونی استاد بشی. در ضمن خیلی برای من عجیبه که چنین کیسی وجود خارجی داشته باشه. یعنی یک بار بره دکترای داخل و انصراف بده و بعدش دوباره بره دکترای داخل و اینبار مدرک بگیره و بعد بخاد بره عضو هیئت علمی بشه . . .

اون فقط یه مثال بود دوست من. اغلب کسی که دکترای داخل رو انصراف میده قصد داره بره خارج از کشور دکترا بگیره. که کسی هم که اینکارو میکنه معمولا دیگه فکر برگشتن نیست یا فکر این نیست که برگرده و عضو هیئت علمی بشه. به هر حال چیزی که من شنیدم این بوده که اگر یک بار انصراف بدی دیگه نمیتونی عضو هیئت علمی دانشگاه های دولتی بشی. والا من فقط شنیدم اینو. از چند نفر هم شنیدم. قانونشو جایی نخوندم خودم

Banned

کسی اطلاع داره که:
    1. بعد از انصراف، اصل دانشنامه کارشناسی و ارشد که موقع ثبت نام ازمون گرفتن رو بهمون پس میدن یا نه؟
    2. در حین تحصیل دکتری و قبل از انصراف، آیا میتوان اصل دانشنامه رو برای ترجمه و.... از دانشگاه (به امانت!) گرفت؟؟؟؟

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadtech نمایش پست ها
    کسی اطلاع داره که:
    1. بعد از انصراف، اصل دانشنامه کارشناسی و ارشد که موقع ثبت نام ازمون گرفتن رو بهمون پس میدن یا نه؟
    2. در حین تحصیل دکتری و قبل از انصراف، آیا میتوان اصل دانشنامه رو برای ترجمه و.... از دانشگاه (به امانت!) گرفت؟؟؟؟
    اینا که گفتید پیش دانشگاه صادر کننده مدرک هست و ربطی به دانشگاه دوره دکتری نداره. حداقل من که اصل این مدارک رو رفتم و خیلی عادی گرفتم .

Banned

اینا که گفتید پیش دانشگاه صادر کننده مدرک هست و ربطی به دانشگاه دوره دکتری نداره. حداقل من که اصل این مدارک رو رفتم و خیلی عادی گرفتم .
    من الان دارم دکتری میخونم و برای ثبت نام هردوتا اصل دانشنامه رو ازم گرفتن. دانشگاه صادر کننده که دیگه صادر کرده تموم شده!!! من فکر میکنم شما با مدرک موقت برای دکتری ثبت نام کردید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    من هم بدون مدرک دانشنامه و تنها با کپی اون ثبت نام کرده بودم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadtech نمایش پست ها
    من الان دارم دکتری میخونم و برای ثبت نام هردوتا اصل دانشنامه رو ازم گرفتن. دانشگاه صادر کننده که دیگه صادر کرده تموم شده!!! من فکر میکنم شما با مدرک موقت برای دکتری ثبت نام کردید.
    من با کپی مدرک موقت ثبت نام کردم !

برام عجیبه که از شما اصل دانشنامه رو گرفتن. در این صورت کار کمی سخت میشه و من با روالش آشنا نیستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)