صفحه 17 از 66 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    خب، یک سوالی دارم از حضورتون. مگر نه اینکه معافیت تحصیلی برای هر دوره یک بار صادر می شه؟ یعنی اگر کسی مثلا از پی اچ دی انصراف بده، دیگه بهش معافیت نمی دهند و باید بره سربازی، یعنی اجازه خروج دیگه نخواهد داشت.
    آیا برداشت من از این پرسش و پاسخ شما درسته که بعد از انصراف از دکترا، می تونی دوباره برای یک دکترای دیگه معافیت بگیری. اگر برداشت من درست باشه، یک جای کار می لنگه. تا همین چند سال پیش که من خارج شدم، اینجوری بود که دیگه نمی شد معافیت گرفت.

می شه این موضوع رو برام یک کم توضیح بدهید که چه جوریه؟ و لطفا بگید که چقدر به این ماجراها اطمینان دارید.
    چون اگر کسی انصراف بده و نتونه خارج بشه، رسما افتاده توی چاه.
    خب دوست من، سابقا نمیشد ولی برداشت شما کاملا درست است الان شما از دوره دیپلم تا دکتری، یکبار میتونی انصراف بدی از تحصیل و دوباره معافیت بگیری، یعنی اینکه یکبار میتونی مثلا ارشد داری میخونی انصراف بدی و دوباره برای ارشد معافیت تحصیلی بگیری، به شرطی که فاصله بین انصراف از ارشد اول تا پذیرش ارشد دوم، بیشتر از یکسال نباشه. آقا من اطمیـــــــــــــــــــــ ــــــنان دارم شدیــــــــــــــــــــــ ـــــــــــد
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member arm7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط MARITO نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    من همه تاپیک ها رو خوندم اما با توجه به اینکه بیشتر پست ها رو آقایون نوشته بودند و چون من خانم هستم باز هم به مشورت شما نیاز دارم
    من لیسانس زبان دارم. فوقمو تغییر رشته دادم به روانشناسی عمومی دانشگاه شهید بهشتی. دفاع کردم. امسال آزمون دکتری امتحان دادم و رتبه ام 7 شده و چون دو تا کتاب و 2 تا مقاله داخلی دارم (و خیلی هم با استادای دانشگاه رابطه خوبی دارم) احتمالا مصاحبه هم قبول بشم. اما 100% میخام برم و در رشته ای که ایران اصلا نداره ادامه تحصیل بدم. آیلتس دادم. GRE انشالا مهر میدم. 4 تا ISI دارم که هنوز در مرحله revision و داوری هستند و راستشو بخاین شک دارم accept بگیرند. یکی کنفرانس دارم. RA بودم برای دو ترم.
    سوالم اینه من حتی به مستر دوم هم فکر می کنم و برام مشکلی نیست. حالا با توجه به شزایتم و اینکه خانم هستم و مشکل سربازی ندارم و میخام برای 2014 اقدام کنم برم مصاحبه دکتری یا نه؟ اصلا دکترا ایران بخونم؟ به این فکر می کنم که شاید تو این 1 سال بتونم رزومه امو قوی تر کنم و اینکه چون لیسانیم نامزتبط هست شاید اینکار بتونه بهم کمک کنه که پریزش بگیرم. در ضمن اینکه رشته ای که میخام بخونم brain and behaviour هست که اصلا ایران نداره.
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون میشم
    با سلام
    ببینید من هم وضعیت مشابهی داشتم. من مصاحبه رو رفتم و الان هم دانشجوی ترم 2 دکتری هستم. البته دکتری خیلی وقت رو می گیره و من هم مثلا چون برای TOEFL می خوندم و درگیر اپلی بودم، ترم اول با استادم مشکل پیدا کردم و معدلمو تا نزدیک 16 پایین آورد که ازم زهر چشم بگیره!! البته این مسئله شاید برای من بود. استادم هم استاد دوره فوقم بود و کلا از دانشگاه ارشدم نتونستم از هیچ شخصی از استاد هام ریکام بگیرم چون اگه بهشون می گفتم موضوع لو می رفت و کار مشکل دار تر می شد! در هر صورت با ریکام های استاد های کارشناسی اپلی کردم. برای ریز نمرات هم بدون مشکل با پول همه رو خریدم و گواهی رتبه و دانشنامه و ... رو آخرای آبان ماه گرفتم، ترجمه کردم و فرستادم. اونا هم یک کپی برابر اصل از من گرفتن و اصل مدرک رو دادم به خودم. (من دو سال ارشد سربازی هم تموم کردم)
