صفحه 15 از 66 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

این درسته که اگه بخوایم انصراف بدیم از دکترا باید مبلغ زیادی رو برای آزاد کردن مدارک به دانشگاه بدیم؟ یکی از دوستان می گفت دانشگاه تهران 50 میلیون تومان برای انصراف می گیره. کسی اگر اطلاعی داره لطفا بیان کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    رفیق، نمیدونم چرا اینقدر پیچیده میکنی اوضاع رو برای خودت؟!

1- طبق تجربه خودم، با استفاده از معافیت تحصیلی، شما وقتی کارشناسی باشی، در هر سال (یعنی دو ترم) میتونی یکبار از کشور خارج بشی، این محدودیت برای کارشناسی ارشد هر ترم یک بار است و برای دانشجوی دکتری، هر ترم دو بار (توجه داشته باش که این محدودیت ها برای زمانی است که شما بخوای مثلا برای کنفرانس بری، یعنی به صورت علمی اقدام کنی که مثلا به جای 15 میلیون وثیقه باید 5 یا 8 میلیون وثیقه بگذاری ولی اگر بخوای با 15 میلیون وثیقه از کشور خارج بشی، محدودیتی نخواهی داشت - لینک)

2- اینکه یک گذرنامه با مدت محدود بهت میدهند، هم درست است و هم نادرست؛ شما وقتی با استفاده از معافیت تحصیلی گذرنامه میگیری، اعتبار گذرنامه شما 5 ساله است (یعنی expire date که در گذرنامه زده شده، یک بازه 5 ساله است، مثل تمامی گذرنامه ها) ولی وقتی با معافیت تحصیلی گذرنامه دریافت میکنی، با اون گذرنامه فقط به تعداد دفعاتی که در قسمت 1 گفتم میتونی از کشور خارج بشی (البته برای هر بار خروج از کشور باید وثیقه بگذاری، که وقتی برگشتی وثیقه ات رو میتونی آزاد کنی)

3- در حالتی که شما وثیقه میگذاری و از کشور خارج میشی، باید زمان پر کردن فرم های مربوط به نظام وظیفه جهت، مشخص کنی که در چه بازه زمانی از کشور خارج میشی یعنی مثلا باید در فرم ها بنویسی، کشور ترکیه از تاریخ 10 فروردین تا 10 اردیبهشت - توجه داشته باش که بازه زمانی خروجت از کشور، نمیتونه بیشتر از یک ماه باشه

4- نمیدونم شما چجوری میخوای اقدام کنی ول راهی که بنظرم میرسه این است (البته با این فرض که شما نمیخوای تا آخرین دقایق رفتن، انصراف بدی) میتونی تحت عنوان سفر تفریحی از کشور خارج بشی، تشریف ببری سفارت، مصاحبه بشی، اگر ویزا رو در جا دادند بهت که هیچ، چند روز بیشتر خواهی موند و بعد از دریافت ویزا میای ایران و انصراف و .... اگر ویزا رو ندادند در جا بهت و وارد کلیرنس شدی؛ شما بعد از مصاحبه برمیگردی ایران، زمانی که ویزات پذیرفته شد و شماره ات رو از طریق سایت برای پیک آپ اعلام کردند، میتونی گذرنامه ات رو بدی به دوستی/آژانسی که داره میره ترکیه، ویزای شما رو پیک آپ میکنه و وقتی ویزات به دستت رسید، تشریف میبری انصراف میدی و... و از پنجره هواپیما برای سایر دوستان، دست تکون میدی

مرسی دوست عزیز.
    انقد کامل جواب دادی اینبار که دیگه سوالی برام نمونده.
    با عرض شرمندگی فقط یه سوال دیگه بپرسم واسه افزایش سطح اطلاعات عمومیم میخوام.
    من خودم تا حالا سفر خارج از ایران نرفتم. میگن فلانی ویزا گرفت ویزا گرفت، ویزا رو چطوری میدن؟ یه مُهره که میخوره رو پاسپورت درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    به نظرم در مورد دانشگاه مربوطه بسته به دلایلتون، این امر میتونه موجه یا غیر موجه باشد
    اما در مورد سفارت واقعیت اینه که مطرح کردن این موضوع موجب تشدید این سوء ظن در اونها بشه که «شما میخواهی بری برای ماندن و نه فقط تحصیل».
    دوست عزیز گذشته از این حرف و حدیث ها، اگر دانشجوی دکتری داخل هستید واقعا چرا میخواهید انصراف بدهید؟
    من کمی اینجا راجع به مضرات انصراف توضیح داده ام. البته مگر اینکه دلایل محکمی برای خودتون داشته باشید.
    به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند
    با سلام و احترام به شما دوست عزیز
    ظاهرا شما خبر ندارین درون دانشگاه های این مملکت چی میگذره
    من هم الان دانشجوی دکتری هستم
    ولی به محض ورود پی به اشتباهم بردم
    الان کارهامو جور کردم و خدا بخواد پاییز 2013
    آمریکا هستم برای ادامه تحصیل
    به همه کسانی هم که مثل من این تصمیمو گرفتم میگم که درکشون میکنم
    و امیدوارم سختیهای کار پشیمونشون نکنه

