صفحه 4 از 66 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 659

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط arash irvin نمایش پست ها
    سلام من در اینجا دو سوال کلی رو مطرح می کنم اگر دوستان نظراتشون رو بگن (به خصوص در مورد سوال دوم) حتما کمک زیادی به ما خواهد شد.

1- آیا به نظر شما این امر منطقی است کسانی که در داخل ایران 2 یا 3 سال است که مشغول تحصیل در مقطع دکتری هستند تمام زحمات این چند سال را به کنار بزارن و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برن. البته می دونم که جواب این سوال بستگی به شرایط فرد و پارامترهای زیادی داره ولی نظرات شما می تواند کسانی رو که در این راه وارد شده اند و همواره دودل هستن کمک کنه.

2- آیا در sop و نامه ای که به اساتید می زنیم این نکته رو که در ایران دانشجوی دکتری هستیم رو قید کنیم یا نه؟ این نکته می تونه توی جواب استاد یا نتایج پذیرش تاثیر مثبت داشته باشه یا نه؟
    1. بله، اما چه بسا و شاید لازم نباشه تمام زحمات شما هدر بره، و از course های گذرانده شده یا مطالعات و تحقیقات صورت گرفته در ایران، استفاده ای و سودی در گرفتن پذیرش(بهتر یا با فاند بهتر) یا برای معافیت از بعضی دروس دوره دکترای خارج و .... ببرید. اما اگر شرایط به گونه ای باشه که تمامی زحمات 2 یا 3 سال که شامل امتحان جامع و دروس گذرانده میشه باید شرایط رو بهتر دونست تا نظرداد. شاید اگر بشه یه جوری این داخلی رو به تعویق انداخت و خارجی رو حداقل امتحانی کرد معقول تر باشه، اگر بشه البته. در کل من نظرم مثبته با رفتن به کشور های بهتر و دانگشاه های سطح بالاتر لاقال برای تجربه در س خوندن.
    2. نظر شخصی بنده اینه که قید کنید و فکر می کنم بتونه تأثیر مثبت داشته باشه در بساری (و نه تمامی) حالت ها. خیلی طبیعیه به نظر من که کسب بخواد تحصیلاتش رو فرض کنید در دانشگاهی بهتر و خارج از ایران بگذرونه حتی پس از گذارندن 2 یا 3 سال از تحصیلش در ایران.
    inactive account

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از دکترا و apply

سلام
    من تازه عضو شدم!!!!
    من دانشجو ارشد مکانیکم
    تا 2 ماه دیگه فارق التحصیل میشم
    ولی به دلایل شخصی دوباره می خوام برای فوق اقدام کنم البته یه گرایش دیگه مکانیک!!!!!
    مشکل سربازی هم دارم!!!!
    آیا میتونم یه دانشگاه پذیرش دکترا بگیرم برای خروج از کشور
    همزمان هم برای ارشد پذیرش بگیرم که رفتم اونجا دکترا بخونم!!!!!!!!
    اونجا مشکلی پیدا نمیکنم واسه ویزام؟؟!!!!!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nomech نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو شدم!!!!
    من دانشجو ارشد مکانیکم
    تا 2 ماه دیگه فارق التحصیل میشم
    ولی به دلایل شخصی دوباره می خوام برای فوق اقدام کنم البته یه گرایش دیگه مکانیک!!!!!
    مشکل سربازی هم دارم!!!!
    آیا میتونم یه دانشگاه پذیرش دکترا بگیرم برای خروج از کشور
    همزمان هم برای ارشد پذیرش بگیرم که رفتم اونجا دکترا بخونم!!!!!!!!
    اونجا مشکلی پیدا نمیکنم واسه ویزام؟؟!!!!!
    سلام
    شما بعد از فارغ التحصیلیت اونم توی مقطع فوق ، 6 ماه وقت داری که یه کاری بکنی ! خیلی از دانشگاهها ددلاین هاشون از همین ماه دسامبر تا نهایتا اواسط مارچ ادامه داره ! آمریکا رو می گم و در مورد اروپا اطلاعاتی ندارم !
    خوب شما باید GRE داشته باشی که نداری ! 12 Feb آخرین GRE توی ایران برگزار میشه که شما اگه اون رو امتحان بدی واسه ددلاین ها نمی رسی ! اگرم برسی یه تعداد کمیشون ( توی آمریکا) و همین طور باید TOFEL هم داده باشی که اگه الان بخوای iBT توی ایران بدی همه تاریخ ها تا آخر ژانویه پر شده ! پس تافلت هم یا باید خارج از ایران بدی یا باید IELTS بدی !
    برای کانادا باید با استادات تماس می گرفتی که تا به حال نگرفتی !
    تزهم باید دفاع کنی که نکردی !
    مقاله هاتم ( اگه داشته باشی و از تزت در اومده باشند ) که چاپ نشده اند !

