صفحه 42 از 66 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

دوستان من امروز به استادم گفتم میخوام واسه دکتری اپلای کنم سه ماه بذار من برم درس بخونم اونم گفت باید فک کنم من الان دانشجوی ترم دو دکتری
    الان استرس گرفتم نکنه ه پذیرش بگیرم هم باهام لج کنه امتحان جامع مه درسایی که باهاش دارم منو بندازه اخراجم کنه اصلا از اینجا رونده از اونجا مونده شم
    ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima204 نمایش پست ها
    دوستان من امروز به استادم گفتم میخوام واسه دکتری اپلای کنم سه ماه بذار من برم درس بخونم اونم گفت باید فک کنم من الان دانشجوی ترم دو دکتری
    الان استرس گرفتم نکنه ه پذیرش بگیرم هم باهام لج کنه امتحان جامع مه درسایی که باهاش دارم منو بندازه اخراجم کنه اصلا از اینجا رونده از اونجا مونده شم
    ؟
    دانشجوی دکتری هستید و به استاد راهنماتون گفتید میخواید برای دکتری اپلای کنید و گفتید که سه ماه برید درس بخونید؟
    خیلی واضح نیست فرمایش شما ولی اگر میخواید برید باید تصمیمتون را بگیرید و زودتر هم اقدام کنید و بهتر هم بود تا قطعی نشده چیزی عنوان نمیکردید. حالا این سه ماه منظور چی بوده تو متن من نمیدونم؟!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان سلام،
    زماني كه اپلاي كردم، از تاريخ فارغ التحصيلي ارشدم سه سال گذشته بود.كه تو اين مدت دانشجوي دكتري داخل بودم،حالا ميخوام بدونم، اگه نخوام به سفارت اين موضوع و بگم چطور بايد اين گپ سه ساله رو توجيح كنم؟
    ازين سه سال، يك سال و نيم رو تدريس داشتم كه مداركش موجوده،اما اون يكسال و نيم بقيه رو نميدونم چي بگم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_cma نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    زماني كه اپلاي كردم، از تاريخ فارغ التحصيلي ارشدم سه سال گذشته بود.كه تو اين مدت دانشجوي دكتري داخل بودم،حالا ميخوام بدونم، اگه نخوام به سفارت اين موضوع و بگم چطور بايد اين گپ سه ساله رو توجيح كنم؟
    ازين سه سال، يك سال و نيم رو تدريس داشتم كه مداركش موجوده،اما اون يكسال و نيم بقيه رو نميدونم چي بگم
    یک سال و نیم زمان زیادی نیست و خیلی از دوستان به واسطه نمره زبان و مکاتبات و دریافت پذیرش و جمع اوری مدارک به زمانی در همین حدود برخورد داشته اند. توجیه آن با توجه به محدوده ای که شما فرموده اید به همین عنوان امکانپذیر است.

Junior Member

سلام دوستان گرامی ، در صوزت امکان راهنمایی بفرمائید :
    1- من دکتری مدیریت دانشگاه آزاد قبول شدم ، اما بهیچ عنوان قائل به ادامه تحصیل در ایران نیستم و در حال آماده سازی برای تحصیل در آمریکا هستم برای تقویت cv سوالاای دارم که اگه راهنمایی بفرمائید ممkون میشم
    2- آیا دوره دکتری برم تا موقع اپلای و بعد انصراف بدم
    3- اصلا ثبت نام نکنم
    4- آیا این قبولی ویا حضور در دوره دکتری نقطه مثبتی به حساب میاد یا خیر
    ازاینکه محبت میکنین و برای پاسخ وقت میگذارید صمیمانه سپاسگزارم

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط samandana نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی ، در صوزت امکان راهنمایی بفرمائید :
    1- من دکتری مدیریت دانشگاه آزاد قبول شدم ، اما بهیچ عنوان قائل به ادامه تحصیل در ایران نیستم و در حال آماده سازی برای تحصیل در آمریکا هستم برای تقویت cv سوالاای دارم که اگه راهنمایی بفرمائید ممkون میشم
    2- آیا دوره دکتری برم تا موقع اپلای و بعد انصراف بدم
    3- اصلا ثبت نام نکنم
    4- آیا این قبولی ویا حضور در دوره دکتری نقطه مثبتی به حساب میاد یا خیر
    ازاینکه محبت میکنین و برای پاسخ وقت میگذارید صمیمانه سپاسگزارم
    سلام
    در مورد سوال 4 خیر تاثیر محسوسی نداره حتی ممکنه برای ویزا هم دردسر ایجاد کنه.
    در دوره دکترا احتمالا 1 سال اول بیشتر وقتتون به پاس کردن دروس میگذره تا نوشتن مقالات و تقویت رزومه. اگر با استادی هماهنگ هستین بهتره همینطوری باهاشون همکاری کنید و مقاله بدید چون دکترا خوندن کلی وقتتون رو میگیره و به خودی خود هم ارزشی برای اپلای نداره.
    آدم‌ها به هر چه می‌رسند از سر دلیری‌شان است نه هوش‌شان یا تمناهایشان. ترسوها بینوایان جهان‌اند.

میدونم سوالم تکراری هستش اما حقیقتش 10 صفحه اول رو خوندک هیچ کدوم جواب قطعی نذاشته بودن! من الان ترم دوم دکتری هستم، میخوام اپلای کنم برم اگه تونستم پذیرش بگیرم میتونم انصراف بدم و برم؟ خدمت نرفتم و معافیت تحصیلی دارم. (در ضمن از نظام وظیفه شهرستان پرسیدم، گفتن نمیدونیم)! حالا چی کار کنم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین.

Junior Member

تا اونجایی که من اطلاع دارم. معافیت تحصیلی برای هر مقطع تنها یک بار صادر میشه. یعنی اگه انصراف بدید باید برید سربازی و بعد اقدام کنید. چون برای دکتری خارج از کشور هم باید دوباره معافیت برای مقطع دکتری بگیرید که این امکان نداره

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم منم راهنمایی کنید. یه کم ناشیم. من دانشجوی ترم 7 دکتری روانشناسی دانشگاه سراسری هستم. حالا تصمیم گرفتم برای پاییز 2016 واسه امریکا و از اول دکتری اپلای کنم. تا اون موقع فک کنم پایان نامم تمومه دیگه. اما من نمیدونم که در پروسه اپلای باید بگم که دانشجوی دکتری هستم و تمام میکنم یا نه؟ اصلا این مزیته یا نه؟

ApplyAbroad Hero

یک سوالی دارم از دوستانی که قصد انصراف از phd داخل را به خصوص در سالهای بالایی دارند. دلیل این کار چیه؟ آیا فکر می کنید با گرفتن دکترا در ایران موقعیت های مناسب شغلی پیدا نمیشه یا امکانات اونطرق خیلی بهتره؟
    این سوال از اونجا برام مطرح شده که کسی که واقعا زحمت کشیده و دکترای داخل قبول شده و آزمون جامع را هم پاس کرده و کلی زحمت کشیده، چرا حاضره انصراف بده و بره خارج از اول شروع کنه.

احتمالا چنین فردی از اول قصد نداشته بره خارج، وگرنه بعد از فوق می رفت، مثلا. چه چیزی تصمیم این افراد را تغییر میده، که بعد از کلی زحمت، قید داخل را بزنند؟

میشه دوستان نظر بدن؟
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)