صفحه 2 از 66 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 659

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

از من به شما نصیحت اینکار رو نکنین. من همین کار رو کردم و وقتی رفتم برای ویزا، آفیسر همش میپرسید چرا داری PhD اینجا رو ول میکنی بری؟چه تضمینی وجود داره که رفتی امریکا دوباره درست رو ول نکنی و برگردی ؟ خوب بخون بعد که تموم شد برو. >
    خلاصه خیلی برای ویزا بهم گیر داد ولی در نهایت ویزا گرفتم.

Senior Member

سلام
    آیا اگر دانشجوی دکترا باشیم و برای پذیرش بگیم که در ایران دانشجو هستیم شانس گرفتن پذیرش بالا میره یا پایین میاد؟
    راستی من مشکل سربازی ندارم!

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط nt
    سلام
    آیا اگر دانشجوی دکترا باشیم و برای پذیرش بگیم که در ایران دانشجو هستیم شانس گرفتن پذیرش بالا میره یا پایین میاد؟
    100% شانستون پایین می آد، از نظر اونا خیلی بده که شما درستون رو در هر جایی که بهش تعهد دارین نیمه کاره بذارین.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    نقل قول نوشته اصلی توسط nt
    سلام
    100% شانستون پایین می آد، از نظر اونا خیلی بده که شما درستون رو در هر جایی که بهش تعهد دارین نیمه کاره بذارین.
    نمی‌شه در این زمینه اظهار نظر قطعی کرد. ممکنه لزوما شانس شما پایین نیاد و حتی بالا هم بره. حداقل تجربه‌ی من می‌گه که بالا هم می‌ره. من از ایران با فوق لیسانس پذیرش گرفتم از دانشگاه UC Irvine اما نتونستم ویزا بگیرم و رفتم کانادا و اونجا دکترا رو شروع کردم. وقتی کانادا بودم استادی که بهم پذیرش داده بود از UC Irvine تماس گرفت و خیلی ابراز علاقه کرد که برم UC Irvine. اتفاقا من از دانشگاه کانادایی اصلا راضی نبودم. UC Irvine برای سال بعدش به من مجددا پذیرش داد و این بار به جای یک سال fellowship ای که سال قبل داده بودند، سه سال fellowship دادند. این در حالی بود که می‌دونستند من در کانادا دانشجوی دکترا هستم. به عبارتی نه تنها بدشون نیومده بود،‌ بلکه خیلی هم خوششون اومده بود که من در جای دیگه‌ای دانشجوی دکترام!

اما باز هم تاکید می‌کنم که نمی‌شه یک مورد خاص رو تعمیم داد. پارامترهای خیلی زیادی در این مساله دخیلند. به نظر من بیشتر از اون که فکر گرفتن پذیرش باشید، نگاه کنید ببینید با کدوم روش شانس گرفتن ویزاتون بیشتر می‌شه. داشتن مدرک فوق لیسانس برای گرفتن پذیرش دکترا به اندازه‌ی کافی خوب هست و دانشجوی دکترا بودن ممکنه خیلی تاثیر زیادی در گرفتن پذیرش بهتر نداشته باشه، اما به احتمال قوی این که شما در ایران دانشجوی دکترا باشید و بخواهید برید خارج از ایران و دوباره دکترا بخونید می‌تونه شانس ویزا گرفتن شما رو کم کنه. به همین دلیل شاید اگر من جای شما بودم ترجیح می‌دادم با همون مدرک فوق اقدام کنم.

Junior Member

Hi
    I was also a PhD student here and I applied for PhD at US. I also can say that enrolling in a PhD program increased my chance for getting admission.

Best
    Masoud

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام دوستان،

من یه کم نگران شدم که اگه اینجارو(دکتری) بدون تسویه ول کنم و برم.. نکنه دانشگاه بررسی کنه و به اونا میل بزنه و اونا هم اخراجم کنند؟ البته بعد از رفتن من خونوادم اینجا برای انصرافم اقدام می کنند ولی چون هزینه اش بالاست الان برام مقدور نیست..

ممنون

Junior Member

اصلا" نگران نباش. وضعیت منم مثل وضعیت شماست. تا دانشگاه به وزارت علوم نامه بزنه و اونا جواب بدن و کارهای انصراف شما قطعی بشه حداقل 1.5 سال طول میکشه. بعدم کسی بیکار نیست میل بزنه. ضمنا" دلیلی نداره که بدونن شما کجا رفتی یا میخوای بری

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم جوان
    سلام دوستان،

من یه کم نگران شدم که اگه اینجارو(دکتری) بدون تسویه ول کنم و برم.. نکنه دانشگاه بررسی کنه و به اونا میل بزنه و اونا هم اخراجم کنند؟ البته بعد از رفتن من خونوادم اینجا برای انصرافم اقدام می کنند ولی چون هزینه اش بالاست الان برام مقدور نیست..

ممنون
    اصلا نگران نباش مشکلی از طرف دانشگاه پیش نمی آد مگر اینکه استاد راهنمای اینجات خیلی بدجنس باشه و ایمیل بزنه (به نظرم قبل رفتن بهش بگو معمولا درک می کنن) وگرنه هیچ خطری نیست.

Senior Member maryamf آواتار ها

اتفاقا یک ساله هر چی فکر می کنم قبل از رفتن بهش بگم یا نه به نتیجه نمی رسم، چون خیلی وقته که دیگه بهش اعتماد ندارم.. در ضمن مطمئنا خود دانشگاه پیگیری نمی کنه ولی نمی دونم اگه استاد بخواد اینکارو می کنن یا نه(چون اتفاقا با توجه به سمت استادم تو دانشگاه این مسئله باید جزء اختیاراتش باشه).. البته الان که یه کم از ارسال این پستم گذشته و بیشتر فکر کردم می بینم که اینقدرها هم ناجوانمرد نیست..

Junior Member

پیش فرض انصراف از دکترا و apply

سلام به دوستان!
    من دانشجوی دکترای برق یکی از دانشگاههای تهران هستم! متاسفانه شزایط اینجا اصلا خوب نیست و از اینکه اومدم دکترای اینجا خیلی پشیمونم
    متاسفانه مشکل سربازی هم دارم و پاسپورت نمیتونم بگیرم. یعنی اگه انصراف بدم باید برم سربازی و بعدش میتونم apply کنم!
    خودم موندم که چیکار کنم!
    خوشحال میشم نظرات بقیه رو بدونم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)