صفحه 14 از 66 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    آقا من خودم هم زمان دانشجویی ام (هم کارشناسی و هم ارشد با استفاده از معافیت تحصیلی و تودیع وثیقه) گذرنامه دریافت کردم (چون گذرنامه دوران کارشناسی ام رو گم کردم دوباره دوره ارشد مجبور شدم گذرنامه بگیرم) گذرنامه کامل بود، نه یک ورق! فقط داخل صفحه اولش نوشته بود، "برای یک خروج از مرزهای کشور" (جمله ای با این مضمون بود) در گذرنامه های جدید هم که این جمله ذکر نمیشه و به صورت الکترونیکی در chip set داخل جلد گذرنامه نوع گذرنامه (یک بار خروج / خروج به دفعات) وجود داره...
    مرسی دوست عزیز.
    وقتی کسی که پذیرشش اومده (و هم اکنون دانشجوی یک دانشگاه داخلی هم هست) برای مصاحبه ویزا میره سفارت، پاسپورت هم میخوان ازش؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز.
    وقتی کسی که پذیرشش اومده (و هم اکنون دانشجوی یک دانشگاه داخلی هم هست) برای مصاحبه ویزا میره سفارت، پاسپورت هم میخوان ازش؟
    بله دوست من، برای سفارت از شما گذرنامه خواهند خواست...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

بله دوست من، برای سفارت از شما گذرنامه خواهند خواست...
    مرسی بابت جواب. حالا با این حساب، اون نوع گذرنامه ای که به دانشجوی در حین تحصیل میدن مشکلی ایجاد نمیکنه؟ سفارت گیر نمیده به این قضیه؟
    ممنون میشم اگه اینم جواب بدید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

یکی از دوستام دانشجو دکترا بود رفت ترکیه بعنوان سفر تفریحی، پاسپورتی که بهش دادن یه دونه برگه بود، تک سفره.
    این دوستی که فرمودین، دانشجوی دکترا بود و مشکل سربازی هم داشت؟!
    اگر کارت پایان خدمت تو دستت باشه که طبیعیه پاسپورت کامل داشته باشی؛ اما اگر دوستتون کارت پایان خدمت رو نداشته چطور تونسته پاسپورت بگیره؟
    اگه اطلاعاتی در این باب دارید لطف میکنید اگه بنده رو هم مطلع کنید.
    بنده هم سوال کردم که گفتن همون گذرنامه اصلی تحویل میشه و مساله خاصی هم نیست (شرایط هم عیناً همونی هست که شما می فرمایید . . .).

مرسی بابت جواب. حالا با این حساب، اون نوع گذرنامه ای که به دانشجوی در حین تحصیل میدن مشکلی ایجاد نمیکنه؟ سفارت گیر نمیده به این قضیه؟
    ممنون میشم اگه اینم جواب بدید
    نه دوست من، اتفاقا آفیسرها با این موضوع معافیت تحصیلی و سربازی هم آشنا هستند. ضمن اینکه این گذرنامه از نظر اونها هیچ فرقی با گذرنامه های دیگه نداره.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    به کی بگه که الان دارم دکتری میخونم؟
    اگر منظورتون به دانشگاه های اون طرف یا سفارت هست که فکر کنم یک نکته منفی به حساب بیاد.
    به اونجایی که میخواد اپلای کنه...

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    به اونجایی که میخواد اپلای کنه...
    به نظرم در مورد دانشگاه مربوطه بسته به دلایلتون، این امر میتونه موجه یا غیر موجه باشد
    اما در مورد سفارت واقعیت اینه که مطرح کردن این موضوع موجب تشدید این سوء ظن در اونها بشه که «شما میخواهی بری برای ماندن و نه فقط تحصیل».
    دوست عزیز گذشته از این حرف و حدیث ها، اگر دانشجوی دکتری داخل هستید واقعا چرا میخواهید انصراف بدهید؟
    من کمی اینجا راجع به مضرات انصراف توضیح داده ام. البته مگر اینکه دلایل محکمی برای خودتون داشته باشید.
    به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    به نظرم در مورد دانشگاه مربوطه بسته به دلایلتون، این امر میتونه موجه یا غیر موجه باشد
    اما در مورد سفارت واقعیت اینه که مطرح کردن این موضوع موجب تشدید این سوء ظن در اونها بشه که «شما میخواهی بری برای ماندن و نه فقط تحصیل».
    دوست عزیز گذشته از این حرف و حدیث ها، اگر دانشجوی دکتری داخل هستید واقعا چرا میخواهید انصراف بدهید؟
    من کمی اینجا راجع به مضرات انصراف توضیح داده ام. البته مگر اینکه دلایل محکمی برای خودتون داشته باشید.
    به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند
    نه دوست عزیز. من نمیخوام انصراف بدم. فقط دارم همه راه های ممکن رو ارزیابی میکنم که یه وقت پلی پشت سرم خراب نشه. .. تازه هیئت علمی هم هستم!