    امسال که جواب دکتری اومده، وضع خیلی بدتر از پارسال شده و عملا کلی ظرفیت پایین اومد و تمام خروجی های امسال و پارسال هم نمی تونند قبول بشند. یعنی همین قبول شدن تا سال بعد ممکنه دیگه به همین راحتی بدست نیاد. تازه مرحله مصاحبه هم هست که معلوم نیست چی پیش میاد.
    در کل من 12 جا اپلی کردم و با تافل 112 تا حالا از 7 جا ریجکت شدم و یکی دو جا رنک متوسط کانادا به من پذیرش دادن که فاندشونم خیلی توپ نیست. با این اوصاف ویزا و ... هم من هنوز مطمئن نیستم که بتونم تا ترم بعد هم برم. پس هر دو جا رو تلاش می کنم فعلا.
    به طور کلی در مورد گرفتن هزینه، چون من هیچ چیزی رو در مورد پول و اینا امضا نکردم که اگه انصراف بدم فلان قدر باید بدم و اینا قطعا مشکلی نیست. در حالت نرمال، از اونجا که خیلی مثلا می خواستم دکتری ها رو تنبیه کنن، گفتن که اگه پذیرفته بشید و نرید، یک سال از کنکور محرومتون می کنیم و 2 سال بعد باید شانستون رو امتحان کنید. این یعنی تنبیه بیشتر از این برای انصرافی ها نیست به طور رسمی.
    ولی شنیدم که دانشگاه های تهران مثل امیرکبیر یا شریف شاید چنین تعهد نامه ای رو ازتون می گیرن که اگه انصراف بدید باید کلی پول بدید. چون زیاد پیش اومده براشون. البته یادمه که دانشگاه تهران اینطوری نبود فعلا، ولی شاید اون هم اینطوری شده باشه. در هر حال، فوقش اینه که به هر دانشگاهی که می خواید انتخاب کنید یا مصاحبه دعوت شدید می تونید زنگ بزنید بپرسید. اینطوری مطمئن تره.
    من که حتی فعلا فکر انصراف هم ندارم!! یعنی برنامه من اینه که اگه درخواست ویزا دادم و ویزا اومد، دو ترم رو یکیشو امتحان جامع رو عقب می اندازم و ترم بعدش هم مرخصی تحصیلی می گیرم (یا بلعکس). اینطوری 1 سال هم می تونم صبر کنم ببینم اوضا چطور می شه بدون انصراف. اگه فاند خوب بود و اوضاع ردیف شد که می مونم و انصراف می دم. اگه نه که خدای نکرده اگه رفتم برمیگردم و دکتری رو اینجا ادامه می دم.
    در هر صورت به نظر من موهبت قبولی در داخل رو به هیچ وجه از دست ندید. چیزی رو از دست نمی دید. اومدید و ویزا ندادن و ... کلا دوست ندارید دکتری بگیرید؟ بهتر از تا آخر عمر فوق لیسانس بودنه که.
    البته به نظر من هم دکتری در ایران از خودش هم بدتره. من تا ارشد بودم کلی شوق و ذوق داشتم ولی الان ...... الان که دیدم فهمیدم خیلی ها چی میگن. به نظر من که دکتری ایران دیگه چیزی برای یادگرفتن نداره. حساب کنید که قراره از لحاظ علمی با استاد خودتون برابر بشید تقریبا. شما فرض کنید که با همین ارشد ازتون بخواید دانشجوی ارشد بگیرید و تز براش تعریف کنید.... به نظرتون چقدر می تونید بهش یاد بدید؟ من شخصا دوست دارم از سرچشمه چیز یاد بگیرم تا اینکه دانشجوی دانشجو های اونوری باشم. دوست ندارم برفی رو توی دستم بگیرم که تا حالا چند دست شده و معلوم نیست چقدر ازش مونده.
    پرحرفی کردم ببخشید، دل پری دارم. دعا کنید که یه فاند خوب جور بشه و از دست دکتری **** بار اینجا راحت شم. حداقل یه Adventure داشته باشم اونور!! نه که اینقدر کسل کننده باشه!!!
    باز هم سوالی بود در خدمتم دوستان.
    موفق باشید