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها

مرسی دوست عزیز.
    انقد کامل جواب دادی اینبار که دیگه سوالی برام نمونده.
    با عرض شرمندگی فقط یه سوال دیگه بپرسم واسه افزایش سطح اطلاعات عمومیم میخوام.
    من خودم تا حالا سفر خارج از ایران نرفتم. میگن فلانی ویزا گرفت ویزا گرفت، ویزا رو چطوری میدن؟ یه مُهره که میخوره رو پاسپورت درسته؟
    خواهش میکنم دوست من، ویزای دو کشوری که من دیدم (عربستان و ترکیه)؛

ویزای عربستان مثل یک sticker است که می چسبونند داخل یکی از صفحات گذرنامه ات (فکر میکنم اکثرا کشورها اینجوری باشند)

ترکیه هم یک مهر میزنند داخل گذرنامه ات که به منزله ویزا است و هر کجا ازت ویزا خواستند (مثلا پلیس خواست چک کنه و...) همون مهر رو نشون میدی بهشون
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

سلام به همه دوستان عزیز
    من همه تاپیک ها رو خوندم اما با توجه به اینکه بیشتر پست ها رو آقایون نوشته بودند و چون من خانم هستم باز هم به مشورت شما نیاز دارم
    من لیسانس زبان دارم. فوقمو تغییر رشته دادم به روانشناسی عمومی دانشگاه شهید بهشتی. دفاع کردم. امسال آزمون دکتری امتحان دادم و رتبه ام 7 شده و چون دو تا کتاب و 2 تا مقاله داخلی دارم (و خیلی هم با استادای دانشگاه رابطه خوبی دارم) احتمالا مصاحبه هم قبول بشم. اما 100% میخام برم و در رشته ای که ایران اصلا نداره ادامه تحصیل بدم. آیلتس دادم. GRE انشالا مهر میدم. 4 تا ISI دارم که هنوز در مرحله revision و داوری هستند و راستشو بخاین شک دارم accept بگیرند. یکی کنفرانس دارم. RA بودم برای دو ترم.
    سوالم اینه من حتی به مستر دوم هم فکر می کنم و برام مشکلی نیست. حالا با توجه به شزایتم و اینکه خانم هستم و مشکل سربازی ندارم و میخام برای 2014 اقدام کنم برم مصاحبه دکتری یا نه؟ اصلا دکترا ایران بخونم؟ به این فکر می کنم که شاید تو این 1 سال بتونم رزومه امو قوی تر کنم و اینکه چون لیسانیم نامزتبط هست شاید اینکار بتونه بهم کمک کنه که پریزش بگیرم. در ضمن اینکه رشته ای که میخام بخونم brain and behaviour هست که اصلا ایران نداره.
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط MARITO نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    من همه تاپیک ها رو خوندم اما با توجه به اینکه بیشتر پست ها رو آقایون نوشته بودند و چون من خانم هستم باز هم به مشورت شما نیاز دارم
    من لیسانس زبان دارم. فوقمو تغییر رشته دادم به روانشناسی عمومی دانشگاه شهید بهشتی. دفاع کردم. امسال آزمون دکتری امتحان دادم و رتبه ام 7 شده و چون دو تا کتاب و 2 تا مقاله داخلی دارم (و خیلی هم با استادای دانشگاه رابطه خوبی دارم) احتمالا مصاحبه هم قبول بشم. اما 100% میخام برم و در رشته ای که ایران اصلا نداره ادامه تحصیل بدم. آیلتس دادم. GRE انشالا مهر میدم. 4 تا ISI دارم که هنوز در مرحله revision و داوری هستند و راستشو بخاین شک دارم accept بگیرند. یکی کنفرانس دارم. RA بودم برای دو ترم.
    سوالم اینه من حتی به مستر دوم هم فکر می کنم و برام مشکلی نیست. حالا با توجه به شزایتم و اینکه خانم هستم و مشکل سربازی ندارم و میخام برای 2014 اقدام کنم برم مصاحبه دکتری یا نه؟ اصلا دکترا ایران بخونم؟ به این فکر می کنم که شاید تو این 1 سال بتونم رزومه امو قوی تر کنم و اینکه چون لیسانیم نامزتبط هست شاید اینکار بتونه بهم کمک کنه که پریزش بگیرم. در ضمن اینکه رشته ای که میخام بخونم brain and behaviour هست که اصلا ایران نداره.
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون میشم