نه دوست من، اتفاقا آفیسرها با این موضوع معافیت تحصیلی و سربازی هم آشنا هستند. ضمن اینکه این گذرنامه از نظر اونها هیچ فرقی با گذرنامه های دیگه نداره.
    مرسی دوست من. ببخشید که من سوال زیاد می پرسم.
    من از یه بنده خدایی که توی اداره گذرنامه کار می کنه پرسیدم در این مورد. ایشون گفت که شما اگه دانشجوی در حین تحصیل باشی و به هر دلیلی بخوای از کشور خارج شی (مثلا کنفرانس یا سفر زیارتی یا سفر تفریحی یا هرچی دیگه...)، یه گذرنامه با مدت محدود (مثلا 2، 3 ماه) بهت میدن.
    با فرض اینکه این حرف درست باشه، حالا کسی که این گذرنامه (مثلا 3 ماهه) رو میگیره و میره سفارت (مثلا سفارت آمریکا توی یه کشور همسایه) به گفته شما آفیسر سفارت با این قضیه مشکلی نداره. به فرض اینکه کارِت اونجا درست بشه و مثلا بعد از یه مدت بهت خبر بدن که پاسپورتت مهر ویزا خورده و بیا بگیر و برو، شما میخوای بری و پاسپورت رو بگیری که مهر ویزا هم الان روشه و راهی کشور مقصد بشی. که اینجا درواقع باید دکترای داخل رو انصراف بدی و معافیت تحصیلی مجدد بگیری و بری (چون اینبار دیگه اجازه خروج نداری، حتی به بهونه کنفرانس یا چیزای دیگه، چون دانشجوی دکترا سالی یه بار بیشتر اجازه خروج از کشور رو نداره). خب وقتی معافیت مجدد گرفتی مگه اینطور نیست که باید پاسپورت دائم (مثلا 5 ساله) رو بگیری و بری؟ خب مهر ویزا مگه رو اون یکی که دست سفارت بود زده نشده؟ اینجا قضیه بیخ پیدا میکنه.
    یا اینکه میتونی همون پاسپورت قبلی رو بگیری و بری. خب اونوقت مشکل اینجاست که نمیتونی این کارو بکنی اصلا. چون اون پاسپورته توی سفارته (مثلا سفارت آمریکا تو ترکیه) و همونطور که گفتم شما هم سالی یه بار بیشتر نمیتونی از کشور خارج بشی. پس توی حالت دومی که گفتم، عملا نمیشه رفت.
    نمیدونم تونستم درست توضیح بدم یا نه. راه حلی برا این مشکل وجود داره؟