Member arm7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    با سلام و سپاس
    اول اینکه: What's the name of your Uni
    بعد اینکه هیچ کس دوست نداره خسارت بده، بلکه مدارک شما احتمالا (بسته به دانشگاه) در گرو هست.
    کدوم مدارک در گرو باشه؟ مدارک حق شما هست. البته اگه اونارو خریده باشی. به نظر من تنها چیزی که به شما نمی دن، ریز نمرات رسمی درس هایی هست که در دکتری پاس کردید. حق دارند که اگه انصراف دادید، پولشو ازتون بگیرند و ریز نمراتشو بدن.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    خب دوست من، سابقا نمیشد ولی برداشت شما کاملا درست است الان شما از دوره دیپلم تا دکتری، یکبار میتونی انصراف بدی از تحصیل و دوباره معافیت بگیری، یعنی اینکه یکبار میتونی مثلا ارشد داری میخونی انصراف بدی و دوباره برای ارشد معافیت تحصیلی بگیری، به شرطی که فاصله بین انصراف از ارشد اول تا پذیرش ارشد دوم، بیشتر از یکسال نباشه. آقا من اطمیـــــــــــــــــــــ ــــــنان دارم شدیــــــــــــــــــــــ ـــــــــــد
    من به این موضوع شک دارم. این یک خبره و برای ارجاع دادن کافی نیست. مثلا موضوع می تونه فقط در حد دانشگاه های داخل باشه و ارتباطی به مجوز خروج نداشته باشه. مثلا این بخشنامه رو الان پیدا کردم http://www.msrt.ir/sites/ddstu/asnad...-Be-Tahsil.pdf که کلا چیزی درباره خروج از کشور توش نیست. گویا این درسته که شما می تونی انصراف بدی و دوباره برای آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنی و اگر قبول شدی، بهت معافیت می دهند. که البته باید شرایطی که تو بخشنامه ها هست رعایت بشه. اما تا وقتی چیز مشخصی درباره مجوز خروج و ادامه تحصیل در خارج توی بخشنامه ها دیده نشه، نمی شه چیزی استنباط کرد و همون روش قبلی در جریان خواهد بود.

از تمام دوستان درخواست و خواهش دارم که اگر بخشنامه ای که توش درباره خروج از کشور انصرافی ها چیزی نوشته دارند، لطف کنند و اینجا بگویند. این می تونه مشکل خیلی ها رو رفع کنه، و یا اینکه مشکل ایجاد کنه.

جناب smonabav اگر آخرش معلوم بشه که این بحث درسته و می شه انصراف داد و خارج از کشور ادامه داد، کلی دعات می کنم، و اگر بشه که عطف ما سبق بشه و شامل حال ما هم بشه، دیگه کلا یک شیرینی خوب پیش من داری.