نتیجه گیری من :
    اصلا منطقی نیستش که آلان بخوای واسه 2011 آمریکا اقدام کنی ( بقیه جاهای دنیا رو نمی دونم)

موفق باشی

Junior Member

با سلام

به نظر من باید اول اپلای کنی و بعد از اینکه اکسپت شدی واسه خروج از کشور دو راه داری: اول اینکه تو اون دوره زمانی که باید بری یه جای پیدا کنی واسه کنفرانس و اینجوری پاس بگیری یا اینکه به موازاتش یه جایی پیدا کنی واسه فرصت مطالعاتی و با اون پذیرش پاس بگیری البته در هر دو حالت باید وثیقه 5 ملیونی رو بیخیال شی.
    موفق باشی

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1959 نمایش پست ها
    سلام به دوستان!
    من دانشجوی دکترای برق یکی از دانشگاههای تهران هستم! متاسفانه شزایط اینجا اصلا خوب نیست و از اینکه اومدم دکترای اینجا خیلی پشیمونم
    متاسفانه مشکل سربازی هم دارم و پاسپورت نمیتونم بگیرم. یعنی اگه انصراف بدم باید برم سربازی و بعدش میتونم apply کنم!
    خودم موندم که چیکار کنم!
    خوشحال میشم نظرات بقیه رو بدونم!
    سلام چند تا چیز مهمه که خودت باید تصمیم بگیری با توجه به وضع مالی وعلمی وخانوادگی و.....
    اگه تکلیفت با خودت معلومه ومطئنی که میخوای پیذرش بگیری و وضع مالیت خوبه به نظرمن به انصراف حتما فکر بکن.دکترای اینجا فقط به درد پید کردن شوهر و یه سری چیزهای دیگه میخوره
    اما ببین شما اگه انصراف بدی وخدایی نکرده به هر دلیلی بعدا بخوای برگردی با مدرک دکترا،(یا هر کار دیگه که نیاز بباشه اینجا انجام بدی)اینجا اذیتت میکنند خلاصه میخوام بگم حواست باشه پلی رو پشت سرت خراب نکنی.من اصلا با غیر قانونی وبرنگشتن واینها موافق نیستم جز در یه شرایط خاص(اونم وضع مالیت خوبه یا بدونی بری اونور اقامتی چیزی حتما میگیری ویاا......)
    در غیر این صورت ببین تو دانشجوی دکترا هستی تو فروم نوشته بچه ها میرند یه سری ارگان ، مثلا وزارت دفاع پروژه انجام میدن از سربازیشون به مقدار زیادی کم میشه.
    خلاصه اگه واقعا به دلت نمیچسبه خودتو آماده کن برا رفتن.پایان تلخ بهتر است از تلخی بی پایان.
    از سربازی هم نترس ته تهش امریه میگیری وتواین مدت زبان رو میترکونی وکلی مقاله میدی.من دیدم یه نفر رو همینطوری لان رفنته سوئیس.
    خلاصه ایشالا که موفق باشی
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member