مرسی دوست من. ببخشید که من سوال زیاد می پرسم.
    من از یه بنده خدایی که توی اداره گذرنامه کار می کنه پرسیدم در این مورد. ایشون گفت که شما اگه دانشجوی در حین تحصیل باشی و به هر دلیلی بخوای از کشور خارج شی (مثلا کنفرانس یا سفر زیارتی یا سفر تفریحی یا هرچی دیگه...)، یه گذرنامه با مدت محدود (مثلا 2، 3 ماه) بهت میدن.
    با فرض اینکه این حرف درست باشه، حالا کسی که این گذرنامه (مثلا 3 ماهه) رو میگیره و میره سفارت (مثلا سفارت آمریکا توی یه کشور همسایه) به گفته شما آفیسر سفارت با این قضیه مشکلی نداره. به فرض اینکه کارِت اونجا درست بشه و مثلا بعد از یه مدت بهت خبر بدن که پاسپورتت مهر ویزا خورده و بیا بگیر و برو، شما میخوای بری و پاسپورت رو بگیری که مهر ویزا هم الان روشه و راهی کشور مقصد بشی. که اینجا درواقع باید دکترای داخل رو انصراف بدی و معافیت تحصیلی مجدد بگیری و بری (چون اینبار دیگه اجازه خروج نداری، حتی به بهونه کنفرانس یا چیزای دیگه، چون دانشجوی دکترا سالی یه بار بیشتر اجازه خروج از کشور رو نداره). خب وقتی معافیت مجدد گرفتی مگه اینطور نیست که باید پاسپورت دائم (مثلا 5 ساله) رو بگیری و بری؟ خب مهر ویزا مگه رو اون یکی که دست سفارت بود زده نشده؟ اینجا قضیه بیخ پیدا میکنه.
    یا اینکه میتونی همون پاسپورت قبلی رو بگیری و بری. خب اونوقت مشکل اینجاست که نمیتونی این کارو بکنی اصلا. چون اون پاسپورته توی سفارته (مثلا سفارت آمریکا تو ترکیه) و همونطور که گفتم شما هم سالی یه بار بیشتر نمیتونی از کشور خارج بشی. پس توی حالت دومی که گفتم، عملا نمیشه رفت.
    نمیدونم تونستم درست توضیح بدم یا نه. راه حلی برا این مشکل وجود داره؟
    رفیق، نمیدونم چرا اینقدر پیچیده میکنی اوضاع رو برای خودت؟!

1- طبق تجربه خودم، با استفاده از معافیت تحصیلی، شما وقتی کارشناسی باشی، در هر سال (یعنی دو ترم) میتونی یکبار از کشور خارج بشی، این محدودیت برای کارشناسی ارشد هر ترم یک بار است و برای دانشجوی دکتری، هر ترم دو بار (توجه داشته باش که این محدودیت ها برای زمانی است که شما بخوای مثلا برای کنفرانس بری، یعنی به صورت علمی اقدام کنی که مثلا به جای 15 میلیون وثیقه باید 5 یا 8 میلیون وثیقه بگذاری ولی اگر بخوای با 15 میلیون وثیقه از کشور خارج بشی، محدودیتی نخواهی داشت - لینک)

2- اینکه یک گذرنامه با مدت محدود بهت میدهند، هم درست است و هم نادرست؛ شما وقتی با استفاده از معافیت تحصیلی گذرنامه میگیری، اعتبار گذرنامه شما 5 ساله است (یعنی expire date که در گذرنامه زده شده، یک بازه 5 ساله است، مثل تمامی گذرنامه ها) ولی وقتی با معافیت تحصیلی گذرنامه دریافت میکنی، با اون گذرنامه فقط به تعداد دفعاتی که در قسمت 1 گفتم میتونی از کشور خارج بشی (البته برای هر بار خروج از کشور باید وثیقه بگذاری، که وقتی برگشتی وثیقه ات رو میتونی آزاد کنی)

3- در حالتی که شما وثیقه میگذاری و از کشور خارج میشی، باید زمان پر کردن فرم های مربوط به نظام وظیفه جهت، مشخص کنی که در چه بازه زمانی از کشور خارج میشی یعنی مثلا باید در فرم ها بنویسی، کشور ترکیه از تاریخ 10 فروردین تا 10 اردیبهشت - توجه داشته باش که بازه زمانی خروجت از کشور، نمیتونه بیشتر از یک ماه باشه

4- نمیدونم شما چجوری میخوای اقدام کنی ول راهی که بنظرم میرسه این است (البته با این فرض که شما نمیخوای تا آخرین دقایق رفتن، انصراف بدی) میتونی تحت عنوان سفر تفریحی از کشور خارج بشی، تشریف ببری سفارت، مصاحبه بشی، اگر ویزا رو در جا دادند بهت که هیچ، چند روز بیشتر خواهی موند و بعد از دریافت ویزا میای ایران و انصراف و .... اگر ویزا رو ندادند در جا بهت و وارد کلیرنس شدی؛ شما بعد از مصاحبه برمیگردی ایران، زمانی که ویزات پذیرفته شد و شماره ات رو از طریق سایت برای پیک آپ اعلام کردند، میتونی گذرنامه ات رو بدی به دوستی/آژانسی که داره میره ترکیه، ویزای شما رو پیک آپ میکنه و وقتی ویزات به دستت رسید، تشریف میبری انصراف میدی و... و از پنجره هواپیما برای سایر دوستان، دست تکون میدی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)