-------
    پست رو ویرایش می کنم تا چیزهای جدیدی که دیدم رو بنویسم. این دو تا اطلاعیه رو ببینید:
    http://91.99.101.134/EDUS/Files/rtsEtelaeih2.pdf
    http://91.99.101.134/EDUS/Files/rtsEtelaeih5.pdf

چیزی که من برداشت می کنم اینه که واسه برگشت به تحصیل انصرافی ها (اگر قبل از 89 قبول شده باشند) یک بازه زمانی برای ثبت نام و درخواست مشخص کرده بودند که باید توی سیستم وزارت علوم ثبت نام می کردند و بعد احتمالا درخواست ها رو بررسی می کردند. فقط هم تا کارشناسی، نه تا دکترا.

ردی از ماجرای معافیت از سربازی برای دانشجو دکتراهای انصرافی ندیدم. و مخصوصا برای مجوز خروج آنها. این بدبختی رو ما داریم که همیشه یک خبری رو بی سر و ته اعلام می کنند اما ردی از اون توی مدارک و مستندات وجود نداره و بنابراین هیچ کسی هم چیزی رو اجرا نمی کنه، حتی درخواست هم نمی شه کرد.

واقعا از دوستان خواهش می کنم اطلاعات بیشتری اگر دارند، به اشتراک بگذارند که از گمراهی در بیاییم. من که این آخر شبی چشمام درست کار نمی کنه بیشتر بگردم.
    ویرایش توسط Simplex : April 16th, 2013 در ساعت 11:39 PM

Member arm7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    این لینکی که دادید جالبه. برای زمان ما هم به نظرم اینجوری بود که برای هر مقطع که "تقاضا" می دادید و معافیت تحصیلی "صادر" می شد، دیگه صادر نمی کردن برای اون مقطع و برای مقطع بالاتر فقط صادر می کردن. ولی توی این لینک گفته که انگار اگه فارغ التحصیل شده باشی دیگه بهت نمی دیم. یعنی دکتری گرفته باشد کامل، دیگه دکتری نمی تونی بگیری. به نظر می رسه که شاید تغییر کرده باشه. جای بسی تحقیق و تفحص بیشتر داره.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arm7 نمایش پست ها
    این لینکی که دادید جالبه. برای زمان ما هم به نظرم اینجوری بود که برای هر مقطع که "تقاضا" می دادید و معافیت تحصیلی "صادر" می شد، دیگه صادر نمی کردن برای اون مقطع و برای مقطع بالاتر فقط صادر می کردن. ولی توی این لینک گفته که انگار اگه فارغ التحصیل شده باشی دیگه بهت نمی دیم. یعنی دکتری گرفته باشد کامل، دیگه دکتری نمی تونی بگیری. به نظر می رسه که شاید تغییر کرده باشه. جای بسی تحقیق و تفحص بیشتر داره.
    بله، این قانون برای زمانی است که شما تموم نکرده باشی اون مقطع رو... ولی اگر داری ارشد میخونی، انصراف بدی، دوباره (طبق این مورد) میتونی ارشد بخونی
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    من به این موضوع شک دارم. این یک خبره و برای ارجاع دادن کافی نیست. مثلا موضوع می تونه فقط در حد دانشگاه های داخل باشه و ارتباطی به مجوز خروج نداشته باشه. مثلا این بخشنامه رو الان پیدا کردم http://www.msrt.ir/sites/ddstu/asnad...-Be-Tahsil.pdf که کلا چیزی درباره خروج از کشور توش نیست. گویا این درسته که شما می تونی انصراف بدی و دوباره برای آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنی و اگر قبول شدی، بهت معافیت می دهند. که البته باید شرایطی که تو بخشنامه ها هست رعایت بشه. اما تا وقتی چیز مشخصی درباره مجوز خروج و ادامه تحصیل در خارج توی بخشنامه ها دیده نشه، نمی شه چیزی استنباط کرد و همون روش قبلی در جریان خواهد بود.

