صفحه 16 از 66 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    دوستان اگر لطف کنید به این هم جواب بدید ممنون می شم. مهلت زیادی برای انتخاب ندارم. در ضمن مشکل سربازی هم ندارم چون معافیت گرفتم.
    شما اگر واقعا از الان قصد انصراف دارید، خوب شرکت نکنید. ولی در مورد دانشگاه ها بهتره از آموزش آن بپرسید تا جواب سریع و دقیقی بگیرید و در صورت امکان نتیجه را هم اینجا اعلام فرمایید.

فردا زنگ بزنید به خود دانشگاه بپرسید. شرمنده من اطلاعی ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط shima_gh نمایش پست ها
    با سلام و احترام به شما دوست عزیز
    ظاهرا شما خبر ندارین درون دانشگاه های این مملکت چی میگذره
    من هم الان دانشجوی دکتری هستم
    ولی به محض ورود پی به اشتباهم بردم
    الان کارهامو جور کردم و خدا بخواد پاییز 2013
    آمریکا هستم برای ادامه تحصیل
    به همه کسانی هم که مثل من این تصمیمو گرفتم میگم که درکشون میکنم
    و امیدوارم سختیهای کار پشیمونشون نکنه
    در شرایط فعلی و با افزایش فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی دیگه نمیتوان انتظارات سابق رو داشت.
    شما واقعا به دنبال چی هستید؟
    اشتباه شما چی بود؟
    ممنون میشوم اگر توضیح بدید تا ما هم بهتر بفهمیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    شما اگر واقعا از الان قصد انصراف دارید، خوب شرکت نکنید. ولی در مورد دانشگاه ها بهتره از آموزش آن بپرسید تا جواب سریع و دقیقی بگیرید و در صورت امکان نتیجه را هم اینجا اعلام فرمایید.
    والله بیشتر به خاطر اصرار شدید خانواده است. بنده فردا از آموزش سوال می کنم و جوابش رو حتما در همین جا می نویسم. فقط خواستم بدونم از بچه های دانشگاه تهران کسی تجربه این کار رو داره یا نه؟ البته احتمالا سیاست هر دانشگاهی متفاوته.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    آقا من یه سوال دیگه هم بپرسم بعدش دیگه از صحنه محو بشم.
    شما گفتین که بعد از رفتن به سفارت ویزا رو میگیرین و یا اینکه برمیگردین و بعدا پاسپورتو میدین دست یکی بره ویزا رو پیک آپ کنه برات بیاره.
    خب بعد از این مرحله، وقت انصراف دادن و معافیت مجدد گرفتنه. خب بعد از اینکه معافیت مجدد رو گرفتید با همون پاسپورت قبلی ینی راهی کشور مقصد میشید؟
    مطمعنید که این پاسپورته هیچ مشکلی نداره و پاسپورت کامله؟
    آخه من امروز هم از یه نفر که دوران کارشناسیش رفته بود ترکیه پرسیدم، گفت که یه برگ کاغذ به ما دادن بعنوان پاسپورت، که مدت دار هم بود.
    یه سوال دیگه هم دارم.
    بعد از اینکه مهر ویزا خورد رو پاسپورت و شما برگشتی ایران که کارای انصرافتو انجام بدی مگه اینطور نیست که باید پاسپورتو ببری کنسل کنن؟ یا نمیکنن؟
    اینم بی زحمت اگه میدونید اطلاع رسانی کنید.

بسیار ممنونم از شما. و ببخشید که وقتتون رو می گیرم.
    بله، شما وقتی گذرنامه بگیری، تا 5 سال (چه بتونی از کشور خارج بشی، چه نتونی) اون گذرنامه رو تا پایان مدت اعتبارش داری

بــــــــــله! مطمئن... 100%

نه شما وقتی ویزا رو گرفتی، انصراف میدی، با برگه پذیرش میری وزارت علوم (اگر جز لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بود) یک نامه بهت میدن که میبری نظام وظیفه تا بتونی بری وثیقه بگذاری، وثیقه که گذاشتی نامه بهت میده که میبری اداره گذرنامه، اداره گذرنامه هم در سیستمشون وارد میکنه که ایشون معافیت تحصیلی داره و میتونه از کشور خارج بشه (ناسلامتی الان دیگه همه چیز کامپیوتری شده ها )
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها

البته دوست عزیز، به همین سادگی ها هم که شما میگید نیست. دانشگاه در موقع ثبت نام مدارک تحصیلی دوره قبلی تون رو میگیره. لذا ضروری است که حتما انصراف بدید تا مدارکتون رو پس بگیرید و در این صورت شانس بیارید دانشگاه بابت انصراف از تحصیل چیزی بابت خسارت نگیره (ظاهرا بعضی جاها تا چند میلیون تومان هم میگیرند). به همین سادگی!
    والا دانشگاه ما مدرکمون رو نگرفت. رفتم سوالم پرسیدم بابت خسارت، کارمند آموزش گفت که چیزی خسارت نمیگیرم ازتون.
    دانشگاه به دانشگاه فرق داره گویا.
    در مورد سوال اون خانم هم بگم که وقتی فارغ التحصیل شدید و تصفیه کردید فکر کنم که ریزنمراتتون رو میدن. دانشگاه ما که میده، حتی اگه مشکل سربازی هم داشته باشی به صورت غیررسمی میده. یکی دوتا دانشگاه دیگه هم خبر دارم که میدن.
    اگر هم قرار باشه خسارت ازتون بگیرن خب چه کاریه؟ یواشکی بزنین به چاک

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    بله، شما وقتی گذرنامه بگیری، تا 5 سال (چه بتونی از کشور خارج بشی، چه نتونی) اون گذرنامه رو تا پایان مدت اعتبارش داری

بــــــــــله! مطمئن... 100%

نه شما وقتی ویزا رو گرفتی، انصراف میدی، با برگه پذیرش میری وزارت علوم (اگر جز لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بود) یک نامه بهت میدن که میبری نظام وظیفه تا بتونی بری وثیقه بگذاری، وثیقه که گذاشتی نامه بهت میده که میبری اداره گذرنامه، اداره گذرنامه هم در سیستمشون وارد میکنه که ایشون معافیت تحصیلی داره و میتونه از کشور خارج بشه (ناسلامتی الان دیگه همه چیز کامپیوتری شده ها )
    خب، یک سوالی دارم از حضورتون. مگر نه اینکه معافیت تحصیلی برای هر دوره یک بار صادر می شه؟ یعنی اگر کسی مثلا از پی اچ دی انصراف بده، دیگه بهش معافیت نمی دهند و باید بره سربازی، یعنی اجازه خروج دیگه نخواهد داشت.
    آیا برداشت من از این پرسش و پاسخ شما درسته که بعد از انصراف از دکترا، می تونی دوباره برای یک دکترای دیگه معافیت بگیری. اگر برداشت من درست باشه، یک جای کار می لنگه. تا همین چند سال پیش که من خارج شدم، اینجوری بود که دیگه نمی شد معافیت گرفت.

می شه این موضوع رو برام یک کم توضیح بدهید که چه جوریه؟ و لطفا بگید که چقدر به این ماجراها اطمینان دارید.
    چون اگر کسی انصراف بده و نتونه خارج بشه، رسما افتاده توی چاه.

سلام دانشگاه شهید بهشتی که من هستم حتی ریزنمرات فارسی هم نمیدن . خیلی جالبه! من چندین بار رفتم پیش رییس تحصیلات تکمیلی. ایشون ی آقای ظاهرا روشنی بود. بعدا که بلاخره تونستم راضیش کنم که ریزنمرات بدن حتی غیررسمی! از اون مقام برش داشتنو اینم اندر احوالات مملکت ما!

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    والا دانشگاه ما مدرکمون رو نگرفت. رفتم سوالم پرسیدم بابت خسارت، کارمند آموزش گفت که چیزی خسارت نمیگیرم ازتون.
    دانشگاه به دانشگاه فرق داره گویا.
    ......
    اگر هم قرار باشه خسارت ازتون بگیرن خب چه کاریه؟ یواشکی بزنین به چاک
    با سلام و سپاس
    اول اینکه: What's the name of your Uni
    بعد اینکه هیچ کس دوست نداره خسارت بده، بلکه مدارک شما احتمالا (بسته به دانشگاه) در گرو هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    خب، یک سوالی دارم از حضورتون. مگر نه اینکه معافیت تحصیلی برای هر دوره یک بار صادر می شه؟ یعنی اگر کسی مثلا از پی اچ دی انصراف بده، دیگه بهش معافیت نمی دهند و باید بره سربازی، یعنی اجازه خروج دیگه نخواهد داشت.
    آیا برداشت من از این پرسش و پاسخ شما درسته که بعد از انصراف از دکترا، می تونی دوباره برای یک دکترای دیگه معافیت بگیری. اگر برداشت من درست باشه، یک جای کار می لنگه. تا همین چند سال پیش که من خارج شدم، اینجوری بود که دیگه نمی شد معافیت گرفت.

می شه این موضوع رو برام یک کم توضیح بدهید که چه جوریه؟ و لطفا بگید که چقدر به این ماجراها اطمینان دارید.
    چون اگر کسی انصراف بده و نتونه خارج بشه، رسما افتاده توی چاه.
    من هم موافقم.
    بلافاصله بعد از انصراف شخص مشمول نظام وظیفه خواهد بود و حتی با وثیقه هم نمیتواند خارج شود تا اینکه تکلیف خدمتش معلوم شود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)