ممنونم از جوابتنون
    ولی جواب منو ندادین
    من هم toefl دارم هم GRE
    استادا هم ردیفن!!!
    مشکل من یه چیز دیگست!!!
    چون میخوام برم دوباره واسه master
    باید برای دکتری اول پذیرش بگیرم که از کشور خارج بشم
    همزمان هم از یه دانشگاه دیگه برای MS پذیرش بگیرم
    با فرم I20 دکتری برم واسه خروج از کشور بعدش واسه سفارت آمریکا چیه!!!
    اونم با همون فرم برم !!!
    آمریکا برسم چی میشه؟؟!!
    مشکل پیدا نمی کنم که واسه دکتری ویزا گرفتم ولی اونجا تغییر دادم به مستر یه دانشگاه دیگه؟
    Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohhhamad نمایش پست ها
    سلام چند تا چیز مهمه که خودت باید تصمیم بگیری با توجه به وضع مالی وعلمی وخانوادگی و.....
    اگه تکلیفت با خودت معلومه ومطئنی که میخوای پیذرش بگیری و وضع مالیت خوبه به نظرمن به انصراف حتما فکر بکن.دکترای اینجا فقط به درد پید کردن شوهر و یه سری چیزهای دیگه میخوره
    اما ببین شما اگه انصراف بدی وخدایی نکرده به هر دلیلی بعدا بخوای برگردی با مدرک دکترا،(یا هر کار دیگه که نیاز بباشه اینجا انجام بدی)اینجا اذیتت میکنند خلاصه میخوام بگم حواست باشه پلی رو پشت سرت خراب نکنی.من اصلا با غیر قانونی وبرنگشتن واینها موافق نیستم جز در یه شرایط خاص(اونم وضع مالیت خوبه یا بدونی بری اونور اقامتی چیزی حتما میگیری ویاا......)
    در غیر این صورت ببین تو دانشجوی دکترا هستی تو فروم نوشته بچه ها میرند یه سری ارگان ، مثلا وزارت دفاع پروژه انجام میدن از سربازیشون به مقدار زیادی کم میشه.
    خلاصه اگه واقعا به دلت نمیچسبه خودتو آماده کن برا رفتن.پایان تلخ بهتر است از تلخی بی پایان.
    از سربازی هم نترس ته تهش امریه میگیری وتواین مدت زبان رو میترکونی وکلی مقاله میدی.من دیدم یه نفر رو همینطوری لان رفنته سوئیس.
    خلاصه ایشالا که موفق باشی
    ممنونم از جوابتنون
    ولی جواب منو ندادین
    من هم toefl دارم هم GRE
    استادا هم ردیفن!!!
    مشکل من یه چیز دیگست!!!
    اونم با همون فرم برم !!!
    آمریکا برسم چی میشه؟؟!!
    مشکل پیدا نمی کنم که واسه دکتری ویزا گرفتم ولی اونجا تغییر دادم به مستر یه دانشگاه دیگه؟
    ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nomech نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتنون
    ولی جواب منو ندادین
    من هم toefl دارم هم GRE
    استادا هم ردیفن!!!
    مشکل من یه چیز دیگست!!!
    اونم با همون فرم برم !!!
    آمریکا برسم چی میشه؟؟!!
    مشکل پیدا میکنید چون اگه مشمول هستید باید هر 6 ماه برگه ی اشتغال به تحصیل رو به سفارت بدید اونها هم به وزارت علوم و گرنه وثیقه ضبط میشه...
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudjoon نمایش پست ها
    مشکل پیدا میکنید چون اگه مشمول هستید باید هر 6 ماه برگه ی اشتغال به تحصیل رو به سفارت بدید اونها هم به وزارت علوم و گرنه وثیقه ضبط میشه...
    وثیقه اصلا مهم نیست

سوال من اینه که میشه با I20 پذیرش دکترا از کشور خارج شد (به وزارت علوم نشون داد) ولی با I20 پذیرش فوقم برم سفارت!!!!
    بعدا مشکلی پیش نمیاد یعنی وزارت علوم نمی فهمه!!!!!!!!
    دوباره اجازه خروج بهم میدن
    آیا میفهمن که من با فوقم ویزای آمریکارو گرفتم!!!!!!!
    وثیقمو بخورن نوشه جونشون!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Khajeh Nasir

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام به همگی
    زشته من مهندسی برق و امسال برای محاصبه PHD قبول شدم (شانسی- فقط با زبان و استعداد تحصیلی). امسال فقط (103) TOEFL دادم. سال دیگه هم می خوام GRE بدم. (زبانم خوبه و فکر می کنم بتونم verbal بالای 400 بگیرم) قصد اصلی هم Apply . نمی دونم که برای مصاحبه برم یا نه. چون اگه برم و قبول شم، دیگه وسوسه می شم که بمونم و سال دیگه همزمان با دکتری apply کنم و اگه جایی admission گرفتم، انصراف بدم. در ضمن، سربازی هم دارم. دو سوال داشتم و ممنون میشم که جواب بگیرم.
    1. واقعا انصراف برای گرفتن ویزای هر کشوری و خروج از کشور مشکل ایجاد می کنه؟؟؟
    2. مقدار دقیق یا تقریبی هزینه انصراف حدودا چه قدره؟؟؟؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)