از تمام دوستان درخواست و خواهش دارم که اگر بخشنامه ای که توش درباره خروج از کشور انصرافی ها چیزی نوشته دارند، لطف کنند و اینجا بگویند. این می تونه مشکل خیلی ها رو رفع کنه، و یا اینکه مشکل ایجاد کنه.

جناب smonabav اگر آخرش معلوم بشه که این بحث درسته و می شه انصراف داد و خارج از کشور ادامه داد، کلی دعات می کنم، و اگر بشه که عطف ما سبق بشه و شامل حال ما هم بشه، دیگه کلا یک شیرینی خوب پیش من داری.

-------
    پست رو ویرایش می کنم تا چیزهای جدیدی که دیدم رو بنویسم. این دو تا اطلاعیه رو ببینید:
    http://91.99.101.134/EDUS/Files/rtsEtelaeih2.pdf
    http://91.99.101.134/EDUS/Files/rtsEtelaeih5.pdf

چیزی که من برداشت می کنم اینه که واسه برگشت به تحصیل انصرافی ها (اگر قبل از 89 قبول شده باشند) یک بازه زمانی برای ثبت نام و درخواست مشخص کرده بودند که باید توی سیستم وزارت علوم ثبت نام می کردند و بعد احتمالا درخواست ها رو بررسی می کردند. فقط هم تا کارشناسی، نه تا دکترا.

ردی از ماجرای معافیت از سربازی برای دانشجو دکتراهای انصرافی ندیدم. و مخصوصا برای مجوز خروج آنها. این بدبختی رو ما داریم که همیشه یک خبری رو بی سر و ته اعلام می کنند اما ردی از اون توی مدارک و مستندات وجود نداره و بنابراین هیچ کسی هم چیزی رو اجرا نمی کنه، حتی درخواست هم نمی شه کرد.

واقعا از دوستان خواهش می کنم اطلاعات بیشتری اگر دارند، به اشتراک بگذارند که از گمراهی در بیاییم. من که این آخر شبی چشمام درست کار نمی کنه بیشتر بگردم.

دوست عزیز این خبر خوشحال کننده رو من بهت میدم
    این لینک رو باز کن
    http://police.ir/Portal/Home/Default...2-578db36d1e55
    که مربوط میشه به سایت رسمی پلیس.
    لینک رو که باز کردی سمت راست زیر منوی اصلی، "قانون جدید خدمت وظیفه عمومی" رو کلیک کن.
    یه فایل پی دی اف دانلود میشه که درواقع قانون خدمت وظیفه عمومی هست (اینم سند معتبر). ماده 35 تبصره 1 رو بخون دوست من (صفحه 17). منم وقتی این قانونو دیدم خیلی بهم خوش گذشت
    حالا شیرینیشم رد کن بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    با سلام و سپاس
    اول اینکه: What's the name of your Uni
    بعد اینکه هیچ کس دوست نداره خسارت بده، بلکه مدارک شما احتمالا (بسته به دانشگاه) در گرو هست.
    دانشگاه من علم و صنعته.
    من پرسیدم و کارمند آموزش جواب داده که خسارتی ازتون نمیگیره دانشگاه.
    ریز نمرات هم به صورت غیر رسمی میدن. خودم دیدم بچه ها گرفتن. البته شرطش اینه که تصفیه کرده باشی (بدهکاری خوابگاه و وام و اینا منظورمه)
    دانشگاه خواجه نصیر هم یکی از دوستام ریزنمراتش رو غیر رسمی گرفته بود.
    همون دانشگاهی هم که ریزنمرات رو میگن نمیدیم یه مقدار پول به مسئول مربوطه بدین ببینین چطور نمیده!

دوستان من امروز از مسئول آموزش دانشکده مون درباره انصراف پرسیدم ، گفتند که لازم نیست پولی را از این بابت پرداخت کنید (دانشگاه تهران)
    ویرایش توسط peyman90 : April 17th, 2013 در ساعت 02:19 PM

من از دانشگاه اصفهان پرسیدم گفتند که لازم نیست خسارت بدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)