به نظر من چون مشکل سربازی ندارین دکترای داخل رو برید مصاحبه، اگرم قبول شدید برید سر کلاس. از اونورم به طور موازی اپلای کنید، هرزمانی که پذیرش گرفتید و ویزاتون اومد دستتون با دانشگاهتون بای بای کنید.
    البته این نظر شخصی منه. کاش منم دختر بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    خواهش میکنم دوست من، ویزای دو کشوری که من دیدم (عربستان و ترکیه)؛

ویزای عربستان مثل یک sticker است که می چسبونند داخل یکی از صفحات گذرنامه ات (فکر میکنم اکثرا کشورها اینجوری باشند)

ترکیه هم یک مهر میزنند داخل گذرنامه ات که به منزله ویزا است و هر کجا ازت ویزا خواستند (مثلا پلیس خواست چک کنه و...) همون مهر رو نشون میدی بهشون

آقا من یه سوال دیگه هم بپرسم بعدش دیگه از صحنه محو بشم.
    شما گفتین که بعد از رفتن به سفارت ویزا رو میگیرین و یا اینکه برمیگردین و بعدا پاسپورتو میدین دست یکی بره ویزا رو پیک آپ کنه برات بیاره.
    خب بعد از این مرحله، وقت انصراف دادن و معافیت مجدد گرفتنه. خب بعد از اینکه معافیت مجدد رو گرفتید با همون پاسپورت قبلی ینی راهی کشور مقصد میشید؟
    مطمعنید که این پاسپورته هیچ مشکلی نداره و پاسپورت کامله؟
    آخه من امروز هم از یه نفر که دوران کارشناسیش رفته بود ترکیه پرسیدم، گفت که یه برگ کاغذ به ما دادن بعنوان پاسپورت، که مدت دار هم بود.
    یه سوال دیگه هم دارم.
    بعد از اینکه مهر ویزا خورد رو پاسپورت و شما برگشتی ایران که کارای انصرافتو انجام بدی مگه اینطور نیست که باید پاسپورتو ببری کنسل کنن؟ یا نمیکنن؟
    اینم بی زحمت اگه میدونید اطلاع رسانی کنید.

بسیار ممنونم از شما. و ببخشید که وقتتون رو می گیرم.

مرسی دوست عزیز. فقط ی سوال بعد چطور ریز نمراتم فوقمو بگیرم؟ برای انصراف دادن باید پول بدم یا همینطوری ول کنم برم؟
    راستی ما دختر ها هم مشکلات خودمونو داریم

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    این درسته که اگه بخوایم انصراف بدیم از دکترا باید مبلغ زیادی رو برای آزاد کردن مدارک به دانشگاه بدیم؟ یکی از دوستان می گفت دانشگاه تهران 50 میلیون تومان برای انصراف می گیره. کسی اگر اطلاعی داره لطفا بیان کنه.
    دوستان اگر لطف کنید به این هم جواب بدید ممنون می شم. مهلت زیادی برای انتخاب ندارم. در ضمن مشکل سربازی هم ندارم چون معافیت گرفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    به نظر من چون مشکل سربازی ندارین دکترای داخل رو برید مصاحبه، اگرم قبول شدید برید سر کلاس. از اونورم به طور موازی اپلای کنید، هرزمانی که پذیرش گرفتید و ویزاتون اومد دستتون با دانشگاهتون بای بای کنید.
    البته این نظر شخصی منه. کاش منم دختر بودم
    نقل قول نوشته اصلی توسط MARITO نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز. فقط ی سوال بعد چطور ریز نمراتم فوقمو بگیرم؟ برای انصراف دادن باید پول بدم یا همینطوری ول کنم برم؟
    راستی ما دختر ها هم مشکلات خودمونو داریم
    البته دوست عزیز، به همین سادگی ها هم که شما میگید نیست. دانشگاه در موقع ثبت نام مدارک تحصیلی دوره قبلی تون رو میگیره. لذا ضروری است که حتما انصراف بدید تا مدارکتون رو پس بگیرید و در این صورت شانس بیارید دانشگاه بابت انصراف از تحصیل چیزی بابت خسارت نگیره (ظاهرا بعضی جاها تا چند میلیون تومان هم میگیرند). به همین سادگی!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)